
Dan moet je wel de juiste onderdelen kiezen voor deze heftige Model 3 met grille.
De Tesla Model 3 is op dit moment de populairste Tesla. Het is een klein meesterwerkje waar de concurrentie zich vooralsnog op stukbijt. Nee, we hebben het niet over bouwkwaliteit, materiaalgebruik, afwerking en de ruimste kofferbak-opening.
Nee, de aandrijflijn is uiterst puik en blijft maar verbeterd worden. Daarnaast zit Tesla niet stil en krijgt de auto telkens kleine verbeteringen. Het nadeel: ze zien er allemaal hetzelfde uit. Je kent het riedeltje wel. Er zijn maar vijf kleuren en twee wieldesigns. Ongeveer dezelfde keuze aan kleuren als je gaat shoppen voor een nieuwe iPhone 13.
Model 3 met grille

Je zou denken dat er een enorme aftermarket scene is, om het op te vangen. Dat is nog niet helemaal het geval. Zeker niet in Nederland. De reden daarvoor is vrij simpel, in Nederland zijn het vaak leaseauto’s. Gelukkig is Avante Design alvast bezig voor als de markt in 2024 overstroomt met deze elektrische sportsedans. Zoals wel vaker bij dit soort projecten zijn ze iets doorgeschoten voor dramatisch effect, maar moet je even letten op de details.
De bodykit van Avante Design is nogal heftig namelijk. We beginnen even met de neus. De nieuwe bumper is op zich prima, maar die onderlip is wellicht net even te veel van het goede. Visueel wordt het ’te zwaar’ en natuurlijk is het een ramp bij elke verkeersdrempel. Het zwarte stukje ‘grille’ bij de neus is gek genoeg een verbetering, het ‘breekt’ de wat massieve neus van de Model 3, die anders een hoog ‘Mighty Ducks’-gehalte heeft.

Vossen
Aan de zijkant zien we de carbon sideskirts. Tsja, die voegen niet heel erg veel toe aan het design (of ergens anders aan). De wielen zijn erg smaak gevoelig (zoals de hele auto eigenlijk). Het zijn Vossen VLE-velgen. Ze zijn ‘bi-directional’, dus zowel aan de rechter- als linkerkant gaan ze ‘dezelfde’ kant op. Met een maat van 20 inch zijn ze wellicht aan de grote kant, zeker met de extreme verlaging. Aan de achterzijde is er een compleet nieuwe achterbumper met de verplichte diffusor-look en een extra remlicht erin.
Dus, moet je deze Avante Design kit voor je Model 3 nu bestellen? Waarom niet? In veel gevallen heb je namelijk de keuze om te cherrypicken en dat zou ook hier handig zijn. Met alleen de voorbumper, achterbumper, de velgen een maatje kleiner en de verlaging iets, eh, minder laag, heb je waarschijnlijk een prima effect zonder dat het over-the-top op. Maar dat is het mooie van tuning, je mag het helemaal zelf beslissen.
Prijzen zijn nog niet bekend.













Tjezus! Dit is ff wakker schrikken op de zondagochtend! Brrrr…
@Charles Taycan 4S: ziet er beter uit als dat model van Porsche… kan niet op de naam komen 🙈
@tortuga, tja, er zijn nu eenmaal mensen met smaak en mensen zonder…😉
@Charles Taycan 4S: ach… ze zijn daar heel blij dat verkoopt 👌
Op naar de Mac met dit gedrocht.
De 3 is superzuinig door zijn lage Cw-waarde. Beetje zonde om dat om zeep te helpen met deze plastic meuk.
@bernoulli: het zullen ook vast geen eco-banden meer zijn, om die velgen. En weg is hét grote argument om te kiezen voor een Tesla model 3 t.o.v. z’n concurrenten.
@RRRobert: dan is de elektromotor alsnog veel efficiënter
Zo dat is lelijk. Knap.
Ik vind die van Startech toch wel mooier. Dit is beetje mwoah.
Vorige week ofzo werd er ook een model 3 tuning kit op autoblog bezet. Daar vond ik de grille, welke een sticker was, qua design wel echt een vooruitgang. Gek genoeg, want ja, het is een sticker. Hier is alles iets minder goed gelukt, lichtelijk raar laten we maar zeggen.
Tsja… gewoon maar beter niet doen.
En dan zelf bij de Mac maar broembroem schreeuwen tegen alle Civic’s en Golfjes?
Lekker op de parkeerplaats je BigMac opeten terwijl je stereo pomp zonder de angst dat je accu leeg is als je klaar bent met eten omdat je motor niet gedraaid heeft..
@utregcity: er zit gewoon een speaker aan de buitenkant waar je zelf een audio file op kan inladen.
Nu nog een paar Akrapovic laadkabels voor het heftige geluid…
Heftige geluid komt uit de speakers ;)
Draak van n bak….
Ik vind dat zwarte lipje helemaal geen verbetering. De grilloosheid van de model 3 is nu juist een sterk design statement.
Wie zei dat gisteren? Een geen Tesla nieuws is een dag niet geleefd. Er wordt geloof ik echt gezocht nu. Maar gelukkig blijft het wel lekker negatief 😒
@mt03: het woordje ‘dag’ moest er nog tussen
Ik zal de enige wel zijn, maar ik vind dit dus echt uber dik staan!
@shalomleon: nee hoor. Vind op de verlaging en het type velg de aanpassingen ook dik.
@vbarchetta: “op de verlaging en type velg na”
‘t Blijft wat mij betreft een onaantrekkelijk ogend vervoermiddel. Als het dan al een Model 3 moet zijn, dan toch liever in standaard trim.
You can’t polish a turd.
Veel negatieve reacties hier. Ik vind het wel graaf en zou het durven te installeren moest het zo ver komen. Enkel zie ik liever iemand die het interieur minder saai zou maken
De eerste de beste drempel ben je de helft van de set kwijt..
Wel vet op vlakke ondergrond, niet praktisch op de openbare weg..
@Daremaster Co: hoef je niet eens een drempel voor te nemen
Ik zou die velgen nu precies anderom leggen links en rechts.
Heb je gelijk in, zou zelfs beter voor range kunnen uitpakken.
Goed plan.
Een aantal elementen had Tesla beter zelf af-fabriek kunnen bedenken. De koplampcovers en de kleine grille maken de wagen inderdaad nét wat minder lelijk.
Jesus christus, wat een gedrocht! Wat zijn dit ook voor een slechte renders? Alsof iemand een model van de Model 3 in Need for Speed Most Wanted uit 2005 heeft ingeladen, en vervolgens met een oude smartphone foto’s van zijn televisie heeft genomen.
Als je doof bent zijn dit leuke auto’s denk ik.. Maar helaas ben ik niet doof en mis toch wel heel erg het vertrouwde ICE motorgeluid bij EV’s waardoor ze voor mij veel te steriel en saai aanvoelen.. Hetzelfde geldt voor het ontbreken van versnellingen en dus niet hoeven schakelen.. Het zal allemaal wel efficiënter zijn, maar leuker vind ik het zeker niet..