• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Tieners vinden Tesla cooler dan BMW en Audi

Auteur: jaapiyo, gepost 5 april 2017 om 19:09 – 69 Reacties

Tesla-BMW


Jong en onbezonnen?

De goede berichten blijven maar komen voor Elon Musk. Uit een studie van Google blijkt namelijk dat tieners zijn automerk het coolste automerk vinden. Voordat je me om de oren slaat met het feit dat tieners de term ‘cool’ alleen maar kennen uit het vocabulair dat hun opa’s en oma’s bezigen, Google zelf gebruikt dit woord in de tagline van hun onderzoek. Dat heet trouwens ‘It’s lit – a guide to what teens think is cool’ en een PDFje ervan vind je hier.

Niet cool vinden tieners onder andere McDonald’s en Axe. Toch best verrassend gezien het feit dat deze merken juist vaak geassocieerd worden met ‘spotty teens’. Heel cool daarentegen zijn volgens de volwassenen in spe Youtube, Netflix en Google. Maar goed, het onderzoek is dan ook uitgevoerd door Google.

Als het op de auto’s aankomt vinden tieners Tesla het coolste, op de voet gevolgd door BMW. Audi vinden ze ook nog wel te pruimen, maar Chevrolet, Toyota en Ford al een stuk minder. Honda is al helemaal niet cool meer. De tijden van fartcans en 2Fast4U-stickers op Civic’s zijn kennelijk voorbij.

Positief puntje voor de minder geliefde merken is dat ze wel vrij goed op de radar staan bij de tieners. Voor Tesla geldt dat een stuk minder. De tieners die het merk kennen vinden het cool, maar er zijn er ook de nodigen die er nog nooit van hebben gehoord.

Automerken besteden vaak niet zoveel aandacht aan marketing die gericht is op jongeren, vanwege de simpele reden dat zij over het algemeen toch niet hun klanten zijn. Maar goed, je kan de zieltjes maar vast winnen als ze nog jong zijn…

Image-Credit: @baklava via autojunk.

Ook interessant!

  • BMW is Mercedes voorbij
    BMW is Mercedes voorbij (en Audi helemaal)
  • Onderzoek: BMW- en Audi-rijders de grootste psychopaten
    Onderzoek: BMW- en Audi-rijders de grootste psychopaten
  • BMW CEO: 'Tesla kan industrie niet voorblijven'
  • Video: BMW X5 M50d kan Audi A7 niet bijhouden

Nieuwste artikelen

  • Deze iconische auto’s brachten dit weekend miljoenen op
  • Heeft deze occasion het record ‘snel kilometers maken’ in de pocket?
  • Staat de toekomst van de eigen auto op het spel?
  • Max Verstappen staat er voortaan alleen voor
FacebookTweetPinLinkedIn

Audi, BMW, Chevrolet, Ford, google, Honda, onderzoek, Tesla, Toyota

Vorig bericht: « Spot deze gele Volvo S90 en win gratis eten!
Volgend bericht: Motoragent staat voor paal in Helmond »

Lees Interacties

Reacties

  1. JamesBond007 zegt

    5 april 2017 om 19:17

    ‘Tieners’ in het algemeen zijn dan ook geen autoliefhebbers

    Login om te reageren
    • jelteeuu zegt

      5 april 2017 om 20:02

      @JamesBond007: Vaak niet nee, zie ook veel vrienden van mij die het alleen maar over gamen of voetbal​ hebben. Ze praten nooit over auto’s en daar moet je dan maar tussen zitten.

      Login om te reageren
      • dromedaris zegt

        5 april 2017 om 20:09

        @jelteeuu: tijdens Fifa?

        Login om te reageren
      • bvdb zegt

        5 april 2017 om 20:10

        @jelteeuu: ik heb hetzelfde probleem. Terwijl ik zelf een enorme autoliefhebber ben.

        Login om te reageren
      • banaan7 zegt

        5 april 2017 om 20:54

        @jelteeuu: heb hetzelfde, en als het dan over auto’s gaat is het zoals dit:
        Medetiener: “Die Cayenne is ook wel dik”
        Ik: “Dat is een Macan.”

        Medetiener: “Weet je wat mijn droomauto is?”
        Ik: “Brand los!”
        Medetiener: “Een Lambodjienie!”
        Ik: “Welke?”
        Medetiener: *denkt na* “oh ja! Aventador heet ie volgens mij! En dat helemaal matzwart!
        Ik: ??

        Login om te reageren
        • daanzanting zegt

          5 april 2017 om 22:31

          @banaan7: Hahahah ik heb precies het zelfde?

          Login om te reageren
        • damians zegt

          6 april 2017 om 06:58

          @banaan7: hahah same !!!

          Login om te reageren
    • bmwfreak038 zegt

      5 april 2017 om 20:19

      @JamesBond007: haha inderdaad tieners zijn koppig niet volwassen en nemen domme beslissingen daar is dit overduidelijk 1 van.

      Login om te reageren
      • JamesBond007 zegt

        5 april 2017 om 20:33

        @bmwfreak038: naja ‘dom’. Elektrisch rijden (laten we even de productie van elektriciteit er buiten laten) is natuurlijk wel beter voor het milieu en de toekomst…. zeggen ze.. dus het is positief dat jongeren er zich van bewust zijn! Maar het is wel opvallend

        Login om te reageren
        • bmwfreak038 zegt

          5 april 2017 om 20:36

          @jamesbond007: zullen we het hebben over de levensduur van batterijen?

          Login om te reageren
          • Joerek zegt

            5 april 2017 om 20:57

            @bmwfreak038: vertel

            Login om te reageren
            • dawwg zegt

              5 april 2017 om 22:33

              @joerek: Na 5 tot 10 jaar afgeschreven en zwaar verontreinigend om de grondstoffen te delven of te recyclen; en zelfs met de kinderslavenij-uitbuiting nu al bijna onbetaalbaar. En dan hebben we het nog niet over de – by far – ontoereikende stroomcapaciteit in Europa; ons powergrid kan de komende decennia nog helemaal geen ‘mainstream EV markt’ aan … Over 10 jaar is EV het nieuwe onbetaalbaar ‘premium’ rijden en die oude, schaarse fossiele brandstof toch nog de redder van onze economie…

              On-topic: Veel Tieners/Twintigers vinden een smartphone ook belangrijker dan een rijbewijs; ‘connected’ zijn in een virtuele wereld als maagd is blijkbaar belangrijker dan een weekend-roadtrip van je leven te maken waarbij je ook nog ontmaagd wordt (om maar ff de bizarheid van de virtuele realiteit te vergelijken met ‘echte’ ervaringen; ook VR porn maakt je geen maagd-af …)

              Login om te reageren
              • mashell zegt

                5 april 2017 om 22:46

                @dawwg: dat met die accu’s valt bij de Prius die inmiddels wat langer rondrijdt wel mee. Ik denk dat die angst voor het batterijleven redelijk ongegrond is.
                Dat powergrid is nu eigenlijk al ruim voldoende en kan gemakkelijk en relatief goedkoop worden uitgebreid als dat nodig blijkt. De netbeheerder kijkt nog de kat uit de boom maar eigenlijk is een enorme toename van gebruik van nachtstroom de droom van de energiebedrijven.
                Ik vind het jammer dat de VR porn je niet van je maagdelijkheid heeft kunnen afhelpen maar ben wel blij voor je dat je je hart even hebt kunnen luchten.

              • Joerek zegt

                5 april 2017 om 23:04

                @dawwg: de visionair aan het woord. Wat een kul

              • fanboy zegt

                6 april 2017 om 01:26

                @dawwg: bla bla bla

                Priussen rijden al 15 jaar rond met de originele accu’s en op de meeste nieuwe elektrische auto’s krijg je 8 jaar garantie op het accu pack!

                Mochten ze ooit niet meer voldoen hebben ze nog steeds 70 tot 80 procent van hun capaciteit waardoor ze nog geschikt zijn voor allemaal stationaire toepassingen. En de stoffen kunnen nog altijd gerecycled worden

              • michielb10 zegt

                6 april 2017 om 08:48

                @fanboy: leuk allemaal. Ja ik studeer hiervoor, jaar 4 inmiddels en de energie die je nu nodig hebt om een accu te produceren en af te breken geeft net zoveel uitstoot als een gemiddelde diesel 900.000 km laten lopen. Ontwikkeling is uiteraard heel mooi, maar praat geen onzin.

              • fanboy zegt

                6 april 2017 om 09:24

                @michielb10: Kom eens met wat bronnen en cijfers dan? 900.000km vergelijking slaat nergens op.

                En dat zouden dan nog steeds 900.000km schone kilometers zijn, wat niet mogelijk is met een diesel.
                CO2 uitstoot is niet alles he. We kunnen wel kiezen om onze eigen lucht niet te vervuilen.

              • bmwfreak038 zegt

                6 april 2017 om 17:42

                @fanboy: verpester door jullie pietpraat over accu’s en het goedpraten en bomenknuffelen verdwijnen de dikke supercars met ronkende motoren ruikend naar benzine en al dan niet dieseldampen. Nep petrolheads bah.

              • fanboy zegt

                6 april 2017 om 18:56

                @bmwfreak038: Kerel ik heb 3 auto’s waarvan er twee behoorlijk ranzig zijn. En die heb ik alleen maar voor de lol.

                Maar ik maak me geen illusies. Voor het dagelijkse rijden heb ik een veel schonere auto die straks vervangen zou kunnen worden door een elektrische.
                Het wordt er allemaal beter van. Ook qua economie.

              • bmwfreak038 zegt

                6 april 2017 om 18:59

                @fanboy: juist

    • sanderm3 zegt

      5 april 2017 om 20:43

      @JamesBond007: zijn nu meer bezig met hun “looks”.. feesten en pillen. Oh en hun banga lijstjes etc.. niveau 0 als je t mij vraagt.

      Login om te reageren
    • banaan7 zegt

      5 april 2017 om 20:56

      @JamesBond007: hetzelfde geld voor volwassenen

      Login om te reageren
    • sjaaktrekhaak97 zegt

      5 april 2017 om 21:20

      Ik wel hoor. Ik kan als 16 jarige niet zonder :) En nee ik ben niet zo’n persoon die alleen maar Lamborghini, Ferrari en een Nissan GT-R geweldig vind.

      Login om te reageren
    • drdre1 zegt

      5 april 2017 om 22:22

      @JamesBond007: Tieners zijn ook geen mensen.

      Login om te reageren
    • gwnbmw zegt

      6 april 2017 om 12:12

      @jamesbond007: 14 jaar en ik ken een hoop (jongere of zelfde leeftijd) gasten die enorm autofan zijn.

      Login om te reageren
  2. lincoln zegt

    5 april 2017 om 19:28

    Kinderen indroctineren deed Ferrari en Lamborghini met slaapkamerposters ..
    Speelgoed autootjes werden ook altijd gesponsord ..
    Trapautootjes ook ..

    Dus de industrie is daar al werkelijk jaar en dag mee bezig ..

    Login om te reageren
    • boomhauwer zegt

      5 april 2017 om 21:23

      @lincoln: mijn lamborghini countach was anders wel elektrisch hoor…

      Login om te reageren
    • drdre1 zegt

      5 april 2017 om 22:27

      @lincoln: uit de tijd dat je nog zo’n waaier van autoposters bij de Intertoys had met Porsche 959 en Ferrari 288 GTO! Reden was waarschijnlijk dat het toen nog exoten waren die je never-nooit in je leven zou zien. Nu zijn deze auto’s wat gewoner geworden en hebben ze minder die status die ze toen hadden?

      Login om te reageren
  3. badmat zegt

    5 april 2017 om 19:29

    Deze resultaten hebben ze ongetwijfeld afgeluisterd uit onze zoekresultaten en onze browsegeschiedenis….

    Login om te reageren
  4. JanJansen zegt

    5 april 2017 om 19:43

    Tesla is cool omdat ze de spelregels bepalen.

    Login om te reageren
    • Svenska_Aeroplan_AB zegt

      5 april 2017 om 19:55

      @JanJansen: Of omdat het een Amerikaans onderzoek is…

      Login om te reageren
    • jelteeuu zegt

      5 april 2017 om 19:59

      @JanJansen: jij moet hier ook een tiener zij of niet dan?

      Login om te reageren
      • jelteeuu zegt

        5 april 2017 om 19:59

        @jelteeuu: zijn

        Login om te reageren
      • bmwfreak038 zegt

        5 april 2017 om 20:21

        @jelteeuu: jij wellicht aangezien je op tesla geilt

        Login om te reageren
        • jelteeuu zegt

          5 april 2017 om 20:49

          @bmwfreak038: Oh nee, dat bedoelde ik niet maar aangezien hij dat deed dacht ik dat hij wel ook een tiener moest zijn.

          Login om te reageren
      • JanJansen zegt

        5 april 2017 om 20:57

        @jelteeuu: ben de 30 ruim gepasseerd, maar dank je.
        Ik blijf inderdaad niet in het verleden mijmeren.

        Login om te reageren
        • lincoln zegt

          5 april 2017 om 21:34

          @janjansen:

          Je hebt hier te maken met lui die beweren benzine in hun aderen hebben .. en F1 kijken .. en topgear ..

          Trek het je dus niet teveel aan ..

          Login om te reageren
  5. autodrop zegt

    5 april 2017 om 19:52

    Ik snap het wel. “Vernieuwende/nieuwe” dingen vallen vaak onder cool, en Tesla maakt best mooie auto’s. “Mijn waggie is een Tesla” is hipper dan “Ik heb een Ford Fiësta”.

    Login om te reageren
    • bmwfreak038 zegt

      5 april 2017 om 20:22

      @autodrop: model x is gewoon een slap aftreksel van de wel mooie model s, die wel hip en stoer is. dus ik snap het helemaal niet. dit is gewoon een rage die vanzelf weer over vliegt.

      Login om te reageren
      • jules713 zegt

        5 april 2017 om 21:01

        @bmwfreak038: je hebt t er maar druk mee hè?

        Login om te reageren
        • bmwfreak038 zegt

          5 april 2017 om 21:12

          @jules713: vind je?

          Login om te reageren
    • peterpann3nkoek zegt

      5 april 2017 om 21:47

      @autodrop: “ik heb een chevrolet camaro z28″ vind ik dan weer veel beter klinken dan ” ik heb een tesla model s”

      Login om te reageren
  6. pomoek zegt

    5 april 2017 om 19:54

    Cool is nu toch lauw? Volgens mij zijn de jongeren Google aan het dissen! Lauw. Ik wordt oud. Later! Bitsjes!

    Login om te reageren
    • pomoek zegt

      5 april 2017 om 19:55

      @pomoek: wordt? Jezus. Tijd voor een tukje.

      Login om te reageren
  7. jelteeuu zegt

    5 april 2017 om 19:57

    Volgens mij ben ik dan een uitzondering ofzo?

    Login om te reageren
  8. robert110 zegt

    5 april 2017 om 20:03

    Het is weer eens wat anders dan de SUV of Mini Van van papa, dus daarom is het cool. Want anders zijn is voor tieners cool, maar niet te anders want dan is het niet cool meer. Ofzo, het is voor mij net twee jaar geleden dat ik tiener was en ik snap er nu al geen zak meer van.

    Login om te reageren
  9. 100octane zegt

    5 april 2017 om 20:03

    Ieder zijn ding. Ik vind het persoonlijk Kilo Utrecht Tango Met Peren. Nooit of te never komt zo n Miss Baksel in mijn garage logeren. Miss Universe daarentegen…

    Login om te reageren
  10. stfu zegt

    5 april 2017 om 20:10

    Dit was mij al een tijdje duidelijk. Het is werkelijk super leuk om te zien hoeveel kinderen tegen mij zeggen dat ze het hun droomauto vinden of allemaal er eens in willen zitten. En ze snappen ook direct het scherm en waarom ik elektrisch rijdt. Zij zijn de toekomst en vinden dus EV’s als Tesla’s al normaal.

    Login om te reageren
    • O plaat zegt

      5 april 2017 om 21:46

      @stfu:
      ik krijg anders met mijn oldtimer uitstoot producerende dinosaurussen ook aardig wat thumps ups enz hoor.
      Ik blijf er bij had ik tesla geld kocht ik een Cadillac CTS V die 1/5 verbruikt, maar toch leuk dat er verschillende meningen zijn.

      Login om te reageren
      • stfu zegt

        5 april 2017 om 22:34

        @shiva: ik zeg ook niet dat ze oldtimers niet leuk vinden. Maar ik blijf me verbazen hoeveel mensen/kinderen wijzen, roepen, vragen, foto’s maken. Terwijl de auto toch al zo’n 4 jaar op de markt is.

        Login om te reageren
  11. FieRo zegt

    5 april 2017 om 20:10

    Ik kom dagelijks op mijn woon-werk route (17km) behoorlijk veel model s types tegen. Vandaag ook 3x model x gezien dus die worden nu blijkbaar uitgeleverd. Ze doen dus lekker mee met de dinosaurussen… los van de discussie electrisch of benzinemotoren. En los van de dagelijkse Ferrari proefritjes vanuit Kroymans op deze route.

    Login om te reageren
  12. allesmetturbo zegt

    5 april 2017 om 20:13

    Alleen de kids uit de reklame van ‘mag ik stekkeren’ zeker

    Login om te reageren
  13. dampu020 zegt

    5 april 2017 om 20:46

    Ekte coole tieners gaan natuurly geen lame-e google survey doen, vandaar de uitslag, gap

    Login om te reageren
  14. davido89 zegt

    5 april 2017 om 20:47

    tesla cooler dan audi en bmw is niks mis mee. We moeten ons pas zorgen maken als ze tesla cooler vinden dan ferrari/corvette/lamborghini/astonmartin

    Login om te reageren
    • lincoln zegt

      5 april 2017 om 21:29

      @davido89:

      Afvallige van jouw geloof zou je bijv. Kunnen stenigen ofzo ..

      Login om te reageren
  15. db87 zegt

    5 april 2017 om 20:51

    Tesla is een onbetrouwbare auto: https://www.truedelta.com/Tesla-Model-S/repair-frequencies-1095,2012-2016

    Login om te reageren
  16. nopetrolnofun zegt

    5 april 2017 om 21:08

    De meeste tieners vinden iets al snel cool als er een Ipad van 7 bij 8 meter inzit. Cool is het zeker niet, eerder een eenheidsworst.

    Login om te reageren
    • lincoln zegt

      5 april 2017 om 21:27

      @nopetrolnofun:

      BMW en Audi zijn exclusieve exoten voor mensen met smaak enzo ..
      De nieuwe Opels ..

      Login om te reageren
  17. mout zegt

    5 april 2017 om 21:16

    BMW heeft met zijn Granny Tourer en andere babyboom-mobielen ook voor mij wel veel van zijn X-factor verloren.
    En Audi mag dan goed zijn in stikseltjes, optielijsten, LEDjes en carrosserienaden, bij het merklogo kan ik alleen aan de ondermaatse olieschraapveren van de 2.0 denken.
    Bij Tesla denk ik terug aan de keer dat ik een Roadster Sport mocht rijden. 0-100 binnen 3 tellen. Met een merkwaardig zoemgeluid erbij. Dat was toch echt heel cool.

    Login om te reageren
  18. janjaspar28 zegt

    5 april 2017 om 21:19

    Nou, geen elektro-stofzuiger voor mij. Op gas kook je, en met elektriciteit laad je je telefoon op. Benzine, daar rijd je op.

    Login om te reageren
    • lincoln zegt

      5 april 2017 om 21:25

      @janjaspar28:

      En een hoofddoek voor vrouwen ..

      Login om te reageren
      • dawwg zegt

        5 april 2017 om 22:37

        @lincoln: En diesel voor de duivel :)

        Login om te reageren
    • stfu zegt

      5 april 2017 om 22:35

      @janjaspar28: en een trein moet op steenkool rijden!!11

      Login om te reageren
  19. sracert zegt

    5 april 2017 om 21:23

    Logisch, de jeugd van tegenwoordig is weer een % verder gerobottiseerd en dat zal doorgaan totdat mensen volledig gerobotiseerd zijn. Kunnen ze na geboorte gelijk aangekoppeld worden op de Tesla-online.

    Login om te reageren
  20. lekkaah zegt

    5 april 2017 om 21:43

    Niet zo gek, het is ‘anders’ (een puber houdt van ‘anders’, en sommige autobloggers trouwens), het heet Tesla, het symbool kan zo van een Game zijn en het zit vol met gadgets

    Login om te reageren
  21. jorden zegt

    5 april 2017 om 21:50

    Ja een tesla of 3-pitter turbo… al het leuke lijkt uit vervlogen tijden of in NL niet meer te betalen.

    Login om te reageren
  22. diablogt zegt

    6 april 2017 om 00:42

    Studie van Google>??? Hopelijk was het meer dan alleen turven vanauto merknamen gekoppeld aan leftijd.

    Login om te reageren
  23. viggen93 zegt

    6 april 2017 om 18:35

    Tieners kunnen dat wel vinden maar meestal zijn zij niet de doelgroep met genoeg monetas. En zij dienecht geld hebbem willen castrol R40 inademen en uitzweten

    Login om te reageren
  24. mrrallycross zegt

    6 april 2017 om 20:49

    Tja snap het niet helemaal. Alleen omdat er een groot scherm in zit waar je misschien wel spelletjes op kan spelen zeker

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North