Hoe graag sommigen het ook willen, Jeremy Clarkson wijkt niet van Top Gear. Om dat te bewijzen werd hij onlangs met May en Hammond in Argentinië gespot. Dat wordt een special, daarover bestaat geen twijfel.
Op zich heeft het Top Gear trio geen heel verkeerde baan. Ze zijn voor hun werk (meermalen) op elk continent en elke uithoek van de wereld geweest, voor specials in onder andere de VS, Vietnam, en enkele landen in Afrika. Tussendoor hapt Clarkson als zijprojectje nog wel eens een met uitsterven bedreigd zangvogeltje in Frankrijk mee, maar de focus ligt toch vooral op auto’s.
Daar waar het gezelschap rest, wordt het ook gefotografeerd, en dus bereiken ons nu foto’s via de gelijknamige collega’s uit Argentinië, alwaar de crew met een Porsche 928, een Lotus Esprit V8, en een klassieke Mustang werden gespot, vergezeld van de nodige robuuste SUV- en pickup-wielen ter ondersteuning. Gokken welke persoon plaats neemt in welke auto kan in de comments. Ergens in 2015 weten we het antwoord.
UPDATE: het gaat om de kerstspecial, een roadtrip door Argentinië over de Ruta 40 van Bariloche naar Ushuaia. Een groot deel van de route is onverhard, Google Maps denkt dat het niet eens mogelijk is om de gehele route af te leggen.
Met dank aan iedereen voor de tips!
*928
niet vloeken 924 is een audi. Dit is een 928 s4 met een v8 en 5 liter.
@xiran: Boos worden doe je maar op Porsche die ‘m heeft uitgebracht, niet op users die feiten benoemen
@xiran: 924 was eigenlijk de eerste VW Sirocco, gewoon door Porsche ontworpen en ontwikkeld. Enige nadeel is de Audi-motor.
Wel lachen altijd, die TG roadtrips met oude auto’s. Voor tests van nieuwe sportwagens ben ik allang overgestapt naar Autocar, EVO en uiteraard Autoblog.
Hammond in de Porsche klinkt te logisch. Dus die is voor Jeremy.
@Carreza: Ik denk dat Hammond de Mustang heeft, gezien zijn Amerikaanse verbanden.
Lijkt mij eerder een 928?
Hamster in de ‘Stang, Jeremy de Porker, May in de Locust.
@jaapiyo: Copy that, de Lotus is erg gaaf hoor. De Stang echt een bakbeest.
@paulaner: Yep. De 928 en Esprit hadden alleen wel ouder moeten zijn IMO. De Porker is mooier met de orginele achterlichten en rechthoekige mistpitjes van Serie 1 t/m 3 (oftewel Scarface/risky business uitvoering) en de Locust is mooier voordat ie die afgeronde en dikkere vorm kreeg (James Bond uitvoering).
De Stang van serie 1 is uiteraard ook veel begeerlijker dan dit ding maar stiekem vind ik het wel iets hebben. Ronde koplampen altijd +1.
Gokje: Jezza in de 928, Hammond in de Mustang en May in de Lotus…
Correctie die 924 is een 928 (die met de v8 dus)
Toch grappig dat ze altijd met auto’s met Engelse kentekens in Verweggistan gaan rondrijden. En er zit ook vrijwel altijd een op-en-top Engelse auto bij.
Maar waar is de Range Rover camerawagen?
Richard de porsche, jezza de mustang en captain slow de Lotus, ik geef slow 100% gelijk maar vind een mustang in Argentinië ook zeker niet mis denk dat ik dan weer in de mustang stap!
@henkhupelschoten: fout, 928 voor jezza en de mustang voor hammond.
@xiran: ik denk dat jezelf aardig fout zit Jeremy haat Porsches dus….. Snap ik ook want ik weet niet wat mensen in een porsche zien maar goed zat effe na te denken jezza de Lotus, Richard (half Brit/Amerikaan……) de mustang natuurlijk en may de porsche. Denk dat we hem zo kunnen verwachten
@henkhupelschoten: jezza is lovend over de 928 s4. Dat komt omdat hij totaal anders is dan een 911. Maar we zien het, het volgend seizoen wel.
@henkhupelschoten: Jeremy haat de 911, niet zozeer Porsche. Als je je Top Gear afleveringen een beetje kent dan weet je dat Jeremy de 928 juist wel weer kan waarderen. Want V8.
@MJB: Lotus ook v8
Overigens, over Top Gear challenges gesproken:
http://www.foksuk.nl/nl?cm=79&ctime=1410818400
Het is een Porsche 928, geen 924.
Ziet er goed uit, ben benieuwd naar de aflevering!!
Mustang Hammond, Lotus Clarkson, Porsche May?
@jaguarjunk: Volgens mij ben jij de eerste die goed zit, want immers:
-Hammond heeft zelf een oude Mustang (overigens een veel smaakvollere dan op de foto’s)
-May is Porsche en Ferrari-fan; heeft zelf een 997 Carrera S;
-In veel testen verdedigd Clarkson het Britse erfgoed; hij is bijvoorbeeld ook lovend over Jaguar.
Lotus: Jeremy, Porsche: May, Ford: Hammond?
Dit is bariloche zo te zien, en de rit gaat langs de ruta 40. een lange tocht die (tot een paar jaar geleden) redelijk onverhard was (nu zijn ze druk aan het asfalteren).
1500 km one way, en het grootste dorp tussen bariloche en Ushuaia heeft misschien 700 inwoners. Bizar leeg. Paar kilometer buiten een dorp is je ontvangst van je mobiel weg, en pas 400 km verder in het volgende dorp heb je ineens weer een streepje.
Ik heb het als road trip gedaan met mijn vriendin 5 of 6 jaar geleden in een gehuurde opel corsa. Gemolde wiellagers, 3 lekker banden en 14 dagen… super gaaf. Maar nu met veel meer asfalt zal het rijden wel wat makkelijker zijn dan toen. Een porsche of lotus had het niet gered.
Ik voorspel mooie beelden van Patagonie, met Perito Moreno, El Chalten etc etc als hoogtepunten.
@MDA:
bedankt, altijd leuk om te weten dit soort dingen 1
@desjonnies: een aanrader voor iedereen die een keertje weg wil uit de drukte van W-Europa…
Dit was het toen ik er was: eindeloos veel km op gravel en steentjes
http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/1d/6a/5e/road-to-el-chalten.jpg
(dit komt zeker voorbij, want deze bergen zijn ontdenkt door een engelsman, Captain FitzRoy)
Omdat de president van Argentinie uit deze (economisch onderontwikkelde) streek komt, is er nu opeens veel geld om betere wegen etc aan te leggen.
De bergen blijven hetzelfde, de road trip niet:
http://www.lu23.com.ar/images/stories/Noticias/Todas_las_Voces/el_chalten_santa_cruz_argentina.jpg
@MDA:
Gewoon adembenemend, en idd, waarom zitten we hier allemaal in de drukte,
gewoon een grote hoed en een paard dat je BMW X5 noemt en als gaucho over de pampa’s dolen.
Begrijp trouwens ineens waarom de Argentijnen destijds de 404 Peugeot assembleerden, een geweldige wagen voor gravelwegen.
@MDA: mooi, weten we dat ook weer!
Gokje; Hammond: Mustang, Clarkson: Porsche en May: Lotus
@rcolt: Denk eerder dat Clarkson voor de flamboyante maar onbetrouwbare Lotus gaat en May voor de degelijke en comfortabele Porsche.
Hammond: Mustang obviously
Clarkson: Esprit V8
May: 924
Wie rijdt wat?
Graag ondergetekende in alle 3:
eerst de Ford
dan de Lotus
dan de 928
in een andere volgorde zal het enkel tegenvallen, vrees ik.
Uitgaande van een goede technische staat van alle 3.
Dat trio zou ik graag willen bezitten!
hoogstwaarschijnlijk zal Captain Slow wel weer stilstaan met zn Lotus. Elke auto die ‘hij kiest’ staat altijd stil.
Maar ik kan niet wachten: dit zijn de leukste afleveringen. Botswana was top, Bolivia-Peru-Chili was heerlijk.
James de Porsche
Jeremy de Lotus
Hammond de Ford
Youngtimer’s zijn de beste.
Magische auto’s wat ik later graag in me garage heb staan. Hoop wel dat ze ze niet compleet vernaggelen.
@razzie: jij hebt zeker nog nooit een TG special gezien ofwel? :p
Hamster de Mustang, Jezza de lotus en May de Porsche
@autoblog: het is een 928
Dat is toch een 928? Geen 924
Jeremy zit in de Lotus, Hamster in de Porsche. Denk ik…
Richard heeft een Stang, Jeremy haat Porsche en James is verstandig dus teken maar uit
Jeremy esprit
James 928
Richard mustang
Clarkson in de 924
Hammond de mustang (duhhhh)
Captain Slow in de esprit
Meanwhile while James and I were struggling with the road conditions, that tried to kill our cars, Richard was facing completely different problems with his mediëval piece of Amercian cast-iron; a car that shows that Americans have no clue what a car is supposed to be like ….
Hamster in de Porsche zou ik zeggen. Verder.. May in de Esprit?
Ik ben geen groot fan van de ’71-’73 Mustang, maar dit is wel een hele gave.
Fijne kleur, American Racings en een heerlijke over the top ‘shaker’ achtige luchthapper.
Lijkt me ook een wagen die toch een stuk geschikter is voor een Zuid-Amerikaanse roadtrip. De boel is toch allemaal net wat simpeler en steviger.
Zie ook maar eens een 928 of Esprit te repareren in een lokale garage…
@sir_smokalot: zie reacties. 928 ipv 924
Die Mustang mag trouwens ook al wel rustig een oldtimer genoemd worden.
Misschien niet de ‘puurste’ en de bak uit een Renault 25 maar damn, wat is die generatie Esprit toch lekker. Vind ik dan.
Wat een heerlijke wagens!
Hmm… Lastig Hammond zou zowel in de mustang als in de Porsche kunnen zitten. Hij is Porsche fan en fan van Amerika.
Ik denk Jeremy in de Esprit, Richard in de Mustang, en James in de Porsche.
Ik begrijp nu waarom er winterbanden achterin die porsche liggen…
In de ‘Porsche challenge’ een aantal jaar geleden koos Clarkson al voor de 928. Dat zou je 2 kanten op kunnen uitleggen, dat hij nu weer of juist daarom niet de 928 heeft gekozen. Er kan er maar 1 in de Mustang, dat moet Hammond zijn.
@baasbas: Kan je gelijk in hebben! Denk het ook!
Had James geen Lotus gekozen wanneer ze hun wagens ombouwden tot mobilhomes?
En Hammond zit sowieso in de Mustang!
@Dimglor: Correct! Die was ik nog vergeten. Dus ja zeg het maar, hebben ze geruild of niet? :-)
Maar de grote vraag is: welk staaltje autotechniek wordt gebruikt als reserve auto?
@arii:
Iets compleet Brits, gedompeld in de Union jack kleuren en met kreten als “the Maldivas (Falkland eilanden) are British
En een foto van Thatcher op de deuren
Dus kan heel goed een bejaarde, ouwe trouwe Land Rover zijn…
@desjonnies: Nu je het zegt ja…
@desjonnies: Alleen zonder die Union Jack dan.Want als het beetje tegenzit voor de Engelsen zullen binnenkort nieuwe vlaggen moeten laten maken..
Hammond in de Mustang, Clarkson in de Porsche en May in de Lotus. Of May in de Porsche en de orang-oetang in de Lotus.
Jeremy in de lotus, want die staat in het midden. Hammond in de mustang want hij is een amerikaan, dan moet may wel in de porsche
Ik neem aan dat alle prutsers die 924 roepen ipv 928 wel gelijk een ip ban krijgt? :P
Ik begon ermee :)
@sir_smokalot: ja, jij helemaal! Schande! ;)
Jeremey: lotus may: Porsche Hammond: mustang
@tk97 @vali1992nl
Zo’n esprit is redelijk krap vanbinnen, ik ben er vrij zeker van dat Clarkson er niet op een normale manier in kan rijden.
Jeremy is geen fan van de 911, maar wel van de 928. Hij heeft al eens eerder een 928 (overigens ook eens een 944) gehad in een challenge. Dus ik denk dat Jeremy de Porsche heeft. Richard uiteraard de Mustang en James had bij de Camperchallenge ook al een Lotus, en de Esprit V8 is meer auto voor fijnproevers, dus daar zal May wel in rijden.
Ik vind de mustang niet echt een youngtimer meer
Clarkson gaat nooit in die Esprit passen, de mustang gaat hij nooit in willen rijden; dus die zit in de 928.
Hammond in de mustang, en May in de Esprit.
Hoe voorspelbaar.
Niet echt youngtimers lijkt me.
Die Mustang is van begin jaren 70 en met ruim 40 jaar is dat een echte OLDtimer.
Hammond in de Lotus, die andere twee passen daar niet in