
Dit weten we al over de nieuwe sportcoupé van Toyota.
Iedereen kalm blijven! Het gaat gebeuren! Toyota komt binnenkort met een nieuwe sportcoupé op de proppen. Het Japanse merk deelt een kort persbericht en een video waarin nog weinig van de auto zichtbaar is. Toch kunnen we al wat details uit de tekst en beelden halen.
Toyota omschrijft het uiterlijk van de nieuwe auto als ”scherp en stijlvol coupéontwerp”. De strakke daklijn bevestigt dit zover we dat nu kunnen stellen. Het eerste beeld hieronder is de enige afbeelding die Toyota toevoegt. We hebben hem op het plaatje erlangs wel helderder gemaakt. Het koplampontwerp doet sterk denken aan dat van de nieuwe Prius.


Nog iets opvallends aan het ontwerp van de nieuwe Toyota: volgens het perspraatje is de nieuwe coupé ”geïnspireerd op Toyota’s erfgoed van modellen met een sterke emotionele aantrekkingskracht”. Hint Toyota hier dat dit de nieuwe Celica is? Of de eerste elektrische Supra misschien? Of is dit toch een productieversie van de GT3-conceptauto? Voorlopig blijft het nog gissen.
De nieuwe sportcoupé van Toyota is elektrisch
Voor wie nog hoopte op een geleende zes-in-lijn of een nog leukere versie van Toyota’s driecilinder, heeft pech. De nieuwe is batterij-elektrisch. Een waterstoftank zal dus ook niet aanwezig zijn. Tevens moet de auto een dynamisch weggedrag hebben, maar ook zorgen voor veel ruimte, comfort en veelzijdigheid.
Over de aandrijving komen we nog wat te weten. In de eerste teaser van Toyota flitsen enkele beelden van de auto voorbij. Het enige beeld met voldoende licht zie je hierboven. Wat meteen opvalt: een doorlopende lichtbalk achter en een subtiele ducktail spoiler op de achterklep.

Je ziet hier ook duidelijk dat badge ‘BEV’ voor batterij-elektrisch, maar ook AWD eronder. De sportcoupé krijgt dus vierwielaandrijving, wat bij EV’s vaak betekent dat er meerdere elektromotoren aan boord zijn. Dikke kans dus dat deze EV bakken met pk’s krijgt.
We hoeven gelukkig geen maanden te wachten voordat we de nieuwe sportieve Toyota in vol ornaat te zien is. Op 12 maart krijgen we (hopelijk) antwoord op al onze vragen over de sportcoupé. Hou die dag Autoblog in de gaten om als eerste alles te weten te komen over de Toyota!





Dat lijken me toch 4 deuren als ik dit zo zie
Voor een sportcoupé zit de deurgreep wel erg ver naar voren. Dit lijkt me meer een vijfdeurs liftback. Maar de tekenen zijn inderdaad goed dat dit een mooie wagen wordt.
Betreft de Toyota Bz Compact suv zoals vorig jaar als concept voorgesteld met een concept van de nu onlangs gepresenteerde Urban Cruiser EV. Het is een model onder de Bz4x en formaat ongeveer van CHr van Toyota. Deze nieuwe EV is ontworpen door het Franse designcenter van Toyota. De model komt dus boven de Urban Cruiser.
Precies plaatje is duidelijk van die concept-car.. min of meer een wat uitgerekte CH-R en dan als EV.. niet heel veel bijzonders.. en zeker geen (sport)coupe..
Lijkt wel op een crown met die lijnen zo.
Erg slecht stuk, dit is de productieversie van eerder getoond 4 deurs conceptcar….heeft niets met Celica of Supra te maken. Wow, wie schrijft zo iets…..kijk anders eerst als redactie even op Autoweek….voor correcte inhoud!
Weten we zeker dat dit geen SUV coupé wordt? Vind dat vele zwart onderin de foto onheilspellend…
Adhv deze foto’s is toch niet te zien hoog deze auto wordt? Kan net zo goed een liftback-vorm zijn ipv suv. De Celica was ook een soort liftback, met 3 deuren dan.
Mischien een coupe achtige daklijn. Maar verder lijk het mij een 4 deurs SUV achtige auto met nogal rommelig lijnenspel. Ik word er niet warm van.
Misschien doen ze wel een Fordje en noemen ze hem Celica.
Ai…een EV
Uigerekend nu, uitgerekend bij het merk dat het zo lang heeft uitgesteld.
Dat gaat ze geen goed doen. Maar ik begrijp wrl dat ze niet meer terug konden.
Ik hoop er het beste van,
Hoe goed heeft het stellantis gedaan die wel snel op de ev trein is gesprongen?
Ik zie vooral een auto die te hoog is om het wordt sport te mogen dragen…
Of kan je containerschepen en vrachttreinen ook een sport badge aanmeten?
Ik vermoed zelfs meer; te hoog, te zwaar, te duur
De sportbadge is wellicht meer ter compensatie; om toch nog een paar idioten te verleiden.🙂↔️
Ik zie vooral een auto die te hoog is om het woord sport te mogen dragen…
Of kan je containerschepen en vrachttreinen ook een sport badge aanmeten?