Dit wordt een betoog waarom jij, ondanks dat je nog niet met pensioen bent, toch in deze Yaris wil rijden. Met 135 pk onder het rechterpedaal is dit namelijk best een geinige auto.
Een basis-Yaris hoort niet perse tot de auto’s die bovenaan de lijst van de autoliefhebber staan. Het zijn degelijke, praktische en zuinige karretjes, maar spannend zijn de meeste uitvoeringen niet. Maar sommige wel en laten we nou net zo’n exemplaar te pakken hebben. Met een 1.8 blok onder de motorkap en een net even wat sportievere aankleding is de Yaris best grappig, de aanschafprijs is bovendien goed te doen en zelfs de sportievere Yarissen zijn erg betrouwbaar.
Aanbod op Autotrack
Op AutoTrack staan meer dan 2.000 Yarissen te koop, waarvan dik 600 stuks van deze generatie. Daarvan zijn, hou je vast, zo’n 10 (tien) exemplaren voorzien van een dieselmotor. Zelfs van de sportievere 1.8 staan er meer te koop, bijna 30 stuks. Vanaf 3.500 euro zijn de goedkoopste exemplaren te koop, dat zijn dan wel Yarissen met ruime ervaring.
Alternatieven
Volkswagen Polo (GTI)
Opel Corsa (OPC)
Suzuki Swift
Aandachtspunten
Aandrijflijn
Carrosserie en interieur
Elektronica
Bekijk hier het aanbod van de Toyota Yaris op AutoTrack.
48 reacties
De 1.0 versie van dit model is trouwens ook wel slap. In een Aygo kan dat 1.0 blok wel, en ook in de Yaris hiervoor, maar dit model is eigenlijk even te zwaar voor deze motor.
Die versie werd echter soms aangeduid als 99 pk en soms als 101pk.
Dan liever een Celica 1.8
Wat overigens ook telt is dat bejaarden bovengemiddeld vaak van de kleur grijs houden (of van heel heftige bloemetjesjurken), iets waar Toyota het meest ruime aanbod in heeft.
Haar vader die werkplaatschef is bij een Toyota dealer vertelde dat de Yaris dit vaker heeft als de auto langer stil staat en mindere brandstof heeft getankt. Na een tankbeurtje 98 en 2 dagen geen storingslampje meer.
Gasveren vd achterklep werden idd slechter. Laatste stukje moest je helpen verder open te gaan.
Handig ding verder door de verstelbare achterbank. Zitpositie is alleen niet echt sportief te noemen.
Zitten is sowieso niet “sportief” ..
Op liggen na het passiefste wat je doen kan ..
Of was je erin gestonken met een sportpakketjuuuuuh ..
Draaicirkel van de 1.8 is fors mede dankzij standaard 17inch wielen. Die zijn trouwens erg mooi en kleden de auto goed af!
De T-sport (vorig model) vond ik beter aan het gas hangen. Schijnt door elektronisch gaspedaal te komen (?). Ik heb gelezen dat dit op te lossen is met software.
Blok is volgens mij deels gebruikt in de Lotus Elise.
Gasveren ook bij ons zwak.
Als jezelf “schakelt” valt er trouwens wel mee te rijden.
Onderstel sportief genoeg en looks zijn prima met de 17” wielen met de zwarte lak. Ik zocht specifiek een versie met Climate en Smart Key omdat de Climate middenconsole mooier is dan met die goedkoop ogende plastic draaiknoppen.
Minpunten zijn het relatief hoge verbruik van de 1.8 en de zwaar gaande koppeling. Druklager gaat na verloop van tijd zwaar (bekend kwaaltje) door beperkte hoeveelheid smering. Inmiddels nieuwe koppeling en druklager erin en nu prima.
Vooral de 1.8 heeft nog weleens een lekke waterpomp, deze heb ik ook gelijk vervangen.
Nog 1 pluspunt van de 1.8, deze wordt als enige van de varianten nog in Japan gebouwd😂
Alleen de cvt in de hybrid is niet fijn maar dat is echt iets specifieks..
De xp9 was qua styling nou niet echt geweldig al was het wel wat minder duf dan z’n voorganger.
Hij mag misschien z’n imago niet mee hebben maar het is wel een hele verstandige koop.
De afschrijving op een 2e hands is pure waanzin in vergelijk met anderen en ook onderhoud is relatief niet duur.
Spannend ? Nee. Verstandig en slim ? Absoluut.