
Bijna 30 jaar oud, maar met een kilometerstand die verwaarloosbaar is. Deze goudkleurige Opel Monza B2 heeft nooit asfalt gezien, en gaat dus de facto gloednieuw in de verkoop.
Het model, een 2.5 E automaat met 140 pk’tjes, staat te koop in het zuiden van het land. De coupé komt uit dezelfde stal als de nieuwe Manta waarover jullie afgelopen oktober op autoblog konden lezen. Alle boekjes en originele paperassen zitten er bij, maar het onderhoudsboekje is als vanzelfsprekend leeg. Het ding heeft immers nog geen 150 kilometer op de klok.
Na ruim een kwart eeuw in een privécollectie te hebben gestaan zien beide Opels nu weer daglicht, zij het apart van elkaar.
Wat kost zoiets?
Er hoefde bar weinig aan de Monza te gebeuren voordat hij online kwam: de banden werden vervangen, die waren aardig gaar, en ook de accu moest worden vervangen, maar daarnaast was de auto nog in perfecte staat, en kon hij na een grondige poetsbeurt zo de showroom in. Hier staat hij te wachten op een nieuw baasje, met een vraagprijs (na taxatie) van € 44.900. Da’s heel wat meer dan de Hfl. 62.500,- die in 1986 werd neergeteld, maar een exemplaar als deze vind je nergens anders.
De auto is nooit op naam gezet, maar ontving wel een kenteken van de RDW. Wie hier echter op zoekt zal geen informatie vinden. Via het chassisnummer was uiteindelijk uit te vlooien dat het om een model uit 1986 ging, tevens het laatste jaar waarin de Monza nog te koop was.
Geen derde model
Eerdergenoemde Manta is inmiddels verkocht, nadat de auto in de media verscheen stroomden de aanvragen uit binnen- en buitenland binnen. Uiteindelijk was het echter gewoon een Nederlandse partij die er mee een de haal ging. Deze dealer annex verzamelaar heeft hem inmiddels in de herverkoop gezet, met een flinke markup: voor 59.500 euro is hij van jou.
De Monza, die in oktober tegelijkertijd met de Manta bij de dealer in Schijndel binnenkwam, ging pas afgelopen zaterdag officieel in de verkoop. Wij vermoeden dat ook hier een gezonde belangstelling voor zal zijn. De dealer verzekerde ons dat het bij deze 2 exemplaren blijft, er staat helaas geen derde z.g.a.n. Opel in de garage.
Helemaal leuk
@s62b50: voorloper van de Monaro!
@gtwillem: hier moest ik even voor googlen, maar: inderdaad, inderdaad
Wat nou afschrijven op een Opel?
Misschien is het wat voor mijn oude melkboer, die reed in de jaren 80 ook in zo’n ding.
Shit!! Gisteren weer niks met de Staatsloterij…. anders was ik al onderweg naar de verkoper.
Die hoezen bij het cardan zien er ook droog uit….
@406_v6: dat is textiel.of een buitenlaagje wat los laat.
Is geen plrobleem.
Je ziet dat ook bij nieuwe rem slangen.
Het is jammer dat ik het geld niet ben liggen.
anders had ik hem gelijk opgehaald.
En daar zullen het er nog wel meer mee eens zijn.
@arjontje: tectyl geen textiel.
@arjontje: desalniettemin zou ik ‘m uitgebreid van verse rubbers voorzien; hoop dat de eigenaar de afgelopen 29 jaar regelmatig de boel heeft laten lopen en er wat mee heeft gereden. De kans dat de lagers anders naar de galamiezen zijn is niet ondenkbaar.
Ik heb liever bijvoorbeeld een hele nette Monza met 30k op de teller voor een 1/4 van deze prijs. Daarmee kan je tenminste nog kilometers maken. Deze is gedoemd om altijd als museumstuk te dienen. Auto’s moet je rijden, niet uitsluitend afstoffen.
@gash: Als je een echte eindbaas ben koop je deze en ga je er lekker mee rijden!
@dutchdriftking: dan schrijf je meer af dan per maand dan een Audi S8 per jaar. Als je er 50.000km op de teller hebt staan dan is hij niet heel bijzonder meer.
Sorry….Geil!!!
Zeker leuk, maar € 45.000 ?
Na 30 jaar stilstand alleen de bandjes en accu vervangen is niet voldoende.
Veel van de rubbers zullen zijn uitgedroogd en zodra je de motor één keer flink warm rijdt, dan lopen de vloeistoffen er aan alle kanten uit.
Ermee rijden is sowieso zonde, want dan heb je straks geen nieuwe Monza meer en zal die €45K binnen no-time een stuk minder zijn geworden.
Leuk voor in het museum dus en koop een leuke gebruikte Monza om mee te toeren.
@bertorelli: Wat een wijsheid!
@bertorelli: nog meer ellende in het vooruitzicht: alle weekmakers zijn wel uit de in 1986 toegepaste kunststoffen verdwenen. Dus alles van ‘plastic’ wordt bros: van de haakjes van de zonnekleppen tot de hendels aan de stuurkolom en van de mantel om de elektrische bedrading tot het reservoir van de koelvloeistof. Vroeg of laat knapt, breekt of scheurt alles wat van plastic is, als je zo’n auto na dertig jaar weer (dagelijks) gaat gebruiken.
Als voormalig youngtimer-bezitter spreek ik (helaas) uit ervaring. Mocht ik ooit weer een oude auto kopen, wordt het er een die hooguit wat bakelieten knoppen in het interieur heeft verwerkt.
Heerlijke wagen!!
ik zie hem best wel gekocht worden door iemand van opel zelf, maar wat is het toch een gave wagen de monza! dat ze er maar een vervolg aan gaan geven
Ben benieuwd of de klompenreiniger en de hoerenzoeker nog werken na zoveel jaren inactiviteit.
@stradale888: is de nood zo hoog?
@norge: valt mee, maar anders gaat de essentie van zo’n auto toch verloren.
Ik zou dan wel even de olie en al verversen
@mercedesbenz63: We hebben hier niet te maken met de motoren van VAG he!…. xD
Daar ben ik naar op zoek
@teamopelmonza60: nu gevonden dus! ;)
29 jaar gekoesterd
29 jaar de verleiding moeten weerstaan om “er toch maar niet een stukkie in te gaan rijden ”
29 jaar moeten opletten dat er geen krasjes opkwamen.
29 jaar de stalling en de verwarming moeten betalen
En, als je echt kunt rekenen, hem uiteindelijk met verlies moeten verkopen !
Want ja, als je het rente verlies rekent over twee en zestig duizend keiharde Guldens over 29 jaar, dan legt de eigenaar er fors op toe.
En dan reken ik nog niet eens alle kosten voor de stalling, de poetsbeurten enz. enz.
@desjonnies: maar hij is wel 29 jaar lang eigenaar geweest van een nieuwe Monza. Dat kunnen er maar weinig zeggen!
@lekbak: Renteverlies is één ding, maar vergeet ook de inflatie niet!
@desjonnies: Precies. Zonde om er niet gewoon lekker in te rijden!
HFL 62500 is omgerekend een dikke €50000 waard nu (bron: CBS). Het ding is in de tussentijd dus gewoon minder waard geworden dan’ie toen was.
@Griffin: Hfl 62500 in 1986, that is.
@Griffin: Als je destijds 62.500 florijnen op een spaarrekening had geparkeerd, was je zoals desjonnies al schreef beter afgeweest, 29 jr. gekoesterd etc… ipv rente op rente.
Het blijft natuurlijk niet bij de aanschaf en flinke aderlating van €44500. Je moet ook nog flink wat geld reserveren voor het inbouwen van o.a. parkeersensoren, dubbeldin-navigatie, led-dagrijverlichting, versterkers, extra speakers en subwoofers, getint glas en een Irmscher spoilerpakket.
Erg mooie auto, misschien als model niet mijn eerste keuze, maar als youngtimer ZEKER WEL!
Wel typisch dat het kenteken ineens 3 à 4 jaar na het “bouwjaar” een kenteken op aangevraagd / ontvangen is, aangezien 1986 een P-kenteken zou betekenen en geen XZ (eind ’89 begin ’90)…
Foto11 ,weten de tieners hier wat dat is?
@norge: Ik heb ‘r nog genoeg vulling voor !! (én de benodigde apparatuur incl. potlood).
@norge: ach, zelfs een cd-wisselaar zullen ze niet eens meer herkennen…
@norge: iets vergelijkbaars heb ik in mijn Mercedes, kleurt rood als je er zo’n ding in stopt.
@norge: de tieners hier begrijpen niet wat er bijzonder is aan een rijtje knoppen!
@norge: ben 16 en weet idd niet wat het is… kan iemand mij het vertellen?
@bmwm4: Houder voor een geweldige uitvinding van Philips (eentje die niet flopte), muziekcassettes; beschikbaar in 45-60-90 en 120 minuten speelduur (onbespeelde cassettes) en voorbespeelde cassettes. Bij voorkeur zelf opgenomen met een Dolby ruisonderdrukking en als je wat jonger bent met Dolby HXPro.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Muziekcassette
Grappig dat het kenteken is van 10 januari 1990, maar niet meer verder traceerbaar. Toch bijzonder.
Ik zou het er geen 45.000 eypo voor neertellen, maar leuk voor een liefhebber is het wel.
Gewoon weer in een museum plaatsen, om hem rijklaar te maken, ben ook nog een kapitaal kwijt, want heel veel zal je eerst uit elkaar moeten halen en nakijjken en, of vervangen.
Hoe stoned moet je wel niet zijn om hier 45k voor te betalen?!#$&@!
@maarten020: helemaal niet stoned…. gewoon knettergek is ook goed; maar als ik ’t had…. was ie voor mij.
Voor mij.
Ik zie teveel van het depri-dashboard van de 83ér Rekord Diesel Caravan die ik van de zaak kreeg.
Na een Peugeot 504 Break diesel, was die Opel een hele grote teleurstelling.
Zal je nooit meer vinden zo. Goed ding om geld in te investeren.
De Monza … hier reden vroeger alleen Duitsers in met een vossenstaart aan de binnenspiegel en Nederlanders die nu vader zijn van de kids uit het Maaskantje. Wat een foute bak was dat. (periode 1980-1990)
@schellekens006: Er reden meer bejaarde Duitsers in, als Duitsers die een “vossenstaart” aan de binnenspiegel hadden; vooral de niet GSE versie was populair onder de grijzende Duitsers.
Heerlijk! En de op-een-na-beste kleur voor een Monza (na lichtgroen metallic).
Dat kenteken komt trouwens niet uit 1986 – of ’87, ’88 of ’89 – maar uit 1990 of ’91 en is waarschijnlijk ook niet door de RDW toegekend, althans niet aan deze auto.
mooie barnfind weer
Ik vind helemaal mooi, maar voor de liefhebbers staat er ook een pracht exemplaar uit 1980 te koop voor nog geen 6k, met een 3.0 6-cilinder! Én met het front van voor de facelift, in mijn ogen toch wat fraaier. In top staat en nog geen ton gelopen.
Als ik zo die gruwel verhalen over stilstaande auto’s lees lijkt me dat een beter investering, en met heel wat verschil in eypo’s om het ding nog decennia op de weg te houden.
Dit of een gerestaureerde klassieke Alfa Giulia en een Lancia Delta Integrale voor 45k? Hmm…
Die prijs, daar schrik ik van…..daar is in de klassiekermarkt ook nog wel wat anders voor te koop dat waarschijnlijk ook waardevaster is. Prijsstelling van ca 25K lijkt me realistischer.
Want laten we wel wezen: Eenmaal in gebruik met flink wat km’s op de teller is het unieke van dit exemplaar snel verdwenen……en een “gewone” oude Monza brengt niet zoveel op…..
Maar verder: wat een gave bak!! Uit de tijd dat Opel nog leuke auto’s voor nichemarkten bouwde (Monza, GT, Manta, Rallye-Ascona etc) Hopelijk doen ze dat ooit weer…..
Wel wat voor Bennie Jolink! Heb wel is een interview van hem gelezen, die heeft er aardig wat versleten! Wellicht een leuke ‘oude dag’ mobiel.
Tsja, prachtig…. Maar de 140pk-versie (heb ik één gehad) maakt mooi geluid, edoch komt amper vooruit. De 180pk 3.0E (twee gehad) gaat echt sneller. Oh ja, afgebeeld is de kalere variant van de Comfort-versie die je moest hebben.In deze ‘nieuwe’ mis je de boordcomputer, twee extra meters, pullman bekleding, electrische spiegelverstelling, etc… Als er ooit een vierde Monza in mijn bezit komt, is t een Comfort 3.0E/I of een GSE met een tonnetje of wat km op de klok, voor 6-7 mille.
Prachtige auto in geweldige staat, maar reken er ook nog maar een paar duizend euro bij voor je hem betrouwbaar en rijdend hebt. Alle slangen, rubbers enz. zullen wel heen zijn. Schokdempers vermoedelijk ook, en als er ooit benzine in heeft gezeten zal het injectiesysteem ook vol dikke oude benzine-sludge zitten.
Als je dat nou echt zou willen dan zou je beter deze 1986 Opel Omega kunnen kopen met 11.000 op de teller en zo goed als nieuw voor € 6.750!
Dat is nogal een verschil in prijs en het is ook niet goed voor een auto als die nooit rijd.
Link:
http://www.autoscout24.nl/Details.aspx?id=257883621
@dennisopel: Het moet 1987 zijn