Veilingvoer: Mercedes SLR McLaren Stirling Moss
Veilingvoer: Mercedes SLR McLaren Stirling Moss

Vliegen happen was nog nooit zo premium.
Een volstrekt overbodige, irrelevante, onpraktische en eigenlijk ook helemaal niet mooie auto, die SLR Stirling Moss. En daarom vinden we hem geweldig. Wie al in het bezit was van een gewone SLR McLaren, mocht er destijds voor 750.000 euro ex belastingen eentje bestellen. Het zal je niet verbazen dat er van deze exoot slechts 75 werden gebouwd.
Afgezien daarvan is deze SLR SM natuurlijk een rechtstreekse verwijzing naar de 300 SLR "722" waarmee Stirling Moss in een grijs verleden de Mille Miglia won. Daarbij verwees het startnummer naar de tijd waarop de mannen mochten starten. Wist u al, maar toch.

Deze dikke SLR is voorzien van die vette 5,5-liter V8 met supercharger, goed voor zo'n 650 pk. Bovendien pompt het blok er een dijk koppel uit waar je bang van wordt, terwijl de elementen je gezichten vervormen tot een gesmolten voetbal. 0-100 km/u duurt minder dan 3,5 tellen (omgerekend 31 vliegjes tussen je tanden) en de topsnelheid ligt op 350 km/u. Geen mals apparaat.
Het exemplaar in kwestie heeft een schamele 7.200 km op de klok staan. Veilinghuis Bonhams gaat dan ook uit van een opbrengst tussen de 2 en 2,4 miljoen euro. Hm, laat maar zitten.





