
Het dondert in Keulen.
Het gaat nog steeds niet lekker bij Ford. De nieuwe Explorer EV en Capri zouden bestsellers moeten zijn, maar dat valt vies tegen. In de fabriek in Keulen, die Ford speciaal had opgetuigd om EV’s te bouwen, moeten drastische maatregelen worden getroffen. Vanaf januari wordt er nog maar één shift per dag gedraaid, in plaats van twee.
Ford laat weten dat er tot wel 1.000 banen geschrapt worden in Keulen. Vorig jaar maakten ze al bekend dat er over de hele linie 4.000 banen geschrapt zouden worden. Ford wil dat zoveel mogelijk op de nette manier doen, via een vrijwillige vertrekregeling dus.
Dit alles is best wrang als je bedenkt dat Ford in de fabriek in Keulen eerst de razend populaire Fiesta bouwde. Maar ja, die moest zo nodig geschrapt worden. Ford heeft 2 miljard dollar geïnvesteerd om de fabriek om te toveren tot het ‘Ford Cologne Electric Vehicle Center’.

Ford noemt als reden voor de ontslagen dat de vraag naar elektrische auto’s flink onder de verwachtingen ligt. Daarmee geven ze dus vooral de markt de schuld, maar misschien moeten ze ook een beetje de hand in eigen boezem steken.
De Explorer en de Capri zijn nou niet bepaald baanbrekende producten, met als basis een platform wat Volkswagen al jaren gebruikt. De Explorer ziet er leuk uit (dat mag gezegd worden), maar de Capri is vooral een mislukte marketingexercitie.
Hoe zit het eigenlijk met de Nederlandse verkoopcijfers? Dat hebben we even gecheckt bij de Bovag. De Explorer doet het niet onaardig. Dit jaar zijn er tot nu toe 1.595 verkocht, meer dan van de Enyaq en de ID.4. Van de Capri zijn er echter maar 332 verkocht. Dat model slaat dus echt niet aan.





Het verbaast me ergens niets. Ik vind de capri en explorer karakterloze auto met teveel vw dna. Daarnaast schrappen ze modellen die ze niet moeten schrappen. En dan zul je zien dat ze zometeen de Focus en Fiesta badge op een of andere crossover plakken.
Sterker nog….
https://www.autoblog.nl/nieuws/ford-capri-test-wel-een-stoere-naam-6975478
De ontslagen zouden beter bij de marketing afdeling mogen vallen ipv de man aan de lopende band. Met marketing mensen kun je tegenwoordig straten aanleggen.
Ik ben met enige regelmaat in de States en zie daar met vaak de echte Explorer rijden, al dan niet in politie uitmonstering. Geen verkeerd ogende SUV, de Europese EV variant is daar maar een klein en slecht aftreksel van.
– ‘met’ bij gebrek aan edit knop.
Hier in Nederland zie ik ze ook nog wel eens rijden. Vind het eigenlijk best een dik ding. Over de huidige hoeven we het niet te hebben.
Ontsla aub de werknemer die ’t een goed idee leek om ‘Capri’ op een emotiloze SUV te plakken. Op ’t moment dat zelfs Allard Kalf in RTL Autowereld moeite heeft om deze typenaam te verantwoorden weet je voldoende. 😉
Ford Europa is al decennia lang een drama, geen Ka, Fiesta, Focus, Mondeo, Scorpio, etc etc……..en dan leentjebuur spelen bij VW het schip drijvende te houden. Groot deel voormalige Ford clientèle rijdt nu Kia, Toyota etc en die krijg je niet meer terug.
“En dat. Is een ding, wat zeker is.”
– A. Kalff (100.000x per uitzending)
😂 🤣 Vreselijk die gast. Ook zijn intonatie, slaapverwekkend. Moet je voor de gein Driver61 eens zoeken op YouTube. Prima informatief kanaal, maar die gast heeft zichzelf nog nooit horen praten volgens mij…
Driver61 volg ik en soms goede videos maar kijk t alleen als ik me voorbereid op zijn manier van praten.
😂 👍🏻
Toch #2 auto van het jaar die Capri, hier op autoblog 🤮
Ik heb die nieuwe Capri nu welgeteld één keer zien rijden. Die Explorer EV kom je ook nauwelijks tegen; de technisch verwante ID.4 en Enyaq lijken de betere keuze (of deal) te zijn. De Mustang-e is de enige EV van Ford die je wel regelmatig ziet, maar die is inmiddels ook al weer een jaar of vier op de markt.
Ik ook 1x. Kans is groot dat we dezelfde hebben gezien. 😊
Spijtig voor die werknemers, maar er is dus nog hoop. Het word dringend tijd dat de constructeurs “met hun smoel tegen de muur lopen” die vanuit een misplaatste marketingstrategie” de namen van iconische wagens verkrachten. De Capri was zo “nen ferme bak”!!! Zo erg om die naam op een afschuwelijk misbakken elektrische suf te plakken.
Ik zie de Ford ID… ehh Explorer geregeld rijden. De Capri moet ik volgens mij nog tegenkomen.
Ze hebben bij Ford gewoon de verkeerde beslissingen genomen. Vissen in een enorme vijver aan SUVjes op een platform wat toch de nodige mitsen en maren kent.
Of een electrische sport coupe met achterwielaandrijving (Capri) wel volle zalen zou trekken weet ik niet.
Die oude namen behorend aan een compleet ander product zou ik lekker laten voor wat het is, het geeft echt geen enkele glans aan het nieuwe product. De Explorer is een prima gelukt model en voor de juiste prijs een leuk alternatief voor de Skoda en VW tegenhangers
Ook ik heb er nog geen enkele gezien op de weg .
Renault heeft wel een goede zaak gedaan met de 5 .
FORD moet zich gaan herpakken
De oplossing is simpel, Ford moet zich inderdaad herpakken en gewoon is naar de consument luisteren wat de vraag is. Jaren Ford gereden, als laatste een dikke mondeo diesel, met recht een wereldauto ! Met huidige aanbod gillend weggelopen!
als ze nou eens beginnen met de ontwerper en het team wat dit goedgekeurd heeft te ontslaan…..dít capri noemen?…
betuigt van geen idee meer hebben wat te doen voor mij….