Minder kan ook. Heb je meer ruimte. Maar dat was niet de bedoeling.
Het is helemaal hip: Tiny Houses. Een Tiny House is, letterlijk vertaald natuurlijk een klein huis, dat mag duidelijk zijn. Maar het gaat verder dan gewoon een klein huis. Het is het doel om ze slim mogelijk alle beschikbare ruimtes in te delen en geen vierkante centimeter onbenut te laten. Dus een gedeelte van de trap is gelijk de kast, bijvoorbeeld. Het is de ideale woning voor de betere hipster met vlasbaard, houten race-fiets (met terugtrap-rem) en zelfstandige bierbrouwerij.
Zoals elke Mercedes-Benz CL-bestuurder weet, zijn huizen niet ideaal. Het nadeel is namelijk dat ze vast staan op hun kavel. Voor Tiny Houses geldt hetzelfde, maar daar is nu een oplossing voor! De firma Escape bouwt namelijk allerlei Tiny Houses op wielen en onlangs is hun topmodel geïntroduceerd. Het model heet, heel inspiratievol, Traveler XL Limited en is de grootste caravan die Escape ooit gebouwd heeft. Het houten gevaarte is gebouwd op het chassis van een een trailer met drie assen en is iets meer dan 9 meter lang. De totale oppervlakte ervan bedraagt zo’n 32 vierkante meter. Dat noemen ze in Amsterdam een zéér riant appartement. Van binnen doet het ook relatief ruim aan, mede dankzij de grote glaspartijen.
De Traveler XL Limited kun je aankleden met een extra sofa en uitklapbare televisie met Blu-ray speler. Standaard zit er een volwaardige keuken in. Aan de zijkant van de caravan zit een badkamer, inclusief ligbad! Dat klinkt te goed om waar te zijn, niet? Zolang je 1,50 meter of kleiner bent kun je languit liggen, maar het is beter als je zit. Een douche en toilet zijn eveneens present. Optioneel kun je een wasmachine en droger krijgen.
Maar het mooiste is nog de hoeveelheid mensen die je kunt meenemen. Standaard zit er een grote slaapkamer in plus een compactere loft. Maar als je een tweede loft laat monteren en de sofa hebt besteld, kun je tot 10 personen kwijt! Probeer dat maar eens in een Amsterdamse studentenwoning. Het hoeft geen betoog dat geheel in de Hipster traditie de Traveler XL Limited zijn eigen energie kan opwekken. Middels een 500 Watt zonnepaneel kunnen de elektrische voorzieningen draaien. Dus de quinoa-salades, gras-sappen, het dubbel-gehopte roggebrood en de linksom gepasteuriseerde Yak-melk kunnen lekker koel blijven. Uiteraard zijn er ook nadelen. Het ziet eruit als een zelfbouwproject wat Clarkson op een Citroen CX zou monteren en je moet minimaal 78.500 Dollar meenemen.
Van woonwagenkamp bewoner naar hipster, in 1 autoblog artikel.
@mashell: het is een kunst, dat is zeker!
@mashell: best wel balen, tel je 78000 neer voor dit en moet je nog aan het schuren beitsen en schilderen
Heb helaas geen 9 vrienden. Voordeel is dan wel dat je niet met een veredelde houten hipster Tabbert de weg op hoeft, maar gewoon lekker in eigen auto of op de motor kunt gaan.
But…. past deze wél door de coentunnel… ?
Waarom 3 assen in het midden ipv 1 vooraan en 2 achteraan? Lijkt me niet super stabiel losstaand.
@nasty: en als ie gaat doorhangen heb je een banaanhangwagen ??
@nasty: draaicirkel. Dan heb je geen losse dissel nodig
@nasty:
Omdat de meeste mensen al niet me een gewone aanhangwagen overweg kunnen, laat staan een schamelwagen.
3,5 ton schoon aan de haak gaat vast niet op voor deze creatie. Totaal nutteloos voor NL dus.
@wouter24: Even verder geklikt, speciaal voor de autoblog cashflow. Begint bij 5 ton.
In m’n studentenwoning in groningen kan ik wel 15 man kwijt. En die kost ook een stuk minder dan deze kamperwagon.
@thijsj: per maand of totaal? Wel eens dat op 24m2 ook prima 10 studenten passen. Alleen al in het bed passen er 4…
en dit zijn de beste foto’s?
@cockbustabob: Dat wou ik net zeggen ja. Laat dat ding dan ff goed van binnen zien in plaats van rare close-up foto’s en een plattegrondje..
@willeme : hierbij mijn testpost. Even zien of de melding uitgaat.
@str8six: zo te zien wel. Krijg de melding niet meer :)
@str8six: hoeraaaaaa!
@cockbustabob: ???
Hele tiny house movement komt uit Amerika overgewaaid. Met als verschil, dat we het allemaal al hebben gehad.
Namelijk mensen die genoegen namen met een (sta)caravan etc. Helemaal prima, maar onze landen zitten al dicht getimmerd met wetgeving rondom verplaatsbare huizen en kamperen op eigen grond. (vaak met reacreatieve bestemming etc)
Maar toch, is het wel mooi. Namelijk, genoegen nemen met minder door alles efficienter in te delen. En het kost ook allemaal veel minder om te bouwen. Minder energie nodig etc.
Her en der zie je gemeentes die ermee expirementeren, gewoon kleine huisjes op kleine kavels (en dus niet op wielen)
@fanboy: ik zou denken dat de tiny house beweing uit Zweden komt en verspreid wordt door Ikea. Klein huis? Geen probleem, je kunt het toch helemaal vol zetten met Ikea zooi.
@mashell: het komt uit NY en SF. De huur is daar zo hoog dat een mobiele oplossing steeds aantrekkelijker wordt.
@flutterby: dus ‘hipster’ is de nieuwe trailer trash.
Nog niet zo heel lang geleden noemden we bewoners van dit soort woningen ‘kampers’. Of eigenlijk nog steeds wel. Het kan verkeren…
Mooi spul, grote Dually Duramax Silverado ervoor en lekker camperen!
@E34M5Touring: inderdaad, een fifthwheel ervoor en hij is zelfs hier wel op kenteken te krijgen.
Harstikke mooi.. Vooral de tekening.. Waar je die one-nightstands als hipster kunt weg stoppen.
En operabel windows.. overal. De non-operationele ramen waren waarschijnlijk niet op voorraad, of hebben ze de naam ‘muurtje’ gegeven?
wtf is dit nou weer… clarkson zou er inderdaad trots
op zijn…
En een Mack ervoor om het geheel in beweging te krijgen? Er is een reden dat al die caravans van plexiglas zijn
Racefiets met terugtraprem? Je bedoelt een doortrapper neem ik aan? Jongens jongens, jullie gaan nooit goede hipsters worden met dit taalgebruik.
Moest denken aan Tiny Rick! Bij het lezen van de titel.
Ik dacht dat de bedoeling van zo’n Tiny house was, geen hoge hypotheek last.
Je doet het dus met minder wat je zo kunt afrekenen. En daardoor houd je je hele maandsalaris over om te kunnen genieten van het leven.