• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Woon-werk kost 9 dagen per jaar, maar het kan erger

Auteur: Wouter, gepost 16 maart 2026 om 10:50 – 3 Reacties

Forenzen: voor de één is het een dagelijkse marteling, voor de ander juist een momentje me-time.

Het is overigens een goede reden om voor een lekkere auto te gaan. We brengen ontzettend veel tijd door in onze heilige koe en dat is alleen nog maar om naar ons werk te gaan.

Een half uur per dag is lekker

Te dicht bij je werk wonen schijnt overigens absoluut niet de oplossing te zijn. Althans dat beweert Carlo van de Weijer, hoogleraar mobiliteitsonderzoek en AI aan de TU Eindhoven. Niet zijn woorden, maar na de stress van de werkdag is het nodig om even te aarden met je favoriete muziek of podcast.

In grote lijnen verhuizen we naar een plek of zoeken een werkgever waarbij de reisafstand gemiddeld zo’n 30 tot 40 minuten is. Wat zijn we toch ook lekkere kuddedieren hé.

Dat blijkt ook uit verder internationaal onderzoek: verrassend veel automobilisten blijken hun rit naar werk eigenlijk best waarderen. Sterker nog: wereldwijd zegt 53 procent van de bestuurders dat ze hun dagelijkse autorit gewoon leuk vinden.

Vooral in Zuid-Afrika zit men ontspannen achter het stuur. Daar noemt 72 procent de rit naar werk zelfs rustgevend. Nou rijden we zelf ook liever door wildparken en langs de oceaan naar ons werk. De druilerige snelwegen door de polder komen inmiddels ook wel ons neus uit. Toch is ook 53% van de Nederlanders content met het dagelijkse woon-werk ritje.

Wat doen we eigenlijk tijdens die rit?

Die rust achter het stuur komt niet uit de lucht vallen. Veel automobilisten gebruiken hun rijtijd als een soort persoonlijke chill-zone.

  • 82% luistert naar muziek, podcasts of audioboeken
  • 47% geniet van wat broodnodige tijd alleen
  • 32% vindt het rijden zelf gewoon leuk om te doen

Kortom: de auto fungeert voor veel mensen als mobiele cocon waar je even ontsnapt aan de rest van de dag. Dit blijkt allemaal uit zeer gedegen onderzoek van AutoTrader, dus het moet wel waar zijn.

Top 10 landen met langste woon-werk reistijd

Goedkope huizen, goedkope cerveza, bijzonder veel en bijzonder goede stuurmanswegen en een grotere kans op je dagelijkse shot vitamine D. Dat krijg je als de zon schijnt en van een beetje vitamine D ga je je ook nog lekkerder voelen. Het wordt dus tijd om het heilige land op te zoeken: Spanje! 

Land Jaarlijks woon-werk
1 Zuid Afrika 10d 4h 48m 
2 India 10d 1h 55m 
3 Ierland 9d 14h 10m 
4 Griekenland9d 4h 48m 
5 Polen8d 21h 36m 
6 Nederland 8d 19h 26m 
7 Italië8d 16h 48m 
8 Nieuw Zeeland 8d 16h 34m 
9 Duitsland 8d 9h 36m 
10 Canada 8d 0h 29m 
11 Australië7d 17h 46m 
12 USA 7d 17h 31m 
13 Frankrijk7d 11h 2m 
14 UK 7d, 2h, 24m 
15 Spanje 6d 18h 43m 

Wat vinden jullie? Is het stiekem best even lekker om te ontsnappen aan werk en de thuis-situatie, zelfs al sta je in de file?

Ook interessant!

  • A12 Arnhem wegwerkzaamheden
    Zoveel dagen per jaar spendeer jij achter het stuur
  • Waarom kost deze 16 jaar oude C63 op Marktplaats een ton?!
  • Hoera! 20 jaar Autoblog op YouTube!
  • Dit is de Autoblog Auto van het Jaar 2025!

Nieuwste artikelen

  • Terugroepactie van 500.000+ auto’s treft ook Nederlanders: dit zijn de getroffen modellen
  • Vond je de GP van China leuk? Dan snap je er helemaal niks van, aldus Verstappen
  • Video: Trucker negeert slagbomen met naderende trein
  • Om te janken: dit is een ‘sportieve’ Ford anno 2026
FacebookTweetPinLinkedIn

file, top10, Verkeer

Vorig bericht: « Zou jij een EV kopen als je hem binnen 5 minuten kon opladen?
Volgend bericht: Om te janken: dit is een ‘sportieve’ Ford anno 2026 »

Lees Interacties

Reacties

  1. Joris24 zegt

    16 maart 2026 om 11:06

    Mijn woon-werk is een mooi stukje door het zuid-limburgse landschap, 25 minuutjes enkele reis, vind het bijna altijd wel een ontspanmoment inderdaad. Muziekje op of gewoon genieten van de auto, hoe stom dat ook klinkt, voor mij is het geen straf. Files heb ik vrijwel niet en thuis is het leven ook prima, daar hoef ik niet aan te ontsnappen gelukkig.

    Login om te reageren
  2. leefvrij zegt

    16 maart 2026 om 11:26

    55 minuten per dag aan het forenzen, dat is niet een heel gek gemiddelde toch? Binnen een half uur naar je werk, als je niet kan thuiswerken.

    Login om te reageren
  3. seatleon zegt

    16 maart 2026 om 11:45

    Ik fiets elke dag een half uurtje naar m’n werk. De auto is theoretisch iets sneller. Maar rijden in de spits is gewoon verschrikkelijk. Als ik elke dag met de auto moest zou ik subiet een andere baan of woning zoeken. Ik snap niet wat mensen er ontspannen aan vinden, maar misschien zijn dat de mensen die 5 minuten met 95-100 naast een vrachtauto hangen en verder weigeren op de rechterbaan te rijden.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North