Je zou er droevig van worden, maar dit is hoe drie autodieven onlangs een Ford Escort Mexico uit 1972 gejat hebben.
Het recept zal inmiddels bekend zijn: je neemt een behoorlijk stevige auto, ramt een gevel en neemt de buit mee. Die stevige auto was in dit geval een Land Rover Defender, de gevel die van Trackspeed Racing in het Britse Ripley. De Defender diende niet alleen gebruikt om de gevel stuk te rijden, maar werd even later ook gebruikt om de Ford weg te slepen.
Het gaat niet om een doorsnee Ford, want de Escort Mexico heeft een waarde van 150.000 euro. De dieven wisten duidelijk waar ze naar op zoek waren, want binnen 40 seconden waren ze weer vertrokken. Sterker nog: de politie vermoedt dat het om diefstal op bestelling ging. Zij gaan er ook vanuit dat de klassieker inmiddels is gestript, zodat de onderdelen van de zeldzame bolide verkocht kunnen worden.
33 reacties
Gratis advies aan @kaasdevies :
“Je hebt waarschijnlijk veel meer verstand van Kaas ”
groetjes,
desjonnies
Of raakt hij die Porsche toch? Hij verplaatst wel wat bij 0:39-0:40 maar dat kan ook door dat glas zijn.
Gelukkig zijn ze heel zeldzaam en kiezen ze eerder voor een Golf..
Deze Fords werden gebouwd bij FORD AVO, oftewel FORD Advance Vehicle Operation, een onderdeel dat destijds werd opgericht om de GT 40 te ontwikkelen en begeleiden maar al gauw uitgroeide tot de kraamkamer voor de snelle(re) productie FORD’s, je zou het kunnen vergelijken met Abarth voor Lancia en Fiat, Gordini voor Renault .
Later liepen de snelle Escorts ook van ‘gewone’ productielijnen af, zoals FORD in Keulen en Saarlouis .
Deze zal ongetwijfeld een groot gedeelte van zijn waarde te danken hebben aan het feit dat zijn chassisnummer met GCA begint (als ik me niet vergis) , dat is namelijk de code voor de productiewagens van FORD AVO en die zijn nu eenmaal gewilder dan hun broertjes die op de gewone productie lijnen gebouwd zijn .
Daarnaast ‘doet’ een Mexico, Twin Cam of RS 1600 of 2000 gewoon een vermogen, na jarenlang negeerd te zijn geweest ; ook de competitie Opels kosten geld en een ander doodgeboren kindje de Renault 12 Gordini, die je zo kon opppikken voor rond de 10 mille doet nu minstens het dubbele.
Cést la vie zeggen ze in de Dordogne……..
Bovenstaand een foto van een Escort RS 1660, de ex-fabriekswagen van Roger Clark en Tony Mason (later TopGear presentator) die hier nog in perfect gerestaureerde conditie is te zien, ik heb destijds het restauratie verslag gelezen van de eigenaar, een doodgewone jongen die het ding ooit als knulletje aan het werk had gezien, hem toevallig tegenkwam en met enorme veel oog voor detail en liefde had gerestaureerd.
Als ik het goed heb was deze op twee ton aan ponden getaxeerd als echte ex-works Escort, maar dat is alweer een jaar of 10 – 15 geleden en is deze wagen daarna uitgebrand.
Om jullie een idee te geven : alleen het maken van de stickers had meer dan vierduizend Britse ponden gekost, exclusief het opplakken !
http://platewave.com/DAD422K
http://www.classic-auctions.com/UserFiles/pdf/159901972FordEscortSpecial.pdf