• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Zoveel hybrides heeft Toyota al aan de man gebracht

Auteur: machielvdd, gepost 29 april 2020 om 15:00 – 13 Reacties

Toyota hybride

De Japanners hebben wat te vieren.

Je kunt zeggen van de Toyota Prius wat je wilt, maar het was wel een vooruitstrevende auto. In 1997 was dit de eerste hybride die in serie geproduceerd werd. 23 jaar later is de Prius nog steeds onder ons. De auto heeft inmiddels gezelschap gekregen van talloze andere hybrides. Ook wordt de hybride inmiddels ingehaald door de volledig elektrische auto.

Toyota heeft de hybride echter nog lang niet losgelaten. Momenteel leveren ze maar liefst negen hybride modellen. Naast de Prius zijn bijna al hun modellen als hybride te bestellen. Deze focus op hybrides heeft Toyota geen windeieren gelegd. Vandaag hebben ze namelijk een bijzondere mijlpaal te vieren.

De Japanners maken bekend dat ze de 15 miljoenste hybride verkocht hebben. Dit is mede te danken aan het feit dat vorig jaar meer dan de helft (52%) van de verkochte auto’s een hybride was. In onze contreien lag dit percentage nog hoger. In West-Europa was maar liefst 63% een hybride.

Toyota zag de vraag naar hybrides de laatste jaren stijgen. Dit heeft volgens hen te maken met de keuze voor “een emotioneler design”. Met andere woorden: niet zo’n doodsaai ontwerp als de Prius. Hoewel de Prius de godfather van de hybrides is, speelt het model nauwelijks nog een rol in ons land. Vorig jaar werden er maar 156 stuks verkocht. Je kunt je dus afvragen: heeft dit model nog wel bestaansrecht?

Desalniettemin heeft Toyota veel bereikt met hun hybrides. Als de Japanners hier te lang aan vast blijven houden kunnen ze echter het slachtoffer worden van de wet van de remmende voorsprong. Voorlopig zien ze nog wel een plek voor verschillende vormen van elektrische auto’s. Toyota heeft de hybrides nog altijd een belangrijke rol toebedeeld in de overgangsfase naar volledige elektrische auto’s.

Foto: Een Prius die niet saai is, gespot door @ghostnl

Ook interessant!

  • Toyota Prius krijgt waterstofmotor
    'Toyota Prius krijgt waterstofmotor in 2025'
  • Video - netjes vragen kan altijd
  • Toyota GR86
    Naamsverandering voor Toyota GR86
  • toyota elektrisch
    Toyota strijdt in de VS tégen elektrische auto's

Nieuwste artikelen

  • Grote verandering bij elektrisch opladen op komst
  • Gespot – Miami Vice in het kwadraat
  • Meer goed nieuws, merken denken weer aan de echte liefhebbers
  • De meest gewilde occasions worden goedkoper!
FacebookTweetPinLinkedIn
Vorig bericht: « McLaren roept auto’s terug vanwege brandgevaar
Volgend bericht: Wanneer kunnen bedrijfswagens weer gekeurd worden? »

Lees Interacties

Reacties

  1. Praeses zegt

    29 april 2020 om 15:35

    -edit: dank u, is inmiddels gefixt-

    Login om te reageren
  2. pindakoning zegt

    29 april 2020 om 15:55

    Wat?! Waren er vorig jaar nog 156 mensen te porren voor een nieuwe Prius

    Login om te reageren
    • RickB zegt

      29 april 2020 om 17:09

      Heb je ook gezien hoe die er tegenwoordig uitziet?

      Login om te reageren
      • pindakoning zegt

        29 april 2020 om 17:38

        @RickB: eerlijk gezegd geen flauw idee

        Login om te reageren
        • RiKe zegt

          30 april 2020 om 00:38

          @pindakoning: Weeks blij, als je hem wel ziet dan heb je heel erg de neiging om je ogen uit te krabben omdat dat minder pijn doet

          Login om te reageren
  3. fanboy zegt

    29 april 2020 om 15:58

    Nog steeds, sinds eerste opzet in 1997, onverslagen qua meest efficiente vorm van brandstofverbruik (zonder extern bij te laden). Nog steeds is niemand met een betere vorm gekomen.
    Maarja, de elektrische auto is nu goed verkrijgbaar in veel soorten. En de prijs van een degelijke Toyota hybride komt ook in de buurt van elektrisch rijden.

    Login om te reageren
    • lekkerlinksrijden zegt

      29 april 2020 om 16:07

      @fanboy: in de buurt weet ik niet, de Prius is ongeveer 35k. Wat kun je voor dat geld elektrisch krijgen, 208 of iets dergelijks. Vergelijk nu hoe groot de Prius is tov die 208.

      Login om te reageren
      • cvoo zegt

        29 april 2020 om 16:35

        @lekkerlinksrijden: Die 208 moet je weer vergelijken met de Yaris hybrid. Die zit rond de 25k (nieuw model), welke nóg zuiniger zal zijn met de nieuwe Atkinson motor.

        Login om te reageren
        • lekkerlinksrijden zegt

          29 april 2020 om 16:44

          @cvoo: dat was ook mijn punt, qua ruimte dan

          Login om te reageren
  4. mar10us zegt

    29 april 2020 om 16:43

    -edit: dank u, is inmiddels gefixt-

    Login om te reageren
  5. azuli zegt

    29 april 2020 om 17:00

    “Ook wordt de hybride inmiddels ingehaald door de volledig elektrische auto” Mwa het duurt nog wel even voor dat de verkoopaantallen van volledig elektrische auto’s de hybride aantallen evenaren. De als maar groeiende vraag de afgelopen jaren naar Toyota hybrides geeft aan dat Toyota nog steeds en nog vele jaren on point is.

    Login om te reageren
  6. goodvibrations zegt

    29 april 2020 om 17:54

    Ach.. Een elektromotor ontwikkelen is niet zo spannend.. Respect voor Tesla hoor.. Maar Toyota doet mee zodra het echt winstgevend wordt.. Tot die tijd werken ze ook vrolijk aan hun lange termijn toekomst door te investeren in waterstof..
    Het is echt de vraag hoe goed Tesla blijft in voorop lopen.. Zodra de Volkswagen en Toyota etc. Op stoom komen..

    Login om te reageren
    • frank2b zegt

      29 april 2020 om 20:00

      @goodvibrations: De concurrent is niet Tesla. De concurrentie komt ook niet uit Duitsland, daar zitten ze (ook) gewoon nog te pitten. Het is straks China die nu in eigen land massaal aan de EV gaat en daar een enorme interne markt creëert. De eerste Chinese fabrikanten staan op het punt naar Europa over te stappen en dan wordt het schrikken. Inmiddels zijn de productieprocessen daar ook gemoderniseerd en kunnen ze tegen lage kosten heel behoorlijke auto’s maken. Raad eens welk land zelf grote lithiumvoorraden heeft https://www.technischweekblad.nl/opinie-analyse/voorraad-lithium-voor-batterijen-ruim-voldoende

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North