
Verwarring alom. Toen moederconcern GM vorig jaar SAAB dreigde te euthanaseren doken er in de media berichten op dat supercarbouwer Koenigsegg interesse had in haar veel grotere landgenoot. Geen geintje, want er werd een koopovereenkomst getekend. Uiteindelijk ketste de deal af en ging ons eigen Spyker met SAAB aan de haal. De rest is geschiedenis. Maar wat krijgen we nu? Trekken die Surströmming-vreters nu uiteindelijk toch aan het langste eind?!
Nee hoor, no worries, Victor Muller zit nog steeds stevig in het zadel bij de Zweden. Het schijnt dat Christian von Koenigsegg voor zijn bedrijf een Saab 9-5 heeft aangeschaft, hetgeen de titel legitimeert. Vermoedelijk is de CCXR met zijn 1000+ pk toch niet zo praktisch als dagelijks vervoer, en dus is Koenigsegg in Trollhättan gaan shoppen voor een degelijke 9-5. Hij was overigens de allereerste Zweed die de nieuwe 9-5 bestelde.

Foto credit: Stefan Bennhage
| Model | Prijs | Vermogen | 0-100km/u | autowiki.nl |
|---|---|---|---|---|
| 1.6t linear | € 42.950,- | 180 pk | 9.5 sec | » |
| 2.8T v6 aero exklusiv 4wd aut | € 77.450,- | 301 pk | 6.9 sec | » |
Hahah, mooi dit..
Lulz… titel doet enige verwarring ontstaan… Koenigsegg is toch niet zo dom om Saab over te nemen… En Spyker blijkbaar niet slim genoeg om het door te verkopen… Wonderbaarlijk blijft het merk toch bestaan, ondanks het problemenkind van Saab.
wat een misleidende titel zeg:S
@Dionnnnn: echt
maar kvond het wel grappig
Ik schrok me rot!:P
Haha, leuk gebracht!!
Haha, Smoke, eikel…
@Citrofiel: Oeps, wacht, op zo’n familiaire basis sta ik nog niet met meneer Smokeveel. *wil editten kunnen*
@Citrofiel: wil ook kunnen editten om boygeorge te voorzien van:
“edit: nutteloze bijdrage”
@Citrofiel:
Kijk, dit durf ik echt niet.
En terecht, als iedereen hier zou mogen schelden zou het hier een “leuke” boel worden. Laat dat maar aan de anciens over.
@Hupke: Schelden? Manman, je kunt wel overdrijven zeg.
nouzeg… alles en iedereen koopt opeens Saab?! Schaatstertjes, Koenigsegg, dadelijk gaat Rutte nog in zo’n Nederlandse Zweed rijden. Hoewel… de mix; Rutte en Zweedse nationaliteiten loopt nog niet helemaal soepel
Prachtig idee. Rutte in een dikke SAAB 9-5. Dat is een stuk goedkoper dan Balkenende’s S600 (die waarschijnlijk gepantserd is).
@Alwood: juist wel! En vergeet niet dat Rutte van oudsher al een saab-fan is (hij reed jaren in een 9-3NG meen ik).
hahaha, ik weet niet waarom maar ik kreeg een bang gevoel toen ik de titel las :-p
@tom307: haha je hebt er ook wel erg mee van doen he!
Niet te grappig…
Maar ja, ook een Von Koenigseggzwsahwopfejgjiogaepoopgejia moet een auto hebben voor alledag.
droogkloot
Jaja auto voor de zaak hè…
Over 5 jaar zien we de eerste massa geproduceerde Koenigsegg over de Nederlandse wegen rijden
hahah, tietel lol
Titel is wel degelijk misleidend, dit is namelijk totaal geen brekend nieuws.
Bastards :S
oei wat een misleidende titel + intro!
BREKEND lijkt toch echt wel niet de beste vertaling van ‘breaking’ (news)
Maar wel grappig…!
waarschijnlijk koopt ie die auto gewoon om een nieuwe motor te testen
een quad-turbo 7 liter V8 met ook 3 superchargers erbij
zoiets
Dat is een mooie combinatie.
Ik pas misschien mijn avatar aan.
Voorlopig houd ik het bij een gewone CCR.
Rutte rijdt al in een SAAB.
van de dealer Wim Kok
schrok me kapot.. lijkt haast wel of er een geenstijl knakkert op de redactie zit om ons lekker te misleiden!
Haha, sir_smokalot, eikel!
Pfff… kreeg ik toch bijna een hartverzakking!
Maar euh, uiteindelijk is dit natuurlijk wel goede reclame voor saab!
TEEEEEERING, anders laat je me ff schrikken!!! lullo!
Weer een artikel geplaatst…. Niveau daalt bij autoblog!!!!
-edit: niveau daalt al jaren, zoek eerst eens andere nickname aub-
Ja lollig AB, ik lach me dood (niet dus). Journalistieke trucjes op een artikel te laten lezen meer dan de inhoud.
Al weet de hele wereld ondertussen wel weer dat er terug een Saab in Zweden verkocht is.
@Hupke: Het werkt toch hé? Jou reactie op het getrukeerd zijn van de titel staat nu ook in de statistieken.
Hey, waarom dacht je dat ze elke week een flashback doen, en in ieder artikel verwijzen naar een stuk of 3 bestaande artikels (in dit zelfs naar 6!)?
Das slimme commercie.
Haha. Goede grap Müller mocht dromen dat het waar is. Spyker is een zinkende speedboot maar Saab is een zinkend binnenvaart schip (gekocht van GM wat een zinkende olietanker is.
@mashell: Leuke vergelijking. Wie is het zinkend olieplatform?
@Esprit_de_Flandre: amerika ? :p
Hahaha, geniale posting. Dikke glimlach hierzo!
@mashell. Volgens mij moet je naar binnenvaartschip.nl ipv autoblog. LOL. Maar er zit wel wat in wat je zegt, alleen ik geloof dat Victor M. er toch wel uitspringt met een berg centen als het misgaat.Misschien heb ik het mis en beschikt hij echt over een autohart. De toekomst zal ons het leren. Goede vaart……
Sensatie-media dit! :@ Grom….
haha zullen vast mense zijn die bij de titel dachten; ik wist maar lekker niet dus
sorry ik wist het moest het zijn met een punt of uitroepteken interesseert me niet
De eerste Zweed die de nieuwe 9-5 koopt ? Verbaast me, niet echt een vaderlandslievend volk dan die zweden. Als het merk het in eigen land al slecht doet, blijkbaar hoeft het van die zweden niet zo, gaan toch een hoop landgenoten een baan verliezen als het echt mis gaan.
@dw: er zijn al honderden 9-5s afgeleverd aan Zweedse klanten, maar Christian zou de eerste zijn geweest die een order heeft geplaatst.
Ik schrok me ook kapot!
@sir_smokalot het is nog geen 1 april hoor
;)
hehe, ik trapte erin. Schrok flink! Mooi dit.
hahaha ik schrok me eerst wild, maar ik lag vervolgens in een deuk toen ik het bericht las. Mooi hoor.
Ik kan de grap er wel van inzien =p ! Leuk
“hetgeen de titel legitimeert” Oh come on…
Dat sommige Nederlanders een typgebrek hebben is alom brekend :’).
Prachtige titel, mijn complimenten. Ik dacht eerst echt dat Saab (als merk) werd gekocht.
Hij zit met zijn neus tussen de schaatschicks, die kiezen ook SAAB. XX
http://www.autoblog.nl/archive/2010/11/03/schaatsbabes-kiezen-voor-saab#post-38929
Zeer geslaagd artikel
.
Zal wel een view-topper zijn dit topic.
Dit is pas een mooi pakkende en totaal naar waarheid gesproken titel
Damn,,, haha
Ik dacht echt van WTF!!!! wat krijgen we nu weer. Mooi stukje schrijfwerk guys je had mij te pakken.
dit is wel geslaagd te noemen ik was er mee weg…
Begint een beetje op Telegraaf te lijken, met die misleidende koppen…. Voor deze keer kan ik het waarderen :p, maar jullie worden toch niet ook verkocht he?
Heel even dacht ik dat de heer Muller slim zaken had gedaan, maar helaas mocht het toch niet waar zijn. Waar blijft die oerhollandse handelsgeest?
Oeoeoeoeoeoe…SHIT ! Got me goin there boy…!
@Megakix:
Oh,shit, me too.
Het zou mooier geweest zijn als Spyker Volvo had overgenomen en daarna weer Dafjes was gaan maken.
Dus autoblog.nl is gevallen tot het niveau van het gemiddelde tot onderhetgemiddelde roddelblad? Tof is mij dat…
‘ONDERBREKEND’ is idd de goede vertaling. Breaking news: onderbrekend nieuws oftewel belangrijk/vers van de pers/schokkend etc.
Allereerste Zweed die em bestelde? Dan heb ik hem vandaag zijn staan hier in Stockholm
. Vlak naast mijn kantoor.
“Christian von Koenigsegg” wow wat een mooie naam heeft die man. Is weer eens wat anders dan Piet Veerman ofzo.
Man man man…. Wat een misleidende titel zeg…
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Saab terug in Zweedse handen? Het lijkt toch te gaan gebeuren...
De eerste review van de Saab 9-5!
Wat zijn de plannen voor komende maanden? Welke Saab-modellen kunnen we ver...
Of willen we dit wel missen?
Lief blond meisje vertelt over crashtest
Sinds Spyker de eigenaar van Saab is, zat ik met het idee dat je voor elke ...
Wouter ging met 2 Autoblog-bezoekers naar Zweden om het rijvermogen in wint...
Dit wil je toch niet missen?
Gister is de productie van de oude 9-5 definitief gestopt, maar ondertussen...
Reclame met een mooie Saab, een vogel en een goedheiligman.
Saab 9-5 Sport Sedan 2.0t Fleet Navigat.
Koop nu voor slechts 19.750,00
Saab 9-5 2.3T Estate Aero automaat.
Koop nu voor slechts 19.500,00
Saab 9-5 2.3t Business.
Koop nu voor slechts 18.950,00
Saab 9-5 Estate 2.0t Fleet.
Koop nu voor slechts 18.750,00
Details zijn schaars, maar het gaat hier naar verluidt om een nieuwe instap-Koenigsegg met vierci...
Auto's die op een opslagterrein een beetje staan te verstoffen, we kennen het van een afgekeurde ...
Aangezien de kans dat er ooit nog een nieuwe Saab 9-5 van de band in Trollhättan loopt vr...
Zijn die Chinezen nou helemaal gek geworden? Als we de verhalen uit Zweden mogen geloven heeft he...
Tray'tje bier erbij en genieten maar! Zonde? Ach, als 'men' überhaupt Saab's had willen k...
U ziet het, jullie hadden een vooruitziende blik toen jullie de Saab 9-5 in 2010 tot Autoblog Car...
Zo snel kan het gaan. De deal tussen Saab en de Chinese Hawtai Motor Group is nog geen week ou...
In Genève staat naast de PhoeniX Concept en Saab 9-3 Independence Edition ook nog een p...
De Saab 9-5 SportCombi was al een keer naakt van achteren gespot, maar Saab heeft in de aanloop n...
Het is vandaag exact een jaar geleden dat Victor Muller in Zweden de papieren tekenende om Saab d...
Op de Autosalon van Genève moet het gebeuren. Daar zal Saab een nieuwe conceptcar onthu...
Twee weken geleden gaf Saab een eerste afbeelding van de Saab 9-5 Estate vrij, maar de auto wor...
Hoewel de meeste speculaties de afgelopen tijd betrekking hadden op een eventuele 9-5 Coupé...
Een extra snelle, sportieve 9-5 met slechts twee deuren. Hij is gespot in Zweden! Helaas nog geen...
Er is eigenlijk geen betere keus denkbaar. 2010 Is het jaar van Saab! De echte "Auto van...
Voelen wij daar een terugroepactie aankomen? Kort achter elkaar zijn er onder vergelijkbare omsta...
Ongelooflijk maar waar, Saab heeft het voor elkaar gekregen om een sponsordeal te sluiten met de ...
Uiteraard moest het Zwitserse Hirsch Performance als officiële leverancier van vermogens upg...
De Duitsers hebben een E-cabrio, 3-cabrio en A5, Volvo heeft de C70. De 9-3 valt dan toch net bui...
De techneuten van Saab hebben nog eens kritisch gekeken naar alle motoren die gebruikt worden in ...
Zoals beloofd! We vroegen aan jullie om de nieuwe Saab 9-5 te testen. En of jullie Victor Muller ...
Toen Victor Muller van Spyker zijn interesse in Saab uitsprak, waren we op zijn minst een beetje ve...
De meningen op de redactie zijn verdeeld en daarom vragen wij u, gewaardeerde autoblog bezoeker, ...
Ben je Audi, BMW of Mercedes rijder, maar ben je nu eindelijk eens toe aan wat spanning in je lev...
Wereldprimeur: de eerste video review van de Saab 9-5, hier op Autoblog! [ Eerst kijken, dan ...