• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Volvo XC90 – dit is de nieuwe

Auteur: Wouter, gepost 26 augustus 2014 om 12:39 – 85 Reacties

Volvo XC90


Een nieuw platform, nieuwe motoren, een strak nieuw design en niet geheel onbelangrijk voor de Nederlandse markt: een versie met 14% bijtelling. De nieuwe Volvo XC90 staat klaar om de SUV-markt in Nederland weer te domineren.

Zevenzits
Zelfs als plug-in hybride krijgt de XC90 zeven zitplaatsen. De zitplaatsen op de achterste rij hebben volwaardige stoelen, maar zijn niet geschikt voor mensen die langer zijn dan 170 cm.

Verdere uitbreiding Drive-E motorenfamilie

De motoren zijn bekende blokken: de 190 pk en 400 Nm sterke D4 diesel, de T5 viercilinder benzine met 254 pk en 350 Nm en de T6 met turbo en supercharger die nu 320 pk en 400 Nm koppel levert. Dit zijn allen tweeliter viercilinders, dus met de XC90 neemt Volvo definitief afscheid van de vijfcilinder-roffel. Ook de nieuwe D5 is een 2.0 viercilinder met twinturbo technologie. Uit slechts twee liter halen de Zweden 225 pk en 470 Nm koppel, terwijl het verbruik rond de 6 liter per 100 kilometer zou moeten uitkomen. Voor de D4 met alleen voorwielaandrijving denken de Zweden zelfs op 5 liter per 100 kilometer, best netjes 1 op 20 in een full-size SUV.

T8 met Twin Engine-technologie en 14% bijtelling

De topversie van de nieuwe Volvo XC90 is de Twin Engine-versie met de badge T8. Zoals we inmiddels van Volvo gewend zijn, betekent dat geenszins dat er acht cilinders in het vooronder liggen. De V8 is door Volvo bestempeld tot dinosaurier en dus zijn er onder de motorkap van de XC90 alleen viercilinders te vinden. De tweeliter viercilinder Drive-E-benzinemotor met compressor en turbo levert echter voldoende vermogen: 320 pk om precies te zijn. Een elektromotor van 82 pk drijft de achterwielen aan en dus is het totaalvermogen 400 pk.

Interieur

Aangezien de vorige, eerste generatie XC90 al sinds 2002 op de markt was, neemt Volvo reuzensprongen met het interieur. Het materiaalgebruik is zoals je verwacht van een premium automobiel, maar met leuke Zweedse accenten. Het handgemaakte glazen deel van de versnellingspookknop is gerealiseerd door de befaamde Zweedse glasfabrikant Orrefors. Het wordt met de hand gemaakt van kristal. Ook de start-/stopknop en volumeregelaar zijn fraaie details die Volvo omschrijft als “sieraden voor het interieur”.

Met het entertainmentsysteem maakt Volvo ook een reuzensprong: het touchscreen heeft formaat tablet en wordt aangevuld door een volledig digitaal dashboard. Integratie met Apple Carplay en Android waarbij de scherm van je smartphone gespiegeld wordt op het scherm van het navigatiesysteem is standaard.

Veiligheid

Het streven van Volvo is dat in 2020 geen zwaargewonde of dodelijke slachtoffers in of om een Volvo te betreuren zullen zijn. Dat is een nobel streven en de XC90 is dan ook de veiligste Volvo ooit. Het City Safety systeem is uitgebreid zodat ook bij het links afslaan op een kruising tegemoetkomend verkeer wordt gedetecteerd. Het radarsysteem aan de achterkant detecteert te snel achteropkomend verkeer en kan deze waarschuwen met lichtsignalen. Mocht een botsing onvermijdbaar zijn dan spannen de gordels zich al en treedt het verbeterde anti-whiplash systeem WHIPS in werking.

De XC90 kan ook detecteren als de bestuurder onbedoeld de weg af rijdt. In de stoelen is een mechanisme verwerkt wat de verticale klap opvangt en zo de rug van de inzittenden beschermt.

Vanafprijs: onder de 70.000 euro. De eerste auto’s worden allemaal First Editions. Dat worden 1.927 stuks, een kleine knipoog naar het jaar van oprichting van Volvo. De First Edition krijgt voor Nederland de nieuwe twinturbo D5 met 225 pk en valt te omschrijven als bomvol. Alle opties zitten er dus op en schijnbaar krijg je er ook nog een mooie regenjas bij.

Nog niet alle specificaties zijn definitief, maar voor sommige varianten zijn al prestatiecijfers bekend. De XC90 T6 haalt een topsnelheid van 230 km/u en sprint in 6,9 seconden naar de 100. De D5 haalt 220 km/u en doet de standaardsprint in 7,8 seconden.

Video’s: Rijbeelden, het interieur en de crashtest!

Livepics

Ook interessant!

  • Volvo Concept Recharge
    Nieuwe modellen van Volvo krijgen echte namen
  • Volvo Concept Recharge
    Krijgt de opvolger van de Volvo XC90 deze naam?
  • Volvo vernieuwt V90/S90, ook nieuws voor XC90
  • Volvo XC60 Recharge PHEV: nooit meer remmen!
    Volvo XC60 Recharge PHEV: nooit meer remmen!

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Steven Bergwijn in zijn Ferrari Purosangue
  • Video: Toch wel eng, zo’n auto op jouw weghelft
  • Stem op de Autoblog Auto van het Jaar 2025!
  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
FacebookTweetPinLinkedIn

14%-bijtelling, Hybride, parijs-2014, plug-in, SUV, Volvo, xc90

Vorig bericht: « Rowen Toyota GT86: Japanse extreemcoupé [video]
Volgend bericht: Video: deze dame smeekt gewoon om schade »

Lees Interacties

Reacties

  1. karsvdtuin zegt

    26 augustus 2014 om 12:43

    Rare lijn neemt Volvo aan… De v60 (laatste model) is nog te zien dat het echt Volvo is en bij de v40 geld t zelfde. Maar dit model trekt me niet zo…

    Login om te reageren
    • parker zegt

      26 augustus 2014 om 15:29

      @karsvdtuin: die rare lijn is die van een X5 vorig model. Vooral de neus is vrijwel identiek, op de grille na. Maar ja, is ook chinees nu hè, Volvo..

      Login om te reageren
      • Esprit_de_Flandre zegt

        27 augustus 2014 om 12:18

        @parker: Goedkope, ongefundeerde, en ronduit belachelijke reactie.

        (en nee, ben geen Volvo-fanboy).

        Login om te reageren
        • parker zegt

          27 augustus 2014 om 21:55

          @Esprit_de_Flandre: leuk, vertel! Hij lijkt toch helemaal niet op de X5? Volvo is niet in Chinese handen? Chinezen hebben geen naam wat betreft klakkeloos kopiëren? Je werkt toch niet voor Volvo? Vragen, vragen..

          Login om te reageren
          • Esprit_de_Flandre zegt

            3 september 2014 om 17:15

            @parker: Nee, ik vind hem eigenlijk niet echt lijken op de X5. Ja, het zijn allebei grote SUV’s, en dus zijn er wel wat gelijkenissen, maar niet meer dan normaal is voor twee auto’s in hetzelfde segment.

            Ja, Volvo is in Chinese handen, en daar mogen we allemaal blij om zijn. Geely is zo verstandig om zich zo weinig mogelijk te moeien met ontwikkeling en ontwerp in Zweden. Een merk als Volvo gaan ze niet verkwanselen.

            China heeft alleen nog de reputatie alles te kopiëren bij mensen die de moeite niet nemen om de Chinese productie en concepts te volgen. De grote bouwers kijken vooruit, en ontwikkelen stilaan een eigen lijn. Alleen marginale bedrijfjes, of oude modellen uit een tijd dat de groten nog marginaal waren, kan nog op neergekeken worden, maar die constructeurs gaan zich ofwel aanpassen, opgeslokt worden door een grotere, of gewoon verdwijnen.

            En nee, ik werk niet voor Volvo.

            Ik vind het gewoon een mooi model, en vooral een mooie nieuwe designrichting. Tijdloos en sober, zoals Volvo lange tijd is geweest. In feite is de huidige lijn zelfs wat “frivool” voor Volvo maatstaven.

            Om dat af te doen als “Chinees” vind ik vrij beledigend voor de ontwerper, die z’n best gedaan heeft om een stukje Modern Scandinavisch Design neer te zetten…

            Login om te reageren
      • karsvdtuin zegt

        27 augustus 2014 om 20:35

        @parker: Chinees of niet op deze manier gaan ze klanten verliezen. Niet iedereen houdt van die Chinese design auto’s en vooral ik niet. V60 vind ik echt heel mooi evenals de s60 en xc60 ( dit zijn de reeds vernieuwde modellen) maar dit vind ik echt spuuglelijk

        Login om te reageren
  2. SCscreamGT2 zegt

    26 augustus 2014 om 12:44

    DUBBELPOST!

    OT

    Ziet er uit als een waardige opvolger! Strakke lijnen

    Login om te reageren
  3. meneer zegt

    26 augustus 2014 om 12:45

    Hmm hmm..
    Gemengde gevoelens

    Login om te reageren
  4. kapiteinaudi zegt

    26 augustus 2014 om 12:45

    Lijkt wel echt voor de Amerikaanse markt ontworpen met zo’n design. Niet lelijk, maar had meer verwacht.

    Login om te reageren
    • E550 zegt

      26 augustus 2014 om 14:14

      @kapiteinaudi: Dacht ik ook, maar dan hadden ze er wel minimaal een V6 in gedaan. Aangezien ze allemaal een 4 cilinder aan boord hebben zal dit niet zozeer een prestige object worden en zal daarom ook niet concurreren met de X5, ML etc. Vind ‘m overigens erg mooi, maar jammer dat er geen 6 cilinder (of 8) verkrijgbaar is. Hierdoor kunnen ze klanten gaan verliezen in UAE, Rusland en de VS.

      Login om te reageren
      • E34M5Touring zegt

        26 augustus 2014 om 15:00

        @e550: Denk dat het voor de VS wel meevalt. Heb net snel ff op cars.com gekeken, dr staan 2081 XC90’s te koop, slechts 288 daarvan met een V8. Ook diesel wordt steeds populairder in de States, 3j achtereenvolgend enorme plussen in diesel auto’s. Je ziet ook used steeds meer 335/535d’s bijvoorbeeld. De grootste rek qua enorme motoren is dr daar ook wel uit volgens mij. Ford verkoop een hoop EcoBoost F150’s om maar is wat te noemen. Terwijl V8 altijd de ‘standaard’ was in die klasse.

        Login om te reageren
  5. E34M5Touring zegt

    26 augustus 2014 om 12:46

    Veruit de mooiste Volvo uit de huidige line up. Hoop dat die neus bij meer modellen doorgevoerd wordt. Vind de huidige line up wel erg Aziatisch ogen. Dit is meer Volvo vind ik. Beetje boxy en stoer.

    Login om te reageren
    • Captain zegt

      26 augustus 2014 om 12:57

      @E34M5Touring: De rechtopstaande neus is idd prachtig! Wat staat die lekker stevig

      Login om te reageren
    • TimoBac zegt

      26 augustus 2014 om 20:49

      @E34M5Touring: Absoluut! Alleen zou je dit echt kopen als je 3 kids had? Ik vind het echt een vrachtwagen..

      Login om te reageren
  6. jawi94 zegt

    26 augustus 2014 om 12:47

    Mooi ding hoor volvo is goed bezig tot nu toe

    Login om te reageren
  7. baasbas zegt

    26 augustus 2014 om 12:48

    Achterkant is wel mooi, maar de rest… straalt heel erg ‘lompheid’ uit. Hmm. Zo schuin van voren bekruipt me een ‘Touareg-van-de-vorige-generatie’-gevoel als je de grille niet meetelt…

    Login om te reageren
    • marc94 zegt

      26 augustus 2014 om 13:29

      @baasbas: ik dacht hetzelfde over de touareg vanaf de stijl van de voorruit, naar de daklijn en dan de afloop inclusief verbreding bij de achterlichten.

      Login om te reageren
    • w0o0dy zegt

      26 augustus 2014 om 19:22

      @baasbas: eens, dat was ook mijn eerste gedachte. En waarom dan niet iets leuk gebruiken ipv een lompe VW?

      Login om te reageren
    • sulobb zegt

      26 augustus 2014 om 19:59

      @baasbas: Dacht ik meteen ook. Wou niks schrijven omdat ik niet vervloekt wou worden door fanaten, etc.
      Btw, liever de Touareg dan deze

      Login om te reageren
  8. timjan365 zegt

    26 augustus 2014 om 12:48

    Voorkant vind ik maar niks maar de achterkant vind ik zeer geslaagd ik ben benieuwd naar de nieuwe q7!

    Login om te reageren
  9. endofline zegt

    26 augustus 2014 om 12:48

    Zal wel een verkooptopper worden in de USA en UK. Het design vind ik zelf niet zo wauw. Achterkant en profiel is in balans maar het nieuwe gezicht is me iets te log voor een Volvo.

    Het interieur is dan wel weer een pareltje. Weet iemand trouwens wat het veersysteem doet in de stoelen. Een soort veiligheidssysteem bij een crash of iets anders?

    Login om te reageren
    • EJS zegt

      26 augustus 2014 om 16:09

      @endofline:

      Dat veersysteem staat uitgelegd in de tekst..

      Login om te reageren
  10. Rob zegt

    26 augustus 2014 om 12:49

    Flinke tegenvaller. Ik had er veel van verwacht, zeker na de prachtige concepten die ze onlangs lieten zien:

    http://www.autoblog.nl/image-gallery?file=Volvo/Concept_Coupe
    http://www.autoblog.nl/image-gallery?file=Volvo/Concept_Estate
    http://www.autoblog.nl/image-gallery?file=Volvo/XC-Coupe_Concept/

    Dit is helaas gewoon een lompe SUV geworden. Een soort hoekige Audi Q7…

    Login om te reageren
    • Rob zegt

      26 augustus 2014 om 13:07

      @Rob:
      Dat gezegd te hebben denk ik dat het nieuwe designtaaltje van Volvo het wel heel erg goed gaat doen op kleinere modellen. Dat kunnen nog wel eens prachtige wagens worden.

      Maar deze lomperik? Nope, nope, nope, nope…

      Login om te reageren
  11. Dizono zegt

    26 augustus 2014 om 12:50

    Toevallig, de nieuwe X5 is ook net uitgelekt!

    Login om te reageren
    • Donstil zegt

      26 augustus 2014 om 13:17

      @dizono: Mag toch hopen dat ze bij BMW beter kunnen Photoshoppen dan dit hier.

      Login om te reageren
      • Dizono zegt

        26 augustus 2014 om 13:19

        @Donstil: Ik hoop ook wel eens dat ze beter kunnen ontwerpen bij sommige fabrikanten. Blijven hopen! ;)

        Login om te reageren
        • stamp zegt

          26 augustus 2014 om 14:20

          @dizono: Ik weet niet hoor: eerste reactie van mij was ook: nieren grilletje erop en klaar is BMW!

          +kuddo’s voor de snelle sjop.

          Login om te reageren
    • heer zegt

      26 augustus 2014 om 14:53

      @dizono: waar ik ook aan dacht

      Login om te reageren
    • sulobb zegt

      26 augustus 2014 om 20:01

      @dizono: Dat was lachen…bedankt!

      Login om te reageren
  12. Jantje_555 zegt

    26 augustus 2014 om 12:52

    dit is echt een knappe wagen, veel mooier dan de vorige XC90

    Login om te reageren
  13. Pordon zegt

    26 augustus 2014 om 12:55

    Hmmmm, nog niet overtuigd. Had er na al die concepts/teasers etc veel meer van verwacht. Wel strak neusje en een redelijke kont maar het silhouet is gewoon lomp.

    Login om te reageren
  14. simppa zegt

    26 augustus 2014 om 12:55

    Wacht even… 138 foto’s! WTF

    Login om te reageren
    • Jantje_555 zegt

      26 augustus 2014 om 13:46

      @simppa: denk dat autoblog een nieuwe server heeft kunnen aanschaffen nu iedereen zijn ad blocker heeft uigeschakeld om Robert De Niro zijn kop niet meer te hoeven zien :-)

      Login om te reageren
  15. ghost zegt

    26 augustus 2014 om 13:00

    Soort kruising tussen een Q7(van de zijkant) en een X5

    Login om te reageren
    • sulobb zegt

      26 augustus 2014 om 20:01

      @ghost: Baudi X7

      Login om te reageren
  16. ej20g zegt

    26 augustus 2014 om 13:04

    Gelukkig is het een mooie auto geworden, ik vind het wel weer een echte Volvo. Een erg indrukwekkende, rechtopstaande neus terwijl de achterkant een doorontwikkeling lijkt van de oude XC90. Ik ben benieuwd hoe deze auto het hier gaat doen.

    Login om te reageren
    • E34M5Touring zegt

      26 augustus 2014 om 13:21

      @ej20g: De eerste XC90 was bij introductie gelijk uitverkocht. Hopelijk hebben ze nu meer capaciteit. Kan me voorstellen dat een hoop XC90 rijders deze wel weer willen. En die hebben lang moeten wachten op een opvolger.

      Login om te reageren
  17. hummer95 zegt

    26 augustus 2014 om 13:08

    Ziet er goed uit

    Login om te reageren
  18. c-ad zegt

    26 augustus 2014 om 13:12

    Ik zie er herkenbare lijnen in, maar helaas niet van Volvo.
    Zal wel een kwestie van wennen zijn.

    Login om te reageren
  19. str8six zegt

    26 augustus 2014 om 13:13

    Mooie bak! Zou niet mijn eerste keuze zijn, maar wat een vooruitgang tov de vorige!

    Login om te reageren
  20. mikkeloentje zegt

    26 augustus 2014 om 13:14

    Leuke wagen, voorkant heeft wel iets weg van een kruising tussen een Infinity FX en een X5.

    Login om te reageren
  21. series2 zegt

    26 augustus 2014 om 13:18

    Hij ziet er vanaf de zijkant al een beetje oud uit.

    Login om te reageren
  22. chaudfontaine zegt

    26 augustus 2014 om 13:21

    Ziet er mooi en strak uit! Vind alleen de grill vanvoor wat lomp en bombastisch. In iedergeval toch een mooie wagen!

    Login om te reageren
  23. tupperware zegt

    26 augustus 2014 om 13:22

    Niet mijn kopje thee, ik ben dan ook geen griffo en hoef niet over de zandpaadjes op de Veluwe.
    Bepaalde design elementen zie ik graag terug op andere Volvo’s, van mij mogen ze deze
    gelijk in productie nemen.

    Login om te reageren
  24. 2cool4school zegt

    26 augustus 2014 om 13:22

    Ziet er goed uit en sluit naaldloos aan bij de rest van alle grote SUV’s.

    Login om te reageren
  25. bossie zegt

    26 augustus 2014 om 13:24

    Ik ben verkocht

    Login om te reageren
  26. exotic zegt

    26 augustus 2014 om 13:26

    Fantastisch!

    Login om te reageren
  27. 1audi1 zegt

    26 augustus 2014 om 13:33

    Prachtige auto, volvo zet zoals altijd weer wat moois neer.

    Login om te reageren
  28. daniel23ccx zegt

    26 augustus 2014 om 13:34

    Een van de mooiste SUVs. Ik ben normaal niet zo van SUV’s maar deze ziet er wel erg goed uit

    Login om te reageren
  29. joost1990_2 zegt

    26 augustus 2014 om 13:34

    De eerste tiental foto’s viel hij me tegen, een beetje een blokkendoos. Maar met die zwarte bumperpartij vind ik het ineens een prachtbak!

    Login om te reageren
  30. toyotafortuner zegt

    26 augustus 2014 om 13:50

    Nog altijd harstikke mooi!

    Login om te reageren
  31. volvoturbo zegt

    26 augustus 2014 om 13:57

    Ben geen fan van de neus. Maar is ook niet bepaald mijn soort auto.. een SUV. Interieur is dan wel weer netjes!

    Login om te reageren
  32. gregorius zegt

    26 augustus 2014 om 13:59

    Zei ie nou 320pk / 400nm uit een 2.0 blokje? Dat is bijna AMG-bereik; maar dan in een Volvo SUV. Ook die 2.0 D5 diesel klinkt erg goed.
    De voorkant lijkt familie van de Bentley SUV; maar dan zoals het wel hoort.
    Van binnen vind ik t ding prachtig: maar ik ben wel fan van die media system (@Mercedes: dit is hoe je een tablet in je dashboard doet).
    Dus ik durf t bijna niet te zeggen: maar ik ben wel fan van de D5. Die T8 is leuk; maar ik gok dat het de meerprijs tov de T6 nog niet waar zal zijn (als koper, niet als leaser).
    Heeft iemand nog een lijstje met verwachte minpunten? (behalve ergens parkeren).

    Login om te reageren
  33. Lemme zegt

    26 augustus 2014 om 14:00

    Ziet er mooi uit. Zeker het interieur. Vanaf wanneer is hij beschikbaar?

    Login om te reageren
  34. mrniesoe zegt

    26 augustus 2014 om 14:10

    Prachtige wagen!100000000000000000000000000000000000 maal mooier dan een saaie X5 of zo

    Login om te reageren
  35. Alpinaa zegt

    26 augustus 2014 om 14:15

    Vanaf de achterkant gezien een mooie auto, maar vanaf de voorkant doet hij me denken aan de subaru forester. Die heeft ook van die oerlelijke vierkant spiegels op pootjes. Het interieur vind ik maar matig, krijg hier eerder een aziatisch gevoel bij dan een zweeds volvo gevoel. Jammer.

    Login om te reageren
  36. kickass zegt

    26 augustus 2014 om 14:22

    Hier wordt ik heel blij van. De XC90 is zo underrated.

    Login om te reageren
  37. Onehp zegt

    26 augustus 2014 om 14:35

    Niet zo voor SUVs maar deze is een mooie en lief voor andere weggebruikers (?)…

    Hopelijk een groot succes in de US

    Login om te reageren
  38. berlinetta zegt

    26 augustus 2014 om 15:08

    Hele nette bak geworden met lekkere motoren. Ik ben benieuwd of ze ook nog eens met een echte powerdiesel gaan komen.

    Login om te reageren
  39. PeterVDG zegt

    26 augustus 2014 om 15:54

    Wat een lelijk hok!!

    Login om te reageren
  40. jmcclane zegt

    26 augustus 2014 om 15:55

    Een fraaie SUV als je het mij vraagt, heeft de koplampen van de nieuwe Range Rover.
    Persoonlijk houd ik wel van SUV’s, ze zijn lekker hoog, veilig en hoge drempels en slechte wegen( in het buitenland) vormen geen probleem.

    1.Range Rover= Stijlvol, heeft gewoon alles in zich en is mooi.
    2&3.BMW X5 en Porsche Cayenne= Beiden zijn fraai en hebben goede rijeigenschappen.
    4.Mercedes GL= Een prima offroader is stoer, robuust en heeft meer dan genoeg ruimte.
    5.Volvo XC90= Veel veiligheid aan boord, betrouwbaar en oogt lekker sportief.

    Andere SUV’s zijn overbodig. lelijk en emotieloos.

    Login om te reageren
  41. ImportHagenees zegt

    26 augustus 2014 om 16:05

    Heel fraai!

    Login om te reageren
  42. peke zegt

    26 augustus 2014 om 16:07

    Ai…geen Volvo man maar dit vind ik wel heel erg mooi design!

    Kan hem gelukkig niet betalen dus hoef niet te twijfelen tov x5.

    Maar goed voor de huidige Volvo XC90 rijders, die hebben lang moeten wachten!

    Maar interieur moet ik wel aan wennen, daar niet direct wild van.

    Login om te reageren
  43. Joost zegt

    26 augustus 2014 om 16:17

    Fotootje boven het artikel werd ik niet direct wild van. Beetje “mogen-we-de-mallen-van-de-oude-Touareg-lenen”.

    Vanuit andere hoeken is ie wel mooi. Maar vind m minder een eigen gezicht hebben dan de huidige / vorige.

    Login om te reageren
  44. mashell zegt

    26 augustus 2014 om 16:31

    Nette auto. Niet spannend, geen fratsen (dan neem je maar een X5 met dakkapel). Alleen de iPad in het dashboard oogt niet zo geslaagd.

    Login om te reageren
  45. base zegt

    26 augustus 2014 om 16:34

    Lijkt op een touareg! Wel een zeer geslaagde auto

    Login om te reageren
  46. ko3n zegt

    26 augustus 2014 om 16:39

    Dit valt me erg tegen ik had toch echt een stuk meer verwacht als je bedankt dat dat prachtig concept trio een voorbode zo zijn voor dit hok, nee niet mijn smaak

    Login om te reageren
  47. potver7 zegt

    26 augustus 2014 om 17:06

    Hé, hebben jullie Thomas Schlijper naar Zweden gestuurd… ik kom op zijn site exact dezelfde foto’s van de launch tegen…

    Login om te reageren
  48. norge zegt

    26 augustus 2014 om 17:35

    Ik krijg hier een 240 gevoel bij……. Prachtig dus!

    Login om te reageren
  49. stancedjetta zegt

    26 augustus 2014 om 17:38

    Mooi, dat wordt mn nieuwe leasebak!

    Login om te reageren
  50. eggiebirdie zegt

    26 augustus 2014 om 18:05

    Helemaal super! Moderne, stoere look, stevige specificaties en design richting waar Volvo weer een tijd mee vooruit kan. Nu nog een hele dikke inruil van de XC90 3.2 nodig…

    Login om te reageren
  51. Carreza zegt

    26 augustus 2014 om 18:25

    De voorkant vind ik te anoniem, de rest is keurig maar ook niet meer dan dat.

    Login om te reageren
  52. mainmo zegt

    26 augustus 2014 om 18:56

    Zowieso mooier dan de Duitsers! ML X5 Q7….?

    Login om te reageren
  53. 730ld zegt

    26 augustus 2014 om 19:14

    Tsss Volvo neemt afscheid van de 5 en 6 cilinder in ruil voor 4 cilinder…..waar gaat dat heen? Zo’n mooie auto en dan zo’n downsizing van je motoren afgezien van het aantal pk’s. Dan kun je nog zo’n mooie Volvo XC90 T6 of D5 hebben maar dan heb je het geluid van een simpele middenklasser. Ok dan moeten we toch over op een ander merk. DAAAG Volvo! De 5 en 6 cilinders verdwijnen ook in de V70 dus? Jammer. Echt jammer dat die verschrikkelijk milieueisen de hele autobranche kapotmaken met hun uitstoot regeltjes …

    Login om te reageren
  54. mrrallycross zegt

    26 augustus 2014 om 19:20

    BMW x5 iemand?

    Login om te reageren
    • norge zegt

      26 augustus 2014 om 19:47

      @mrrallycross: Nee, dank u..

      Login om te reageren
  55. Frits3000 zegt

    26 augustus 2014 om 19:58

    Volvo is goed op weg. Knap dat het vorige model zo lang op de markt is geweest zonder erg te ‘verouderen’.

    Login om te reageren
  56. frederik zegt

    26 augustus 2014 om 20:10

    Tja, in de X5 heb je tenminste een keuze aan fijne 6- en 8-cilinders. Mocht ik ooit per ongeluk drie kinderen krijgen dan dat maar.

    Login om te reageren
  57. piebepost zegt

    26 augustus 2014 om 20:46

    Ik zal hier even aan moeten wennen maar de nieuwe designtaal bevalt me wel. Toch vindt ik het ook wel een beetje jammer, ik ben nog lang niet uitgekeken op de designtaal die Volvo insloeg met de S60.

    Login om te reageren
  58. E320cdi zegt

    27 augustus 2014 om 00:28

    Stoer, hoekig en toch bij de tijd. Zou hem zo willen bestellen in Dark Olive Pearl, leuk voor naast de 850.

    Login om te reageren
  59. volvofox zegt

    27 augustus 2014 om 11:36

    Op basis van de 1e foto schrik: lijkt op een Q7. En dat is de meest lompe SUV ever. Maar verder kijkend valt het toch mee en de achterkant klopt zeker.
    Waarschijnlijk een auto die er in het echt beter uit ziet dan op de foto (hoop ik).

    Login om te reageren
  60. centho zegt

    28 augustus 2014 om 14:14

    De nieuwe XC90 ziet er precies goed uit.Net genoeg meer body dan de oude XC90.Het interieur oogt lekker opgeruimt en zowaar enigzins futuristisch.

    Login om te reageren
  61. dvt093 zegt

    2 september 2014 om 19:57

    Ben ik de enige die de achterkant (vooral van de zijkant gezien) erg op de Outlander vind lijken?

    Login om te reageren
  62. jagmaseratiferrari zegt

    30 oktober 2014 om 18:09

    Een tip aan mensen die een SUV overwegen, laat de Duitsers staan;

    Neem deze Volvo XC90 weer een typische Volvo met een nette overkomen.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North