Een E39 Alpina in een geweldige kleurstelling; da's inderdaad smullen geblazen.
Van deze Alpina B10 3.3 Limousine zijn volgens de advertentie slechts 235 stuks gebouwd, waarvan dit nummertje 109 is. De geweldige kleurstelling zagen we eerder al voorbij komen op een E28 B9 die op de AutoblogX-meeting stond te glimmen, maar ook op de nieuwere E39-generatie staat-ie prima.
De B10 3.3 is goed voor 280 pk bij 335 Nm, waarmee het sprintje naar de 100 km/u in 6,3 seconden achter de rug moet zijn. Bij 262 km/u winnen de natuurwetten het van de heerlijke koets en houdt de pret op. Of deze specifieke auto dat met ruim 230K km op de teller ook nog haalt valt te bezien, maar daar is de prijs dan ook naar.
Het startbod voor de Alpina staat namelijk op een alleszins redelijke €7.500 wat op zich meevalt voor een dergelijke zeldzame auto, al kun je tegenwoordig voor iets meer centen ook een E39 M5 op de kop tikken. Wel moet erbij worden gezegd dat het onderstel van deze B10 op meerdere punten is aangepakt en dat vorig jaar grondig onderhoud heeft plaatsgevonden.
Bieden doe je hier, maar ben er snel bij!
Met dank aan Marco voor de tip!
72 reacties
Ik bel even een vriend van me, hij is expert op het gebied van E39 Alpina’s
Mn vriend de expert zegt dat het ongeveer 9500 euro waard is.
5 euro, dat is het beste wat ik voor je kan doen. Er is op dit moment weinig vraag naar Alpina’s, dus het zal hier een tijd in de kast liggen. En ik moet er wel iets op kunnen verdienen.
Als Alpina iets is is het wel stijlvol. Hoe je bij ordinair komt is mij een raadsel.
Met die km stand kom je op een punt dat veel slangetjes en de katalysator het zo maar kunnen begeven… Ow, waar die veilingprijs naartoe gaat… kom op monteer er dan even een cd speler in en facelift voor/achter lampen op!
OT: Hoewel ik Alpina altijd wel kan waarderen, zou ik deze e39 toch iets mooier vinden zonder bestickering.
2.8L 193 hp (144 kW) I6
2.8L 204 hp (152 kW) V6
3.0L 190 hp (142 kW) I6
3.0L 231 hp (172 kW) I6
3.2L 231 hp (172 kW) I6
3.2L 224 hp (167 kW) V6
5.0L 326 hp (243 kW) V8
5.0L 306 hp (228 kW) V8
5.5L 354 hp (264 kW) AMG V8
6.0L 381 hp (284 kW) AMG V8
6.0L 394 hp (294 kW) V12
7.0L 496 hp (370 kW) AMG V12
7.3L 525 hp (391 kW) AMG V12
Zeker met de snelheden die deze auto kan halen zou ik willen dat alles perfect is.
Overigens zou ik zelf nooit een auto op een veiling kopen, daarvoor is het voordeel te laag en de gok te groot.
denk dat dit op lange termijn misschien wel een goede investering is.
Zelf had ik voor dat geld een e39 m5 gekocht denk ik.
En dan is deze ook nog eens voorzien van een een van de mooist lopende 6 in lijn motoren aller tijden. En dan ook nog een zeldzaam exemplaar… Die mij er maar een.
Maar alleen als je de handgeschakelde versie hebt. Ik heb helaas de automaat en dat ding haalt werkelijk alle plezier uit het rijden met die auto.
Wel zelfs als het je ding is dat iederen denkt “Zo ziet hem eens rijden in een mooie dikke nieuwe auto!” denk je dan echt dat je met eender de welke BMW zo’n reactie gaat lospeuteren van het merendeel van de NL bevolking?
Hier een echt mooie!!
Alpina is echt geweldig! de enige tuner (fabrikant) die naar mijn mening aan bmw mag komen.
Een Alpina getuigd van zeer goede verfijnde smaak, de mix van sportiviteit en comfort is geweldig.
Die sticker, nuja …
7,5K … als je een E39 wil met zulke prestaties (alpina doet meer dan enkel vermogen) ga je waarschijnlijk niet toekomen om een nette 528i te kopen en die op te leuken.
liever deze…