
U nadert een Traffic Camera. Dit bericht krijg je steeds vaker van de Meister. Maar waar leidt het toe, deze surveillance staat?
Een bepaalde groep reaguurders vindt ons als autoblog en uw trouwe verslaggever in het bijzonder soms een tikje conservatief. Doch in werkelijkheid ben ik natuurlijk liberaal in hart en nieren. En zoals het een echte liberaal betaamt, dus zeer beducht op betutteling, totalitaire overheden en ideologieën, gedachtenpolitie en sociale kredietsystemen. Nu vind je proponenten daarvan vooral aan een kant van het politieke spectrum, omdat de andere kant van oudsher wat meer van vrijheid houdt. Doch machtswellust vind je aan alle kanten.
Naïef
Zodoende is het extreem belangrijk om een overheid niet de tools te geven om macht te misbruiken. Het probleem is alleen, niemand boeit dit wat totdat het te laat is. Tandenknarsend moet je dan weer toezien hoe mensen zeggen ‘ik heb niets te verbergen dus van mij mogen ze alles weten’. Leuk en aardig, totdat een machthebber met rare ideeën besluit dat jouw ideeën en manier van leven wél iets is ‘om te verbergen’.
All my exes live in Texas, that’s why I live in Nashville, Tennesseeeeeee
Dit ondervond ook een vrouw uit Texas. Deze vrijheidslievende staat, heeft het niet zo op abortus. Nu zijn er geen mentaal gezonde mensen die staan te springen bij een abortus. Doch dat het goed is dat de mogelijkheid bestaat om het op een zo humaan mogelijke wijze te doen, is lange tijd een breed gedragen consensus geweest in de Westerse samenleving. In sommige Amerikaanse Staten ligt dit echter meer onder vuur na het opschorten van Roe versus Wade. Jurisprudentie die in ‘Murica sinds 1973 verankerde dat abortus mocht.
Het is wel gebeurd
Enfin, men kan hier het zijne van denken. Doch waar het linksom of rechtsom eng wordt, is als een sheriff ruim 83.000 verkeerscamera’s in meerdere Staten heeft gebruikt om een vrouw op te sporen die een abortus zou hebben laten uitvoeren. Nu kan je dezer dagen niks meer direct aannemen wat je leest. Linkse mensen schreeuwen moord en brand. Rechtse mensen nemen de lezing van de sheriff over die claimt dat hij en zijn team slechst bezorgd waren om de vrouw. Netjes gedocumenteerd is in ieder geval dat het daadwerkelijk gebeurd is.

Is individuele vrijheid nog mogelijk als de overheid, net als in Nederland, overal camera’s heeft om je in de gaten te houden? Of moeten we een stukje bubbalicious kauwgom op al deze camera’s plakken? Laat het weten, in de comments!




Boulevardblog? 🙄
Tering wat is dit eng zeg. Haha kijk die gekke Chinezen met hun CCTV door het hele land, hahahahaaaaaa.
Walgelijk land dat Amerika, corruptie aan de top, binnensteden soort walking dead, gerund door de ‘haves’, tijd dat die Yellowstone Vulkaan BOEM doet.
Beetje dom: als dat gebeurt gaan we hier ook dood, gelijk de dino’s.
We hebben die camera’s hier ook overal he (zo niet meer). Eigenlijk een kwestie van tijd voordat ze gebruikt worden op een manier die vrijheden afpakt (voor zo ver dat al niet gebeurt). Het is net als het militaire budget ophogen naar 5% van BBP; op een gegeven moment als je de macht heb en al die wapens hebt wil je ze ook gebruiken.
@jaapiyo: ik lees weer een boel speculaties en onderbuikgevoelens. Populisme ten voeten uit.
Je noemt jezelf ‘liberaal’, maar een echt liberaal is geen populist, net zo goed als dat een populist zich geen liberaal wenst te noemen, tenzij deze zich ervoor geneert om uit te komen voor diens populistische sympathieën.
Zo blijft er geen hokje meer over he…Misschien minder druk maken om de hokjes en nadenken over de inhoud.
Inhoud inderdaad.
En de inhoud is dat maar weer eens bewezen wordt dat het huidige federale regime in de VS en de mensen die op regionaal niveau hetzelfde nastreven geen mogelijkheid onbenut laten om hun ideologie door een ieders strot te duwen.
Moraal bankroet regime met een heleboel vervelende trekjes dat een soortement van neo conservatieve, semi christelijke Orwelliaanse machtstaat ambieert.
Geef je geen ongelijk. Helaas is het dezer dagen alleen kiezen tussen de ene Orwelliaanse machtsstaat of de andere.
Die surveillance staat wordt daar op alle mogelijke manieren tegelijk uitgerold. Om wat ambtenaren te ontslagen heb je geen ongelimiteerde toegang nodig tot alle systemen en data van alle Amerikaanse inwoners zoals Elon steeds opeiste.
https://www.wired.com/story/doge-collecting-immigrant-data-surveil-track/
Oh @jaapiyo, dit weekend wel weer genoeg op de populismetrommel gemept hoor. Het is niet dat je al m’n plezier bederft hier op @autoblog, maar ik zou echt graag zien dat je je politieke ideeën hier afzijdig houdt. Niet omdat je ze niet mag ventileren, maar wij komen hier voor iets anders. Dan beloof ik ook dat ik mijn centrumlinkse Christen-politieke ideologie hier ook voor me hou. Zou fijn zijn als autobloggende socialisten, communisten en progressieven dat ook doen. Maar gelukkig is dat ook zo. Nu jij alleen nog even en is iedereen weer happy
Volg een paar dagen BTC (brian tyler cohen) Adam Mockler of David Packman ze wereldblik zal verruimen
Ik stem vóór ✋🏻😑
“Wij komen hier voor iets anders” … nou ik ben wel gediend van Jaapiyo zijn inbreng zoals hierboven.
Mijn advies aan jou zal dan dus zijn om niet op de artikelen, geschreven door Jaapiyo, te klikken.
De ene dag klagen over “Wokisme” en Trump de hemel in prijzen, en de volgende dag klagen over totalitaire christengekkies, die volledig door Trump gesteund worden. You reap what you sow…