• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Big brother gebruikt 83.000 verkeerscamera’s om vrouw die abortus deed te tracken

Auteur: jaapiyo, gepost 1 juni 2025 om 14:58 – 15 Reacties

Big Brother

U nadert een Traffic Camera. Dit bericht krijg je steeds vaker van de Meister. Maar waar leidt het toe, deze surveillance staat?

Een bepaalde groep reaguurders vindt ons als autoblog en uw trouwe verslaggever in het bijzonder soms een tikje conservatief. Doch in werkelijkheid ben ik natuurlijk liberaal in hart en nieren. En zoals het een echte liberaal betaamt, dus zeer beducht op betutteling, totalitaire overheden en ideologieën, gedachtenpolitie en sociale kredietsystemen. Nu vind je proponenten daarvan vooral aan een kant van het politieke spectrum, omdat de andere kant van oudsher wat meer van vrijheid houdt. Doch machtswellust vind je aan alle kanten.

Naïef

Zodoende is het extreem belangrijk om een overheid niet de tools te geven om macht te misbruiken. Het probleem is alleen, niemand boeit dit wat totdat het te laat is. Tandenknarsend moet je dan weer toezien hoe mensen zeggen ‘ik heb niets te verbergen dus van mij mogen ze alles weten’. Leuk en aardig, totdat een machthebber met rare ideeën besluit dat jouw ideeën en manier van leven wél iets is ‘om te verbergen’.

All my exes live in Texas, that’s why I live in Nashville, Tennesseeeeeee

Dit ondervond ook een vrouw uit Texas. Deze vrijheidslievende staat, heeft het niet zo op abortus. Nu zijn er geen mentaal gezonde mensen die staan te springen bij een abortus. Doch dat het goed is dat de mogelijkheid bestaat om het op een zo humaan mogelijke wijze te doen, is lange tijd een breed gedragen consensus geweest in de Westerse samenleving. In sommige Amerikaanse Staten ligt dit echter meer onder vuur na het opschorten van Roe versus Wade. Jurisprudentie die in ‘Murica sinds 1973 verankerde dat abortus mocht.

Het is wel gebeurd

Enfin, men kan hier het zijne van denken. Doch waar het linksom of rechtsom eng wordt, is als een sheriff ruim 83.000 verkeerscamera’s in meerdere Staten heeft gebruikt om een vrouw op te sporen die een abortus zou hebben laten uitvoeren. Nu kan je dezer dagen niks meer direct aannemen wat je leest. Linkse mensen schreeuwen moord en brand. Rechtse mensen nemen de lezing van de sheriff over die claimt dat hij en zijn team slechst bezorgd waren om de vrouw. Netjes gedocumenteerd is in ieder geval dat het daadwerkelijk gebeurd is.

Is individuele vrijheid nog mogelijk als de overheid, net als in Nederland, overal camera’s heeft om je in de gaten te houden? Of moeten we een stukje bubbalicious kauwgom op al deze camera’s plakken? Laat het weten, in de comments!

Ook interessant!

  • Autoblog Podcast #83: Nicolas is terug + lekke banden
  • Autoblog-lezer gebruikt Land Rover waar 'ie voor bedoeld is
  • Autoblog-lezer maakt roadtrip van 3.000 km met Donkervoort
  • Gespot - Deze 911R wordt wél gebruikt waar 'ie voor gemaakt is

Nieuwste artikelen

  • UPDATE! Heeft deze occasion het record ‘snel kilometers maken’ in de pocket?
  • Dit moet wel de debielste optie ooit zijn in een auto
  • Van deze occasion moet je óf braken, óf je wordt er juist heel er blij van
  • De overheid juicht voor vervuilende dieselbusjes
FacebookTweetPinLinkedIn

camera, overheid

Vorig bericht: « Gräper grijpt kans om politie voor gerecht te slepen
Volgend bericht: Uitslag Formule 1: Verstappen botst bewust in Spanje!!1! »

Lees Interacties

Reacties

  1. utregcity zegt

    1 juni 2025 om 15:57

    Boulevardblog? 🙄

    Login om te reageren
  2. Johanneke zegt

    1 juni 2025 om 16:11

    Tering wat is dit eng zeg. Haha kijk die gekke Chinezen met hun CCTV door het hele land, hahahahaaaaaa.

    Login om te reageren
  3. R zegt

    1 juni 2025 om 16:40

    Walgelijk land dat Amerika, corruptie aan de top, binnensteden soort walking dead, gerund door de ‘haves’, tijd dat die Yellowstone Vulkaan BOEM doet.

    Login om te reageren
    • Hawkeye72 zegt

      1 juni 2025 om 17:13

      Beetje dom: als dat gebeurt gaan we hier ook dood, gelijk de dino’s.

      Login om te reageren
    • jaapiyo zegt

      1 juni 2025 om 17:26

      We hebben die camera’s hier ook overal he (zo niet meer). Eigenlijk een kwestie van tijd voordat ze gebruikt worden op een manier die vrijheden afpakt (voor zo ver dat al niet gebeurt). Het is net als het militaire budget ophogen naar 5% van BBP; op een gegeven moment als je de macht heb en al die wapens hebt wil je ze ook gebruiken.

      Login om te reageren
      • Robert zegt

        1 juni 2025 om 17:50

        @jaapiyo: ik lees weer een boel speculaties en onderbuikgevoelens. Populisme ten voeten uit.

        Je noemt jezelf ‘liberaal’, maar een echt liberaal is geen populist, net zo goed als dat een populist zich geen liberaal wenst te noemen, tenzij deze zich ervoor geneert om uit te komen voor diens populistische sympathieën.

        Login om te reageren
        • jaapiyo zegt

          1 juni 2025 om 17:51

          Zo blijft er geen hokje meer over he…Misschien minder druk maken om de hokjes en nadenken over de inhoud.

          Login om te reageren
          • marcus zegt

            1 juni 2025 om 18:33

            Inhoud inderdaad.

            En de inhoud is dat maar weer eens bewezen wordt dat het huidige federale regime in de VS en de mensen die op regionaal niveau hetzelfde nastreven geen mogelijkheid onbenut laten om hun ideologie door een ieders strot te duwen.

            Moraal bankroet regime met een heleboel vervelende trekjes dat een soortement van neo conservatieve, semi christelijke Orwelliaanse machtstaat ambieert.

            Login om te reageren
            • jaapiyo zegt

              1 juni 2025 om 18:37

              Geef je geen ongelijk. Helaas is het dezer dagen alleen kiezen tussen de ene Orwelliaanse machtsstaat of de andere.

              Login om te reageren
      • ty5550 zegt

        1 juni 2025 om 19:40

        Die surveillance staat wordt daar op alle mogelijke manieren tegelijk uitgerold. Om wat ambtenaren te ontslagen heb je geen ongelimiteerde toegang nodig tot alle systemen en data van alle Amerikaanse inwoners zoals Elon steeds opeiste.
        https://www.wired.com/story/doge-collecting-immigrant-data-surveil-track/

        Login om te reageren
  4. tenaci zegt

    1 juni 2025 om 20:09

    Oh @jaapiyo, dit weekend wel weer genoeg op de populismetrommel gemept hoor. Het is niet dat je al m’n plezier bederft hier op @autoblog, maar ik zou echt graag zien dat je je politieke ideeën hier afzijdig houdt. Niet omdat je ze niet mag ventileren, maar wij komen hier voor iets anders. Dan beloof ik ook dat ik mijn centrumlinkse Christen-politieke ideologie hier ook voor me hou. Zou fijn zijn als autobloggende socialisten, communisten en progressieven dat ook doen. Maar gelukkig is dat ook zo. Nu jij alleen nog even en is iedereen weer happy

    Login om te reageren
    • wimof zegt

      1 juni 2025 om 22:18

      Volg een paar dagen BTC (brian tyler cohen) Adam Mockler of David Packman ze wereldblik zal verruimen

      Login om te reageren
    • bietje zegt

      1 juni 2025 om 23:14

      Ik stem vóór ✋🏻😑

      Login om te reageren
    • por100 zegt

      2 juni 2025 om 10:54

      “Wij komen hier voor iets anders” … nou ik ben wel gediend van Jaapiyo zijn inbreng zoals hierboven.
      Mijn advies aan jou zal dan dus zijn om niet op de artikelen, geschreven door Jaapiyo, te klikken.

      Login om te reageren
  5. audirs3 zegt

    2 juni 2025 om 11:14

    De ene dag klagen over “Wokisme” en Trump de hemel in prijzen, en de volgende dag klagen over totalitaire christengekkies, die volledig door Trump gesteund worden. You reap what you sow…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North