
Dit is andere koek dan wat er doorgaans bij Domeinen staat.
In Nederland worden er regelmatig dikke AMG’s in beslag genomen en incidenteel zelfs supercars, maar dit valt allemaal in het niet bij de slag die de Amerikaanse politie heeft geslagen. Zij confisqueerden een bizarre verzameling hyper- en supercars, met auto’s die miljoenen per stuk kosten. Die worden nu geveild.
Bonhams presenteert trots de ‘Future Classic Collection’ voor hun aanstaande veiling Monterey. Ze vertellen er echter niet bij waar de collectie vandaan komt, dus dat zullen wij even doen. De politie van Las Vegas heeft deze auto’s in beslag genomen vanwege grootschalige fraude.



Een 45-jarige man had met zijn 34-jarige partner investeerders overgehaald om miljoenen te investeren in exotische auto’s. De belofte was dat de auto’s met veel winst verkocht zouden worden aan overzeese klanten. Deze klanten bleken echter niet te bestaan. De auto’s bestonden wel degelijk, maar die hield het frauduleuze echtpaar zelf. Totdat de politie twee maanden geleden langs kwam om de boel in beslag te nemen.







Het zijn absoluut niet de minste auto’s. Er zitten bijvoorbeeld drie Bugatti’s tussen, waaronder een Divo. Daar zijn er maar 40 van gebouwd en dit is de eerste keer dat er eentje geveild wordt. Verder zitten er twee Pagani’s bij: een Huayra Roadster en een Huayra R, waar er maar 30 van gebouwd zijn. Een Koenigsegg Regera en een Apollo I.E. maken het hypercarfestijn compleet.















Verder bevat de collectie nog diverse ‘normale’ sportauto’s en luxeauto’s, zoals een Porsche 991 GT2 RS, een Ferrari 812 GTS en een Mansory Rolls-Royce Spectre. Bijna al deze auto’s zijn nog praktisch nieuw, met zeer weinig kilometers op de teller. De auto’s verkeren echter niet allemaal in perfecte staat. Zo missen in de Apollo de stoelen en bij de 997 GT2 ontbreekt de spoiler. Maar dat zijn kleinigheidjes.
Dit is waarschijnlijk de duurste verzameling in beslag genomen auto’s ooit. Alleen de Bugatti Divo is naar verwachting al 6 tot 8 miljoen euro waard. In totaal wordt de waarde van de 23 auto’s geschat op circa 26 miljoen door Bonhams. De gemiddelde prijs ligt dus boven de miljoen…





Ondanks de huidige communicatie middelen zijn er toch nog mensen die oplichters geloven. Zelfs mensen met veel geld.
Mensen met veel geld kunnen zich natuurlijk wel een risico’tje veroorloven. En als het dan verkeerd gaat hebben ze een advocaat om het op te lossen.
Originele plan wordt nu door de autoriteiten opgevolgd: de auto’s voor veel geld doorverkopen. Hopelijk komt er dan ook wat geld terug bij de gedupeerden
De inbeslagname van de 25 auto’s van de vice premier van Equatorial Guinea was ook een grote.
De Mansory Rolls-Royce Spectre zou interessant zijn, zonder al die Mansory meuk erop.
Zo jammer hè, snap niet wat mensen er mooi aan vinden. Denk echt dat Ego spreekt zodra het gekocht word.
mooi hoe smaken verschillen. Ik vind een Spectre dus totaal neit interessant door de manier van aandrijving, maar als Mansory is ie in ieder geval cool om naar te kijken ipv saai en een bejaarden imago hebben
Om de één of andere rare reden kan ik best respect en sympathie opbrengen voor deze criminaliteit.
Hopelijk gaat die ‘sympathie’ weer snel uit je systeem.
Dat verbaast me niets.
Hebben de eigenaren geen recht op hun auto terug te krijgen?
Waarschijnlijk al via de verzekering opgelost. Als de verzekeringsmaatschappij betaald heeft dan is het evt teruggevonden voertuig van hun. Dus dan word het geveild.
Verzekeringen houden met van uitbetalen, daarbij geldt ook nog hoe hoger het bedrag hoe moeilijker ze doen. Bovendien betwijfel ik of je zulke investeringen well kunt verzekeren. Lijkt me dat het oppakken van de firmantern tot een faillissement geleid heeft en het de curator is die de boel laat veilen.
Ben een simpele man en heb niet veel van dit lijstje nodig. De Eleanor graag.