• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

BMW Audi Cabriolet mag niet door Frankrijk rijden

Auteur: willeme, gepost 23 augustus 2021 om 12:01 – 12 Reacties

BMW Audi Cabriolet

Een super premium BMW Audi Cabriolet mag niet door Frankrijk cruisen.

Een dikke premium auto kopen is heel erg duur. Het is immers een premium auto. Als je een premium cabriolet wil, dan is het bijna dubbelop. Dat is op zich geen probleem, maar dat is het wel, als je niet over voldoende moneten beschikt of dat je premium maar een holle frase vindt.

In principe is er toch gewoon op een auto een dure badge geplakt met een navenant prijskaartje? Dat moet de eigenaar van deze BMW Audi Cabriolet gedacht hebben. Het idee is simpel. Men pakt een Citroen Xantia, een van de meest comfortabele D-segment auto’s uit de jaren ’90. Vervolgens pak je een cirkelzaag en haal je het dak eraf.

BMW Audi Cabriolet

Je plakt een BMW-logo op de achterzijde en de grille maak je fraaier met vier heuse Audi-ringen. Dat is niet wat we roepen voor een mogelijk komisch effect. Nee, de eigenaar van de desbetreffende Xantia reed daadwerkelijk zo rond en verklaarde aan de politie van L’indre dat hij op deze wijze rondreed!

De gendarmerie was er absoluut niet over te spreken. Ze herkenden de auto als een Citroën Xantia en hadden de parate kennis in huis dat hier geen cabriolet van is geweest. Als je goed kijkt zie je onder de premium Audi ringen nog een Double Chevron van Citroën.

Omdat de BMW Audi Cabriolet niet voldoet aan de eisen die de Franse overheid stelt aan auto’s, wordt de auto van de weggehaald en mag deze niet meer rijden. Als de auto voldoet aan de richtlijnen van de rechterlijke autoriteit, dan mag deze weer rijden. Waarschijnlijk was de carrosserie nogal slapjes. Wat James Bond dus deed in de jaren ’80 mocht eigenlijk dus ook niet:

Via: AD Auto

Hoofdauto: Renault 11 uit de James Bond film A View To A Kill.

Ook interessant!

  • Onderzoek: BMW- en Audi-rijders de grootste psychopaten
    Onderzoek: BMW- en Audi-rijders de grootste psychopaten
  • Video: BMW X5 M50d kan Audi A7 niet bijhouden
  • Video: Audi A5 crasht tegen BMW 4 Serie. Hard.
  • BMW X5 op waterstof gaat nu echt rijden
    BMW X5 op waterstof gaat nu echt rijden

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

Cabrio, Citroen, politie, Video, xantia

Vorig bericht: « Pagani voor bijna een derde in handen van Saoedi-Arabië
Volgend bericht: Drastische prijsverlaging Lexus UX300e in Nederland »

Lees Interacties

Reacties

  1. petroldrinker zegt

    23 augustus 2021 om 12:14

    Je mag ook echt niks meer tegenwoordig he….

    Login om te reageren
  2. potver7 zegt

    23 augustus 2021 om 12:26

    Wat zou er onveiliger zijn, dit of een Citroën Méhari… Een Méhari heeft op het kentekenbewijs heeft staan dat ’t een cabriolet is, en deze Xantia niet.

    Login om te reageren
    • tjorque zegt

      23 augustus 2021 om 13:20

      @potver7 de mehari heeft een langere kreukelzone (begin tot eind) en het blok dat de onbestaande cabine binnen komt is veel(!) lichter en is dus minder gevaarlijk 🤣

      Login om te reageren
    • jeroen82 zegt

      23 augustus 2021 om 13:24

      @potver7: Een Mehari heeft een heel andere constructie op basis van een chassis, de Xantia heeft een zelfdragende carrosserie waarbij het dak een deel van de constructie is, haal dit weg en je krijgt een slappe boel. Ik durf het best aan te zeggen dat de Mehari minder snel doorzakt dan de gechopte Xantia.

      Login om te reageren
      • potver7 zegt

        23 augustus 2021 om 18:31

        Het ding dankt zijn rijverbod aan het feit dat er een strukturele wijziging heeft plaatsgevonden die niet terug te vinden is op het kentekenbewijs (hij is dus niet herkeurd).
        Op zich zijn er zat cabrio’s met zelfdragende carrosserie, als ze deze genoeg verstevigd hebben zal hij niet zo snel doorzakken. Maar er zijn natuurlijk wel een aantal veiligheidsissues, zoals het ontbreken van een rolbar en het feit dat de veiligheidskooi gesloopt is (bij een frontale aanrijding zal dit ding vlak achter de A-stijl knakken)

        Login om te reageren
  3. dirkiii zegt

    23 augustus 2021 om 13:21

    Gewoon een paar jaloerse agenten

    Login om te reageren
  4. outlook zegt

    23 augustus 2021 om 13:47

    Heerlijke film! De Fransozen zouden toch wel in de gaten hebben dat dit een regelrechte verwijzing was naar de kwaliteit van hun chauvinistische auto-industrie.

    Login om te reageren
  5. Charles Taycan 4S zegt

    23 augustus 2021 om 14:37

    Haha! Ja met die Gendarmerie mannen op de Yamaha’s ga je niet dollen! En rijden kunnen ze ook!😉

    Login om te reageren
  6. mashell zegt

    23 augustus 2021 om 14:47

    Dan zit je op een middag nuchter te kijken en zie dat fragment van die James Bond film en denk je, wat acteert die taxi chauffeur toch slecht en waarom spreekt hij eigenlijk Engels? Maar de ware held is de Renault 11, zelfs als de benzine tank er af is kun je daarmee gewoon nog gewoon doorrijden!

    Login om te reageren
    • tjorque zegt

      23 augustus 2021 om 18:46

      Gewoon een super zuinige auto… met de inhoud van de carburateur kom je een heel eind 🤣

      Login om te reageren
  7. cossiekiller zegt

    23 augustus 2021 om 18:10

    Dat cabrio gedoe snap ik nog. Maar een bmw en audi logo op je auto zetten is toch echt wel levensgevaarlijk

    Login om te reageren
  8. MarcoM zegt

    23 augustus 2021 om 18:37

    Ik weet niet of de Gendarmerie van Louis de Funes wel eens in de binnenlanden heeft gereden, maar wat we meerdere keren zijn tegen gekomen aldaar, tjonge jonge, echt barrels gewoon en dan ook nog een flinke slok op en dat mag blijkbaar wel.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North