
Van zakensedan is de Cadillac XTS uitgegroeid tot vlootflodder, limousine en lijkenwagen. Alle drie in spannend zwart en chromen accenten, moeten zij hun markt gaan veroveren.
De taxi-Caddie komt uit de fabriek van General Motors gerold om de rest van zijn dagen overpriced taxiritjes te rijden. De automatische hoogteregeling van de achterophanging en climate control moeten ervoor zorgen dat de klanten niet je verwarmde achterbank onderkotsen. Gebeurd dat dan toch, kun je het zij- en achterraam verduisteren. Ziet de volgende misschien niet zo snel waar hij of zij in gaat zitten.
Als je liever in stijl reist, is er de XTS limousine. Samen met de lijkenwagen werd deze mede-ontwikkeld door een aantal aftermarket bedrijven, die hun werk doen volgens de richtlijnen van GM. De grote bazen bepalen bijvoorbeeld de soort carrosserie en de hoeveelheid “stretch”, maar het zijn de kleintjes die de auto bouwen. GM doet voor deze twee modellen dus niets in-house.
Cadillac wil met deze drie modellen een andere weg inslaan door ze net iets luxer van binnen te maken dan de standaard XTS. Nou ja, luxer? Wij zien het verschil niet echt. Het is allemaal iets ruimer en oké, die verwarmde stoelen zijn ook wel erg hot, maar ik denk dat de dronken bachelor of Manke Nelis daar geen moer om geven.
Klik hier voor de grotere afbeelding.
Het is net een 911 hè. Wordt ook uitgemolken.
@smoked: Ja, maar geen lijkwagen, of toch wel?
@bbroek: Autoblog, waarom duurt het zo lang voordat mijn reacties zijn goedgekeurt???
@bbroek: Mijn excuses dat het niet snel genoeg gaat. Maar een max van 10 minuten is toch best redelijk? Het laatste nieuws moet ook geschreven worden. ;)
@bbroek: Huh? Heb jij een ban aan je bbroek hangen dan?
@smoked: Ja, alleen zit bij deze drie de motor tenminste op de juiste plaats…
Die lijkwagen ziet er voor dat type wagen bijzonder goed uit. Maar is dat een panorama dak voor de passagier achterin?
@mashell: ontluchtingsgat ;)
Best mooie lijkauto, zo met die wielen. Vind de limo ook best aardig, maar het is op verjaardagen wat minder:
Rijke 1: “Mijn alfa heeft hetzelfde blok als een Ferrari”. Rijke 2: “mijn limo heeft hetzelfde onderstel als een lijkauto….”
Eh, nee.
Met die chromen velgen onder die lijkbak kan je een drive-by shooting verwachten bij een begrafenis
@moondustfocus: drive-by-shooting-brake :)
Net matchbox, dan vind ik die oude cadillac lijkwagens toch indrukwekkender.
Niet dat ik me ervoor in m’n kist zou omdraaien.
@Hupke:
bedoel je de shooting brake (break mag ook) ??
vind die 2 coupes ook wel chique trouwens ..
@lincoln:
Ik bedoel zowel de limo als de corbillard.
Hun neus en daklijn klop ineens nietmeer als er iets aan de afmetingen veranderd. Instant speelgoed wagentje dus.
Die lijkwagen staat wel op de mooiste velgen:p
@meneersander: Zal vast op de optielijst van de sedan staan
@moondustfocus: Vast;p Maar voor deze gelegenheid hebben ze er voor gekozen om ze op de lijkwagen te plakken.
@meneersander: lijkwagen voor rapnegertjes…
Dik die limo zo.. sowieso een mooi auto, moderne neus.
op z’n Amerikaans. You die , yes you can !!
Gellukig is GM echt met innovatie bezig.. Dit zal ze een betere koers laten varen!
@jrlc: als er heel veel mensen dood gaan inderdaad wel. Verder lees ik in dit artikel helemaal niets over innovatie.
@awesome: De lijkwagen is in tegenstelling tot het vorige model een zeer compacte heteluchtoven die zijn energie haalt uit de verbrandingsmotor.
Oja.. Waag het niet om op de likebutton te drukken, das nogal ongepast..
@tomrs6: heeft in tegenstelling tot.. Zucht..
Krijg je zo op vakantie voor het eerst in 2 jaar.. Tijd om reageren op autoblog;)
eindelijk weer een echte limo sinds de Towncar ..
begrijp ook niet hoe Lincoln zolang de dominante rol heeft kunnen vasthouden zonder innovatie of vernieuwing ..
lang genoeg om in slaap gesukkeld te zijn iig ..
Kijk dat is dus nieuws, zelfs de lijkwagen is spannender dan die Golf….
OT: mooie auto die het hier helaas niet best zal doen.
@jrk68: Ik heb een vaag vermoeden.. dat je waarschijnlijk geen golf 7 gaat bestellen..
Vette limo.
Die Russian Limo van laatst graag, die schitterende Rendering. Mooie Caddy hoor, absoluut, maar dan wel graag de gewone sedan.
Wat is nou de inhoud van dit stuk? Ik weet niet of je al eens in een verlengde auto hebt gereden, maar ik kan je vertellen dat dat geen pretje is. Dus als GM zich nu al bij het verlengproces stilstaat is top. Daar wordt de auto alleen maar beter van. Vorige week twee dagen in een 12 meter lange Chrysler 300c gereden en boven de 120 ging die echt bizar trillen. Waarschijnlijk was die auto een stuk beter geweest als Chrysler zich alvast met het verlengen had beziggehouden. Verder vind ik de drie modelletjes er prima uitzien – voor Amerikaanse auto’s
Nu nog een ‘commercial van’-versie maken, kan makkelijk op basis van de lijkwagen. Gewoon dat chromen krulding van de zijkant halen…
Die vlootflodder ziet er eigenlijk nog wel dik uit. :)