• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Chinees Dongfeng nu officieel mede-eigenaar Peugeot

Auteur: sir_smokalot, gepost 19 februari 2014 om 09:17 – 14 Reacties

Dongfeng-Peugeots


De deal hing al maanden in de lucht, maar nu is alles in kannen en kruiken: zowel de Franse staat als het Chinese Dongfeng nemen een aandeel van 14% in PSA (Peugeot-Citroën). Hiermee komt een einde aan de traditionele controle van de Peugeot-familie over het concern.

Frankrijk en Dongfeng (in China de joint-venture partner van het concern, maar ook van Kia) pompen beiden 800 miljoen euro in het noodlijdende concern, de deal is onderdeel van een kapitaalverhoging van 3 miljard euro. Als gevolg hiervan verwatert de positie van de Peugeot-familie dusdanig dat het zich in de toekomst met een bijrol in plaats van een hoofdrol moet schikken.

Waar menig autofabrikant niet onaardig presteert staat het water bij PSA aan de lippen: vandaag werd bekend dat het concern vorig jaar een operationeel verlies leed van 177 miljoen euro, het tweede jaarverlies op rij. Ook de wereldwijde verkopen van het concern liepen in 2013 terug.

GM, dat zich eerder voor 7% bij PSA inkocht, maakte zich onlangs uit de voeten, maar waar de Amerikanen geen toekomst zagen springen de Chinezen in het gat. De toekomst zal uitwijzen wie van de twee gelijk had.

Ook interessant!

  • SPOTiCAR, het nieuwe occasionlabel voor Peugeot, Citroën en Opel!
  • Peugeot 208 PSE
    Peugeot 208 PSE wordt eerste leuke Hot Hatch EV?
  • Peugeot 308 SW is even wennen
    Peugeot 308 SW is even wennen
  • Gespot - Deze Peugeot kende je nog niet

Nieuwste artikelen

  • BREEK: BMW iX3 komt volgend jaar ook met echte premium
  • Biem! Hoe vaak crasht die Tesla Robotaxi nu eigenlijk?
  • Gespot – Heerlijke Lancia Delta restomod in goed gezelschap
  • Waarom Lando Norris geen straf kreeg bij het inhalen van Tsunoda
FacebookTweetPinLinkedIn

China, Citroen, dongfeng, Peugeot, psa

Vorig bericht: « Opel Adam Rocks is een kleine hippe crossover
Volgend bericht: Aston Martin V8 Vantage N430: 436 pk en een handbak »

Lees Interacties

Reacties

  1. motoragent zegt

    19 februari 2014 om 09:21

    Raar eigenlijk, want hun modellen verkopen zo slecht nog niet. De 208 en 508 zie je op elke straathoek staat, en de 2008 gaat ook zo slecht nog niet heb ik het idee. Waar gaat het mis?

    Login om te reageren
    • sir_smokalot zegt

      19 februari 2014 om 09:27

      @motoragent: in het spreiden van de markten. PSA is voornamelijk in Europa aanwezig, en, gelukkig voor hen, steeds meer in China.

      Wanneer het op een bepaalde markt tegenzit, is het fijn dat dat elders gecompenseerd wordt. Kijk maar naar Ford, GM, en Fiat-Chrysler, die dekken hun Europese stroefheid ruimschoots af met goede resultaten in Noord-Amerika en Azie.

      In Europa worden jaarlijks zo’n 11-12 miljoen auto’s verkocht, wereldwijd zo’n 80 miljoen.

      Login om te reageren
  2. dutchneon zegt

    19 februari 2014 om 09:48

    Ik vraag me ook nog af of het verschil maakt dat bijna al die 508’s lease zijn… maken ze daar dezelfde marges op?

    Login om te reageren
    • eklasse zegt

      19 februari 2014 om 09:56

      @dutchneon: daar is geen eenduidig antwoord op te geven. In het kort: Importeurs kopen ook grote aantallen. Leasemaatschappijen kunnen ook gewoon via een importeur inkopen. In dat geval merkt PSA er weinig van.

      Login om te reageren
      • stamp zegt

        19 februari 2014 om 10:00

        @eklasse: Maar waarschijnlijk dwingt een leasemaatschappij grotere kortingen af. Immers, een importeur heeft niet de keuze om naar een ander te gaan. Schrappen van een bepaalde auto of merkt van de lijst, of deze tegen een ongunstig tarief weg zetten: De leasemaatschappij heeft méér mogelijkheden, zonder daarbij direct te strijd met de concurrent te verliezen.

        Login om te reageren
        • eklasse zegt

          19 februari 2014 om 10:08

          @stamp: vandaar mijn eerste zin. In jouw stelling kun je ook omgekeerd redeneren. PSA of de importeur komen tot een verkoopprijs. Bij De leasemaatschappij is er vraag naar bv een 508. Schrappen is geen realistische optie want dan gaan consumenten uiteindelijk ergens anders shoppen.

          Maar ik werk niet voor Peugeot noch PSA. Zoals gezegd autoprijzen zijn een ingewikkelde materie waar niet een eenduidig antwoord voor te vinden is.

          Login om te reageren
        • peugeot205 zegt

          19 februari 2014 om 10:34

          @stamp: De winst van PSA (in deze de leverancier) heeft niks of nauwelijks te maken met de verkopen van leaseauto’s. De importeur mag een prijsvoorstel doen aan PSA maar die beslissen uiteindelijk wat de auto hier gaat kosten. De korting die leasemaatschappijen krijgen is de marge van de importeur en met name de dealer, die houden er nagenoeg niets aan over, er wordt zelfs op de proefrit al ‘verlies’ gemaakt. Daarnaast zijn de particuliere kortingen op de auto’s vele malen hoger, denk aan €3000 of €4000 korting.

          om een lang verhaal kort te maken, van elk onderdeel wordt geld weggesnoept.

          Login om te reageren
  3. Design_Driven zegt

    19 februari 2014 om 10:16

    Het lijkt me helemaal geen slechte deal, Dongfeng is voor Chinese begrippen een ervaren auto bedrijf en staat goed bekend in China. Bovendien werken ze al lang samen.

    Login om te reageren
    • sir_smokalot zegt

      19 februari 2014 om 10:51

      @sketcher: Het is in ieder geval de meest voor de hand liggende keuze. Een cynicus zou zeggen dat ze tot elkaar veroordeeld zijn.

      Login om te reageren
  4. 370z_stillen zegt

    19 februari 2014 om 10:34

    Neem mee neem mee….

    Login om te reageren
  5. desjonnies zegt

    19 februari 2014 om 10:58

    Peugeot heeft in de tijd dat China nog zwaar communistisch was en alle Chinezen nog op de fiets reden , er de 504 laten assembleren, door Dongfeng?

    De Peugeot familie is er helemaal klaar mee, met het produceren van auto’s en de Franse arbeids verhoudingen cq perikelen.

    Login om te reageren
  6. audifreak zegt

    19 februari 2014 om 13:01

    Chinezen, ze doen maar, PSA stelde toch al niet meer zoveel voor. Maar de Franse staat? Is dat geen ongeoorloofde staatssteun? Of gelden de EU-regels voor iedereen behalve Frankrijk?

    Login om te reageren
    • desjonnies zegt

      19 februari 2014 om 13:05

      @audifreak:
      de pot verwijt de ketel…

      Login om te reageren
  7. LaLancia zegt

    19 februari 2014 om 19:03

    Iedereen wil tegenwoordig maar die 14% hè?!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North