• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Citroën C4 Cactus Airflow 2L rijdt 1 op 50

Auteur: sir_smokalot, gepost 17 september 2014 om 17:28 – 24 Reacties

Afbeelding Citroën C4 Cactus Airflow 2L rijdt 1 op 50Afbeelding Citroën C4 Cactus Airflow 2L rijdt 1 op 50Afbeelding Citroën C4 Cactus Airflow 2L rijdt 1 op 50Afbeelding Citroën C4 Cactus Airflow 2L rijdt 1 op 50Afbeelding Citroën C4 Cactus Airflow 2L rijdt 1 op 50Afbeelding Citroën C4 Cactus Airflow 2L rijdt 1 op 50Afbeelding Citroën C4 Cactus Airflow 2L rijdt 1 op 50Afbeelding Citroën C4 Cactus Airflow 2L rijdt 1 op 50

Citroen C4 2L
Na de Peugeot 208 HYbrid Air 2L conceptcar zat het er dik in dat ook Citroën zijn duit in het persluchtzakje zou doen, et regardez: een Cactus-concept met airbumps en aerodynamische wielen. Hon, hon, hon!

Het verhaal achter de 2L mag duidelijk zijn (ecologische efficiency), dus hier staan we niet te lang bij stil. De extra brandstofbesparing wordt bereikt door betere aerodynamica (+20%), een verlaging van de rolweerstand (Tall & Narrow banden), een gewichtsvermindering van 100 kg, en natuurlijk de toepassing van Hybrid Air die leidt tot een verlaging van het verbruik met 30%, dixit Citroën.

Samenvattend: de gehele Franse autoindustrie lanceert in Parijs hippe muesli-concepten: die van PSA rijden 1 op 50, en die van Renault zelfs 1 op 100. Incroyable, magnifique, superbe et formidable. Nu de productiemodellen nog.

Plaatjes kijken doet u in le gallery, video kijken op L’autojunk.

Ook interessant!

  • Video - Citroën C5 doet Adriaan van Bassie na
  • Video: Nederlandse Citroën C1 is pure driewieler
  • Nieuwe Citroën C5
    Nieuwe Citroën C5 wordt weer briljant Frans
  • Dit kost het nieuwe topmodel van Citroën

Nieuwste artikelen

  • Citroën komt met een eigenwijze, kleine versie van de ID Buzz
  • Kia EV4, GEWAAGD uiterlijk maakt het een gedurfde keuze #test
  • Bugatti krijgt een keiharde primeur van Rimac
  • Volvo XC60 Executive Edition
    Volvo maakt van de XC60 een heerlijke dikzak
FacebookTweetPinLinkedIn

airflow, c4, cactus, Citroen, concept, Hybride, lucht, parijs-2014

Vorig bericht: « Volvo V60 Cross Country – volledig ongecamoufleerd
Volgend bericht: Arabier verkoopt zijn LaFerrari voor €2,6 miljoen »

Lees Interacties

Reacties

  1. mercedesclk350 zegt

    17 september 2014 om 17:42

    Wow en ik dacht dat de C4 Cactus niet lelijker kon worden…

    Nee ik moet hem niet lelijk noemen. Alleen de wereld is nog niet klaar voor zijn design.

    Login om te reageren
    • motoragent zegt

      17 september 2014 om 17:56

      @mercedesclk350: Jij misschien niet, maar ik vind het een belachelijk leuk ding, lekker eigenwijs.

      Login om te reageren
      • miichal zegt

        17 september 2014 om 18:43

        @motoragent: je zegt het zelf al “belachelijk”

        Login om te reageren
        • motoragent zegt

          17 september 2014 om 19:54

          @miichal: Als bijwoord voor het bijvoeglijk naamwoord ‘leuk’ inderdaad, goed gezien. Ik vind hem heel leuk.

          Login om te reageren
  2. johanhummer9 zegt

    17 september 2014 om 17:43

    1 op 50 op papier ja

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      17 september 2014 om 18:27

      @johanhummer9: het is allemaal gebakken lucht.

      Login om te reageren
    • Sir_Vmax zegt

      19 juli 2016 om 16:58

      @johanhummer9: op asfalt zal het wel wat meer zijn inderdaad…

      Login om te reageren
  3. imdoctorbob zegt

    17 september 2014 om 17:44

    Leuk al die theoretische verbruiken, maar ik ben wel benieuwd wat die perslucht praktisch voor verschil gaat uitmaken. Zo te zien zijn ze weer afhankelijk van remmen en stadsverkeer, wat inderdaad voor de cijfertjes veel uitmaakt.
    Persoonlijk ben ik altijd meer geintresseerd in het verbruik als ik 200-400 km moet reizen, gewoon over de snelweg en zonder ergens te moeten overnachten om iets op te laden. Daarnaast is het ook wel leuk als de kostprijs niet verdubbelt tov van de conventionele auto, voor 10000-20000 euro kan ik een hoop brandstof kopen (jaja zelfs in Nederland) wat je in 5 jaar niet echt terug gaat verdienen als de auto een factor 2 zuiniger wordt.

    Login om te reageren
    • super zegt

      17 september 2014 om 17:58

      @imdoctorbob:
      voor een “normale” cactus is het verbruik binnen de stad ca 40% hoger dan buiten de stad, dus als je 30% zuiniger rijdt in de stad verbruik je nog steeds meer in de stad dan erbuiten. Ik denk dat dit voor de meeste hybrides geldt.

      Buiten de stad helpt een hybride idd niet (tenzij je gaat pulsen/coasten enzo) Als je buiten de stad minder wil verbuiken moet je gewoon je banden hard oppompen en minder hard rijden, als je 100 ipv 130 rijdt scheelt het een hoop in het verbruik (niet dat ik het doe).

      Login om te reageren
  4. sydney zegt

    17 september 2014 om 17:48

    Ik heb een groot zwak voor deze auto maar die 1 op 50 gaan ze niet halen.Zijspiegels erop en met een realistisch rijklaar gewicht en minder geavanceerde maar inderdaad tall&narrow banden/wielen(zie i3) zou 1 op 30 in de praktijk heel mooi zijn.Maar eerst eens zien..

    Login om te reageren
  5. peugeot205 zegt

    17 september 2014 om 18:05

    Nog eens 100kg eraf, knap voor een auto die nu slechts 950kg weegt!

    Login om te reageren
  6. awesome zegt

    17 september 2014 om 19:00

    Check die stance! :P

    bijzonder ding blijft het. Ik hou er wel van!

    Login om te reageren
  7. str8six zegt

    17 september 2014 om 19:13

    Vind t zo’n gaaf bakkie! Echt een kleurrijke toevoeging aan het grijze Nederlandse wagenpark! Erg geslaagd Citroën en deze uitvoering mag er ook zijn, lekkere dikke wielen!

    Login om te reageren
    • moveyourmind zegt

      17 september 2014 om 19:25

      Wat een heerlijk typische auto is dit toch. Echt geweldig dat Citroën weer met zo’n model komt. En dan ook nog eens redelijk betaalbaar. En met deze bodykit en deze velgen helemaal super!

      Login om te reageren
  8. 993c zegt

    17 september 2014 om 21:39

    Gelukkig dat er donkere ruiten in zitten, als je er in rijd zien ze je tenminste niet zitten..

    Login om te reageren
    • potver7 zegt

      17 september 2014 om 23:12

      @993c: Ehhhm je hebt het over een klandizie die ook in de markt is voor een Prius of een Ampera hè… Of een i3, hoewel die in ieder geval nog een beetje leuk rijdt.

      Het staat jou uiteraard vrij om jouw favoriete Porker te kiezen, met of zonder geblindeerde ramen.

      Login om te reageren
  9. potver7 zegt

    17 september 2014 om 21:50

    @sir_smokalot: “Na de Peugeot 208 HYbrid Air 2L conceptcar zat het er dik in dat ook Citroën zijn duit in het persluchtzakje zou doen”

    DIe Citroën-duit was er toch al vóór die van Peugeot?
    http://www.autoblog.nl/nieuws/citroen-c3-hybrid-air-doet-het-op-perslucht-57602

    Wel knap dat ze nog ‘ns 100 kg van de Cactus hebben gekregen!

    Login om te reageren
  10. gtwillem zegt

    17 september 2014 om 21:52

    Ik vind het wel een aardige auto om te zien eigenlijk. Verfrissend en origineel design. En deze uitvoering is nog leuker. Benieuwd hoe het rijdt eigenlijk.

    Login om te reageren
  11. smartye36 zegt

    17 september 2014 om 22:39

    Ben ik nu de enige die dit een afgrijselijk lelijkt auto vind? Die vieze lelijke grote plastic kappen aan de zijkant. Ik weet het daar draait het allemaal om bij deze auto maar mijn mening is dat zelf een fiat multivlaai nog mooier is

    Login om te reageren
    • potver7 zegt

      17 september 2014 om 23:24

      @smartye36: Ach, laat die plastic panelen weg en je houdt een behoorlijk anonieme auto over; ’t is eigenlijk een stuk cosmetica. En dat kun je van die Fiat niet zeggen, daar was eigenlijk het hele ontwerp apart.

      Smaken verschillen, ik vind de Cactus ook niet moeders mooiste, maar het kan een stuk erger. Zeker als je kijkt naar de budget-markt waar het model gepositioneerd is.

      Login om te reageren
    • Alex_79 zegt

      19 september 2014 om 10:39

      @smartye36: Ik vind het wel meevallen. De Multipla leek op twee autohelften van twee verschillende ontwerpers die op elkaar gelijmd waren. De Cactus lijkt een beetje op zo’n metalen Tonka speelgoedauto van vroegah. Die dingen waren bijna niet kapot te krijgen (niet bepaald een kenmerk voor Citroen maar alla)

      Login om te reageren
  12. teamopelmonza60 zegt

    18 september 2014 om 07:56

    Spleet oog lampen en 1:50 haalt ie nooit

    Login om te reageren
  13. Sracerr zegt

    18 september 2014 om 10:46

    Lullig doen over Perslucht en Franse auto’s, Duitse auto’s de hemel in prijzen die om de 2 jaar nieuwe Barbie lampjes uitbrengen. Hon, hon, hon…

    Login om te reageren
  14. ramshoek zegt

    18 september 2014 om 11:48

    Over het uiterlijk kun je twisten. Maar ik denk dat we het wel met elkaar eens kunnen zijn dat deze concept een hoog realiteitsgehalte heeft.
    Het betreft een gewone, bruikbare 4 á 5 persoons auto, geen theoretisch sigaarvormige 2 zitter (of 1+2 zitter / 2+1 zitter / 4 zitter voor passagiers zonder benen) zonder bagageruimte.
    De techniek is binnen afzienbare tijd toepasbaar in alles wat nu of de nabije toekomst van de band rolt.
    Petje af voor PSA.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North