
Deze fabrikant bouwt normaalgesproken oerlelijke auto’s, maar hun versie van de 911 ziet er gelikt uit.
Dit artikel is 13 februari 2025 gepubliceerd en op 9 augustus 2025 bijgewerkt met actuele informatie, nieuwe afbeeldingen en de vanafprijs.
De Porsche 911 is een thema waarop je tot in het oneindige kunt variëren. Porsche melkt de 911 al behoorlijk uit, maar dan zijn er ook nog allerlei andere partijen die met de 911 aan de haal gaan. Nu krijgen we weer een nieuwe creatie te zien. Geen restomod, maar een juist een nieuwe 911 die retro looks heeft gekregen.


Deze auto komt uit onverwachte hoek. Tenminste… als je het bericht van vorig jaar hebt gemist. Dit is een project van Rezvani, die we vooral kennen van lelijke terreinwagens. Vorig jaar kwamen de Amerikanen echter met een gelikte moderne interpretatie van de 935.



Die auto – genaamd de Rezvani Retro RR1 – had een Flatnose net als de 935 met Taycan-achtige koplampen. Rezvani is echter teruggegaan naar de tekentafel. Klanten gaven namelijk toch de voorkeur aan meer klassieke koplampen. Daarom presenteren ze nu een nieuw design, met rechtopstaande koplampen geïnspireerd op de oer-911. Daarmee krijgt de auto meer een retro look.
De Rezvani Retro RR1 is (nog steeds) gebaseerd op de 992. Je hebt de keuze uit twee smaakjes: de Retro RR1 600 en de Retro RR1 750. De eerste is gebaseerd op een 992 Carrera, maar dan wel getuned naar 600 pk. In dat geval kun je dus ook kiezen voor een handbak. De Retro RR1 750 is gebaseerd op de Turbo S, met 750 pk.
Wat kost de RR1?
De Rezvani Retro RR1 is ‘gelimiteerd’ op 50 exemplaren, maar ze mogen waarschijnlijk blij zijn als ze er echt zoveel van weten te slijten. Aan de looks ligt het in ieder geval niet. Rezvani maakt bekend dat de prijzen beginnen bij $195.000. Omgerekend is dat ongeveer € 167.000. Let wel: dat is exclusief een Porsche 992. Die moet je zelf nemen.





Die vorige interpretaties met die Taycan koplampen zag er inderdaad wat eh… vreemd uit. Dit smoelt 100x beter. En die ‘Martini livery’ is natuurlijk ook episch.
Voor mij de tragere 600pk met sportief pookje graag.
Wow prachtig gedaan.
De 930 Flachbau kan mij al nooit echt bekoren en deze stijl van koplampen geven een 911 een zoveel mooiere lijn.
Zonde, ik vond m met slant nose mooier.
Nette prijs
Goede prijs zou ik zeggen voor iets dergelijks gelimiteerds
Huh, waarom staat een artikel uit februari ineens tussen de huidige artikelen?