• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Deze Honda S2000 heeft een zware neus

Auteur: sir_smokalot, gepost 9 december 2012 om 22:44 – 32 Reacties

Afbeelding Deze Honda S2000 heeft een zware neusAfbeelding Deze Honda S2000 heeft een zware neusAfbeelding Deze Honda S2000 heeft een zware neusAfbeelding Deze Honda S2000 heeft een zware neusAfbeelding Deze Honda S2000 heeft een zware neusAfbeelding Deze Honda S2000 heeft een zware neusAfbeelding Deze Honda S2000 heeft een zware neusAfbeelding Deze Honda S2000 heeft een zware neusAfbeelding Deze Honda S2000 heeft een zware neusAfbeelding Deze Honda S2000 heeft een zware neusAfbeelding Deze Honda S2000 heeft een zware neusAfbeelding Deze Honda S2000 heeft een zware neusAfbeelding Deze Honda S2000 heeft een zware neusAfbeelding Deze Honda S2000 heeft een zware neusAfbeelding Deze Honda S2000 heeft een zware neusAfbeelding Deze Honda S2000 heeft een zware neus

Wel geld voor een Viper V10, niet voor een fatsoenlijke camera
Because V10.

Eigenlijk is de Honda S2000 een auto uit de categorie ‘niets meer aan doen’. Een heerlijk hoogtoerige screamer aan boord, in de vorm van een 2 liter-viercilinder, die, toen al, een dikke 240 pk leverde. Dit alles lekker in balans, in een tweezits-verpakking met hardtop. Geef deze speeltjes bijvoorbeeld aan een stel Turken met een zware rechtervoet, en je hebt genoeg spektakel.

Maar aan alle goede dingen komt een eind, en dus sloot Honda het hoofdstuk S2000 in 2009 af, en drie jaar na dato is nog geenszins uitgemaakt dat er een opvolger komt.

Maar goed, waar uw autoblogger het predikaat ‘niets meer aan doen’ op plakt, zijn er altijd mensen die daar anders over denken. Mensen, die ook de daad bij het woord voegen, zoals deze wheeliekoning, maar ook degene die het een goed idee vond om een brute turbo op zijn blok te schroeven, wat resulteerde in 700 pk (zie ook hier) en een hoop rook en vlammen uit de sidepipe.

Maar wat als je je auto atmosferisch wilt houden, maar toch een beetje meer grunt wenst? Upgrades! Na een beetje passen en meten kreeg de Honda in één klap meer dan vier keer meer cilinderinhoud, en zes extra cilinders. Ja, dit is een 8,3 liter V10 uit een 2006 Dodge Viper (thans SRT). Een blok dat tegenwoordig ook als crate engine is te krijgen.

Nu hoor ik je denken: een dergelijk blok voorin een S2000’tje, onderstuurt dat niet als een malle in de eerste bocht tegen de vangrails? Alleen de eigenaar kan daar een eenduidig antwoord op geven. Wel helpt het mee dat de Honda aan de voorkant een relatief korte overhang heeft, waarmee het gros van het motorblok tussen beide assen blijft liggen.

De maker, Hboy7777 (van dit forum) heeft echter al een tijdje geen updates meer geplaatst. Misschien dat het project dus even in de koelkast staat. Maar, willen we dit zien? Het is in ieder geval een welkome afwisseling tussen alle BMW-swaps die we al voorbij zagen komen.

Ook interessant!

  • Wie wil deze Honda S2000 hebben voor €130k?
  • Deze kan van jou zijn
    Koop de groenste Dodge Viper van Marktplaats
  • The Collectables - Dodge Viper SR II
    Dodge Viper SR II
  • Video: haastige Honda heeft heel veel haast

Nieuwste artikelen

  • Goed nieuws: EV’s zijn net zo dodelijk als benzineauto’s – hybrides zijn veel gevaarlijker
  • Lolbroek rijdt expres te hard langs politie en vraagt agenten om geinige flitsfoto
  • Volkswagen heeft goed nieuws voor de Polo met verbrandingsmotor!
  • Premium sedans verkopen voor geen meter in Europa, op deze EV na
FacebookTweetPinLinkedIn

Cabrio, Dodge, Honda, s2000, Viper, zwart

Vorig bericht: « Video: vrachtwagen verliest beetje ijs/sneeuw
Volgend bericht: Beest! BMW M135i zet rappe (onofficiële) Ringtijd neer [updated] »

Lees Interacties

Reacties

  1. timmyaudifreak zegt

    9 december 2012 om 22:48

    Mooi hoor

    Login om te reageren
  2. norge zegt

    9 december 2012 om 22:49

    Lijkt me zonde, alleen bruikbaar op de dragstrip?

    Login om te reageren
    • resulutionNL zegt

      9 december 2012 om 22:57

      @norge: Alweer een vragende antwoord… Leer het nou is af!

      Ik heb alleen maar respect voor zulke projecten. Nu wachten totdat hij klaar is en genieten van de video!

      Login om te reageren
      • norge zegt

        9 december 2012 om 22:58

        @VWTouran75: Waarom zou ik? Hihi…

        Login om te reageren
        • alcantara zegt

          9 december 2012 om 23:13

          @norge: Omdat autisten moeite hebben met retorische vragen, dat snap je toch wel?

          Login om te reageren
          • bsxc2 zegt

            9 december 2012 om 23:27

            @alcantara: Norge staat altijd in de middelpunt van de belangstelling en jullie gaan bij elk artikel er weer tegenin.

            Login om te reageren
            • betonstaal zegt

              10 december 2012 om 00:03

              @bsxc2: aai

              Login om te reageren
            • flippert zegt

              10 december 2012 om 10:02

              @bsxc2: HET middelpunt

              Login om te reageren
  3. ej20g zegt

    9 december 2012 om 22:49

    Ik kan niet anders zeggen dan dat dit zeker leuk is om te zien! Maar mijn JDM hart krimpt toch een beetje ineen bij het zien van dat zware blok op de plaats waar die fantastische F20C hoort. Leuk dat dit unieke project bestaat, maar hou het alsjeblieft bij één exemplaar.

    Login om te reageren
  4. Hubert zegt

    9 december 2012 om 22:51

    Project in de koelkast, of hij hangt ergens in de vangrail.

    Login om te reageren
  5. jrmpower24 zegt

    9 december 2012 om 22:53

    De S2000 blijft een van mijn favorieten…
    maar dan wel met die heerlijke VTEC motor graag.

    Login om te reageren
  6. knalfa zegt

    9 december 2012 om 22:56

    V(iper)-Tech?

    Login om te reageren
  7. robbie zegt

    9 december 2012 om 22:57

    Ach, in zo’n Amerikaanse S2000 zat toch een andere (2.2-liter) motor en niet het blok dat de rest van de wereld had.

    Login om te reageren
    • ej20g zegt

      9 december 2012 om 23:15

      @robbie: de eerste exemplaren niet. Die 2.2-liter is erin gekomen omdat veel Amerikanen de 2.0-liter sloopte door ‘m simpelweg niet (goed) warm te rijden. De 2.2-liter draait minder toeren en heeft meer koppel waardoor de Amerikanen minder snel toeren willen gaan maken. En dat is weer beter voor de motor. Beetje aanvulling.:)

      Login om te reageren
    • bozewolf zegt

      10 december 2012 om 01:00

      @robbie: Latere versies hadden in Japan volgens mij ook die 2.2. Niet alsof het een geheel andere motor was. De redline ligt 300 ofzo lager, maar het is nog steeds een maniakale unit.

      Login om te reageren
  8. jzaero zegt

    9 december 2012 om 23:10

    Ik wil een videoooooooo!!!!! Wauwww wat een bruut beest :) Maar inderdaad, JDM hoort eigenlijk gewoon een relatief klein blok te hebben dat enorm veel toeren maakt of een enorme turbo heeft.

    Login om te reageren
    • dragspert zegt

      9 december 2012 om 23:32

      @jzaero: Wat heb je aan een blok dat 9000 toeren maakt en pas bij 7000 vermogen gaat leveren?

      Login om te reageren
      • jzaero zegt

        9 december 2012 om 23:47

        @dragspert: sensatie… Subjectief iets you know, een MX5 maakt herrie en is laag, voelt sneller aan dan mijn 328i E46 (7s 0-100km/u) tegen 9s 0-100. Hoeft niet sneller te gaan om sneller te lijken.

        Login om te reageren
        • Svenska_Aeroplan_AB zegt

          10 december 2012 om 07:50

          @jzaero: precies. Moet je eens in een oude Fiat Panda gaan rijden. Als je 90 rijdt rammelt ie uit elkaar… Lijkt wel 200 km/u dan! ;)

          Login om te reageren
          • jzaero zegt

            11 december 2012 om 00:59

            @Svenska_Aeroplan_AB: gevalletje bad cars can be brilliant!

            Login om te reageren
  9. pieter-jan_catteeuw zegt

    9 december 2012 om 23:28

    Met het duo-psd-diff word het gewicht wat beter verdeeld. Plus, de electro toestanden geven je zonodig extra peekaas. Best direct met KERS because weight.

    crate is cool – is het dan de nieuwste?

    Login om te reageren
  10. heyaudi zegt

    9 december 2012 om 23:36

    Hoogtoerige schreeuwlelijk eruit voor een lompe tractormotor? Die lui zijn gek.

    Login om te reageren
  11. SimonMc zegt

    9 december 2012 om 23:49

    Moest daar nu echt een S2000 voor sneuvelen?

    Als je hem toch meer vermogen wilt geven, heb je toch genoeg alternatieven? Ik denk bv aan de 3.2 liter 6 in lijn uit de vorige M3, die in de CS(L) 360 pk levert. Meer dan genoeg vermogen toch?

    Of de V8 die in de huidige M3 ligt, had horen zeggen dat die zelfs lichter was dan die 6 in lijn.

    Login om te reageren
  12. midasracer zegt

    10 december 2012 om 00:01

    Onzinnig. Als het een LF-A V10 was kon ik er nog mee leven. Maar zo’n mooi Vtec blokje vervangen door een enorm USA blok is vloeken in de kerk.

    Login om te reageren
    • SimonMc zegt

      10 december 2012 om 00:28

      @midasracer: Vloeken in de kerk is nog te lief uitgedrukt. Dit is eerder een kerk vandaliseren.

      Login om te reageren
      • Pordon zegt

        10 december 2012 om 10:55

        @SimonMc: who cares about the church…

        Login om te reageren
        • SimonMc zegt

          10 december 2012 om 17:42

          @Pordon: Ja dat ook.

          Login om te reageren
  13. ropbp zegt

    10 december 2012 om 00:34

    Zonde van dat blok……

    Login om te reageren
  14. bozewolf zegt

    10 december 2012 om 00:59

    S2000 verneukt…

    Login om te reageren
  15. Jochempie zegt

    10 december 2012 om 07:43

    Mag ik het F20C blok hebben voor in m’n mx-5? :P

    Login om te reageren
  16. Svda zegt

    10 december 2012 om 10:19

    S2000 moet je geen andere motor geven want met goede upgrades en als je wilt dat de motor lang blijft leven is 650 pk voldoende.
    Nu hang je een zwaar blok voorin wat ik nu al kan zeggen dat het niet leuk rijden word in bochten

    Login om te reageren
    • Jochempie zegt

      10 december 2012 om 19:30

      @dahlback: ligt aan de toepassing.

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North