Dit is alles dat we weten over de BMW M2 CS

Praat mee!
Redacteur Autoblog

Dit is alles dat we weten over de BMW M2 CS

Dit is alles dat we weten over de BMW M2 CS

De aap komt uit de mouw.

De onthulling van de meest extreme BMW 2 Serie, de M2 CS, komt alsmaar dichterbij en daarmee krijgen we ook steeds meer details over de auto te horen. Waarheidsgetrouwe details, welteverstaan. Zo heeft BMW deze week in België een privé-evenement gehouden voor de M2 CS. Een aanwezige heeft alle informatie als een spons opgezogen, om dit vervolgens op het internet te deponeren.

Een gebruiker van Bimmerpost heeft goed opgelet tijdens de besloten presentatie. In de afgelopen maanden is er van alles te doen geweest over de techniek van de krachtigste 2 Serie. Als we de informatie van de anonieme persoon mogen geloven, dan krijgt de M2 CS geen 445 pk, maar 450 pk. De S55 zes-in-lijnmotor blijft wel hetzelfde koppel produceren als de M2 Competition. Hij wordt standaard geleverd met een handbak, maar optioneel is een DCT-automaat beschikbaar.

Standaard is eveneens de nieuwe adaptieve ophanging, direct overgenomen van de M3 en M4. Hij heeft daarnaast lichtere velgen, verbeterde sportremmen in de kleur rood en een hele verzameling een M-carbon onderdelen. De auto wordt geleverd in slechts vier kleuren: Alpine White, Misano Blue, Hockenheim Silver and Sapphire Black. De M2 CS schijnt overigens ook iets lichter te zijn, maar het is niet duidelijk hoeveel kilogram precies. In de wandelgangen wordt gesproken over 43 à 50 kg.

BMW zal in totaal 2.200 exemplaren produceren, waarvan slechts 100 stuks naar de Benelux zullen komen. Volgens de bezoeker van het evenement moet de auto in België tenminste 95.000 euro kosten.

Met dank aan Marc voor de tip!