• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Dit is de dikste Peugeot 205 van Nederland

Auteur: machielvdd, gepost 21 november 2023 om 11:15 – 10 Reacties

Vergeet de 205 GTI, deze 205 Dimma met een 2.0 blok is veel cooler.

De Peugeot 205 is een zeer geliefd model, in het bijzonder de GTI. Dat zie je helaas ook terug in de prijzen. Die staan vaak niet meer in verhouding tot wat de auto te bieden heeft. Vorig jaar was er zelfs iemand zo gek om €83k (!) te betalen voor een 205 GTI met weinig kilometers.

Op Marktplaats hebben we nu ook een dure Peugeot 205 gevonden, en het is niet eens een GTI. Het is wél een extreem cool apparaat. Dit exemplaar heeft namelijk een Dimma-bodykit en een hele gave kleurstelling. Daarmee ziet deze 205 eruit als een old school rallykanon.

De bodykit van Dimma is natuurlijk geïnspireerd op de Peugeot 205 T16, alhoewel het zeker geen kopie is. Wel zijn de luchtinlaten in de achterste wielkasten overgenomen, ook al is daar bij een normale 205 geen enkele noodzaak voor.

Peugeot 205 Dimma op Marktplaats
Peugeot 205 Dimma op Marktplaats
Peugeot 205 Dimma op Marktplaats
Peugeot 205 Dimma op Marktplaats

In tegenstelling tot de T16 heeft deze 205 Dimma de motor gewoon voorin liggen, maar het is niet de originele motor. Deze auto begon zijn leven als een eenvoudige 1.4 met 75 pk, maar deze motor is vervangen door een 2.0 16V. Deze levert 160 pk, wat toch eventjes ruim het dubbele is.

Met 160 pk is deze auto bovendien krachtiger dan de 205 GTI. Die leverde namelijk hooguit 131 pk, in de 1.9-uitvoering. 160 pk zou daarom ruim voldoende moeten zijn om lol te hebben met een Peugeot 205.

De auto staat ook mooi in de lak, want deze 205 Dimma is recent helemaal overgespoten. De gele kleur knalt er dus weer lekker uit, samen met de gele bekleding en de witte velgen. Sowieso geldt natuurlijk de regel: auto’s met witte velgen zijn per definitie cool.

Dan nu het minst leuke aan deze auto: de vraagprijs. Op Marktplaats wordt er €23.950 voor gevraagd. We zijn inmiddels wel wat gewend qua 205-prijzen, maar het is toch wel veel geld voor een 205 die geen GTI is. Dat neemt niet weg: deze 205 is heel cool. Of hadden we dat al gezegd?

Ook interessant!

  • Deze Peugeot 205 op Marktplaats kost 375.000 Euro
  • Tolman 205 GTI
    Tolman 205 GTI restomod is waanzinnig te gek gaaf cool
  • Peugeot voor minder dan €150 per maand in Nederland, dit jaar nog!
  • Peugeot 508 PSE
    Peugeot 508 PSE met 360 pk in één klap heel interessant

Nieuwste artikelen

  • Video: De slechtste vrachtwagenchauffeur
  • Dit verandert er aan jouw Tesla na de grote Kerstmis-update
  • Mercedes geeft eerste beelden van vernieuwde S-Klasse prijs
  • Gespot – V10-legendes ontmoeten elkaar in Nederland!
FacebookTweetPinLinkedIn

205, marktplaats, occasion, Peugeot

Vorig bericht: « Update voor de Toyota Yaris Cross: extra power en meer
Volgend bericht: Nieuwe Renault Master: EINDELIJK is ‘ie er! »

Lees Interacties

Reacties

  1. Dutchdriftking zegt

    21 november 2023 om 11:48

    Dit maakt wel hebberig hoor! Liever dit dan en echte GTI.

    Login om te reageren
  2. Robert zegt

    21 november 2023 om 11:59

    Ik vind geel als kleur voor een sport(ieve) uitvoering van een model eigenlijk altijd geslaagd, maar om die carrosseriekleur dan zo prominent terug te laten keren in het interieur, da’s voor mij dan weer een enorme afknapper. Dan liever gewoon zwarte bekleding en verder alleen dat gele GTI logo op het stuur.

    En inderdaad, bijna 24k voor zo’n auto is serieus veel geld, waarvan k me afvraag of het dit allemaal daadwerkelijk waard is.

    Login om te reageren
  3. heckblende zegt

    21 november 2023 om 11:59

    waarom zou je onbetaald met sponsors rondrijden?

    je bent toch geen wielrenner?

    Login om te reageren
    • rwdftw zegt

      21 november 2023 om 14:44

      Om dezelfde reden dat er speciale edities waren van de Subaru Impreza. Uiteraard in blauw, gouden velgen en 555 stickers. Als je zo dicht mogelijk bij “het origineel” wilt blijven dan horen daar stickers bij.

      Login om te reageren
  4. randy zegt

    21 november 2023 om 12:08

    Heel gaaf dit.

    Zal wel vliegen met dat RFY motor blok met variabel inlaatspruitstuk.

    Login om te reageren
  5. DeWitteCondor zegt

    21 november 2023 om 14:43

    Enorm geinige auto. Ik had alleen niet gekozen voor geel in het interieur, maar dat gewoon zwart gehouden. En de bestickering had niet gehoeven. Voor de rest epic.

    Is dit de 2L motor uit de 405? Dat was volgens mij een populaire swap.

    De prijs reflecteert denk ik ook wel de verwachting dat de 205jes met originele Dimma bodykit ook ooit verzamelwaarde krijgen. Zeker als dat nog zo origineel oogt als deze en in dermate goede staat is, met als piece de resistance de 2.0 (peugeot?) motor. De meeste zijn in de tussentijd aardig om zeep geholpen met tuning. Ik vraag me dan wel af wat een originele 205 gti met originele Dimma kit gaat doen. Die waren er namelijk ook, hoewel ik denk dat deze gele met 160pk nog leuker is.

    Login om te reageren
    • randy zegt

      21 november 2023 om 16:14

      Is de 2 liter motor uit o.a. de Citroën zx 16v (heb ik gehad), peugeot 306 s16, Citroën xantia 2.0 vsx

      Login om te reageren
  6. lightisride zegt

    21 november 2023 om 14:52

    De best en leukst rijdende 205 is een 309GTI16. Maar die zien er niet cool uit. Wel snel zat met 160 pk op 900 kg (ofzo). Kan je ook in rallykleuren spuiten, want was homologatiespecial.
    Ik weet niet hoe dit apparaat rijdt, maar met alle wijzigingen is dat niet perse beter. Motor is in ieder geval zwaarder dan het kwetsbare alu blok.

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      21 november 2023 om 16:01

      Een vroegere buurman van mij heeft er een gehad. Hij mocht van z’n vrouw geen ‘snelle’ wagen rijden vanwege wat serieuze post van het OM en het CJIB. En zo’n 309GTI is op zeker wel top vijf materiaal in de categorie ‘fabrieksoriginele sleepers’.

      Login om te reageren
  7. jjcp zegt

    21 november 2023 om 15:20

    Geinig ding, zou alleen meteen die luchthappers aan de zijkant meteen dichtmaken/strak trekken.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North