• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Dit is de nieuwe Mercedes A-Klasse! [updated]

Auteur: jaapiyo, gepost 2 februari 2018 om 19:33 – 109 Reacties

Afbeelding Dit is de nieuwe Mercedes A-Klasse! [updated]Afbeelding Dit is de nieuwe Mercedes A-Klasse! [updated]Afbeelding Dit is de nieuwe Mercedes A-Klasse! [updated]Afbeelding Dit is de nieuwe Mercedes A-Klasse! [updated]Afbeelding Dit is de nieuwe Mercedes A-Klasse! [updated]Afbeelding Dit is de nieuwe Mercedes A-Klasse! [updated]Afbeelding Dit is de nieuwe Mercedes A-Klasse! [updated]Afbeelding Dit is de nieuwe Mercedes A-Klasse! [updated]

Mercedes A-klasse
In ’s lands hoofdstad Amsterdam vond zojuist de wereldpremière van de nieuwe Mercedes A-Klasse plaats!

Met de vorige Mercedes A-Klasse gooide Mercedes het over een geheel andere boeg. Voorheen was de A-Klasse altijd een beetje een gezapig hoog ding voor bejaarden (mits er geen elanden overstaken), maar met de W176 was dat voorgoed verleden tijd. De A-Klasse moest nu rechtstreeks de strijd aangaan met de A3 en BMW 1-serie, beide premium C-segmenters met een ‘sportief’ randje. Het doel was onder andere om een jonger publiek aan te spreken. Die opzet slaagde wonderwel: volgens Mercedes was de koper van de W176 gemiddeld tien jaar jonger dan die van zijn voorgangers.

Na een relatief korte productcyclus van zes jaar acht Mercedes de tijd echter alweer rijp voor een geheel nieuwe generatie A-Klasse. Zojuist stond uitgaand CEO Dieter Zetsche relaxt en met ietwat rode oogjes op een podium in Amsterdam, om de nieuwe baby-Merc officieel voor te stellen aan de wereld.

Het interieur van de nieuwe A-Klasse op het MFA-platform hadden we al gezien. Veel focus ligt op het nieuwe Mercedes-Benz User Experience (MBUX) infotainmentsysteem. Met dit hypermoderne systeem wil Mercedes benadrukken dat wanneer je de instapper van het gamma kiest, dit niet betekent dat je niet in een hoogwaardige auto zit. Een ander puntje dat Mercedes graag wil benadrukken is dat de A-Klasse wat meer ruimte biedt dan voorheen. De wielbasis is 30 millimeter langer en de spoorbreedte voor groeide met 14 millimeter. Dit vertaalt zich in meer praktische bruikbaarheid in vergelijking met het vorige model.

Dan is het moment eindelijk daar! Terwijl een Noorse zangeres een deuntje neuriet zien we jonge mensen in skinny jeans over het beeld bewegen. Daarna komen er twee nieuwe A-Klasse’s het podium oprollen in de kleuren rood en wit. Wat valt direct in het oog?

A-Klasse

De styling doet direct denken aan de nieuwe Mercedes CLS, met die spitse lampen en een enigszins ‘zunig’ kijkende mond. En profil lijkt de auto veel op zijn voorganger. Iets gladder en minder scherp wellicht. De achterkant doet wat generiek aan, maar ziet er toch wel prettig uit. Een goede combinatie van ronde gedrongen vormen, die waarschijnlijk vooral op de versies met sportieve aspiraties mooi werkt in het echt. Onze vliegende reporter @wouter is bij het gebeuren aanwezig dus hij zal hier later vast meer over kunnen vertellen. Tot die tijd, check de gallery HIER!

De techniek onder de kap is ook verniewd. Bij de marktstart zijn er drie motoren beschikbaar, twee benzineblokken en een diesel. De (voorlopige) instapper op benzine heet A200 en heeft een 1.33 liter grote vierpitter (M282) onder de kap die, wanneer ‘ie gekoppeld is aan de 7G-DCT transmissie, beschikt over cilinderuitschakeling. Deze motor levert 163 pk. Een stapje hoger staat de A250 met een goede oude inhoud van 2.0 liter (M260). Dit blok levert 224 pk. Dieselaars moeten het in den beginne stellen met de A180d, die 116 pk haalt uit een inhoud van anderhalve liter. Kenners weten dat dit blok stiekem afkomstig is van Renault.

Al met al is onze eerste indruk dat Mercedes een goede troef in dit segment heeft neergezet. De auto zal het vooral moeten opnemen tegen de Audi A3 en de BMW 1-serie. Die laatste zal binnen afzienbare tijd vervangen worden en voor het eerst met voorwielaandrijving op de markt komen. BMW mag wat dat betreft aan de bak om ook zonder RWD een geduchte concurrent te creëren voor de A.

UPDATE 1: we hebben nu ook de pics van Mercedes zelf. Alle 145 stuks. Begluur ze in de gallery.

UPDATE 2: en we hebben een video van de onthulling in Amsterdam!

Ook interessant!

  • Video: nieuwe Mercedes S-klasse doet de elandtest
    Video: nieuwe Mercedes S-klasse doet de elandtest
  • Nieuwe Mercedes G-klasse 4X4² verbergt zich niet langer
    Nieuwe Mercedes G-klasse 4X4² verbergt zich niet langer
  • Nieuwe Mercedes G-Klasse W464 is stiekem stokoud
  • Nieuwe G-klasse 4x4² gaat los in de sneeuw [video]

Nieuwste artikelen

  • Nieuw automerk uit controversieel land, maar het is geen Chinees!
  • Is de dieselauto dood en begraven?
  • Doemscenario: komende jaren meer verkeersdoden
  • Video: Dit ongeluk zie je van een kilometer ver aankomen
FacebookTweetPinLinkedIn

a-klasse, amsterdam, Dieter-Zetsche, Mercedes

Vorig bericht: « Deze twee Volkswagen Corrado’s zijn heel speciaal
Volgend bericht: Dit zijn de auto’s van Gucci Mane »

Lees Interacties

Reacties

  1. viezefreddyw zegt

    2 februari 2018 om 19:39

    In principe vind ik het een hele mooie auto, vooral de neus vind ik heep erg mooi. De achterlichten moet ik even aan wennen. Wellicht vind ik het mooi als ik hem in het echt zie.

    Al met al vind ik hem best mooi geworden. Het interieur is echt met stappen vooruit gegaan. En dat was nodig.

    Login om te reageren
    • fmgarcia zegt

      2 februari 2018 om 20:12

      @viezefreddyw: Wennen aan de achterlichten? Man die zaten toch al op de lelijkste Mercedes van de afgelopen jaren? De cla sportbreak volgens mij. Die auto is prachtig verder, maar die achterkant is zo vreselijk. Dit is het eerste waar ik aan moet denken bij deze nieuwe A klasse, helaas!

      Login om te reageren
    • Donstil zegt

      2 februari 2018 om 21:28

      @viezefreddyw: Een designer bij Mercedes zei ooit eens “Een design wat je gelijk mooi vind is mislukt”.

      Login om te reageren
      • viezefreddyw zegt

        2 februari 2018 om 22:42

        @Donstil: Dat is een mooie quote!

        Login om te reageren
      • roquez zegt

        3 februari 2018 om 09:02

        @Donstil: was dat niet iemand van BMW die dat zei ?

        Login om te reageren
        • jippie zegt

          3 februari 2018 om 14:04

          @roquez: nee, die zei: een design dat je direct al niet mooi vindt wordt alleen maar nog erger.

          Login om te reageren
      • Edge zegt

        3 februari 2018 om 09:51

        @donstil: Ik weet niet of we nou dezelfde quote bedoelen, maar er kwam ook zoiets voorbij tijdens de presentatie gisteravond. Het was een quote van designchef Gorden Wagener en hij ging ongeveer zo: “If you like a design, take a line off. If you still like it, take another line off.”

        Login om te reageren
      • MaartenD zegt

        3 februari 2018 om 11:30

        @Donstil: ik vond de Lamborghini Miura en de Jaguar e-type gelijk mooi

        Login om te reageren
        • fmgarcia zegt

          3 februari 2018 om 13:40

          @maarten020: Heb jij die introductie bewust meegemaakt ?

          Login om te reageren
          • MaartenD zegt

            3 februari 2018 om 15:38

            @fmgarcia: was het maar zo’n feest

            Login om te reageren
  2. Silverarrow zegt

    2 februari 2018 om 19:40

    Hmm, vrij anonieme wagen… Had voor de A-klasse op een iets extremer design gehoopt.

    Login om te reageren
    • gwnbmw zegt

      2 februari 2018 om 20:03

      @silverarrow: dan moet je wachten op de a45 (of 35??!!) amg. ken iemand die in zo’n ding rijdt, en dat ziet er toch wel bruut uit in het echt.

      Login om te reageren
      • sjonniedeluxe zegt

        3 februari 2018 om 09:09

        @gwnbmw: goede tip, dan haal ik die wel ff

        Login om te reageren
    • doublechevron65 zegt

      3 februari 2018 om 12:13

      @silverarrow: moet ook “Massentauglich” zijn. En de afstand tot de voorganger mag wederom niet te groot zijn, dus geen hyper, hyper…

      Login om te reageren
  3. leaper035t zegt

    2 februari 2018 om 19:42

    Dacht even dat Shmee mee op de foto mocht!

    Login om te reageren
    • silverscope zegt

      2 februari 2018 om 19:45

      @leaper035t: haha inderdaad. Hi guys i’m Schmee, oh wait never mind.

      Login om te reageren
      • silverscope zegt

        2 februari 2018 om 19:46

        @silverscope: *Shmee

        Login om te reageren
        • str8six zegt

          2 februari 2018 om 20:03

          @silverscope: * ssSssSss*spetter-spetter*sSsschmee

          Login om te reageren
  4. jwcroy82 zegt

    2 februari 2018 om 19:42

    Hmm eerste indruk mooie voorkant achterkant nog ff wennen en de auto oogt iets groter dan voorheen, en een extremer uiterlijk krijgen we wellicht met de amg uitvoering waar ik heel benieuwd naar ben.

    Login om te reageren
    • Pordon zegt

      3 februari 2018 om 08:41

      @jwcroy82: hij oogt niet alleen groter, dat is die ook. Als ik me niet vergis is de vorige A-klasse 4,29m en deze is 4,53m. Dat is een behoorlijke groei.

      Login om te reageren
  5. Ram-G-maN zegt

    2 februari 2018 om 19:43

    Syndromale oogjes…
    Gelukkig lijkt het interieur wel op orde.
    It’s something.

    Login om te reageren
  6. michaelb zegt

    2 februari 2018 om 19:45

    En dan zeggen dat Audi’s op elkaar lijken.

    Login om te reageren
    • mcaa zegt

      2 februari 2018 om 20:01

      @michaelb: dat Audi’s op elkaar lijken

      Login om te reageren
      • hehe zegt

        2 februari 2018 om 20:04

        @mcaa: eerlijk gezegd vind ik dit ook op een Audi lijken, van achter.

        Login om te reageren
        • str8six zegt

          2 februari 2018 om 20:15

          @hehe: je bent niet de enige.

          Login om te reageren
          • dijan zegt

            3 februari 2018 om 12:13

            @str8six: nee

            Login om te reageren
        • simon550i zegt

          2 februari 2018 om 20:33

          @hehe: ik vind het net zo’n kia van de achterkant

          Login om te reageren
        • dubcars zegt

          2 februari 2018 om 21:22

          @hehe: (S)Q5 van de eerste generatie zie ik er behoorlijk in

          Login om te reageren
    • awesome zegt

      2 februari 2018 om 20:17

      @michaelb: kijk ze kijken, alle dikzakken willen op me lijken

      Login om te reageren
  7. sntial zegt

    2 februari 2018 om 19:45

    Nope nope nope. Die achterkant is een Daihatsu met MB badge. Ze zullen me nooit overtuigen van hun nieuwe designtaal.

    Login om te reageren
    • 9000cse zegt

      2 februari 2018 om 19:56

      @sntial: Mij kunnen ze er ook nog niet mee overtuigen, maar ga er maar vanuit dat het een verkooptopper zal worden! De marketingafdeling zal waarschijnlijk heftig gaan appelleren aan de status zoekende jongere leaserijder.

      Login om te reageren
      • sntial zegt

        2 februari 2018 om 20:19

        @9000cse: inderdaad. Lijst van te bezoeken klanten, AMG-pack, zwarte velgen en ze zijn the king of the road

        Login om te reageren
  8. stfu zegt

    2 februari 2018 om 19:46

    Die motorkap! Wat is dat toch ongelooflijk lelijk. Verder prima facelift.

    Login om te reageren
  9. 87sandyd zegt

    2 februari 2018 om 19:46

    Ik kan die nieuwe style van mb nog niet echt waarderen. Die cls vond ik op de plaatjes niet echt wat en met deze heb ik hetzelfde. Maar misschien is het irl wel een plaatje

    Login om te reageren
  10. iniesta zegt

    2 februari 2018 om 19:46

    Leuk en aardig maar de 1 Serie is absoluut de grote vedette van deze klasse!

    Login om te reageren
    • laptom zegt

      2 februari 2018 om 21:40

      @iniesta: persoonlijk vind ik de 1 serie juist de minste van de 3. Gelukkig smaken verschillen.

      Login om te reageren
    • jochempie zegt

      2 februari 2018 om 21:45

      @iniesta: 3…2…1… voorwielaandrijving.

      Login om te reageren
    • eelco74 zegt

      2 februari 2018 om 22:16

      @iniesta: het enige aardige van de 1 serie was de achterwiel aandrijving, dat wil zeggen als je een blok van meer dan 150pk nam. Dan had je er ook nog wat aan. De nieuwe 1 gaat het echt heel zwaar krijgen zo.

      Login om te reageren
      • mashell zegt

        3 februari 2018 om 16:16

        @eelco74: nee joh, er zijn andere rationele argumenten voor de 1 serie. Het is een premium auto die behoorlijk configureerbaar is. Ook is de bediening en wijze van informatiepresentatie erg doordacht (sommigen noemen dat saai). En qua infotainment is BMW gewoon extreem goed. Voor mij waren dat redenen om ondanks de achterwielaandrijving (nadelen: verraderlijk weggedrag, hoog gewicht en krapper interieur, voordelen ehh, bekerhouders voor de pook?) toch voor een 1 serie te kiezen.

        Login om te reageren
    • PunicaOase zegt

      3 februari 2018 om 09:09

      @iniesta: qua rijgedrag misschien, maar niet qua design (interieur is helemaal comasaai) en beperkte ruimte door RWD…

      Login om te reageren
      • dawwg zegt

        3 februari 2018 om 16:16

        @punicaoase: Ja, maar de RWD was het unieke sellingpoint. Je offert ruimte en design op voor RWD. Nu de nieuwe 1-serie FWD is/gaat worden, is het een onpraktische-Golf, een lelijke A3 of een onhippe A-klasse of veel te dure Focus; or whatever floats your boat.

        Login om te reageren
  11. lekbak zegt

    2 februari 2018 om 19:49

    Die tweede a-klasse die voor bejaarden was (maar stiekem ontzettend hard kan hoeken) heeft tenminste de voorwielen vooraan zitten. Deze heeft ze weer, net als de voorganger, ergens halverwege de auto zitten. Het moet toch mogelijk zijn om die wielen voor de motor te krijgen?

    Login om te reageren
    • desjonnies zegt

      2 februari 2018 om 19:53

      @lekbak:
      Met dank aan de EU, die door voetgangerbescherming de designtaal dicteert.
      Ik vind hem overigens beter geslaagd dan het vorige model.

      Login om te reageren
      • HzR zegt

        3 februari 2018 om 08:40

        @desjonnies: waarom heeft een Smart dan bijna geen front overhang?

        Login om te reageren
        • dawwg zegt

          3 februari 2018 om 16:18

          @hzr: Omdat daar de motor daar achterin hangt en er voorin dus veel meer ruimte voor de voetgangers-kreukelzone is, waar bij ‘normale’ auto’s die kreukelzone voor de motor zit …

          Login om te reageren
  12. benzinehoofd zegt

    2 februari 2018 om 19:49

    Die frontoverhang… (nog steeds)

    Login om te reageren
  13. ingloriousleon zegt

    2 februari 2018 om 19:50

    -edit: dank u, is inmiddels gefixt-

    Login om te reageren
  14. noosaheads zegt

    2 februari 2018 om 19:52

    Geen verrassing, maar het is toch wel een knappe auto geworden.

    Login om te reageren
  15. tvklarenbosch zegt

    2 februari 2018 om 19:54

    De auto heeft absoluut een kleurtje nodig. Ben wel benieuwd naar de AMG.

    Login om te reageren
  16. MoeWat zegt

    2 februari 2018 om 19:55

    Prachtig geworden!

    Login om te reageren
  17. mistermini zegt

    2 februari 2018 om 19:58

    De achterkant….

    Login om te reageren
  18. caprio zegt

    2 februari 2018 om 19:59

    Prachtige herkenbare neus, een iets zwakker profiel dan de huidige en de achterkant vrij anoniem (een nieuwe Audi?), dat is mijn eerste indruk. In wit komen vormen beter tot hun recht. Interieur lastig te beoordelen, lijkt me prima, een voortzetting of combi van een Cactus en E.

    Login om te reageren
  19. Edge zegt

    2 februari 2018 om 20:01

    Ik vind dit toch wel heel erg tof geworden. Alles oogt gewoon net even wat mooier, strakker of cleaner dan het uitgaande model. Behalve dat interieur dan, dat is niet “net even” wat beter, maar daar maakt men echt een reuzensprong. Ik heb nu al zin om met de configurator te spelen.

    Login om te reageren
  20. karhengst zegt

    2 februari 2018 om 20:15

    Van een wagen die het op ieder vlak net-niet was, naar een waardige Benz binnen het gamma.

    Ben alleen geen fan van het digitale dashboard. Zou graag een model met traditionele tellers zien, indien dit nog geleverd wordt.

    Login om te reageren
  21. noosaheads zegt

    2 februari 2018 om 20:18

    Dinsdag staat ie al bij de importeur.

    Login om te reageren
  22. AMG zegt

    2 februari 2018 om 20:26

    Jammer dat motoren nog steeds Renault wordt gebruikt en geen originele MB motoren.

    Login om te reageren
    • eelco74 zegt

      2 februari 2018 om 22:13

      @c200: er werdt precies 1 Renault motor gebruikt in de a klasse en dat was op zich een prima blok. Niet heel snel maar wel lekker zuinig, precies wat mensen zoeken bij een instap diesel.

      Login om te reageren
    • Svenska_Aeroplan_AB zegt

      2 februari 2018 om 23:45

      @c200: gelukkig is dat een diesel, en diesel bestaat niet meer in een paar jaar. Opgelosssssst!

      Login om te reageren
  23. mrbasa zegt

    2 februari 2018 om 20:38

    Weet iemand of deze ook naar de VS komt? Of alleen in GLA & CLA format?

    Login om te reageren
    • Edge zegt

      2 februari 2018 om 20:49

      @mrbasa: Ik betwijfel het. Zowel op de website van MB USA als op de Amerikaanse social media kanalen van Mercedes zwijgt men in alle talen over de nieuwe A-klasse.

      Login om te reageren
      • noosaheads zegt

        2 februari 2018 om 20:53

        @edge: A sedan.Die gaan ze daar zeker brengen.

        Login om te reageren
        • Edge zegt

          2 februari 2018 om 22:39

          @noosaheads: Ja, dat is dus de CLA. Die is er nu al en daarvan zal de nieuwe versie ook wel weer in de VS te verkrijgen zijn. Zelfde verhaal met de SUV, de GLA. De vraag van mrbasa was echter of de gewone A-klasse hatchback ook de oversteek zou maken, en dat lijkt mij op dit moment onwaarschijnlijk.

          Login om te reageren
      • mrbasa zegt

        2 februari 2018 om 21:16

        @Edge: jammer! Vind deze mooier dan de CLA/GLA. En zag dit (toekomstig AMG) model als de ideale upgrade voor mijn huidige GTI

        Login om te reageren
    • noosaheads zegt

      2 februari 2018 om 20:51

      @mrbasa: Nee.Ik kan me niet voorstellen dat Mercedes in Noord-Amerika, in een van de grootste afzetmarkten zin heeft om nog veel meer auto’s te verkopen.

      Login om te reageren
      • EdGaR zegt

        2 februari 2018 om 21:25

        @noosaheads: A (hatchback) is simpelweg te klein.

        Login om te reageren
      • mrbasa zegt

        2 februari 2018 om 21:37

        @noosaheads: ?? Sarcasme?
        De huidige A klasse is niet beschikbaar in de VS, alleen de CLA (Coupe) & GLA (SUV-achtig ding).
        Ik hoop(te) dat ze deze generatie A klasse wel deze kant op brengen.

        Login om te reageren
  24. MaartenD zegt

    2 februari 2018 om 20:39

    Vanwaar de wereldpremière in Amsterdam?

    Login om te reageren
  25. sleepyj zegt

    2 februari 2018 om 20:42

    Goede timing na de cls. Gaaf geworden!

    Login om te reageren
  26. Edge zegt

    2 februari 2018 om 20:43

    Die schermen zijn overigens, net als bij de E-klasse, een optie. Het basismodel krijgt analoge tellers en een 7 inch schermpje. Optioneel kun je dan gaan voor één 10.25 inch scherm (in plaats van het 7 inch scherm) of voor twee 10.25 inch schermen zoals we het hier op de persfoto’s zien.
    In de E-klasse ziet dat er zo uit: https://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/gallery/2017-mercedes-benz-e-class-entry-level-interior-looks-less-classy-more-patchy_1.jpg Als je het budget hebt, zou ik dan ook altijd voor de beide schermen gaan.

    Login om te reageren
    • phevtreb zegt

      2 februari 2018 om 20:57

      @Edge: ik heb een e-klasse met beide schermen en zou er geen extra geld meer voor over hebben. Hij staat altijd op Classic bij mij en dan heb je gewoon een snelheidsmeter en een toerenteller. Net zoals bij de analoge klokken..

      Login om te reageren
    • jenzen zegt

      2 februari 2018 om 21:00

      @Edge: dit is de eerste keer dat ik een E klasse zie zonder het optionele grotere scherm en ik moet zeggen dat het er echt niet uit ziet. Snap niet dat er op een auto met een vanaf prijs van /- 50k zo’n idioot schermpje zit die geleend lijkt uit een e klasse uit 2005. Ik zou indd direct de upgrade kiezen en anders maar een klasse lager rijden

      Login om te reageren
      • dirkiii zegt

        2 februari 2018 om 23:45

        @jenzen: kom je in een c-klasse met een tablet boven op je dashboard.

        Login om te reageren
    • w0o0dy zegt

      3 februari 2018 om 08:38

      @edge: als je de auto koopt en je wenst er meer dan 6 jaar mee te doen zou ik die tft lekker laten.. mocht dat ooit stuk gaan dan is de schade waarschijnlijk meer dan 1000 euro. Lekker op je 5 jaar oude Benz.

      Login om te reageren
      • phevtreb zegt

        3 februari 2018 om 20:34

        @w0o0dy: dan zijn er wel andere dingen die je beter niet kunt bestellen. Ik moest m’n LED koplamp laten vervangen… €3.300,-

        Login om te reageren
    • Pordon zegt

      3 februari 2018 om 08:47

      @Edge: Er komt geen analoge teller neer in de A-klasse. Standaard krijgt de A 2x 7 inch. De upgrade is naar 2x 10 inch.

      Login om te reageren
  27. mrrallycross zegt

    2 februari 2018 om 20:44

    Lijkt wel een peugot 308 ofzo

    Login om te reageren
  28. moveyourmind zegt

    2 februari 2018 om 21:04

    Toch knap dat het merken als BMW en Mercedes gelukt is om hun assortiment naar beneden zo succesvol uit te breiden.

    En dan ook nog eens zonder dat dat ten koste is gegaan van het imago van de modellen aan de bovenkant van het assortiment.

    Maar het had net zo makkelijk verkeerd kunnen uitpakken. Ik weet niet hoe het met jullie zit, maar het merk Volvo is in mijn beleving sterk gedevalueerd sinds de V40 zo succesvol is dat je er iedere dag wel een stuk of vier op je achterbumper hebt hangen. Doet in mijn ogen toch afbreuk aan het onberispelijke imago dat Volvo jarenlang heeft gehad.

    Login om te reageren
    • karhengst zegt

      3 februari 2018 om 09:54

      @moveyourmind: Het verschil met Volvo is dat hun traditionele clientèle nog een redelijk degelijke reputatie had. Bij de Duitse drie was het dieptepunt sowieso al bereikt toen ze hun kleinste telg op de markt brachten.

      Login om te reageren
  29. technofreak zegt

    2 februari 2018 om 21:09

    Mooie reïncarnatie van de Scirocco!

    Login om te reageren
  30. allesmetturbo zegt

    2 februari 2018 om 21:17

    Fraai interieur maar wat een lelijke achterkant zeg. Echt een gevalletje ‘moet deze in het echt zien’

    Login om te reageren
  31. rolov zegt

    2 februari 2018 om 22:18

    Als ik moet kiezen tussen een Mazda 3 in die mooie kleur rood of de nieuwe benz . Wordt het toch echt de Mazda 3

    Login om te reageren
    • karhengst zegt

      3 februari 2018 om 09:56

      @rolov: Qua looks zeker wel. Helaas doet Mazda niet mee in de PK race of op met aantrekkelijke zakelijke aanbiedingen. Als je met 150 PK of minder genoegen neemt zou ik ook direct de 3 halen. Echt een mooi ontwerp, en qua silhouet zie ik in de nieuwe A hier ook zeker wat van terug.

      Login om te reageren
  32. gilettelubbers zegt

    2 februari 2018 om 22:41

    Die achterkant is net een Hyundai hihi

    Login om te reageren
  33. JanJansen zegt

    2 februari 2018 om 23:01

    Even 2-3 jaar wachten, dan worden deze massaal op de 2e hands markt gedropt voor een habbekrats. Iedere zakelijke rijder wil dan elektrisch rijden, deze auto is dan bijtelling-technisch niet meer relevant.

    Login om te reageren
    • hollandbest zegt

      3 februari 2018 om 02:16

      @janjansen: hoop het dan koop ik ‘m

      Login om te reageren
  34. roland78 zegt

    2 februari 2018 om 23:15

    Foto 129: nieuwe CLA?

    Login om te reageren
    • roland78 zegt

      2 februari 2018 om 23:20

      @roland78: 127 en 130. Snorry.

      Login om te reageren
      • b088y zegt

        3 februari 2018 om 07:54

        @roland78: lijkt er inderdaad op!

        Login om te reageren
  35. dylanrex zegt

    3 februari 2018 om 00:18

    Wat een lelijke versie van de hyundai i30!

    Login om te reageren
  36. smex zegt

    3 februari 2018 om 00:26

    Afschuwelijk, net als het vorige model uit verhouding en het chassis ziet eruit alsof het in een boog ontworpen is. Zonde weer.

    Login om te reageren
  37. hollandbest zegt

    3 februari 2018 om 02:16

    Zie amper verschil met de huidige

    Login om te reageren
  38. vroaaar zegt

    3 februari 2018 om 02:45

    Kan iemand ff die 143 afbeeldingen in een fatsoenlijke volgorde zetten? Man man man, da’s toch geen kijken zo.

    Login om te reageren
  39. prop zegt

    3 februari 2018 om 07:41

    Geen spectaculaire vernieuwingen. Had meer verwacht op technisch gebied en qua uiterlijk vind ik de achterkant van zn voorganger in de facelift trim moderner ogen

    Login om te reageren
  40. gerjan zegt

    3 februari 2018 om 07:51

    NEE NEE NEE ! is de cls al verneuken met die voorkant en nu de A klasse ook. Achterkant is trouwens ook niet echt gelukt. Ik mag hopen dat Mercedes snel weer wat anders gaat bedenken en dat er niet meer mercedessen komen met zo’n voorkomen. Wat is het een lelijk hok geworden !

    Login om te reageren
  41. viggen93 zegt

    3 februari 2018 om 08:06

    Mooi bakkie

    Login om te reageren
  42. w0o0dy zegt

    3 februari 2018 om 08:40

    Wat raar dat Mercedes de oude 1.5 afneemt van Renault en niet de veel fijnere en nieuwere 1.6 diesel.. zal wel kostprijs dingetje zijn naar toch. Die 130 pk 1.6 is echt mijlen beter.

    Login om te reageren
  43. HzR zegt

    3 februari 2018 om 08:46

    De vorige beviel me ook al niet echt, en het is er met deze niet beter op geworden. Vooral die ‘integratie’ van de schermen in het interieur is verschrikkelijk. Je stuur blokkeerd ook nog eens een deel van het scherm wat dat gedeelte onbruikbaar maakt lijkt me.

    Login om te reageren
  44. Dutchdriftking zegt

    3 februari 2018 om 08:47

    Ben ik de enige die het net een Kia vind?

    Login om te reageren
  45. cloverleaf zegt

    3 februari 2018 om 08:59

    Voorkant mooi, achterkant aufi

    Login om te reageren
  46. steelfighter zegt

    3 februari 2018 om 09:40

    De volgende generatie zal gewoon een dock-connector hebben voor je iPad….

    Login om te reageren
  47. generaalalfa zegt

    3 februari 2018 om 10:01

    Mercedes begint een beetje op Audi te lijken. Btw ik vind dat geen probleem.

    Ik vind de A klasse heel mooi geworden. En we zullen ze straks veel zien op de Neerlandse wegen :-)

    Login om te reageren
  48. kroon zegt

    3 februari 2018 om 10:42

    Duitsers en design. Wat een drama. Hoe rommelig kan je een auto maken…

    Login om te reageren
  49. mashell zegt

    3 februari 2018 om 10:58

    Ziet er goed uit maar de fotogalerij is wel een rommeltje. Alle interieur foto’s laten een model met automaat en zwarte dakhemel zien.

    Login om te reageren
  50. MaartenD zegt

    3 februari 2018 om 11:30

    142 foto’s niet genoeg?

    Login om te reageren
  51. ghost zegt

    3 februari 2018 om 14:52

    Belangrijkste vraag; komt ie er weer in het groen?

    Login om te reageren
  52. toyotafortuner zegt

    3 februari 2018 om 16:03

    >1.3 liter motor in een Benz
    ?

    Login om te reageren
    • dawwg zegt

      3 februari 2018 om 16:23

      @toyotafortuner: Die 1.33L levert alsnog 163pk; 3 meer dan de huidige 1.6T en dus zeker niet MB-onwaardig; die 1.5DCi van Renault is echter totaal ongepast in mijn optiek; traag, lawaaierig, langzaam, saai en totaal andere loopeigenschappen dan MBs eigen diesel-blokken… maar goed, die zijn allemaal voor RWD gebouwd ;)

      Login om te reageren
  53. iborisch zegt

    3 februari 2018 om 21:13

    Graag allemaal luxe uitvoeringen met veel opties leasen a.u.b. Dan heb ik over 4 jaar iets leuks te kiezen.

    Wel graag beetje kleur. Ik hou niet zo van grijs en wit…

    Oh ja, beetje potente benzinemotor kiezen, diesel is tegen die tijd onbetaalbaar!

    Login om te reageren
  54. wernerv8 zegt

    3 februari 2018 om 21:54

    Wat is dat dashboard spuuglelijk zeg. Heb niks tegen nieuwe techniek maar om nou een losbeeldscherm op het dash te schroeven

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North