Na de Peugeot 108 en de Citroën C1 was het wachten voor de stadsmini-liefhebber alleen nog op de nieuwe Toyota Aygo. Welnu, hier is ‘ie!
Zoals we zien heeft de nieuwe Aygo als blikvanger een grote ‘X’ op zijn snoet, mooie scherpe lampjes en een algehele frisheid in het design dat fris en zowaar sportief overkomt. Dit is absoluut een leuk bakkie geworden!
Natuurlijk kleedt Toyota hem voor de persfoto’s leuk aan, en is het nog even afwachten hoe hij in één kleur en met wieldoppen uit de verf komt, maar enfin. Het design staat op zichzelf goed, zoals we zien in wat lijkt op folderscans, die Carscoops wist te bemachtigen.
Update 04-03: Zojuist presnteerde Toyota de Aygo officieel, en dus hebben we meer en scherpere foto’s. Vanaf medio juli komt deze mini X-man op de markt, in vijf verschillende uitvoeringen, allemaal met 1.0 liter driecilinder VVT-i benzinemotor. De motor levert een vermogen van 51 kW (69 pk) bij 6.000 toeren per minuut en heeft 85 Nm koppel bij 2.000 toeren per minuut. Hij stoot (n handgeschakelde vorm) 88 gr/km uit, waardoor hij in aanmerking komt voor 14% bijtelling.
Afmetingen
De auto zelf groeide met 25 millimeter en is nu 3.455 millimeter lang. Het dak ligt 5 millimeter lager, en het passagierscompartiment groeide met bijna 1 centimeter in de lengte én de breedte. Kleine verschillen in een kleine auto.
Net zoals de C1 van Citroën komt ook de Aygo er met canvasdak. Deze x-wave is volgens Toyota de eyecatcher van de serie, met 15 inch lichtmetalen velgen en een deels leren interieur.
Batman.
Serieus? De citroen svp!
-=edit: fixed!=
OT: Die X in de neus is wel erg onallerdaags… Lelijk noem ik het niet. Wel apart.
Ze zijn nog een stukje camouflage tape vergeten.
Citroën ondanks de mislukte koplampen.
Één van de leukste auto’s uit dit segment (mijn mening).
Nieuwe Renault Twingo vind ik dan nog even wat leuker!
Maar vind het wel grappig dingetje zo. Wel even wennen<<
Geweldig, gewoon een keer iets anders doen.
leuk stoer wagen is wat volwassener geworden
Peugeot lijkt mij de verliezer van het trio toen de looks werden uitgedeeld. Maar ja, we weten dat er in NL voornamelijk saaie mensen wonen, dus men zou nog wel eens voor de Peugeot in t grijs met wieldoppen kunnen gaan. Want ja, je wil wel een nieuwe auto en niet in iemand anders afdankertje rijden.
@gregorius: niet iedereen kan in een tweedehands auto rijden….
@eklasse: don’t judge a book by its cover.
@sydney: Ik geef geen oordeel. Ik draag een feit aan. Qua kip-ei-logica moet dat te begrijpen zijn.
@eklasse: Door een jouw mening een feit aan te dragen word deze automatisch een mening.
Mooi! Doe mij die zwarte maar met een 4e-fte blok :-)
Het is serieus een gaaf dingetje geworden!
Daar wil je toch niet in gezien worden?
@TheEdge: Smaken verschillen blijkbaar.. ik vind het best een geslaagd ding geworden eigenlijk.
Ik vind hem gaaf. Ik had het vorige model (pre-facelift) en die vond ik al niet lelijk, maar dit is toch zeker nog een extra stap in de goede richting. Ik hoop wel dat ze iets aan het interieur gedaan hebben. Dat was in het vorige model toch wel heel erg plastic en goedkoop. Ik hoop (maar weet stiekem wel beter) dat ze er toch iets meer auto van gemaakt hebben.
Is dit nog wel 1 van de 3ling? Heel de carrosserie is anders, zelfs het tankdeksel zit op een andere plek.
Toch fijn dat ze er zelf al een kruis doorheen hebben gehaald!
Waarom niet even die motorkap doortrekken tot het zwarte?
Ziet er toch best prima uit. Dat kruis aan de voorkant hoeft niet zo maar gewoon helemaal zwart of donkergrijs, leuke velgjes eronder en het is best een kek wagentje lijkt me. In ieder geval veruit de leukste van het trio.
Die ga je hier dus alleen maar zien met dat kruis in de carrosseriekleur. Of zou dat geen optie zijn?
[img]http://www.mobile-phone-shop.org/items/pic/MP01728_0.jpg[/img]
@JW: Spot on!
Lol, hij heeft een “cars”-mond
laat me raden: die neus is ook in carrosserie-kleur leverbaar.
En de meest verkochte variant wordt grijs met grijs.
@mout:
Het zijn juist de kopers van dit soort ukkies die nog voor enige kleur zorgen in ons grijze straatbeeld, laat dat a.u.b. zo blijven.
Wel zo veilig ook, in een felle kleur zie je ze niet zo snel over het hoofd….
Leuker dan die Audi TT van vorige week. :)
De Batman precies hahaha of de X-men logo ? hoewel de achterkant er wel mag wezen ;-)
Heftig design, kan wel kans hebben van slagen.
Eerst in real life zien
Ah, de nieuwe auto van X to the Z Xzibit!
Alle bejaarden weer blij..
Er komt echt geen einde aan de stroom wanstaltige modellen van Toyota. De koplampen, de dashboards, de lelijke lijnen, het is allemaal even vreselijk (met als uitzondering de GT86). En omdat alle leasehoeren weer massal in dit gedrocht gaan rijden moeten we er nog tegenaan kijken ook de hele dag. Wat een drama dit..
Mooiste van de drie vind ik
Erg geslaagd, na alle slaapverwekkende Hyundai’s, Peugeots, Polo’s en Citroens komen er eindelijk weer aardige kleine autootjes. Dit en de nieuwe Twingo geven eindelijk wat concurrentie aan de Fiat 500. Van mij mogen alle grijze Golfjes en A4-leasebakken vervangen worden door dit soort spul, wordt het straatbeeld een stuk leuker van.