• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Dus toch: de Bugatti Galibier is dood

Auteur: ricardo, gepost 6 september 2013 om 11:08 – 37 Reacties

Bugatti Galibier
Het had zo mooi kunnen zijn. Een Bugatti met vier deuren, ruwweg 800 pk, en alle ingrediënten om zelfs de Rolls-Royce Phantom tot een muurbloempje te degraderen. Maar de Galibier werd uiteindelijk de speelbal van drie verschillende CEO’s met drie verschillende visies, waarvan de laatste hem nu de nek heeft omgedraaid.

Het verhaal van de Galibier begon voor de buitenwereld in 2009, toen de mastodont op een exclusieve preview werd getoond. De toen nog autohandelende Frits Hessing was daarbij aanwezig en kreeg ingefluisterd dat de limo in 2012 op de markt zou moeten komen, voor de prijs van 1,3 miljoen ex.

De auto kwam tot stand onder leiding van de toenmalige CEO Franz-Josef Paefgen, een Duitser met een groot VAG-verleden en een ingenieursachtergrond. Toen die in 2010 het stokje overgaf aan Wolfgang Durheimer werd het project echter omgegooid. De Galibier zou niet langer alleen leunen op de 8.0 liter W16 motor uit de Veyron – met twee in plaats van vier turbo’s – maar ook een hybride-unit krijgen. Oh, en Durheimer dacht aan een oplage van maar liefst 3.000 stuks.

Daarna kwam de eerste kink in de kabel. Er trad in 2012 vertraging op in de ontwikkeling, dat volgens de officiële lezing van Durheimer te maken had met het “gebrek aan vermogen”. 800 pk zou niet langer genoeg zijn voor een auto van deze statuur. Wat blijkbaar ook niet genoeg was waren de CEO-capaciteiten van Durheimer, want hij mocht na 1,5 jaar alweer het veld ruimen bij Bugatti, en kreeg bij Audi een functie toegestopt. Een positie waar hij het overigens ook niet lang uithield.

RIP

Enfin, het was daarna de beurt aan Wolfgang Schreiber om Bugatti te leiden, en ook deze Duitser lijkt weer een andere versie op het Galibier-verhaal te hebben. Als voormalig ingenieur en één van de drijvende krachten achter het Veyron-project richt hij zijn pijlen op precies dat: de Veyron. Eerst die laatste 60 Grand Sport Vitesses afbouwen, waar ze nog 2,5 jaar mee bezig schijnen te zijn, en daarna gaat men in Molsheim verder met de opvolger van de Veyron. (En nee, die SuperDuper Veyron komt er niet.)

Tegenover MotorTrend zegt Schreiber dat er niet genoeg ruimte is (figuurlijk, niet letterlijk) voor Bugatti om een model naast de Veyron te dragen. Toen hij gewezen werd op het feit dat Bugatti ooit zowel sportauto’s als de op luxe gerichte Royale verkocht, opperde Schreiber dat de Royale een verliesgevend project was, met een totale oplage van zes (6) stuks. Ergo: zolang Wolfgang Schreiber de scepter bij Bugatti zwaait, komt de Galibier er niet. Maar hé, wie weet neemt de volgende topman wel een defibrillator mee. Daarom zeggen we: de Galibier is dood, maar slechts voor nu.

Ook interessant!

  • Video - zo klinkt de Bugatti Bolide
  • Bugatti scheermes
    Bugatti scheermes is vlijmscherp en peperduur
  • Autoverzamelaar koopt Bugatti met Dogecoin winst
  • Video: onboard 417 km/u Bugatti Chiron op autobahn
    Video: onboard 417 km/u Bugatti Chiron op autobahn

Nieuwste artikelen

  • Deze iconische auto’s brachten dit weekend miljoenen op
  • Heeft deze occasion het record ‘snel kilometers maken’ in de pocket?
  • Staat de toekomst van de eigen auto op het spel?
  • Max Verstappen staat er voortaan alleen voor
FacebookTweetPinLinkedIn

Bugatti, galibier, Supercars, Wolfgang-Durheimer, wolfgang-schreiber

Vorig bericht: « Renault Mégane facelift: dit is de nieuwste!
Volgend bericht: Quack… Manhattan-racer ‘Afroduck’ op water en brood [updated] »

Lees Interacties

Reacties

  1. Jochempie zegt

    6 september 2013 om 11:15

    Ik had nooit verwacht dat dit er überhaupt zou komen… :(

    Login om te reageren
  2. smartass zegt

    6 september 2013 om 11:19

    Er zijn in het de zandbak zojuist 2 weken van nationale rouw afgekondigd.

    Login om te reageren
    • smartass zegt

      6 september 2013 om 11:30

      @smartass:
      Min “het” oen.

      Login om te reageren
  3. stephano zegt

    6 september 2013 om 11:20

    Jammer, ik dacht dat hier wel potentie in zat gezien het succes van de vergelijkbare Porsche Panamera.

    Login om te reageren
    • erce zegt

      6 september 2013 om 11:36

      @stephano: dat komt wellicht omdat die slechts een fractie van de calibier kost?

      Login om te reageren
  4. bsxc2 zegt

    6 september 2013 om 11:28

    Ik weet het niet, maar ik heb hem altijd vinden lijken op de Insignia Concept (vooral de achterkant).

    Login om te reageren
  5. gedwongenleaser zegt

    6 september 2013 om 11:38

    Zucht… Nog steeds het mooiste interieur dat ik ooit in een automobiel gezien heb.

    Login om te reageren
  6. Rohrl-fan zegt

    6 september 2013 om 11:41

    Damn… En ik wilde er net eentje om m’n fiets mee uit de schuur te gaan halen… :-(

    Login om te reageren
  7. clr700gt zegt

    6 september 2013 om 11:42

    Allemaal van die rouwende reacties schei uit man hy heeft nooit bestaan het waren alleen maar plannen, netals papa en mama die zeggen dat ze een kind willen maar doen het toch niet, dus huilen om een kind wat nooit bestaan heeft

    Login om te reageren
    • mevipp zegt

      6 september 2013 om 12:09

      @clr700gt: misschien hadden papa en mama jou op een schrijfcursus moeten zetten

      Login om te reageren
      • clr700gt zegt

        6 september 2013 om 12:15

        @mevipp: haal de vouten er eens uit dan behalve de punten en de comma’s die ontbreken

        Login om te reageren
        • Donstil zegt

          6 september 2013 om 14:05

          @clr700gt: Nou wat dacht je van vouten ;)

          Login om te reageren
        • mevipp zegt

          6 september 2013 om 14:31

          @clr700gt:
          “Allemaal van die rouwende reacties schei uit man hy heeft nooit bestaan het waren alleen maar plannen, netals papa en mama die zeggen dat ze een kind willen maar doen het toch niet, dus huilen om een kind wat nooit bestaan heeft”

          Allemaal van die rouwende reacties. Schei uit man, hij heeft nooit bestaan, het waren alleen maar plannen. Dit is net als wanneer papa en mama zeggen dat ze een nieuw kind willen en het dan niet doen, gaan huilen om een kind dat nooit heeft bestaan.

          En dan heb je zelfs “fouten” verkeerd gespeld (vouten).

          Login om te reageren
        • potver7 zegt

          6 september 2013 om 14:33

          @clr700gt: Naast de ontbrekende punten en komma’s (met een k!) maak je fouten in het hoofdlettergebruik (maar dat kan ook komen door de ontbrekende punten). Daarnaast is er nog wel wat aan te merken op je zinsbouw. Dan nog de tikfouten: ‘hy’ en ‘netals’ kan ik in het woordenboek niet vinden…

          Maar goed, genoeg gezeurd over iets volstrekt irrelevants.

          Waar het wel om draait: wat ga jij dan doen om je ooit zo’n CLR 700 GT te kunnen veroorloven?

          Login om te reageren
          • clr700gt zegt

            6 september 2013 om 21:22

            @potver7: dat het mn nickname is wil niet zeggen dat ik m wil, wel leuk dat je de moeite hebt genomen en het ff hebt gegoogled

            Login om te reageren
            • autobart zegt

              8 september 2013 om 01:07

              @clr700gt: Man man man, wat een lelijke auto is dat…

              Login om te reageren
  8. jolig zegt

    6 september 2013 om 11:56

    Het heeft ook allemaal veel te lang geduurd. Het interieur is nog steeds wel fraai, maar het bolle exterieur begint al aardig gedateerd te raken.

    Login om te reageren
  9. pomoek zegt

    6 september 2013 om 11:57

    VW geeft wel weer blijk van realiteitszin. Dit soort auto’s moeten concurreren met helikopters en ander exclusief vervoer en niet met plepsautotjes als Bentley’s en Rolls Royce’s. En dan moet je wel iets extra’s extra brengen, en dat deed de Galibier niet.

    Login om te reageren
    • rufctr01 zegt

      6 september 2013 om 16:43

      @pomoek: wat rijdt u? Ik vind een RR geen plepsauto.

      Login om te reageren
  10. T16 zegt

    6 september 2013 om 12:08

    Er is wel degelijk ettelijke miljoenen aan ontwikkel tijd en geld verbrandt voor deze auto. Er is een prototype op basis van het Bentley platform gebouwd. http://www.autoblog.nl/archive/2009/09/20/bugatti-16c-galibier-verbouwde-mulsanne

    De auto is ook veel groter dan de Porsche Panamera, 530 cm i.p.v. 501 cm. Vooral de doelstelling voor een gewicht van 1900 kg voor een auto zo groot als de Galibier lijkt mij niet realistisch. De Bentley weegt al 2500 kg met een W12 motor.

    Terzijde: Ik hoop dat Porsche snel met de shooting brake versie van de Porsche Panamera komt. http://www.autoblog.nl/porsche-panamera-sport-turismo-concept
    De Porsche Panamera Sport Turismo concept is echt een mooie auto.

    Login om te reageren
  11. gash zegt

    6 september 2013 om 12:25

    Blijft een fraaie auto, zo’n Brera

    Login om te reageren
  12. T16 zegt

    6 september 2013 om 12:31

    Plaatje van oud en nieuw: http://annews.blog.bg/photos/97470/original/Geneve%202010/213366.jpg

    Login om te reageren
  13. matje140 zegt

    6 september 2013 om 13:34

    Ik zie nu pas eigenlijk dat de Panamera heel erg op deze Galibier lijkt!

    Login om te reageren
  14. Vincegail zegt

    6 september 2013 om 13:59

    De Royale was eigenlijk erg winstgevend! Hoewel ze inderdaad maar 6 types 41 gemaakt hebben, en slechts 3 verkocht, hebben ze wel bijna 200 Royale-motoren aan de franse spoorwegen gesleten als aandrijving voor treinstellen. Kaching!

    Login om te reageren
    • potver7 zegt

      6 september 2013 om 14:48

      @Vincegail: daarom wantrouw ik iedere bobo (of het nu een politicus is, of een leidinggevende in de bedrijfswereld): óf ze staan glashard te liegen, óf ze verbuigen de waarheid een beetje, óf ze vertellen halve waarheden. Eigenlijk moet je je altijd afvragen wat ze níet vertellen, dat zegt meestal meer als wat ze wél vertellen.

      In het geval van de Royale kan het best zijn dat de auto’s zelf met verlies verkocht zijn, maar dat ze juist daarom (omdat bijvoorbeeld de ontwikkelingskosten van de motoren al volledig op de autofabricage zijn afgeboekt) die motoren met vette boekwinsten aan de spoorwegen hebben kunnen verkopen. Meneer Schreiber wil gewoon die Galibier niet bouwen, dus die laat dat laatste stukje informatie maar even achter. Overigens zegt de winstgevendheid van de Royale natuurlijk helemaal niks over de mogelijke winstgevendheid van de Galibier, dus dan blijven er vooral een berg vragen over:
      – waarom komt Schreiber met dat argument om de Galibier niet te maken?
      – waarom kan/wil Schreiber het echte argument niet geven?
      – … wat is het echte argument?

      Login om te reageren
  15. jaguarjunk zegt

    6 september 2013 om 16:22

    Eeuwig zonde! Prachtige auto, alleen zou die mits hij in productie zou worden genomen nooit in Nederland te bewonderen zijn denk ik zo..

    Login om te reageren
    • crackdavid zegt

      6 september 2013 om 19:33

      @jaguarjunk: Waarom niet ? Ik meen dat Nederland een tijdje op 1 heeft gestaan met meeste Veyrons..

      Login om te reageren
      • jaguarjunk zegt

        6 september 2013 om 19:37

        @crackdavid: ik denk dat je in Nederland weinig mensen zult vinden die er een zouden kopen.. Mensen met geld hier willen het nu niet uitgeven, maar mensen met geld in pakweg Dubai wel. Wie koopt er in Nederland nu nog een 800pk limousine om mee in de file te staan..

        Login om te reageren
    • crackdavid zegt

      6 september 2013 om 19:35

      @jaguarjunk: http://www.autoblog.nl/archive/2007/01/26/nederland-is-veyron-rijkste-land

      Login om te reageren
  16. alcantara zegt

    6 september 2013 om 16:38

    RIP aan de nabestaanden.

    Login om te reageren
  17. jrk68 zegt

    6 september 2013 om 16:43

    Ach so, Herr. Schreiber blijft liever trekken aan een dood paard dan dat hij met iets nieuws komt.
    Best jammer eigenlijk, ik vond die Galibier wel een stoere limo.

    Login om te reageren
  18. yipikaye zegt

    6 september 2013 om 16:54

    Jammer,
    Ik had wel een 4-deurs, six-turbo, 10,6 liter, V20 willen zien in Geneve

    Login om te reageren
  19. lambowambo zegt

    6 september 2013 om 17:09

    lelijk hok. te veel chrome, te veel bling.

    Login om te reageren
  20. tmenges zegt

    6 september 2013 om 19:23

    Was dus de laatste stuiptrekking van bugatti, nu hebben ze in ieder geval nog een reden om nog 263 ‘speciale’ versies van de Veyron te maken voordat het afgelopen is met het vag prestige projectje.

    Login om te reageren
  21. vwer zegt

    6 september 2013 om 20:53

    Jammer ik had me er wel op verheugd op die auto jammer :(

    Login om te reageren
  22. youknownoah zegt

    8 september 2013 om 21:39

    Jammer :( die acht uitlaten vond ik toch wel interessant

    Login om te reageren
  23. exclusieviteitsfreak zegt

    4 februari 2014 om 23:17

    Die CEO’s zijn allemaal zo zot als een achterdeur, eerst ja, dan nee, dan weer ja, en dan weer nee . . . , weten die eigenlijk wel wat ze willen ? ! . . . , en dat terwijl enkele gefortuneerden hem wel willen.

    Op een dag zal de Galibier er komen, daar zijn velen zeker van . . .

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North