• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Fittipaldi EF7 is een oldskool supercar met V8

Auteur: Author, gepost 7 maart 2017 om 13:39 – 8 Reacties

Afbeelding Fittipaldi EF7 is een oldskool supercar met V8Afbeelding Fittipaldi EF7 is een oldskool supercar met V8Afbeelding Fittipaldi EF7 is een oldskool supercar met V8Afbeelding Fittipaldi EF7 is een oldskool supercar met V8Afbeelding Fittipaldi EF7 is een oldskool supercar met V8

Fittipaldi EF7 is een oldskool supercar met V8
Mede mogelijk gemaakt door tweevoudig wereldkampioen Formule 1 Emerson Fittipaldi, dus dat belooft wat!

Ruim 600 pk uit een NA V8 in een circuitauto die samen met een F1-legende tot stand kwam, kan het nog mooier? Da’s een subjectief vraagstuk dat jullie lekker zelf in mogen vullen. Zeker is in elk geval de carbon tub die de basis vormt van deze EF7, wat te danken is aan het bekende HWA dat het technische gedeelte op zich nam. Pininfarina tekende de koets en zo te zien hebben de Italianen zich niet ingehouden.

Ondanks het brute vermogen en een gewicht dat mogelijk onder de 1.000 kg komt te liggen, moet de Fittipaldi zich als een mak lammetje over het circuit laten vegen. Emerson zelf zal klanten helpen met de afstelling en daarna is het een kwestie van gassen met dat ding.

Men mikt op een productie van 25 stuks, prijzen zijn helaas nog niet bekend. Leuk detail: motor en transmissie worden rechtstreeks op het chassis geschroefd, net zoals dat bij onder meer de Ferrari F50 het geval was. Deze oplossing bespaart gewicht en biedt meer rijsensaties, maar de rit wordt er waarschijnlijk niet comfortabeler op. Traction control en ABS zorgen voor een toegankelijk prestatiepotentieel.

De V8 met een blokhoek van 90 graden wordt momenteel door HWA ontwikkeld. De toerenbegrenzer grijpt naar verluidt pas bij 9.000 rpm in, hij krijgt een platte krukas en dry-sump smering zorgt ervoor dat de olie ook bij heftig bochtenwerk netjes circuleert.

U wilt er een maar de bankrekening stribbelt tegen? Koop een Playstation met Gran Turismo, want daar kun je met de EF7 aan de slag. Meer daarover op apparata.nl.

Ook interessant!

  • Video: Scania V8 drift op een rotonde
    Video: Scania V8 drift op een rotonde
  • Ex-Escobar Porsche 911 RSR kost een vermogen
  • Bentley Flying Spur V8 S rijtest
  • 's Werelds eerste jetski met een dikke V8
    's Werelds eerste waterscooter met een dikke V8

Nieuwste artikelen

  • Is dit de eerste Taycan die méér waard is geworden?
  • Pas op: je kunt vanaf nu een boete krijgen van een focusflitser
  • Koop een 205 GTi voor weinig bij de Belgische overheid!
  • Wat voor gedrocht is Ferrari hier aan het testen…?
FacebookTweetPinLinkedIn

Emerson Fittipaldi, geneve-2017, hwa, pininfarina

Vorig bericht: « Deze sedan met Italiaanse flair is anders dan de rest
Volgend bericht: Techrules brengt de haaienvin naar een straatauto »

Lees Interacties

Reacties

  1. b00m3rang zegt

    7 maart 2017 om 13:43

    FXX anyone?

    Login om te reageren
  2. breakingpoint zegt

    7 maart 2017 om 13:46

    Nou ja, gewichtsbesparing… wat zullen een paar silent blocs doen wat een potje goed schijten niet kan? Een gram of 600?

    Login om te reageren
    • harrie zegt

      7 maart 2017 om 14:08

      @breakingpoint:
      Je hoeft ook geen frame om de hele aandrijflaan heen te bouwen, die is zelfdragend. Wielophanging eraan vast bouten en klaar.

      Login om te reageren
    • bassx zegt

      7 maart 2017 om 15:55

      @breakingpoint: Het is ook omdat dat een motor niet “vrij” beweegt in de rubbers zodat de auto nog strakker aanvoelt. De gewichtsbesparing kan enkele kilo’s zijn maar de vibratie van de motor door je ruggengraat is natuurlijk ook onderdeel van beleving.

      Login om te reageren
  3. Dutchdriftking zegt

    7 maart 2017 om 13:58

    Dit is toch gewoon een Ford GT?

    Login om te reageren
    • jelmer03 zegt

      7 maart 2017 om 14:15

      @dutchdriftking: + mclaren p1

      Login om te reageren
  4. mrrallycross zegt

    7 maart 2017 om 17:50

    Ziet er meer uit als een racer

    Login om te reageren
  5. ericd zegt

    12 maart 2017 om 09:47

    Dit is de sportwagen waar…. McLaren mee had moeten komen. Sorry, de 720S zal perfect zijn, maar d’r gaat geen pathos van uit. Deze daarentegen… Samen met de nieuwe Ford GT de mooiste ‘hypercar’. By far.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North