Ford Focus ST facelift: bozer, zuiniger, en nu ook als diesel
Ford Focus ST facelift

Na de gewone Focus was nu ook de ST aan een facelift toe. Ford onthult zijn 250 pk sterke kanon, dat er bovendien voor het eerst ook dieselgestookt komt, in dat geval krijg je 185 pk/400 Nm.
Minder verbruik
Niet alleen de sterke zelfontbrander, die om begrijpelijke redenen niet STD maar ST TDCi wordt genoemd, bespaart brandstof, ook de benzine-ST boette dankzij start-stop 6% aan verbruik in. De auto komt met een vernieuwd chassis, opnieuw afgestelde wielophanging en stuurinrichting en moet hiermee de limieten nog verder verleggen. Voor de compleet nieuwe motorfamilie lijkt het model iets te vroeg te komen.

Uiterlijk onderscheidt de ST zich door een set nieuwe (optionele) 19 inch velgen, scherper getekende koplampunits voor de boze look, de ST-badges en dubbele centrale uitlaat. Voor de facelift werden de achterveren van de vorige ST 1-op-1 overgenomen, de voorveren zijn nieuw. Daarnaast zijn de schokdempers rondom sportiever afgesteld, wat de rijbeleving in combinatie met de modelspecifieke stabilisatorstangen ten goede moet komen.

Het dieselmodel neemt het op tegen auto's als de Golf GTD, waarmee het zich qua vermogen kan meten. Toch hadden we het leuker gevonden als Ford de diesel tot 200 pk had geschopt, zeker omdat er bij de concurrentie een krachtiger diesel zit aan te komen.
De Focus ST facelift debuteert vandaag op het Goodwood Festival of Speed.
Ford Focus ST | Ford Focus ST TDCi | |
Maximumvermogen | 250 pk @ 5.500 tpm | 185 pk @ 3.500 tpm |
Maximumkoppel | 360 Nm @ 2.000 - 4.500 tpm | 400 Nm @ 2.000 - 2.750 tpm |
Topsnelheid | 248 km/u | 217 km/u |
Transmissie | 6 MT | 6 MT |
0-100 km/u | 6,5 s | 8,1 s |
Verbruik gemiddeld | 6,8 l/100 km | 4,4 l/100 km |
CO2-uitstoot gemiddeld | 158 gr/km | 114 gr/km |
Beschikbaarheid | begin 2015 | begin 2015 |



















