
Het boeventuig in ons land gebruikt met regelmaat Suzuki Alto’s bij ramkraken, maar wie écht stenen wil verschuiven pakt zwaarder spul. Zoals de Audi A6 van Fox-sportjournalist Jan Joost van Gangelen.
Van Gangelen deed gisteren een oproep op Facebook – en via collega @JeroenElshof op Twitter – om uit te kijken naar zijn zwarte Audi A6, die iets daarvoor ontvreemd was aan de Ringdijk in Amsterdam. Want wie weet, de kracht van social media brengt wel eens vaker een gestolen auto terug.

Het goede nieuws is dat zijn auto vanochtend is teruggevonden in Emmeloord, het slechte nieuws is dat zijn 1.630 kg wegende bolide is gebuikt bij een ramkraak op een pinautomaat naast de Jumbo. Tenzij de ramkrakers het kenteken (65-XP-BS) van Van Gangelen op een andere maar eveneens zwarte A6 3.0 TDI hebben geplakt, maar die kans is wel érg klein.

Na de ramkraak is de auto ook in de fik gezet, een reparatie zal kostentechnisch dus lastig worden.

Bij de pinautomaatkraak aan de Lange Nering, waar later ook explosieven bij zijn gebruikt, is geen geld buitgemaakt. De daders zijn gevlucht op scooters.





Gestoord dit, zal binnenkort ook even foto posten van ons Audi die laatst is gestolen en weer gevonden is mede door autoblog.
@MAB: is die weer goed en heel terug gekomen?
@diehard: Alleen inbraakschade, Zal binnenkort foto’s en alles vertellen hoe het is gebeurt wat best gek. Als auto terug is dan post ik wat.
@MAB: heb je em nog steeds niet thuis?
Ze waren er wel snel bij met ophalen. 5 minuten later stond de politie er en een sleep wagen.
@subarufan: Hee onze reddende engel, Staat bij de garage om schade aan de deur en rechts voor schade (heb ik perongeluk kapot gemaakt, oeps) te laten maken. Als dat gemaakt is dan is de auto terug!
@MAB: is die weer gevonden? :-) van harte! Is die helemaal in goede orde terug? Iets bekent met wat er gebeurt is?
@3246cm252kw: Later allemaal op autojunk te lezen! plaats een uitgebreide stuk erover.
@MAB: ik ben heel verschikkelijk benieuwd!
@3246cm252kw: Het staat op autojunk!
Ik dacht dat Audi’s vooral goed waren in recht vooruit rijden, maar ze kunnen blijkbaar ook goed recht achteruit. :)
Maar dit is wel triest, ik hoop dat hij goed verzekerd is.
“Hij deed een oproep om uit te kijken naar zijn zwarte Audi A6.”
Good luck.
@berlinetta: Oh foutje, ik zie nu pas dat hij weer terug gevonden is.
Erg flauw.
Zo, die is snel teruggevonden! Klasse aktie van de politie.
@gash: Denk je dat de politie de ramkraak heeft gedaan? Je hoeft geen held te zijn om op te merken dat dit niet helemaal normaal is….
Er ligt geen 3.0, maar een 2.7 tdi 180pk in.
@Stijnson: een FWD met multitronic bak. Hij mag blij zijn, dat hij er vanaf is.
@melkkoe: Niet als die WA verzekerd was…
Een A6 brengt idd wat meer gewicht mee als een Alto… Volgende keer maar een Q7?
Het is trouwens een 2.7TDI, geen 3.0 ;)
Lafbekken, “de daders zijn gevlucht op scooters.”
Plaats ze nou met een rwd Ford Mustang super snake of iets anders doen, valt er nog wat spannends te zien op sbs6 of rtl7..
Of audi s8 (ronin) eleanor (gone in 60s)
. Taxi 1,2,3 the Transporter etc..
Criminaliteit kan soms best leuk zijn, maar dan niet alles voor jullie zelf houden vieze vuile tweewiel opgevoerde rijdende reetridders.. met petjes en kappiesjohn en blackberrys en bontkragen..
@Ramkrakers ®Dit bericht zit vol met vooroordelen o_O
Voor vragen of klachten bel met de klantenservice 0900-112
@lamborgfan: met zo’n opgevoerd 2 wielertje ben je sneller weg in een dorp/stad dan met bv een super snake. En je valt nog minder op ook.
Krijgt ie nu ook de bakstenen er bij?
@jerry: bij een pakje boter inderdaad. Er zit ook nog een koevoet en een flipper bij…
@3246cm252kw: Anders gaan ze nergens heen.
@e34m5touring: hahahahaha dude
@e34m5touring: ;-) dat bedoel ik maar!
Sommige begrijpen volgens mij nog steeds niet dat je gewoon van andermans bezittingen af blijft en geld hoort te verdienen met werken.
@Lucb: Maar van werken wordt je moe!
Komt het wel eens voor dat een ramkraak ook echt lukt? De pogingen die ik op internet tegenkom zijn meestal niet gelukt.
@Lennaert:
Jahoor, een aardig tijdje terug bij een Expert bij ons in het dorp. Met een gare, uiteraard gestolen, Fiat Punto uit het jaar kruik die precies door de ingang paste. De buit is samen met de daders in een tweede voertuig geladen en met de noorderzon vertrokken.
Eigenaar van de Expert plaatst nu elke dag na sluitingstijd twee horizontale buizen voor de ingang waar zelfs een Leopard tank niet door heen komt….
Als dat tuig gepakt wordt gewoon voor op een auto binden en nog een keer tegen die gevel rijden!
Wat ik niet begrijp is hoe ze dit soort auto’s kunnen stelen? Hebben ze zijn sleutel uit huis gehaald of zijn er slimme apparaatjes te koop waarmee zo’n auto gestart kan worden? Ik ken de scanners waarmee de deuren weer geopend kunnen worden, maar de startblokkering omzeilen is toch iets heel anders (lijkt me).
@midasracer: vroeg ik mij ook af. Ze stelen hem even om er gelijk een kraak mee te zetten. Dan moet hij wel makkelijk weg te halen zijn.
@midasracer: Als je iets heel graag wil hebben dan is een afgesloten auto meenemen echt geen probleem.
@MAB: Ja maar hoe dan? Ik heb wel eerder gelezen over professionele dieven die in mijn omgeving een auto op bestelling stelen. Maar dan stal men eerst de sleutel uit het huis. Waarschijnlijk gaat hier over een stelletje bontkraagjes, hebben die dan tegenwoordig James Bond spul op zak?
@midasracer: Ik weet in ieder geval dat de dief die ons auto heeft gestolen een gat in de deur maakte en daar zat een geel kabeltje en als je daar een stukje metaal ofso tegen aan houd dan gingen alle deuren open zonder alarm niets. Maar goed ons auto is al best oud. Als er iets met elektronica in zit dan is alles te kraken, hebben ze zo gedaan.
@midasracer: Kijk het Autoweek journaal (YouTube) waarin wordt gesproken over de diefstallen van de Outlander PHEV, bizar wat voor technieken ze hebben!
@volvov70: Fijn is dat. Met de groeten van onze Moelanders. Wat zou Nederland toch een stuk beter af zijn met gesloten grenzen. In ieder geval ik heb nog zo’n antieke stang op zolder liggen die tussen het rempedaal en stuur komt te zitten. Tis toch wat dat we naar jaren 80 spullen terug moeten grijpen om onze spullen te beveiligen. Zou er EU subsidie voor te krijgen zijn?
@midasracer: Via OBD, laptop eraan, frequentie (of hoe je dat ook noemt) overnemen en op een ‘kale’ sleutel zetten.
Bijvoorbeeld hier:
http://www.autoblog.nl/bmw-komt-met-fix-voor-diefstalgevoelige-modellen
@midasracer: En inderdaad btw, fysiek spul, non-elektrische simpele meuk is altijd nog steeds vaak het beste.
Zo’n grote investering en risico genomen, en dan nog niks buit kunnen maken, jezus wat een faalhazen.
Was al niet meer het nieuwste model. Ik heb een A6 uit dezelfde lijn en als ik op de een of andere manier het geld dat de verzekering me betaalt voor een total loss van mijn wagen, dan ben ik erg blij. Zeker 20% meer dan dat ik ervoor krijg als ik m verkoop.
Maar ja, ik ga m zelf niet total loss rijden. Soms hoop ik er op dat er een of andere Hannes met zn vrachtwagen vol over mn wagen heen crosst als ie geparkeerd staat; en dat dan wel netjes de schuld bij zijn verzekering geclaimd kan worden.
MAW: JJvG moet niet zeuren; hij kan gewoon een modelletje nieuwer kopen nu. En als ie niet voor diefstal verzekerd was maar wel een Audi A6 rijdt, dan is het een wrek.
@gregorius: hoe weet jij nu al wat je verzekering zal betalen? Dat gaan ze pas bepalen als er uitgekeerd moet worden.. Dat is gewoon de dagwaarde en dat valt meestal erg tegen…