
Dan hebben we het dus niet over de Mustang Mach-e. Die brult niet en gaat ook nooit brullen…
De elektrische revolutie dendert overal door, maar bij Ford hebben ze een duidelijke grens getrokken: de échte Mustang blijft voorlopig gewoon brullen. Terwijl een merk als Dodge de musclecars de nek omdraait en Chevrolet de Camaro de geschiedenisboeken in schrijft, zegt Ford ronduit NEEN tegen een volledig elektrische ponycar.
CEO Jim Farley verwoordde het vorig jaar nog treffend: “Zolang God en de politici het toestaan, houden wij de verbrandingsmotor in de Mustang.” Dat betekent dus dat de zevende generatie Mustang, mét dikke 5-liter V8, gewoon blijft bestaan zoals we hem kennen. Geen stilte bij het wegrijden, geen gezoem van elektromotoren, maar ouderwets gehamer uit de uitlaat.
De échte Ford Mustang blijft gewoon brullen!
Toch flirt Ford een beetje met de toekomst: er wordt gesproken over hybride varianten en er doken geruchten op over een terugkeer van de GT500 in 2026, mogelijk met elektrische ondersteuning. En dan was er nog die trademark voor “Mach 4”, waar fans meteen visioenen van een Mustang-sedan bij kregen. Alleen al die gedachte doet puristen spontaan steigeren.
Ondertussen zien we de markt steeds verder richting elektrisch schuiven, al gaat dat niet zonder horten of stoten. Volkswagen en Opel trekken hun plannen deels terug omdat de vraag achterblijft, terwijl Tesla laat zien dat zelfs pioniers niet immuun zijn voor afnemende hype. In dat landschap voelt de keuze van Ford bijna rebels: gewoon stug vasthouden aan benzine terwijl de rest met laders en accupakketten goochelt.
Voor Mustang-liefhebbers is het simpelweg goed nieuws. Ze kunnen nog steeds naar de dealer stappen voor een gloednieuwe musclecar met het soort soundtrack dat geen enkele soundgenerator kan evenaren. Het is ook een statement van Ford: de Mustang is meer dan een product, het is een icoon. En dat gooi je niet zomaar op een stekker.
Kortom: de wereld mag dan veranderen, maar de Mustang weigert mee te bewegen. En ergens is dat ook wel verfrissend. Voor de fan is het een geruststelling; voor de rest misschien een relikwie. Maar hé, niet alles hoeft elektrisch te zoemen. Soms mag het gewoon nog even brullen.
Go Ford, go!!





Het recept is al sinds 1964 een goedkope Ford met daarin een zware 8 of 6 cilinder. Dat recept kan je niet bijschaven naar iets elektrisch. Als ze ooit een elektrische sportwagen willen bouwen hebben ze nog de toepasselijke naam Thunderbird om vanonder her stof te halen.
Ze waren een paar jaar geleden toch zo gek om er een EcoBoost motor in te lepelen ipv de V6 en zo met slechts 4 cilinders de Mustang aan de man te brengen.
Is zo’n V8 niet te combineren met wat ondersteunende hybride-techniek, niet te gek gewoon een kleine accu, waardoor de uitstoot (op papier) keldert.. Wordt de auto in de EU ook haalbaar.. Wensdenken waarschijnlijk :-(
Voor BPM Nederland zal de prijs dalen, in de USA komt de hybride techniek op de lage prijzen die ze kennen
Farley doet ondertussen wel heel zware investeringen om betaalbare EVs te maken.
En zo hoort het ook. Allemaal hard aan de elektische auto voor transport, zodat er nog lang benzine overblijft voor de echt leuke autos met verbrandingsmotor! Knetterende viercilinders tellen niet mee petjes!