• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Goedkoopste Mégane IV RS van Nederland is een dikkerd

Auteur: willeme, gepost 31 mei 2024 om 11:54 – 6 Reacties

goedkoopste Mégane IV RS

Met deze goedkoopste Mégane IV RS van ons landje heb je een subtiele dikke en praktische Hot Hatch voor de staan. Koop dan?

Een tijdje geleden hadden we het over sportieve badges die niet meer bestaan. Denk aan OPC (Opel) en MPS (Mazda). Maar we hebben tegenwoordig ook geen Renault Sport meer. Nu zal de oplettende lezer zeggen: jahaa, dat heet nu Alpine. Dat klopt ook (Renault Sport heette vroeger ook al Alpine), maar ze maken geen hot hatches meer en dat was wel hun specialiteit.

Sommige modellen van Renault kun je bestellen in een sportievere ‘Esprit Alpine’-uitvoering, maar de huidige Mégane kun je daar niet in bestellen, aldus de Renault-configurator. Dat is op zich hartstikke zonde, want als er één merk ster is met Hot Hatches, dan is het Renault wel.

Vijfdeurs én een automaat

We gaan daarom even kijken naar de goedkoopste Mégane IV RS van Nederland (op Marktplaats). Gewoon om te zien: wat kosten ze tegenwoordig en wat krijg je dan? De vierde generatie kreeg de handen ietsje moeilijk op elkaar bij de puristen en het journaille.

Maar kom op, die twee groepen aan zuurpruimen kun je sowieso nooit tevreden houden. Twee grotere veranderingen aan het Mégane RS-recept waren de twee extra deuren en de mogelijkheid voor een automaat. Dat zijn toch twee belangrijke toevoegingen om je doelgroep te vergroten.

goedkoopste Mégane IV RS
goedkoopste Mégane IV RS
goedkoopste Mégane IV RS

De goedkoopste Mégane IV RS van Nederland is nog behoorlijk vers, want zo oud zijn ze nog niet natuurlijk. Dit exemplaar komt uit 2018, alhoewel dat tegenwoordig ook alweer 6 zes jaar geleden is. 6! Het voordeel is dat de Mégane RS nu een iets breder inzetbare auto is a la Ford Focus ST en Volkswagen Golf GTI. Ondanks de sportieve inslag van die auto’s kun je ze met vijf deuren en een automaat krijgen, zoals de markt dicteert.

Lekkere dikkerd

Het is wel een lekkere dikkerd hoor, deze goedkoopste Mégane IV RS van Nederland. Sowieso had Renault goed werk geleverd (het is in basis een meer dan prima auto) en Renault Sport maakte er echt iets bijzonders van. Kijk dan hoeveel breder het koetswerk is. Dat is een hartstikke dure ingreep, maar zorgt voor betere looks en een grotere spoorbreedte.

goedkoopste Mégane IV RS
goedkoopste Mégane IV RS
goedkoopste Mégane IV RS
goedkoopste Mégane IV RS
goedkoopste Mégane IV RS
goedkoopste Mégane IV RS
goedkoopste Mégane IV RS

Het interieur mag er ook zijn. Check die enorme kuipstoelen! Het interieur is bekleed met zwart leder, donkergrijs alcantara en rode stiksels. Het zorgt voor een prima ambiance aan boord.

Sportief genoeg voor een rondje Nürburgring, comfortabel genoeg voor een rondje op de Amsterdamse Ring. Items als een panoramadak, Bose geluidsinstallatie, Head-up display en Apple CarPlay zitten er allemaal op.

goedkoopste Mégane IV RS

Prijs goedkoopste Mégane IV RS

Onder de kap ligt de 1.8 liter grote turbomotor die er maar liefst 280 pk uitperst! Het koppel bedraagt 390 Nm, ook niet verkeerd. Daarmee kun je in 5,8 seconden de maximumsnelheid in Nederland aantikken. De topsnelheid die je in de Bundesrepublik van Mexico kunt aan tikken is een begrensde 250 km/u.

Zoals gezegd is dit exemplaar alweer zes jaar oud. De goedkoopste Mégane IV RS van ons land kost 30.985 euro. Met 74.187 km op de digitale klok is dat best een scherpe prijs, eigenlijk. Kortom, in plaats van de geijkte Ford Focus ST, Golf GTI of Hyundai i30N is het een puik alternatief, toch? Interesse? De advertentie kun je hier bekijken!

Bekijk hieronder de rijtest met de Mégane R.S.:

Meer lezen? Dit zijn alle Mégane RS-en op een rij!

Ook interessant!

  • Koop de bekendste Mégane RS 250 Cup van Marktplaats
    Koop de bekendste Mégane RS 250 Cup van Marktplaats
  • Koop de ultieme Renault Mégane op Marktplaats
  • Renault Mégane IV 2016-2021 occasion aankoopadvies
  • Dit is de duurste Renault 5 GT Turbo van Marktplaats

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Nissan GT-R R35 ter wereld heeft een nadeel
  • Huh? Keert dan alsnog deze leuke sportauto terug?
  • BMW onthult wat NOOIT achter een betaalmuur gaat komen
  • Deze auto’s worden volgend jaar helaas geen youngtimer
FacebookTweetPinLinkedIn

marktplaats, megane, megane-rs, occasion, Renault, renault-sport, Video, zwart

Vorig bericht: « Video: GR GT3 is de best klinkende Toyota van dit moment!
Volgend bericht: Zoveel gaat de vernieuwde Skoda Octavia kosten »

Lees Interacties

Reacties

  1. erwingrunn zegt

    31 mei 2024 om 12:40

    Eh hoezo is dit de goedkoopste ?
    Onderstaande is toch goedkoper…
    https://www.autowereld.nl/renault/megane/1-8-tce-280-rs-clima-cruise-navi-stoelverw-pdc-met-camera-metalic-lak-19-inc-39722070/details.html?_ga=2.188592488.1578746285.1717009690-2044259092.1710585021

    Login om te reageren
    • smoked zegt

      31 mei 2024 om 16:11

      In de tekst staat er bij “op marktplaats”.

      Voor 30K heb ik toch liever een Seat Leon 5F Cupra ST 4drive.

      Login om te reageren
      • erwingrunn zegt

        31 mei 2024 om 16:51

        Ik had de indruk dat die vermelding er eerst niet stond, maar kan het over het hoofd hebben gezien.
        De Seat is ook leuk, maar ik ben niet weg van het interieur van de Seat.
        Ik heb zelf een zoekopdracht uit staan op de Hyundai i30 N2 Performance. Net even wat anders, maar na de duurtest gelezen te hebben in de autobild is hij boven aan de lijst gekomen.

        Login om te reageren
  2. audiA41.8TFSI2013 zegt

    31 mei 2024 om 18:22

    Voor 30 K liever een HONDA CIVIC TYPE R met 310 PK.

    Dit zou mijn keuze zijn voor een hot hatch rond de 30 K. Bij deze firma staan er meerdere Type R rond de 30 K. (2015 en 2016).

    https://www.pitstopcartrading.nl/Honda/Civic/2.0-Type-R-GT-310-PK-Milltek-Eventuri-Nieuwstaat-5507227/5946/1/3/details.aspx?zoek=&mrkid=29&mrk=Honda&pv=6000&so=gallerij

    Login om te reageren
    • rikv99 zegt

      31 mei 2024 om 19:24

      Type R rijdt vast geweldig. Vindt echter die spoiler achterop wel heel erg extreem t.o.v. een Megane of Golf. Denk dat het hier heel erg uitmaakt of je er dagelijks in rijden moet.

      Login om te reageren
    • erwingrunn zegt

      31 mei 2024 om 19:34

      Helaas het oude model, opvolger is me nog iets te prijzig.

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North