Een uitzonderlijke AMG met een uitzonderlijk geluid. Hij kan de jouwe worden.
Wanneer autofabrikanten in een gekke bui zijn komen soms de meest gekke creaties naar voren. Creaties die als briljant omschreven kunnen worden. De Mercedes SL 73 AMG is daar een prima voorbeeld van. We kennen vandaag de dag de SL 55 AMG, de SL 63 AMG, de 65 AMG en de eveneens toffe SL65 AMG Black Series, maar de SL 73 AMG van vroegâh was een auto uit de buitencategorie.
De Benz werd gebouwd tussen 1997 en 2001. Slechts enkele tientallen exemplaren zijn er uiteindelijk geproduceerd. Eén van die exemplaren zal binnenkort door RM Sotheby’s in Londen geveild gaan worden. Het gaat om een zwarte SL 73 uit Japan met slechts 35.000 gereden kilometers op de klok.
Het feest speelt zich onder de motorkap af. Daar ligt een prachtig klinkende 7.3-liter V12. Een bekend motorblok voor een ieder die iets heeft met de Pagani Zonda. De auto is goed voor 525 pk en 750 Nm koppel. Waarden die nu misschien niet meer zo indrukwekkend klinken, maar in de jaren negentig was dit meer power dan je in menig supercar kon vinden. Het 0-100 km/u sprintje doet de SL 73 in 4,6 seconden. De topsnelheid bedraagt 322 km/u.
Het mooie van dit model is dat het uiterlijk zo gewoon is gebleven. Zowel het uiterlijk als het interieur schreeuwen niet dat dit een wel heel bijzondere Mercedes SL is. De veiling is op 24 oktober in de Britse hoofdstad.
Beetje jammer van die hout.
@e36thuglife: dat*
@fordstpower: *deze
@acakoning: de*
@kennone: die houdt
@polak: die hout niet op, niet vanzelf
@e36thuglife: zeker niet broer, die hout hoort gewoon bij zo’n Benz uit die tijd.
@pier:
Net als een gouden ketting en een foute snor?
@e36thuglife: even ombouwen naar facelift. Wellicht heiligschennis, maar knapt de boel flink van op :
[img]https://i.ibb.co/9ypzwtx/4fc3a6d7591847f4cde1ec281348d7ac.jpg[/img]
@dutchdriftking:
[img]https://i.ibb.co/WBHqDtr/4fc3a6d7591847f4cde1ec281348d7ac.jpg[/img]
@dutchdriftking: dat is het oude stuur ( ‘96 tot ‘98 ) maar in sport uitvoering .
@rovadepo: ziet er beter uit dan dat Sprinter stuur.
Uiterlijk is schitterend. Vreselijk mooi verpakking voor zo’n blok. Lekker ingetogen, erg mooi.
Wat een beest zeg, man man. Hoe het blok er in ligt is erg fraai.
7.3 liter en twee uitlaten… tegenwoordig krijg je al 4 uitlaten bij een 2.0L
@rovadepo: die twee liter levert dan ook bijna net zoveel vermogen…
Bizarre wagen, kunst uit het verleden. Typisch iets wat bijna niemand koopt en dan tig jaar later bekant een heilige graal is..
@nout: Wat is bekant?
@mopar70: bijna
@neeszz: Ik gok dat het dom plat is voor bijkans.
@mopar70: tegenwoordig gebruiken ze waarschijnlijk “bekoentoe”
@nout: nu weet je dat het allemaal show is
Daar zou ik wel een stukje mee willen toeren
Dit is echt fantastisch, als ik de pegels zou hebben…
Wel jammer dat die uitlaat dan scheef hangt
Als je het toch over droombakken hebt, dan staat deze heel hoog in het lijstje. Een SL73 en een SL65 Blackseries zijn toch wel de gaafste Mercedessen ooit in mijn ogen. Staan zelfs boven de SLR!
@dutchdriftking: ik zou beginnen met een hele foute 1000SEL en dan een 560 SEC voor erbij. Daarna zien we verder :)
@davelepeef: In de categorie ‘lekker fout’ zou ik dan toch voor een AMG Hammer gaan.
@dutchdriftking: hmm ik dacht niet dat het nodig was te zeggen dat het een AMG wide body moest zijn :)
Tof! Wat is het waard? 50-60 of al richting de ton?
@gloudertje: zou het “maar” dat bedrag zijn? Is bedoel maar, er zijn er maar enkele tientallen van gemaakt.
@gloudertje: Maak daar maar minstens het tienvoudige van.
@joost1990_2: lol.
@gloudertje: Douwe Leitner had er een staan een paar maanden terug, die was een stuk mooier trouwens, en hij vroeg volgens mij al meer dan 2 ton
Oh wat is dit lekker zeg. Ook dat fantastische hout in het interieur. Het ziet er niet uit maar hoort gewoon bij zo’n dikke Mercedes uit deze tijd.
Ben ik dan de enige die de sl’s er hopeloos verouderd vindt? Een soort veredelde opel manta.
@mundus: Ik weet niet of je de enige bent, maar ik vind ze juist fantastisch! Dit is natuurlijk een droom, maar een SL500 voor de zomerse dagen lijkt mij al geweldig. Maar ik kan een goede Opel Manta ook waarderen. Wellicht is dat mijn gebrek. Ik zou in ieder geval liever een weekendje een SL500 van de R129 te leen hebben dan een Tesla Model S P100.
@mundus:
Nee ik vind het ok niet zo’n mooie auto. Het motorblok daarentegen is bizar. Ik zou de auto alleen al daar voor kopen en het motorblok ergens anders in lepelen.
@generaalalfa: In een Tesla Model S bij voorkeur.. :)
Komisch dat de verbruikswijzer van 0 tot 20 l/100km loopt. Alsof ie daar ooit in zit ?
Hoeveel gaat dit opleveren?
Dat. Geluid. Tjezus. Briljant. M’n V6 biturbo plofmachine klinkt ineens als een keffende chihuahua met anabolenkuurtje.
Tja, als je nog een nieuwe zonda wilt laten bouwen, is dit een mooi kansje…. dan laat je het blok afleveren bij pagani en kunnen ze een zonda bouwen er omheen. ik zou het wel weten als potentiele koper ;)
@spykerboy: echt waar?
Dit is zoveel bijzonderder dan een zonda.
Als je zoveel geld zou hebben zou je ook gewoon een zonda kunnen kopen en hoef je deze prachtige auto niet te verpesten.
@rrfm: kwestie van smaak, vind dit model SL altijd enorm lelijk. True dat je een andere zonda kan kopen, maar dan koop je een “gebruikte” Zonda (zover ze gebruikt worden) ik zou als ik toch zoveel geld had, toch echt een nieuwe willen hebben, en dan heb je een SL73 motor, Horacio bouwt er alleen nog 1 als je zelf de motor aanlevert, gezien ze op zijn bij de fabrieken.
Een gebruikte zonda zal je waarschijnlijk ook kunnen restaureren (mocht het nodig zijn) voor minder geld
Er zit 1 heel vervelend metertje in. Rara welke is dat..
@jcjc: ik gok die ene helemaal links, die elke keer met een noodgang richtig de 0 gaat
@bierbuik: 1 ernaast. De l/100km
@jcjc: wesley Sneijder?
Mooiste auto ooit! Sowiezo de R129. Liefst de laatste facelift van 2001. Prachtig hoe zo’n V12 start. Eerst een diepe kuch en dan… tsjaaa……. werkelijk een uniek geluid.
Jammer van dat hout, maar ik zou ‘m wel willen!
Mooi motorblok maar je wil niet weten wat het verbruik daar van is. Dit is echt een auto voor er bij niet voor dagelijks gebruik.
Waarom zijn er oranje markeringen op de snelheidsmeter? (voor 60 km/h bijv)
@bluster: om precies te zijn: tussen 30 & 35 en tussen 50 & 60 km/h
Snel een Zonda omheen laten bouwen. Voor het uiterlijk en het cruisen kan je ook een SL500 kopen. Voor 20k een pracht exemplaar.
De SL is eigenlijk een blok beton aan ‘t been van de motor.