• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Helemaal niemand wilde een elektrische Pagani. Maar echt helemaal niemand

Auteur: nicolasr, gepost 16 juli 2025 om 19:01 – 20 Reacties

Een elektrische Pagani. Wij snappen wel dat helemaal niemand hem wilde hebben…

Pagani had ooit het idee om van de Utopia een elektrische versie te maken. Slim gedacht, want high-end en razendsnelle EV’s zijn in opkomst, kijk maar naar de Rimac Nevera. Maar toen ze bij hun rijke kopersgroep aanklopten, kwam de stilte bijna hoorbaar binnen. Geen interesse. Van helemaal niemand. 0% van de potentiële klanten dus. En dat is nogal wat voor een merk dat gemiddeld tien auto’s per jaar bouwt en dus onwijs begeerd is.

Dus, de elektrische Utopia werd gecanceld. Niet omdat de techniek dat niet toelaat, maar simpelweg omdat niemand ‘m wilde kopen. Klanten zeiden liever “geven we nog een miljoen extra uit voor die V12” dan dat ze kiezen voor een stille elektromotor. Pagani investeerde flink in de EV-versie -samen met Mercedes‑AMG– maar trok uiteindelijk de stekker eruit. Duurder, zwaarder en zonder karakter, het zag er gewoon niet naar uit dat het aansloeg .

Helemaal niemand wilde een elektrische Pagani

En daar zit ‘m de kern: een elektrische hypercar van Pagani mist dat kenmerkende V12-concert. Die rauwe sound, dat gegil van onder de kap, vlammen uit de uitlaat, dat is wat kopers van hypercars willen voelen en horen. Een EV klinkt… stil. Te stil, zeg maar. Zelfs als ‘ie in theorie veel en veel sneller is, blijft de beleving ondermaats.

Dat zal Pagani niet stoppen met onderzoek: ze blijven prototypes bouwen en mogelijkheden verkennen, maar echte productie lijkt ver weg. Zonder gewichtstoename van 600‑700 kg en het verlies van triggerende feedback is het voor hen nog geen ‘Pagani’. En belangrijker nog, ook niet voor de kopers.

De les? Elektrische supercars zijn zonder twijfel indrukwekkend snel, maar bij hypercars gaat het niet alleen om cijfers op papier. Daar draait het om karakter, emotie, die lichamelijke sensatie. En zolang een EV dat niet kan bieden -geluid, trillingen, rauwheid- blijft de liefde voor auto’s met een benzineslurpend hart gewoon te sterk.

En dat geldt zelfs voor Pagani…

Ook interessant!

  • Pagani Zonda Arrivederci is de laatste, echt waar!
    Pagani Zonda Arrivederci is de laatste, echt waar!
  • AMG-baas: "V8-kopers gaan ook elektrische AMG omarmen"
  • Elektrische AMG krijgt nep V8-geluid én neppe versnellingen
  • Elektrische AMG krijgt nep V8-geluid (en zo klinkt dat)

Nieuwste artikelen

  • UPDATE! Heeft deze occasion het record ‘snel kilometers maken’ in de pocket?
  • Dit moet wel de debielste optie ooit zijn in een auto
  • Van deze occasion moet je óf braken, óf je wordt er juist heel er blij van
  • De overheid juicht voor vervuilende dieselbusjes
FacebookTweetPinLinkedIn

amg, Elektrisch, pagani

Vorig bericht: « Horrorfiles des doods op de Nederlandse snelwegen verwacht
Volgend bericht: Bluetooth in jouw auto blijkt kinderlijk eenvoudig te hacken… »

Lees Interacties

Reacties

  1. Johanneke zegt

    16 juli 2025 om 19:12

    Maar ze zijn enkel snel in een rechte lijn. Een Rimac Nevara heeft 2000pk oid. Een 911 gt3 heeft daar een 4e van, 500pk. Gaan even snel over de nurburgring heen. Geen emotie, en veel te zwaar. Laat de EV nou gewoon de personenauto overnemen, daar zijn ze superieur. Laat de niches lekker.

    Login om te reageren
    • audirs3 zegt

      17 juli 2025 om 11:26

      @Johanneke waarom niet allebei. Alle mensen die ik ken met een 911 (stuk of 3 🙈) gebruiken hem als daily driver. Dus circuit tijden zijn dan ook niet super belangrijk.

      Login om te reageren
  2. Edge zegt

    16 juli 2025 om 19:23

    Ik wil wel een elektrische Pagani. Wel op schaal 1:12 of 1:18

    Login om te reageren
  3. Benny_Weisz zegt

    16 juli 2025 om 19:33

    Een elektrische Pagani is hetzelfde als Angelina Jolie met een 18cm piemel tussen haar benen…….
    Eerder of later kom je alsnog tot de conclusie dat er iets niet OK is.

    Login om te reageren
    • Jozo zegt

      16 juli 2025 om 19:54

      Precies, gewoon in de hoek laten staan en mooi laten wezen, maar niet mee gaan rijden

      Login om te reageren
      • Richmond zegt

        17 juli 2025 om 00:34

        Als die in de hoek staat en niet mee gereden wordt maakt het ook niet wat voor motor erin zit

        Login om te reageren
    • styns zegt

      16 juli 2025 om 20:03

      Grappig, ik lees jouw reactie terwijl ik ‘m op 13 zet. Tomb Raider. Deel 1.

      Login om te reageren
  4. robertvanheerde zegt

    16 juli 2025 om 19:33

    Logisch. Een elektrische Pagani is zoiets als het uurwerk uit een Rolex halen en er een digitaal schermpje op monteren. Mocht je in de buurt zijn, een fabrieksbezoek is zeker de moeite waard.

    Login om te reageren
    • JelmerS zegt

      16 juli 2025 om 21:38

      Denk dat dit inderdaad meer speelt dan de emoties van het rijden, de emotie van het bezit en de achterliggende vakmanschap en handenarbeid voor het maken van die V12 zijn belangrijker. Een elektromotor en een accu uit het schap is toch een beetje Casio techniek in een te dure verpakking

      Login om te reageren
      • mashell zegt

        17 juli 2025 om 08:36

        Die V12 komt toch ook gewoon uit een krat met een Mercedes logo erop?

        Login om te reageren
        • JelmerS zegt

          17 juli 2025 om 15:17

          Laatst in het blad AW een special over die V12, er is nog maar 1 medewerker die alles met de hand inelkaar zet, en ja dan zal het wel in een krat gaan naar Italië

          Login om te reageren
  5. alcantara zegt

    16 juli 2025 om 20:41

    Als echt niemand hem wil, geef hem dan maar aan mij.

    Login om te reageren
  6. reactief zegt

    16 juli 2025 om 20:42

    Die V12 van die laatste Pagina’s zijn ook niet-echt heel bijzonder begeerlijk.. en rijden doen de eigenaren amper, hooguit een stukkie naar een shopping center ofzo. Dus als er iets eigenlijk logisch zou zijn….

    Sowieso heeft Pagina mijn inziens maar één droomwagen gebouwd (in vele versies) en dat is de Zonda. Daarna is het vooral kitsch geworden…

    Login om te reageren
  7. verdebosco zegt

    16 juli 2025 om 22:43

    Pak de 1.6 v6 uit de AMG One en plak die aan elkaar tot een 12-cilinder, 3.2 liter met PHEV. Kost wat, maar dat geldt inderdaad voor Pagani: duur maar dan krijg je ook wat. Feitelijk is de techniek in huis.

    Login om te reageren
  8. madhatter zegt

    17 juli 2025 om 07:22

    Ik vond altijd alleen de Zonda mooi, maar dit rode exemplaar is ook erg mooi.

    Login om te reageren
  9. mashell zegt

    17 juli 2025 om 08:41

    Als je slechte eigenschappen als geluid, trillingen en rauwheid als beleving moet verkopen dan ben je kansloos verloren. Want dan biedt een vijftig jaar oude MG B meer beleving dan je spiksplinternieuwe superdure Pagani…

    Login om te reageren
    • Johanneke zegt

      17 juli 2025 om 09:15

      Ariel verkoopt exact dat. Bestaan al 20 jaar ofzo.

      Login om te reageren
    • i3bestuurder zegt

      17 juli 2025 om 10:25

      Ik zou zeggen, ga met een 50 jaar oude MG B eens met 60 door een haakse bocht en daarna diezelfde bocht met een Pagani…

      Login om te reageren
  10. audirs3 zegt

    17 juli 2025 om 11:23

    Het probleem is dat ze het aan hun bestaande cliëntele hebben gevraagd.
    Dat is hetzelfde als dat KLM een onderzoek doet onder hun eigen passagiers of ze vliegschaamte hebben…
    Wellicht is er wel iemand op deze planeet (een hele rijke Noor of celebrity in Californië) die een EV Pagani zou willen. Maar daar kom je op deze manier natuurlijk niet achter.

    Login om te reageren
  11. F Lamez zegt

    17 juli 2025 om 16:54

    Een argument dat niet vaak genoemd wordt naast karakter en emotie is het financiële plaatje. Deze wagens worden vaak gekocht als investering. De waarde van een V12 hypercar schiet jaar na jaar de lucht in, terwijl de beperkte houdbaarheid van een elektrisch exemplaar de waarde stelselmatig doet afnemen

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North