• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Hoe moet de Peugeot 208 GTI er uit zien?

Auteur: sir_smokalot, gepost 3 november 2011 om 22:07 – 37 Reacties

Peugeot 208 impressie


Eerst was er een moeilijk teaserfilmpje, en toen was daar de Peugeot 208: opvolgert van de 207, 206 en 205. En bovendien de eerste in de rij opvolgers die niet groter is dan zijn voorganger, die een linkerachterlicht heeft dat de tankdop als een echte pac-man op lijkt te eten, en…waar een heus GTI-scheurkanon van moet komen. Als de geruchten kloppen tenminste. En dus is het photoshop-leger aan de slag gegaan.

De 205 was de eerste en tevens laatste echte GTI uit de reeks tweetjes die Peug door de jaren heen heeft voortgebracht. De 206 had nog wel een GTI-variant, maar dit was eigenlijk zoiets als milde tabasco of medium-scherpe wasabi: je voelt de pit wel ergens, maar je gaat na een flinke hap niet jankend als een klein meisje ten onder. Bovendien kwam er boven de GTI de RC. Hoogverraad! Enfin, we herkauwen, voorgaande staat hier reeds beschreven.

Met een beetje mazzel krijgen we een 208 GTI met een 1.6 THP-motor die ten minste 200 pk uitbraakt, bekend uit onder andere de DS4, DS3R. Wat voor looks horen hier bij? Theophilus Chin en Douglas Wood (TG Magazine) denken het te weten. De een heeft een diffusertje en pijpjes aan de zijkant, de ander krijgt een dikkere bumper en centrale pijpen mee. Hoe komt hun opgedikte 208 op jullie over? En welke zit het dichtste bij de realiteit?

Chin
Peugeot 208 impressie

Wood
Peugeot 208 impressie

Ook interessant!

  • Goedkoopste Peugeot 208 GTI
    De goedkoopste Peugeot 208 GTI heeft een kleurtje
  • Video: stoer doen achterin je zelfrijdende Peugeot 508..
    Video: stoer doen achterin je zelfrijdende Peugeot 208..
  • Peugeot 508 PSE rijtest en video
  • Peugeot 208 PSE
    Peugeot 208 PSE wordt eerste leuke Hot Hatch EV?

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Nissan GT-R R35 ter wereld heeft een nadeel
  • Huh? Keert dan alsnog deze leuke sportauto terug?
  • BMW onthult wat NOOIT achter een betaalmuur gaat komen
  • Deze auto’s worden volgend jaar helaas geen youngtimer
FacebookTweetPinLinkedIn

208, gti, Peugeot, photoshop

Vorig bericht: « Verzamelpost: Amerikaans getunede BMW M’s
Volgend bericht: Feescht voor den oren: zieke Hillclimb-vid met Mercedes »

Lees Interacties

Reacties

  1. maxtuio zegt

    3 november 2011 om 22:10

    Ziet er allebei goed uit! Bij de onderste lijken de wielen achter erg klein, maar verder wat realistischer dan de bovenste.

    Login om te reageren
  2. volante zegt

    3 november 2011 om 22:12

    Duidelijk die van chin, die van wood doet me denken aan n renault. + die van chin is gewoon heel lekker

    Login om te reageren
    • theman1996 zegt

      3 november 2011 om 22:14

      @volante: echt wel

      Login om te reageren
    • euro95 zegt

      4 november 2011 om 09:17

      @volante: Heeft er wel wat van weg ja, wil je hem daardoor liever of juist niet?

      Login om te reageren
  3. Tonnie zegt

    3 november 2011 om 22:12

    die van Chin, die van Wood lijkt echt sjonnie tuning. Ik zou graag 2 uitlaten zien aan beide kanten van de bumper en mooi geïntegreerd en niet eronder hangend, maar dat is natuurlijk weer teveel gevraagd.

    Login om te reageren
  4. dennisr zegt

    3 november 2011 om 22:14

    die van Chin 100% :D ziet er goed uit.. Peugeot gaat best wel de goeie kant op de laatste tijd, kunnen ze dit er ook mooi bij gebruiken :)

    Login om te reageren
  5. bloempot zegt

    3 november 2011 om 22:30

    Zo, wat een heerlijk agressieve voorgevel!

    Login om te reageren
  6. ds3thp zegt

    3 november 2011 om 22:33

    Leuke fotoshops! Beide met RCZ velgen en de bovenste met een achterbumper van een DS3

    Login om te reageren
  7. ds3thp zegt

    3 november 2011 om 22:35

    Ohw, en de DS3R en DS4 hebben een ander blok! De DS3 een EP6DTS en de DS4 een EP6DTX ;)

    Login om te reageren
  8. amg77 zegt

    3 november 2011 om 22:52

    Ff helemaal off topic: wanneer kwam de folf Vll nou?? OT van peugeot wil ik het eerst zien dan oordelen.

    Login om te reageren
  9. Rotary1 zegt

    3 november 2011 om 23:09

    Wat denk je van precies hetzelfde als een standaard 208, met de grootste maat velgen en een sieruitlaatje? Dat is de Peugeot manier geloof ik!

    Login om te reageren
  10. Freewarefreak zegt

    3 november 2011 om 23:11

    Doe mij die van Chin maar. Helemaal goed. Zo moet ie worden. En inderdaad Smoke.. voor minder als 200 PK moeten ze het niet doen. Knallen met dat ding. Het blok hebben ze al in huis. Gewoon de EP6DTS van de DS3R overtakelen. En eventueel nog iets kietelen. Dan is het pas echt een kanon.

    Even ter vergelijk.. stamvader en kind..

    Login om te reageren
    • Homer55 zegt

      4 november 2011 om 00:04

      @Freewarefreak:
      Jawel..
      Ik ging al voor die van Chin maar na deze 2 onder elkaar 350%..

      Login om te reageren
      • tvrspeedsix zegt

        4 november 2011 om 00:27

        @Homer55: Leuk detail is ook de type aanduiding in de C-stijl

        Login om te reageren
      • DennisS65B40 zegt

        4 november 2011 om 12:21

        @Homer55: ik ging voor die van wood maar na dit vergelijk niet meer…

        Login om te reageren
    • midasracer zegt

      4 november 2011 om 09:11

      @Freewarefreak: Doe mij maar de stamvader. Schijnt zelfs nog beter te zijn dan de oer Golf GTI. Van dit soort autootjes ga je zo hard grijnzen dat het pijn in je kaak doet.

      Login om te reageren
    • tunefuldjmike zegt

      4 november 2011 om 11:45

      @Freewarefreak: of de 1.6THP 200pk uit de rcz er in stoppe…

      Login om te reageren
    • Esprit_de_Flandre zegt

      4 november 2011 om 13:00

      @Freewarefreak: Chin heeft duidelijk meer inspiratie uit het origineel gehaald dan Wood…

      Login om te reageren
      • Freewarefreak zegt

        4 november 2011 om 13:31

        @Esprit_de_Flandre: Ja hè, dat vind ik ook zo enorm goed. Deze impressie geeft mij echt het gevoel van “dit is een GTI”.. alles klopt:

        – de zwarte wielkast randen
        – de zwarte spiegels
        – de prachtige doorloop van de typeaanduiding in de C stijl
        – het zwarte dak
        – dat subtiele lipje boven de achteruit

        Ik zou zeggen, meneer Ploué leest u mee? Doe maar!

        Alleen nog een bruut vermogen er in. Minstens gelijk aan, of hoger, dan de DS3R.. laten we zeggen een dikke 210 PK of zo. En een vakkundige setting van het onderstel en de mechanische grip. Power is nothing without control. De rij-eigenschappen moeten op het niveau van de stamvader liggen.. ik wil zoals Midasracer zegt, die grijns op iedereens gezicht zien!

        En last but not least.. met de originele rode Peugeot GTI matten met zwarte piping om het geheel af te maken.

        Login om te reageren
        • Esprit_de_Flandre zegt

          5 november 2011 om 13:45

          @Freewarefreak: Bruut vermogen… Ik zou ze het liever wat lichter zien maken, dan heb je genoeg aan wat minder vermogen…

          Login om te reageren
  11. silly zegt

    4 november 2011 om 00:31

    Dit wordt gewoon weer een heel gaaf karretje die 208

    Login om te reageren
  12. joeytrambel zegt

    4 november 2011 om 00:34

    gewoon een goedkoop bling bling ding net als zijn ds landgenoot..!! LELIJK!!!

    Login om te reageren
  13. Arnoud zegt

    4 november 2011 om 07:44

    Die van Chin vind ik het mooist. Juist ook omdat hij afstapt van de verplichte uitlaten op elke hoek van de achterbumper. Alleen die brievenbus in de motorkap mag van mij achterwege blijven.

    Login om te reageren
  14. ericc zegt

    4 november 2011 om 07:51

    Die van Chin. Heel goed gedaan.

    Login om te reageren
  15. Nico94 zegt

    4 november 2011 om 08:30

    Die van Chin is mooier. Die zou zo als Peugeot in productie gaan.

    Login om te reageren
  16. euro95 zegt

    4 november 2011 om 09:16

    Ik hoop persoonlijk niet dat deze auto wordt uitgevoerd met een 1.6 THP, zowel bij peugeot als citroen zijn er ontzettend veel problemen met dit motortype geweest!

    – Melding emissiestoring
    – Wegvallen vermogen
    – Motor raakt in zogenaamde noodloop

    Het betreft een tandwiel die de distributieketting aandrijft. Dit tandwiel is niet spelingsvrij op de krukas gemonteerd. Gevolg hiervan dat de distributietiming “van tijd” raakt. De motor krijgt teveel brandstof toegevoegd (brandstofverbruik neemt met zo’n 10% toe) waardoor er een signaal wordt afgegeven zodat de safe mode (noodloop) van de motor wordt ingeschakeld. Deze safe mode heeft als gevold dat de turbo wordt uitgeschakeld.

    Login om te reageren
    • Arnoud zegt

      4 november 2011 om 10:14

      @euro95:
      Dat krijg je als je Duitsers en Fransen laat samenwerken… (BMW & PSA)

      Login om te reageren
    • tunefuldjmike zegt

      4 november 2011 om 11:48

      @euro95: emissie storing zit ook in de oudere 2 liter blokken uit de 307 modellen uit 2002, is volgens mij een kwaaltje dat bij veel peugeot’s opduikt.

      Login om te reageren
  17. ds3thp zegt

    4 november 2011 om 09:20

    Dit was inderdaad een probleem, maar is inmiddels opgelost! Dit was trouwens ook bij Mini het geval. ;-)

    Login om te reageren
  18. Poll zegt

    4 november 2011 om 10:03

    wat ’n gedrocht.

    Login om te reageren
  19. Esprit_de_Flandre zegt

    4 november 2011 om 13:02

    200 pk, is dat nu echt nodig? De 205GTI had er 122. Als ze de 208 gewoon licht genoeg maken (niet zo licht als de 205 weliswaar), komen ze met minder dan 200 ook wel toe…

    Login om te reageren
  20. potver7 zegt

    4 november 2011 om 13:33

    Zonder al die vouwen, hoekjes en rondingen was het vast een prachtig ontwerp, maar dit ding blijft vreselijk overgestyleerd. En al dat tupperware doet daar nog een flinke schep bovenop – letterlijk en figuurlijk.
    Zal vast lekker rijden, maar zo’n auto moet ook een feest voor het oog zijn, en dat is dit gewoon niet.

    Login om te reageren
  21. baasbas zegt

    4 november 2011 om 14:10

    Wie shopt er model speedline-achtige velgen onder die rode?

    Login om te reageren
  22. adyton zegt

    4 november 2011 om 16:06

    Go Theophilus Chin!! Wat een goede photoshopper! Deze is gewoon fantastisch mooi. Moeten ze niets aan veranderen.

    Login om te reageren
  23. The360box zegt

    4 november 2011 om 16:17

    De normale moet nog uit komen en jullie zitten al de GTI te showen, lekker geloofwaardig ok

    Login om te reageren
  24. pikes83 zegt

    5 november 2011 om 01:21

    wat een prachtig wagentje van peugeot.peugeot gaat de goede kant op.

    Login om te reageren
  25. ilovecar zegt

    5 november 2011 om 10:32

    Chin is erg mooi

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North