Over een tekort aan auto’s hoeft Joseph Ratzinger, a.k.a Paus Benedictus XVI, zich geen zorgen te maken, ze worden hem uit alle hoeken van de wereld in de schoot geworpen. Gelukkig rijdt deze hoogbejaarde baas niet zelf, want de directe gezant van God gaat natuurlijk niet achter het stuur plaatsnemen, kom nou..
Hoewel de Fransen het doorgaans niet zo op oude Duitsers hebben, maakt Renault hier graag een uitzondering. De leider van het instituut dat achterhaalder is dan een telexfabrikant mag immers nog steeds zo’n 1 miljard volgers tot zijn publiek rekenen, dus dat betekent gegarandeerd goede PR.
Als je het dan helemaal goed wilt doen, dan moet je ook nog met iets komen dat ervoor zorgt dat de bloemetjes groeien, puppy’s spelen, en ijsberen niet dood gaan, een EV dus. Na de hybride doet hij er nog een schepje bovenop, de natuurvriend.
En aldus geschiedde: Renaults CEO, Carlos Ghosn, mocht bij de kerkvader op audiëntie komen, mits hij wel eventjes twee van die kekke Kangoo Z.E.’s bij het zomerhuisje van Benedictus in Castel Gandolfo achterliet. ‘Avec plaisir’, aldus de kleine Braziliaan. De Paus liet tevens weten dat iedereen die een opmerking maakt over hoeveel kleine jongetjes er op de achterbank passen na zijn dood rechtstreeks naar de hel gaat. In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti.
Vanzelfsprekend is deze Renault meer custom dan de gemiddelde auto op 100% Tuning: hoewel gebaseerd op de standaard Kangoo Maxi Z.E., zijn er allerhande wijzigingen doorgevoerd die de laatste levensdagen van de Paus zo comfortabel mogelijk moeten maken, voor als hij eens geen zin heeft om wheelies te trekken met zijn Ducati Multistrada. Gemak dient de mens. (via groen7.nl)
De nieuwe Pausmobiel sluit aan bij een illuster rijtje: een X5, XC90, Phaeton, en G500 nu voor de verandering eindelijk eens iets niet-Duits.
Wanneer komt VAG met een pausmobieltje?
@norge: Of zou hij een A3 krijgen ?
@norge: De Phaeton is toch een VAG product?
@sdk16420: LoL
Gaaf man. Je bent de Paus, lekker aan het speechen, komt er zo’n splintergroepering ff door je speech heen blaffen. Je moet er snel vandoor dus je jumpt in je Kangoo ZE en scheurt er vandoor. De straten van het Vaticaan zijn voor even omgetoverd tot klein Bagdad op maandagmiddag, je racet er vandoor en dan, als het er op lijkt dat je wegkomt, piep piep piep, accu leeg………..
Mijn eerste gedachte was: verdomme, die hoofdpedofiel krijgt ook alles gratis!
Mijn tweede gedachte was: tsjah, daar gaan we weer…
Mijn derde gedachte was: in ieder geval weet Renault hoe ze goede reclame moeten maken.
volgens mij gaan er redelijk wat mensen naar de hel
@rogierrs: het kan aan mij liggen, maar ik snap ‘m niet…
Klopt, iedereen behalve Mormonen.
@sir_smokalot: Gelul, iedereen behalve mensen die in God geloven.
Die nieuwe Accord was ook wel wat voor hem…
@freezzr:

@mastertje: Hahaha very funny!
Wel met het goede kenteken SCV1;-)
“voor de verandering eindelijk eens iets niet-Duits.” – en die XC90 is Duits?
Maar goed, met dit ding kan’ie z’n prooien heel stilletjes besluipen…
Vroeger was alles beter: http://www.gva.be/Archief/guid/paus-krijgt-ferrari-voor-26-jarig-pausschap.aspx?artikel=55546f0e-8705-41b3-b54e-7c4ae4731193
Gewoon een Kangoo met stoelen van een Laguna en de achterbank van een Vel Satan.
ik snap echt niet waarom de paus nu meerdere auto’s krijgt, zo dik is hij toch niet om hem met meerdere auto’s te vervoeren
Geen bank is zo rijk als het Vaticaan.Vaticaanstad heeft z’n eigen geld.Waarom krijgt zo’n duitser een auto van de fransen?Die Popie Jopie heeft geld zat om ze te kopen hoor.
@Alfarobert:
Voor dezelfde reden als voor de auto’s van James Bond? Het geeft jouw merk een bepaald imago.
“als een kangoo goed is voor de paus dan kan m’n schoonmoeder ook wel op de achterbank”?
@Alfarobert: de IOR is niet erg rijk hoor… En de Banco Ambrosiano is al weer jaren geleden opgeheven. De Heilige Stoel (en dus niet het Vaticaan) is wel een enorme grootgrondbezitter en heeft een duizelingwekkende kunstcollectie. Maar cash.. Dat is er bijna niet.
Misschien kan Mercedes hem alvast voorzien van een mooie witte verlengde E-klasse station met ongeveer twee meter bagageruimte.
Welke doelgroep wil Renault gaan bereiken? Gelovigen die een eigen Pausmobiel willen lijkt mij een erg kleine doelgroep.
Het artikel wekt de suggestie dat deze auto de huidige Mercedes vervangt als pausmobiel. Dat is níet zo. Deze auto zal alleen binnen het vaticaan worden rondgereden omdat men wacht op een elektrische Mercedes die in de bestelling staat. De Renault is namelijk niet gepantserd, en daar hechten ze wel wat meer waarde aan…
Dom om het seksistische geloof aan je merk te koppelen!
Een Volvo XC90 is Zweeds. Alle andere Volvo’s trouwens ook…