• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Honderd procent betrouwbaar: deze auto´s zijn het!

Auteur: Onno, gepost 3 oktober 2022 om 07:53 – 33 Reacties

Honderd procent betrouwbaar! Deze auto´s zijn het

Uit Engels onderzoek van de consumentenorganisatie WhatCar blijkt dat deze auto´s honderd procent betrouwbaar zijn.

Sommige auto´s staan erom bekend dat ze onder je kont wegroesten. Of dat je elke week wel bij de garage staat omdat het ding niet meer start. Het tegenovergestelde bestaat ook: auto’s die zo betrouwbaar zijn dat ze een honderd procent scoren in het jaarlijkse betrouwbaarheidsonderzoek van de Britse consumentenorganisatie WhatCar.

Onderzoek

In het onderzoek zijn alleen auto’s meegenomen tot vijf jaar oud. Relatief nieuw dus. Het onderzoek baseert zich op de ervaringen van bijna 25.000 auto-eigenaren die in Engeland wonen. Deze worden in het onderzoek nauwkeurig gemonitord.

Opvallend feitje is dat puur elektrische auto’s een stuk minder betrouwbaar zijn dan hybride aangedreven auto’s. Neem bijvoorbeeld de Model S van Tesla. Uit het onderzoek heeft de auto een van de hoogste foutenpercentages van 44 %. Problemen die vaak voorkomen met de Model S hebben betrekking tot de ophanging, carrosserie en de navigatie. Alleen luxe SUV’s en dure sedans scoren slechter dan EV’s. Als we kijken naar de merken betreffende betrouwbaarheid dan staat, zoals altijd, Lexus op plek 1 en Toyota op plek 2. Dat mag geen verrassing zijn. Deze merken domineren deze rijtjes steevast. Mini vult de top 3 aan.

Jeep daarentegen staat op de laatste plek. Dit merk heeft een betrouwbaarheidsscore van 77%. Andere minder goed presterende merken zijn Land Rover op plek 2 en Fiat op plek 3.  

Deze auto’s zijn honderd procent betrouwbaar

Een 10. Een honderd procent score. Dat wilden we allemaal wel toen we nog op school zaten. Voor autofabrikanten is dat niet anders. Vier auto’s komen uit de test naar voren die deze perfecte score haalde. Het zijn de Hyundai Tucson, Mini Cabrio, Kia Soul (2014-2019) en de Mitsubishi Eclipse Cross (2017-2021). Deze laatste twee zijn op dit moment alleen nog gebruikt te kopen.

Opvallend is wel dat de Mini Cabrio zo hoog scoort. Cabrio’s staan er om bekend wel wat ‘issues’ te hebben, omdat ze gevoeliger zijn voor weersomstandigheden. Echter, de MINI kan je met een gerust aanschaffen. Ook voor in de aankomende winter dus!

Meest betrouwbare merken

  1. Lexus – 98,4%
  2. Toyota – 97,2%
  3. Mini – 97% (gedeelde plek)
  4. Mitsubishi – 97% (gedeelde plek)
  5. Hyundai – 95,8% (gedeelde plek)
  6. Suzuki – 95,8% (gedeelde plek)
  7. Kia – 95,5%
  8. Mazda – 95,2%
  9. MG – 95%
  10. Dacia – 94,4%

Ook interessant!

  • Officieel: Mini Aceman wordt de volgende Mini
  • MINI maakt elektrische Cooper dakloos
    MINI maakt elektrische Cooper dakloos
  • Pekel happen met de nieuwe MINI 3-deurs
    Pekel happen met de nieuwe MINI 3-deurs
  • Opmerkelijk: MINI gaat weer racen mét verbrandingsmotor
    Opmerkelijk: MINI gaat weer racen mét verbrandingsmotor

Nieuwste artikelen

  • UPDATE! Heeft deze occasion het record ‘snel kilometers maken’ in de pocket?
  • Dit moet wel de debielste optie ooit zijn in een auto
  • Van deze occasion moet je óf braken, óf je wordt er juist heel er blij van
  • De overheid juicht voor vervuilende dieselbusjes
FacebookTweetPinLinkedIn

MINI, onderzoek, test

Vorig bericht: « Stand na GP Singapore 2022 en zeven dingen die ons opvielen
Volgend bericht: Oei, logistieke problemen bij Tesla zitten leveringen in de weg »

Lees Interacties

Reacties

  1. erwingrunn zegt

    3 oktober 2022 om 08:21

    Wel verbazend dat de Mini hier bij staat, dat had ik dus echt niet verwacht.

    Login om te reageren
    • Friez zegt

      3 oktober 2022 om 08:48

      Dat verbaasd mij als Mini rijder ook. Heb nu mijn 4e Mini in 12 jaar en heb toch al behoorlijk wat kostbare mankementen gehad. Gelukkig vielen de meeste binnen de garantie. Bij mijn huidige Mini heb ik al een nieuw panoramadak en een compleet nieuwe bodembekleding+vloermatten laten aanleggen (ivm verstopping van de condens opvangbak)

      Login om te reageren
      • kevindb zegt

        3 oktober 2022 om 08:59

        Dan ben je ook wel hardleers, 4 mini’s met kostbare reparaties en nog gewoon Mini rijden.

        Login om te reageren
        • Johanneke zegt

          3 oktober 2022 om 09:34

          Hoezo, als het allemaal onder garantie valt. Rijdt leuk, ziet er leuk uit. Als je nieuw of vrijwel nieuw kan kopen en je hebt garantie boeiend.

          Login om te reageren
          • fanboy zegt

            3 oktober 2022 om 10:10

            @Johanneke: Het is toch weer gedoe als je auto niet goed werkt terwijl je ermee op pad bent. Ook al is het garantie werk.

            Maar goed, Europeanen vinden betrouwbaarheid ook niet het belangrijkst. In Amerika vinden ze dat veel belangrijker, en daarom zijn Toyota’s en Honda’s daar enorm populair, en de Camry de best verkochte personenwagen. Hier zijn de Japanse merken ook wel succesvol, maar niet zo succesvol als elders. Europeanen vinden andere dingen belangrijker.

            Login om te reageren
            • Johanneke zegt

              3 oktober 2022 om 10:27

              Natuurlijk is het gedoe, heb je gelijk in. Maarja krijg je weer een leenauto mee, zoveel gezeur is het ook niet. Zeker niet als de dealer een beetje in de buurt zit.

              Login om te reageren
              • redbeams zegt

                3 oktober 2022 om 11:36

                Uh ja gedoe met wegbrengen en uitleggen wat het probleem is, dan weer niet naar tevredenheid gerepareerd en weer wegbrengen kost allemaal kostbare tijd.Of je gaat voor red carpet treatment achrigs van lexus…maar bij die verwacht je geen problemen zoals dit lijstje aangeeft.

        • Friez zegt

          3 oktober 2022 om 15:55

          @kevindb haha zo zou je het kunnen zien, maar gelukkig valt het allemaal onder garantie en ben ik zeer tevreden over mijn dealer en dat is ook wat waard.

          Login om te reageren
    • hanstadema zegt

      3 oktober 2022 om 12:44

      Mij dan weer niet. 5 (new)MINI’s gehad. Nooit een probleem.

      Login om te reageren
  2. toniominestrone zegt

    3 oktober 2022 om 08:29

    Hoe zijn deze uitslagen tot stand gekomen? Dit soort onderzoeken roepen meer vragen op dan antwoorden, Mini scoort goed, en BMW dan? Mini is in feite op dezelfde leest geschoeid.

    Login om te reageren
    • por100 zegt

      3 oktober 2022 om 14:23

      Ik denk dat de werking van knipperlichten wordt meegeteld in de score van deze test.

      Login om te reageren
  3. spacemoon24 zegt

    3 oktober 2022 om 08:34

    Ook wel mooi dat Dacia in de top 10 staat. Oude, maar wel bewezen techniek.

    Login om te reageren
    • fanboy zegt

      3 oktober 2022 om 10:11

      @spacemoon24: Ja dat klinkt opzich logisch. Maar Toyota staat er ook met hun hybrides, die vanaf het begin al erg betrouwbaar zijn.

      Login om te reageren
    • wimof zegt

      3 oktober 2022 om 11:38

      Vooral de nieuwere 1.2 motor is het voorbeeld van onbetrouwbaarheid, kan VW met zijn ketting probleem nog een lesje van leren.
      https://www.autointernationaal.nl/2022/05/defecte-1-2-tce-motoren-eigenaren-stellen-renault-een-ultimatum/

      Login om te reageren
  4. Variomatic zegt

    3 oktober 2022 om 08:34

    Net als bij de Nederlandse consumentenbond wordt ook door Whatcar weer angstvallig stil gehouden van hoeveel auto’s per model de enquete is ingevuld. Zonder een representatieve steekproefgrootte (als daar sprake van zou zijn dan meldden ze dat lijkt me) is dit allemaal statistisch gezien nietszeggende informatie. Tel daarbij op dat problemen met navi en infotainment ook meetellen (‘Truus d’r navi stuurde haar de verkeerde kant op’) et voila: nog nietszeggender.

    Dan vond ik het resultaat laatst van dat onderzoek van die reparatieverzekeraar uit Engeland sl een stuk interessanter. Per model hanteerden ze daar een ondergrens van 100 stuks en die hebben zicht op de échte mankementen. Dat gaf een ander beeld.

    Login om te reageren
  5. christian85 zegt

    3 oktober 2022 om 08:39

    Onderzoek onder 25.000 eigenaren. Oké, onder al die eigenaren waren alle verkrijgbare auto’s tot vijf jaar oud vertegenwoordigd? Zo ja, dan is de kans op 100% betrouwbaar relatief groot. Sorry, maar ik vind die een nietszeggend onderzoek.

    Login om te reageren
  6. flatsix010 zegt

    3 oktober 2022 om 08:46

    Ik mis het merk/model en aantallen in dit onderzoek. Daarbij zouden de problemen ook geklasseerd moeten zijn, nu wordt een probleem met de motor even zwaar meegenomen als een piepje in de stoel.

    Login om te reageren
    • alloallo zegt

      3 oktober 2022 om 10:10

      Eens! En gereden KM is ook een factor.

      Login om te reageren
      • mashell zegt

        3 oktober 2022 om 10:22

        Het zijn bejaarden merken die weinig kilometers maken en een “Brits merk”. Dit is nog onbetrouwbaarder dan een uitzending van Ongehoord Nederland.

        Login om te reageren
  7. flyerbunch zegt

    3 oktober 2022 om 08:51

    Hun intro: Men vroeg 25k eigenaren of ze enige problemen hebben gehad in de afgelopen 2j met verschillende belangrijke onderdelen zoals remmen, motor en infotainment/nav. Lexus en Toyota zijn geen verrassing idd, maar dat whatcar artikel geeft meer info dan enkele feitjes en dat top 10 lijstje.

    Login om te reageren
    • Variomatic zegt

      3 oktober 2022 om 12:34

      Staat nergens in het bronartikel wat de steekproefgrootte per model was.

      Login om te reageren
  8. Hubert zegt

    3 oktober 2022 om 08:53

    Lachen dat er Chinezen aan te pas moeten komen om MG naar de top te krijgen.

    Login om te reageren
  9. gasterplancke zegt

    3 oktober 2022 om 09:55

    Dat van die Mini is denk ik gevolg van een foutje in de methodiek. Maar bottom line is dit het zoveelste onderzoek wat aantoont dat Aziatische merken (Lexus en Toyota voorop) veel minder problemen geven dan Europese. En dan zullen de verschillen bij auto’s ouder dan 5 jaar alleen maar groter worden in het nadeel van de Europese.

    Langzaam aan leggen de fans van (vooral) Duitse merken zich hierbij neer en gaan over tot een andere verdediging dan het ontkennen van deze waarheid. Ze stellen namelijk dat onbetrouwbaarheid helemaal geen issue is, behalve voor bange mensen. Mind you.

    Login om te reageren
    • Hubert zegt

      3 oktober 2022 om 09:59

      Kan ook gewoon zijn dat er mensen bestaan die niet in een Aziatische auto willen rijden.
      Is verder niets mis mee, ieder zijn keus.
      En trouwens wel erg typisch dat op een autoliefhebberssite vaak betrouwbaarheid als reden wordt gegeven om een bepaalde auto te kopen. Terwijl mij het om het gevoel gaat.

      Login om te reageren
      • fanboy zegt

        3 oktober 2022 om 10:14

        @Hubert: De meeste Europeanen vinden betrouwbaarheid ook niet het belangrijkst, net als vele autoliefhebbers.
        In Amerika is/was de Camry de best verkochte personenwagen, in andere delen van de wereld de Corolla. Maar Europeanen kopen gewoon minder betrouwbare auto’s omdat ze andere dingen belangrijker vinden. (of soms nog steeds denken dat Duitsers betere auto’s bouwen)

        Login om te reageren
        • christian85 zegt

          3 oktober 2022 om 10:56

          Nee we vinden betrouwbaarheid niet het belangrijkst maar als we kosten moeten maken omdat er iets kapot is dan zeuren we wel.

          Login om te reageren
          • gasterplancke zegt

            3 oktober 2022 om 12:10

            Het heeft ook te maken met de tijd. Een mooi dashboard zie je direct. De gevolgen van een kapotte DSG bak doen zich op een later tijdstip voelen en daar moet je je dan een voorstelling van maken. Je kunt het risico ook heel klein inschatten (“het zal mij niet gebeuren”). Zo gaan irrationele afwegingen. Kun je doen, maar inderdaad, niet zeuren dus.

            Login om te reageren
    • mashell zegt

      3 oktober 2022 om 11:35

      Eerlijkheidshalve: ik wordt betaald door een Duitse autofabrikant.
      Nee, het onderzoek zegt juist niet dat Aziatische auto’s betrouwbaar zijn. Het zegt vooral wat over de kwaliteit van het wiskunde onderwijs, want het gaat allemaal om statistiek interpretatie. Het is een onderzoek waarin eigenaren gevraagd worden naar hun storingen. Net als bij het beroemde ADAC onderzoek naar pechgevallen langs de snelweg zijn daarin auto’s die weinig kilometers maken sterk in het voordeel. Doordat senioren geen zin hebben in pechgevallen (zij moeten immers regelmatig naar het ziekenhuis) willen zij een betrouwbare auto, kiezen een auto die als betrouwbaar bekend staat, rijden daarmee weinig kilometers, ondervinden weinig pech en creëren zo een self fullfilling prophecy.

      Login om te reageren
  10. 1ercoupe zegt

    3 oktober 2022 om 10:17

    Onderzoek gedaan onder 25.000 eigenaren. Als n = 2 bij de MINI Cabrio en zij toevallig allebei geen problemen hebben ervaren is je score inderdaad al snel 100%. Ik denk dat je uitgebreidere onderzoeksdata wil hebben voor je een conclusie trekt.

    Login om te reageren
  11. Dutchdriftking zegt

    3 oktober 2022 om 10:43

    Vooral Dacia verbaasd mij!

    Login om te reageren
  12. Poulusma zegt

    3 oktober 2022 om 12:21

    Ik blijf het toch opmerkelijk vinden dat een merk als Toyota iedere keer van die hoge scores haalt en dat er geen merk van VAG in de lijst staat. De Toyota’s bij ons in de familie waren niet zo betrouwbaar daar de VAG merken die we daarvoor en daarna weer rijden dat wel zijn gebleken! En dat ondanks goed onderhoud!

    Login om te reageren
  13. PunicaOase zegt

    3 oktober 2022 om 14:12

    Max. 5 jaar oud: dat zijn dus 3e generatie MINI’s, die hebben NIET meer die ellendige 1.6 waar (een groot deel) van de slechte reputatie vandaan komt. Ik rijd nu bijna 8 jaar twee MINI’s en heb weinig ellende, wat stuk ging (ruitenwissermotor, lambda-sonde en achterlichtafdichting) werd onder garantie gemaakt. Ik zie MINI overigens de laatste jaren vaker in de top 10 staan.. maar vind het ook zeker vreemd dat dat meestal niet geldt voor BMW, hoewel daar de meeste ellende in de hybrides zit en dat zijn de meeste MINI’s niet..

    Login om te reageren
  14. riel zegt

    3 oktober 2022 om 18:53

    Gebouwd hier in Born, die mini. Zou dat t zijn?

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North