
James Glickenhaus en zijn Ferrari P4/5 Competizione zijn onderhand legendes in de autowereld, maar dat weerhoudt de Amerikaan er niet van om nog weer een stapje verder te gaan: er moet geracet worden met de P4/5!
En dan niet een paar rondjes, maar gewoon een lekkere 24-uursrace met als hoogtepunt de Nürburgring. In 2010 zou de auto in actie moeten komen. Glickenhaus zoekt nog een sponsor en is ondertussen bezig om het ontwerp en de technische specs op een rijtje te krijgen, waar hij binnen een paar weken verder gevorderd mee hoopt te zijn. Bovenstaand plaatje is van de hand van Michiel van den Brink en geeft alvast een idee.
Glickenhaus gaat overigens niet zelf rijden:
“My driving in anger days are behind me. We have some interesting ideas for drivers.”
“In addition we could do other races and when her racing days are over we’d keep her in that livery and she’d go to a lot of events. There’d be a lot exposure and it’s not going to cost Crazy money.”
Meer info vind je op FerrariChat, waar the man himself af en toe een update plaatst. (via jalopnik)
En de inspiratie voor dit project? Die kreeg James na het zien van de impressies die Michiel van den Brink had gemaakt.
“As I’ve said this car will not race under NART banner. The NART rendering was done by Michael on his own a while ago and was simply his fanciful idea as to how the car could look long before I seriously began investigating the possibility of building it.”
Ik mag dan toch hopen dat dit een volledig nieuw opgebouwd model is en geen aanpassing van zijn huide p4/5?
Zou eeuwig zonde zijn!
@SimonMc: als ik het bericht goed begrijp wordt het een nieuwe p4/5 ja;)
terecht dat ie gaat racen met zo’n bak! die MAG niet eens in een museum staan, alleen maar zonde!
inderdaad, zo’n auto daar moet gewoon mee geraced worden! :D
Ik zou een FXX ombouwen naar een P4/5 heb je iets van 800PK ben je gelijk super snel weet niet of dat trouwens mag. Volgens de regels van de 24 uur op de Nurburgring!!
Ciao
Squadra
@squandra, waarom dan neit met je FXX meedoen? mag dat niet?
aanzienlijk makkelijker om er een FXX motor in te lepelen lijkt mij!
@ Patrick
Mag inderdaad niet van Ferrari, ze zijn puur bedoeld als testcase!
@papa: maar als je een berg geld neerlegd, is ferrari best gewild om dat fxx blok in die P4/5 te hangen.
Misschien mijn auto ook maar eens laten fotoshoppen, leuk voor op de desktop.
Wat ik me wel opeens afvraag is waarom die P4/5 voor een Mitsubishi Colt CZC staat. Doet een beetje afbreuk aan het plaatje. Maar goed, op het origineel was dat ook al zo. Verder: Erg gaaf! Wordt gelijk de mooiste racewagen present…
@Citrofiel: Waarschijnlijk omdat Pininfarina ook de Colt CZC heeft ontworpen ;)
Wat doet die Colt CC daar??
die doet ook mee met de 24
De P4/5 Competizione zal niet gebouwd gaan worden op het onderstel van een Enzo, FXX of MC12. Deze voldoen namelijk niet aan de regelgeving. Voor deze eenmalige onderneming wordt een speciale raceklasse (tijdelijk) opnieuw tot leven geblazen. Lees meer hierover in een oude column van me: http://www.autoblog.nl/archive/2007/08/31/revive-the-gtx
wat een ziek mooi ding is het eigenlijk, en die photoshop is alleen nog maar beter. al ben ik bang dat er nog wel wat meer spoilertjes bij komen.
way to relive the loosing legend glickenhaus. al gaat het de waarde van zijn auto natuurlijk skyhigh laten schieten.
De auto zal overigens niet de beroemde NART belettering krijgen.
Hulde voor Glickenhaus! Mooie photoshop bij de weg.
UPDATE Extra impressie geplaatst!
Legendes? Yeah right, leg me eens uit waarom?
Zou graag van Michiel een cursusje conceptauto’s photoshoppen zien :P
@ patrick: mag niet van ferrari
hele dikke bak! mooier dan een enzo iig
Luigi Chinetti jr. zou dit plan volledig ondersteunen denk ik zo!
Dat blauw refereert aan de Penske Sunoco Ferrari 512M van Mark Donohue / David Hobbs.
@ Ralph: Dat blauw refereert aan alle N.A.R.T. racewagens. Deze waren (bijna) altijd in het Amerikaanse kleurenschema uitgevoerd. Blauw met witte streep, dan wel wit met blauwe streep. Chinetti Jr. heeft overigens niets met deze P4/5 te maken. Zoals James al zei, die NART bestickering was een idee van mij.
Pfewww… even een emotie traanje wegpinken. Wat een gaaf ding!
ik ben serieus verliefd op deze auto, woorden schieten echt te kort, dit is gewoon het mooiste wat er op deze aardkloot bestaat en ontworpen is (naast Magan Fox)
als ik 27 miljoen zou willen zou ik er alles aan doen om deze auto te kopen of te laten ontwerpen…..
Zou wel onder LMP2 ingezet kunnen worden.
Niet geheel competatief natuurlijk, maar dan mag hij wel naar LeMans.
Reken maar dat ik dan langs de Nordschleife sta!
Maar is 2010 niet wat optimistisch?
@Klassiekerrally: waarom optimistisch? de P4/5 is ook in 1 jaar gebouwd, en daarbij moest alles vanaf nul beginnen. nu hebben ze de mallen al en kunnen ze dus veel sneller deze racewagen bouwen. en ze schrijven ook dat ze al in een ver gevorderd stadium zijn. wellicht dat meneer glickenhausen hier al langer aan werkt. ik ben benieuwd. hoop dat er wel wat aandacht aan besteed gaat worden, ook door de tv zenders. mag wel wat kosten dit grapje.
@ rider: Ik ben het met Klassiekerrally eens dat 2010 wel een erg optimistisch streven is. De technische ontwikkeling van de P4/5 Competizione is nog niet begonnen… Jim c.s hebben nu wel bedacht welk chassis en welke motor er (binnen de regelgeving) geschikt zullen zijn, maar verder dienen ze in principe helemaal opnieuw te beginnen. Het chassis in kwestie wordt al wel mee geracet, dus die ervaring hebben ze al. De mallen van de carrosserie zijn niet bruikbaar, want met een nieuw chassis en een nieuwe vereiste vorm ivm andere aerodynamica zullen ze de P4/5-lookalike body helemaal opnieuw moeten ontwikkelen. De verhoudingen zullen flink anders worden en denk daarbij als eerste aan een verlengd staartstuk.
De reden waarom hij met dit idee komt, is omdat de aandacht rondom zijn persoon talmende is. Voor zulke mensen betekent de graad van bekendheid veel.
Kan ie ook op stijgen..? :D
Nieuw plaatje:

En meer uitleg hier: http://www.coachbuild.com/index.php?option=com_content&task=view&id=168&Itemid=1