• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Je kunt dit jaar ook dames zien racen tijdens F1-weekenden

Auteur: machielvdd, gepost 16 januari 2020 om 13:05 – 22 Reacties

Veel saaier dan de Formule 1 kan het niet zijn, toch?

De vrouwenemancipatie in de racerij is in volle gang. Goed, alle raceklasses worden nog steeds gedomineerd door mannen en dat wel zo blijven ook, tenzij er een quotum wordt ingesteld. Toch hebben ambitieuze vrouwen tegenwoordig de kans om zich te bewijzen in hun eigen raceklasse: de W Series. Vorig jaar beleefde deze klasse zijn eerste seizoen.

De W Series gaat dit jaar aan zijn tweede seizoen beginnen, en ze gaat het wat groter aanpakken. Vandaag is de kalender bekend gemaakt. In plaats van zes races, gaan er nu acht races gereden worden. De zes races vielen vorig jaar samen met de DTM-weekenden. Nu zijn er echter ook twee races toegevoegd in de F1-weekenden. Als de woorden “diversiteit en inclusiviteit” vallen, zijn organisaties natuurlijk maar wat graag bereid hun medewerking te verlenen. Het gaat om precies te zijn om de races in de Verenigde Staten en Mexico. De dames zullen het tegen elkaar opnemen op de kwalificatiedag van de Formule 1.

De complete kalender ziet er als volgt uit:

  • 30 mei: Sint-Petersburg, Rusland
  • 13 juni: Anderstrop, Zweden
  • 27 juni: Monza, Italië
  • 11 juli: Norisriong, Duitsland
  • 23 augustus: Brands Hatch, Groot-Brittannië
  • 5 september: Assen, Nederland
  • 24 oktober: Austin, Verenigde Staten
  • 31 oktober, Mexico-Stad, Mexico

Zoals te zien doet de W Series, net als vorig jaar, ook ons eigen landje aan. Er is voor de vaderlandslievende Nederlanders ook weer wat te juichen, aangezien Beitkse Visser dit jaar opnieuw van de partij zal zijn. Vorig jaar moest ze het onderspit delven tegen de Britse racechick Jamie Chadwick.

Foto: een volkomen willekeurig geselecteerde deelneemster.

Ook interessant!

  • Video - Grote crash in W Series met o.a. Beitske Visser
  • Beitske Visser: ook vrouwen kunnen in de Formule 1 rijden
  • Gespot - Mercedes-AMG GT Black Series met een F1-sausje
  • Mercedes F1
    Het kan volgend jaar weleens erg slecht gaan met Mercedes F1

Nieuwste artikelen

  • Video: Mijn knipperlicht staat aan, DUS ik kom
  • Porsche pakt de beste Carrera op de juiste wijze aan
  • Nee maar! Keert de leukste hot hatch terug?
  • De PORSCHE 997.2 Turbo Cabrio van Dick heeft het ALLEMAAL #MijnAuto
FacebookTweetPinLinkedIn

Beitske-Visser, Formule 1, jamie-chadwick, Racing, w-series

Vorig bericht: « Zo hoog worden de CO2-boetes voor autofabrikanten
Volgend bericht: Ook Toyota zet in op de vliegende ‘auto’ »

Lees Interacties

Reacties

  1. koeberg zegt

    16 januari 2020 om 13:29

    > Foto: een volkomen willekeurig geselecteerde deelneemster.
    Kom op. Heeft ze geen naam? Deze bewoording getuigt wel van ontzettend veel desinteresse.

    Login om te reageren
    • Edge zegt

      16 januari 2020 om 13:32

      @koeberg: Tip: Coureurs (en dus ook deze dames) hebben op heuphoogte normaal gesproken een riempje met daarop de naam, de vlag van hun land en eventueel een bloedgroep. Dat leert ons dat dit de Italiaanse Vicky Piria is.

      Login om te reageren
      • dawwg zegt

        16 januari 2020 om 22:09

        @edge: En eventueel bloedgroep ? Sommige deelneemsters zijn Terminators ?

        Login om te reageren
    • machielvdd zegt

      16 januari 2020 om 14:00

      @koeberg: Nog een tip: er zit een link bij.

      Login om te reageren
    • davelepeef zegt

      16 januari 2020 om 22:34

      @koeberg: (pssst… Het is sarcastisch) Ze is veel te knap om willekeurig gekozen te worden :X

      Login om te reageren
  2. gertjan2012 zegt

    16 januari 2020 om 13:32

    Niks nieuws toch? Het hele Europese seizoen reed de F2 , F3 en Porsche Supercup al in het voorprogramma waar ook regelmatig dames in rijden. Overigens is dit W series initiatief wel tof en rijden er vooraan toch wel dames die een goed potje kunnen sturen ( Chadwick en Visser bijvoorbeeld )

    Login om te reageren
  3. VeniVidiVici zegt

    16 januari 2020 om 14:00

    Doet Stéphane Kox ook mee?

    Login om te reageren
    • gertjan2012 zegt

      16 januari 2020 om 14:37

      @venividivici: nee, die is vorig jaar al afgevallen in de selectie ronde’s

      Login om te reageren
      • VeniVidiVici zegt

        16 januari 2020 om 16:24

        @gertjan2012: Hmm… dan ga ik niet kijken!

        Login om te reageren
  4. Edge zegt

    16 januari 2020 om 14:05

    Ik blijf die hele W-Series een belachelijk initiatief vinden. Autosport is juist een van de sporten waar je, in tegenstelling tot bijvoorbeeld voetbal of kickboksen, geen nadelen ondervindt van de fysieke verschillen tussen man en vrouw. Deze dames hebben de ambitie om iets te bereiken in de autosport, en dat doe je alleen door je te meten met de allerbeste, niet door enkel in een veld met vrouwen te rijden want dan weet je nog steeds niet hoe goed iemand uiteindelijk is. En dan krijg je als kampioene ook nog 15 superlicentiepunten. Met andere woorden, als zo’n Chadwick drie jaar op rij kampioen wordt mag ze de F1 in, terwijl zich nooit heeft hoeven meten met leeftijdsgenoten als Leclerc, Verstappen, Russell, en Stroll of de talenten die nu in de F2 (gaan) rijden zoals Mick Schumacher, Schwartzmann, Armstrong en dergelijke.

    Het klinkt heel lomp, maar als je iets voor vrouwen in de autosport wil doen moet je deze hele generatie afschrijven en je richten op jongere meisjes. Start een soort Red Bull Junior Team of studiebeursprogramma waarbij je de wereld afreist en try-outs houdt voor meisjes die karten of interesse in karten hebben. De besten daarvan geef je vervolgens financiële steun om Europees te kunnen karten en om daarna F4, F3 en F2 te rijden. Ondertussen stel je oud-coureurs aan die als mentor die die meisjes helpen hun racecraft te verbeteren, en zorg je voor een team dat de dames binnen dit programma aan sponsoren helpt zodat de financiële last niet enkel op de W-School neerkomt en ze uiteindelijk zonder dat programma kunnen overleven in de Autosport.

    Login om te reageren
    • Ram-G-maN zegt

      16 januari 2020 om 14:41

      @edge: Als je meer meisjes wilt aansporen tot de motorsport dan heb je juist een platform nodig met exposure zoals de W Series dat biedt.
      Je hebt nu eenmaal voorbeelden nodig wil je iemand inspireren. Zoals Lewis Hamilton die nu veel jongens met een migratie achtergrond inspireert om ook te gaan karten.

      Login om te reageren
      • Dutchdriftking zegt

        16 januari 2020 om 15:06

        Op zich best een goede zaak. Of dit ook toekomstig vrouwelijke formule 1 coureurs gaat opleveren is een tweede, maar het idee is leuk.

        Login om te reageren
    • speckracing zegt

      16 januari 2020 om 20:44

      @Edge: Jamie Chadwick rijdt momenteel F3 Asia Cup hoor. http://www.f3asia.com

      Login om te reageren
  5. raoufff zegt

    16 januari 2020 om 14:32

    Altijd fijn om dames te zien die houden van poken.

    Login om te reageren
  6. larini zegt

    16 januari 2020 om 14:48

    Ik kijk echt uit naar de W-series. Lippenstift opdoen, achteruit inparkeren, fileparkeren en tijdens de pitstop maxicosi wisselen allemaal in één race!

    Login om te reageren
  7. onlyporscheman zegt

    16 januari 2020 om 14:58

    Instagram fotomodel wanna be racer? Nee dankje.

    Login om te reageren
    • marinepower zegt

      16 januari 2020 om 15:20

      @onlyporscheman: tja, als je alleen op Porsche-mannen valt….

      Login om te reageren
    • Onehp zegt

      16 januari 2020 om 16:32

      @onlyporscheman: de ironie, je hebt niets met oppervlakkigheid, maar je laat je zo uit? Zelfs in de middeleeuwen kon men een mooie vrouw appreciëren die kon paardrijden…

      Login om te reageren
      • dawwg zegt

        16 januari 2020 om 22:10

        @onehp: Je bedoelt diezelfde middeleeuwen waar alleenstaande vrouwen met katten op de brandstapel gezet werden of met rotsblok aan de benen moesten leren zwemmen ?

        Login om te reageren
        • davelepeef zegt

          16 januari 2020 om 22:36

          @dawwg: dat waren heksen, da’s andere koek.

          Login om te reageren
    • 87sandyd zegt

      17 januari 2020 om 09:03

      @onlyporscheman: Jezus, als er gevraagd word om een foto te maken voor de sponsoring van de raceserie ga je er toch niet als een clown op staan? Wat doet ze in godsnaam verkeerd? Kijkt ze een beetje te sexy voor je?

      Login om te reageren
  8. eviva zegt

    17 januari 2020 om 11:23

    Wat een flauwekul, vrouwen zijn al decennia lang goed vertegenwoordigd bij races en dat moet mooi zo blijven.
    Als Pitspoes!!

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North