• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Kale Fiat Grande Panda is echt heel basic

Auteur: RubenPriest, gepost 31 januari 2025 om 15:56 – 28 Reacties

Kale Fiat Grande Panda is echt heel basic

Zo kaal als deze krijgen wij de Fiat Grande Panda niet eens.

Het is geinig dat Fiat de Grande Panda heeft teruggebracht in een retro jasje. De Italiaanse hatchback stond altijd al bekend als een eenvoudige wagen die je van A naar B bracht. Die kenwaarden zijn niet verloren gegaan met de Italianen als je de basisuitvoering bekijkt.

Hier in Nederland kunnen we de Grande Panda ook op stalen velgen krijgen, maar zó kaal nou ook weer niet. In sommige landen start de configuratie wel behoorlijk basic. Iets dat we nog nauwelijks gewend zijn in 2025 bij nieuwe auto’s.

basis Fiat Grande Panda

Deze basis Fiat Grande Panda heeft bijvoorbeeld geen scherm voor infotainment. Het Italiaanse merk heeft het normaal gesproken 10 inch digitale scherm achterwege gelaten. Om het gat op te vangen is niet gekozen voor een leeg vak á 997 GT3 RS, maar voor een plastic schutbord. Ja dat kan je ook zo oplossen. Fraai is anders. In dat stuk plastic kun je dan wel weer je telefoon verbinden met USB. Dat dan weer wel.

De basisversie heeft verder geen elektrische ramen achter, handmatige bediening van de buitenspiegels en een manuele bediening van de airco. Ja, boeiend. Waar hebben we het eigenlijk over. We zijn zo strontverwend geraakt in moderne auto’s, 15 jaar geleden was dit doodnormaal op een instapper.

In Italië verkoopt Fiat de basis Grande Panda voor 18.900 euro. Dan krijg je zo’n kale versie met 16 inch stalen velgen. Zoals gezegd is deze versie in Nederland niet te krijgen. De goedkoopste Panda bij ons begint bij 25.323 euro. Mind you, dan staat ‘ie nog steeds op stalen velgen. Zie foto:

Wat zeg jij. Moeten we ook zo’n goedkopere variant krijgen voor minder dan 20 mille? Of geloof je het wel en ben je van mening dat een beetje luxe toch wel op z’n plaats is? Laat het weten in de comments!

Ook interessant!

  • Heet! De nieuwe Fiat Panda is hier
    Heet! De nieuwe Fiat Panda is hier
  • Fiat brengt de Grande Panda 4x4 terug
    Fiat brengt de Grande Panda 4x4 terug
  • Nu weten we het zeker: de nieuwe Panda is cool!
  • Fiat Grande Panda prijs: niet de goedkoopste!
    Fiat Grande Panda prijs: niet de goedkoopste!

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Nissan GT-R R35 ter wereld heeft een nadeel
  • Huh? Keert dan alsnog deze leuke sportauto terug?
  • BMW onthult wat NOOIT achter een betaalmuur gaat komen
  • Deze auto’s worden volgend jaar helaas geen youngtimer
FacebookTweetPinLinkedIn

Fiat, geld, grande-panda, italie

Vorig bericht: « Herken jij welke EV hieronder schuilgaat?
Volgend bericht: Vergeet de nieuwe, deze M5 wil je »

Lees Interacties

Reacties

  1. Hubert zegt

    31 januari 2025 om 16:06

    Van die stalen velgen vind ik nog het minst storende.
    Gezien de mensen die er in gaan rijden (thuiszorg / beginnende bestuurders) en dat ze meestal in de binnenstad te vinden zijn, lijken stalen velgen mij ideaal.
    En vind ze op deze auto er ook nog eens stoer uitzien.

    Login om te reageren
  2. 1985 zegt

    31 januari 2025 om 16:18

    Kijk zo willen we hem hebben, wel 10K minder graag. Zoals vroeger💪🏻

    Login om te reageren
    • pier zegt

      31 januari 2025 om 22:43

      Tja dat kan je ook wel zeggen aan de kassa op zaterdag voor de boodschappen: da’s dan €175,28 meneer. ‘Oh, nou, liever €100 minder net als vroeger’! Werkt ook niet.

      Login om te reageren
  3. Jagris zegt

    31 januari 2025 om 16:24

    Heel leuk zo. De Italiaanse variant lijkt mij een prima huurauto om op vakantielocatie te huren.

    Login om te reageren
  4. gekketurbo zegt

    31 januari 2025 om 16:25

    €15,6k ex de BTW, zou het fantastisch doen bij de lokale pizzaboeren. 200km is meer dan zat in de stad…

    Login om te reageren
    • PunicaOase zegt

      31 januari 2025 om 16:50

      Inderdaad prima bezorgkarretje..

      Login om te reageren
  5. lecomte zegt

    31 januari 2025 om 17:18

    Voor een basisuitrusting is dit prima!
    Dat gezeur over een plastic afdekplaat, je kan er je telefoon op zetten en aansluiten. Dit is meteen je infotainment en niets mis mee.
    En kap eens met dat eeuwige “dat dan weer wel” of “oprecht” te gebruiken. Voegt totaal niets toe.

    Login om te reageren
    • Jopie zegt

      31 januari 2025 om 22:42

      Zullen we de volgende uitspraken ook meteen maar uit de ban doen:
      – om het zomaar te zeggen.
      – zeg maar
      – zal ik maar zeggen
      – lopen, rijden, werken i.p.v. lope, rijde, werke
      – auto i.p.v. oto
      – uiteraard
      – zoals jullie wel bekend

      Login om te reageren
  6. Johanneke zegt

    31 januari 2025 om 17:35

    Ik vind manuele ramen achter altijd te karig. Ik koop geen auto’s die dat hebben. Slaat nergens op overigens, maar het zit mij niet lekker. Als ze je daar nog voor willen naaien qua prijs, rot dan maar lekker op.

    Overigens is mijn kutnissan uit 2006 luxer dan de 5 serie van de buren die een stuk nieuwer is. Dat is ook niet best eh. Geen parkeercamera vooral, hoe dan. Ik wil nooit meer zonder, we moeten iedere dag fileparkeren.

    Login om te reageren
    • RooieRick zegt

      31 januari 2025 om 19:36

      Elektrische ramen achter maakt de auto weer wat duurder. Ik zit nooit achterin, dus geen last van en wat er niet op zit, kan niet stuk gaan.

      Verder snap ik niet waarom je bijna altijd je eigen auto’s erbij moet betrekken in een post. Dit gaat over een Fiat en niet over je Nissan of de BMW van je buren.
      Zelf zou ik ook niet trots zijn als ik niet kan fileparkeren zonder camera.

      Login om te reageren
      • pier zegt

        31 januari 2025 om 22:47

        Knap hè, how can I make this about me. En we hebben toch geleerd te parkeren met spiegels, zo moeilijk is dat niet.

        Login om te reageren
        • Johanneke zegt

          1 februari 2025 om 07:56

          Zet jij maar eens met 100% succes rate een 4.5 meter lange auto in een 5 en een beetje meter lange parkeerplek zonder hulpmiddelen behalve je spiegels. En een beetje strak langs de stoep eh.

          En ik vind het overigens hilarisch dat jullie je ergeren aan een random gozer die een comment schrijft op een blogje. Waar hebben jullie nog meer last van in jullie dagelijks leven? Eten in de supermarkt dat niet goed gespiegeld is? Vogelpoep op straat?

          Login om te reageren
          • hotze zegt

            1 februari 2025 om 09:59

            Nou hondenpoep is inderdaad bijzonder ergerlijk. En als het lukt pak ‘k het achterste uit het schap ivm spiegelen. Wat bv. ook irritant is: een scheef liggende reep in het schap, die leg ik dan even recht. En dat zonder achteruitrijcamera, erg jammer dat die ontbreekt trouwens in de huidige auto maar dat zat in een pakket van € 1000 en er zit al genoeg aan optie-onzin op.

            Login om te reageren
      • Zesje zegt

        6 mei 2025 om 01:01

        Exact wat ik dacht. Nog ff en je klaagt dat er ook geen zelf-inparkeer functie opzit.
        Ik heb nog auto’s zonder R buitenspiegel of stuurbekrachtiging.
        Die R buitenspiegel is wel armoe idd maar ik heb ook auto’s met camera en piepers en zonder dat en eerlijk gezegd maakt het me niks uit.
        Je zoekt je plekje en kwakt hem erin, ook zonder stumperhulpjes.

        Login om te reageren
    • Bastiaan zegt

      1 februari 2025 om 05:08

      “Geen parkeercamera vooral, hoe dan. Ik wil nooit meer zonder, we moeten iedere dag fileparkeren.”

      Dus als ik het goed begrijp beschik je niet over voertuigbeheersing, maar begeef je je wel in het verkeer? Wat een fijne gedachte weer! Zo zag ik gister nog iemand de grootste moeite heb een Fiat 500 te parkeren in een vak waar 2 stuks in paren.

      De camera is een hulpmiddel, kan praktisch zijn, maar je moet je auto kennen. Persoonlijk vind ik de periode zeer irritant en afleidend.

      Handbediende ramen achter was voor mij altijd al een aansluiting. Alles handbediende of alles elektrisch.

      Login om te reageren
      • Johanneke zegt

        1 februari 2025 om 07:52

        Gozer, gaat ie?

        Ga jij maar een fileparkeren en zet met 100% succes rate je trekhaak op 2cm van degene achter je zodat je zelfs in de krapste plekjes kan parkeren.

        Jullie zijn allemaal een beetje de weg kwijt. Ik zeg nergens dat ik niet kan fileparkeren zonder camera. Dat bedenken jullie voor mij, heel bijzonder. Ik zeg enkel dat ik niet meer zonder wil. Begrijpend lezen is en blijft een vak op school eh kinderen.

        Login om te reageren
    • O plaat zegt

      1 februari 2025 om 16:10

      Ik heb wel 2 wagens staan met manuele raam bediening vooraan. Nog al moeilijk om een 1966 mustang te vinden met elektrische ramen. Het zelfde met mijn VW bus.

      Login om te reageren
  7. kniesoor zegt

    31 januari 2025 om 17:54

    Zo’n basisversie voor EUR 7K minder zou wat mij betreft prima volstaan.

    Login om te reageren
    • hotze zegt

      1 februari 2025 om 09:48

      In Italië proberen ze Fiat nog te promoten. Die basisversie is een China-achtige prijs, dat gaan ze niet in ons land doen 😒

      Login om te reageren
  8. moveyourmind zegt

    31 januari 2025 om 19:06

    Gemiste kans!

    Ze hadden die telefoonhouder verschuifbaar moeten maken, net als bij de oer-Panda de asbak.

    Login om te reageren
    • Bastiaan zegt

      1 februari 2025 om 05:11

      … Maar toen mochten we nog roken 😂🤣🍀
      . Telefoon in het verkeer is toch echt verboden 👍😉

      Login om te reageren
  9. pietertje123 zegt

    31 januari 2025 om 19:13

    Lijkt mij helemaal prima zo. Automatische airco? zet ik toch alleen op lange ritten aan, korte ritjes vind ik het onzin (ongezond, technisch slecht door condens en meerverbruik zonder nut want tegen de tijd dat de hele auto koel is ben je er al)
    Ramen achterin? Zet ik nooit open, ook niet nu ik dat electrisch zou kunnen.
    Die plaat, tja, dat had wel wat leukers kunnen zijn: bak met antikras/rammel vilt voor sleutels, snoepjes. Klemmetje(s) voor parkeer pasjes en bonnetjes, bekerhouder die je wel schoon kunt houden, telefoonhouder met draadloze lader, kan allemaal voor weinig in bulk gemaakt worden. Binnenkort bij Ali zeg maar.
    Vooral een bak voor losse zooi is altijd erg welkom in het autoleven na de folderfoto’s.

    En of veel ruimte tussen stoelen en bodem of juist dicht: daar hoopt zich allerlei vallend materiaal op (frietjes, pennen, sleutels, muntjes, nog meer frietjes en rietjes, kruimels en van die gezonde zaadjes die van je broodje af vallen voordat je ze op kunt eten)

    Wel heel belangrijk is de kachel: die moet rap warm zijn om de ramen warm/ontwasemd te krijgen want alle stadsauto’s mogen alleen bestuurd worden door mensen die de knoppen van de ontwaseming/ventilatie zo weten in te stellen dat het systeem dat vooral niet doet.
    Of gewoon nog simpeler maken: geen knoppen: altijd ruiten eerst de al dan niet bewerkte buitenlucht.

    Steelies zijn uitstekende dingen, ziet er prima uit en een stripje kunststof langs de portierranden is het een perfecte stad-en-omgeving auto.

    Login om te reageren
  10. eaudi zegt

    31 januari 2025 om 19:24

    … en hangmatstoelen ontbreken nog.

    Login om te reageren
    • hotze zegt

      1 februari 2025 om 09:51

      Dat zou zeker voor de frieteter in de post voor jou een welkome aanvulling zijn.

      Login om te reageren
  11. RooieRick zegt

    31 januari 2025 om 19:39

    Lijkt mij een uitstekende basis voor een Panda. Jammer dat deze niet geleverd wordt in Nederland. Niet iedereen hoeft een infotainment scherm in de auto.
    Elektrische ramen voor, airco en je kan je telefoon aansluiten en opladen. Wat zou je nog meer nodig moeten hebben tegenwoordig als basisuitrusting?

    Login om te reageren
  12. utregcity zegt

    31 januari 2025 om 19:51

    Waarom staat dat ding zo hoog op z’n wielen? 🤔

    Login om te reageren
    • hotze zegt

      1 februari 2025 om 09:52

      SUV-uitstraling.

      Login om te reageren
  13. pier zegt

    1 februari 2025 om 11:47

    Waarschijnlijk heeft deze meer beenruimte achterin, maar ik zou toch echt de R5 kiezen boven deze.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North