Kampers knokken om illegale verkeersdrempels in Breda
Die hobbels zijn ook lastig als je in een lage auto rijdt...

Waarom zou je wachten op de uiterst langzame beslissingen van de gemeente als je ook zelf actie kunt ondernemen?
Omdat bewoners van een woonwagenkamp in Breda vinden dat automobilisten te hard door hun Weegbladtuin (straat) denderen, hebben ze een aantal verkeersdrempels aangelegd. Een week lang konden hun kinderen weer veilig op straat spelen. Echter, niet iedereen was blij met het idee. Een bestuurder beweert schade te hebben aan zijn auto dankzij de doe-het-zelf drempels. De gemeente is ook niet gediend van mensen die het recht in eigen hand nemen, en stuurde daarom vandaag een groep werklui naar het plaats delict om de weg weer glad te strijken.
De bewoners kwamen direct in actie en beschermden hun creatie door hun auto's er bovenop te parkeren. Zestien politieagenten werden erop afgestuurd om te zorgen dat het protest niet zou escaleren. De bewoners werd de keuze gegeven hun auto's zelf te verplaatsen, òf toekijken hoe een sleepwagen nou precies werkt met mogelijk een leuke prent als gevolg.
De bewoners kozen voor de goedkope en minst pijnlijke optie. De drempels werden direct gesloopt. Gelukkig is de gemeente de kwaadste niet. Zij gaan op zoek naar andere manieren om het verkeer af te laten remmen, bijvoorbeeld door het plaatsen van bloembakken. Daar kunnen kinderen zich dan goed achter verstoppen, om zich vervolgens onoplettend voor je bumper te werpen. Puik plan. Zullen de bewoners blij mee zijn. (Via Breda dichtbij)




