Geniale ingeving of een artistieke mislukking?
Er zijn maar weinig auto’s op de snelweg die zoveel indruk weten te wekken als een Rolls-Royce Phantom. De verticale grill met chromen sierlijst, de motorkap die zich eindeloos lang vooruit lijkt te strekken, de enorme lengte van de auto zelf. Het is echt een voertuig die er voor moet zorgen dat al het gepeupel automatisch aan de kant gaat, zodat jij als bestuurder (of als inzittende) sneller op je bestemming kan zijn.
Maar bij deze Phantom gaat het gepeupel misschien niet aan de kant. Sterker nog, vermoedelijk gaat het volk met verbazing naar deze vierwieler kijken, zich afvragend waarom het getekend is met Coachella-fitgirl-achtige facepaintstrepen. Deze specifieke Rolls is namelijk gedecoreerd met een verfkwast, die onder meer de koplampen, benzinedop en handgrepen accentueren. Ook het lijnenspel van het voertuig wordt gevolgd, met lichtblauwe, donkerblauwe en rode strepen.
Bedenker van dit kunstwerk is de Amerikaan Bradley Theodore. An sich is het idee natuurlijk wel grappig, om zo’n aristocratisch icoon op te leuken met de simpele kleuren. Het is alleen de vraag wie het gaat kopen. De auto staat/stond bij de Abu Dhabi-dealer, waarschijnlijk rijdt de Rolls daar dus ergens in de regio rond.
De bestuurder van de auto gaat – naast wat er op de motorkap ligt – overigens niet veel merken van het kunstwerk. Binnenin is de auto namelijk niet aangepast. Dat betekent zeeën aan heerlijk beige leer, die je in pure comfort naar je bestemming zullen verplaatsen. Met veel verbaasde gezichten die je achtervolgen.
Fotocredit: Rolls-Royce Motor Cars, Abu-Dhabi Motors, via Facebook.
Een ding is zeker, saai is hij niet.
Dit is geen kunstenaar, maar een vandaal
Ik was op zoek naar een banaan met ductape.
@dromedaris: handig als afneembare trekhaak!
Ooit apen dergelijke kunst zien maken die men tentoonstelde in een museum en met verborgen camera filmde waarbij kunstcritici hun lovend zegje deden. Was jaren geleden op een Vlaams televisieprogramma. Lachen!
@Volvo_440_turbo: hebben ze hier in Nederland een keer gedaan met “kunst” van de Ikea, stonden de kenners zich in het museum ook aan te vergapen
@Volvo_440_turbo: apen zijn geniaal.
Heerlijk toch. Het is een statement. Net zoals die banaan die met tape tegen een witte muur werd geplakt. Wie is de kunstenaar en wat wil die in vraag stellen. Dat is de vraag.
@leaper035t: simpel: welke zot wil monnie op de tafel gooien voor me banaan?
Vroeger lag dit soort volk naakt aan de ketting., nu lopen ze gewoon rond als kunstenaar. Bah.
@mercmeister: dat zegt wel iets over jou als je een vrij lopende kunstenaar viezer vindt dan een vast geketende naakte man…
@MercMeister: Jij hebt blijkbaar dezelfde standaarden als die men in de middeleeuwen had. Goed van je! Jij bent een slimme jongen!
In elk geval een niet bijzonder getalenteerd kunstenaar.
Mooi of lelijk doet niet ter zake; de kunst op de Rolls doet wat ie doen moet.
Iedereen heeft een meer of minder genuanceerde mening over de ge-update phantom… doel bereikt dus.
Mooi stukje kunst
Verbannen naar een onbewoond eiland. Zonder verf en kwasten. “Kunstenaar”. Rot toch op.
Prachtig en gewaagd. Heeft Herman Brood dit ook niet eens gedaan? Als je het zat bent gewoon een wrap!
@scrmeagle: Ja, klopt! Zijn eigen Amerikaanse Station met urnen op het dak stond altijd ergens in de (buurt van de-) Gerrit van der Veenstraat, en op mijn lagere school had de auto van de vader van een klasgenote (1998 of 1999) een origineel Brood-schilderijtje op zijn auto.
Op deze Rolls vind ik het leuk en origineel, en w.m.b. ook stukken leuker dan de “speciale” oplagen vanuit de fabriek, waarbij alles zwart is (of zo iets. Gaap…).
Totale mislukking.
Zal dus wel weer ettelijke miljoenen opbrengen.
Dubai…..wat een domme sjeiks. Compleet gestoord
De kunstenaar werd ” geinspireerd” door de Bentley die door John Lennon onder handen is genomen?
Met waterverf gedaan, hoop ik?
Stond vorige week in Dubai in een rijtje met 5 andere RR’s, allemaal verschillende typen, allemaal beschilderd