• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Lexus-garantie is nu 5x (!) zo lang als die van Mercedes

Auteur: machielvdd, gepost 11 oktober 2021 om 18:01 – 34 Reacties

Lexus bood sowieso al de langste garantie van de premiummerken, maar nu doen ze er nog een serieuze schep bovenop.

De Duitsers zijn heer en meester in het premiumsegment en dat zal wellicht altijd zo blijven. Tot nu toe heeft nog geen enkel niet-Duits merk echt een vuist kunnen maken in Nederland. Ook Lexus niet. Ze kunnen nog zulke goede producten neer zetten, maar zoals een wijs voetballer ooit zei: uiteindelijk winnen de Duitsers.

In tegenstelling tot bijvoorbeeld Infiniti geeft Lexus echter de moed niet op. Ze hebben nu weer een nieuwe troef: de garantie. Niet dat ze daarmee achter liepen, want de garantie van Lexus was sowieso al langer dan van de Duitse concurrentie. Audi biedt namelijk vier jaar garantie (met wat kanttekeningen), BMW drie jaar en Mercedes maar twee jaar (het wettelijke minimum). Op een Lexus daarentegen krijg je vijf jaar fabrieksgarantie.

Het merk gaat er nu nog eens dunnetjes overheen, want Lexus biedt nu maar liefst 10 jaar of 200.000 km garantie aan. Dat is doodleuk vijf keer zo lang als de garantie die je krijgt op een Mercedes. De garantie krijg je niet alleen als je nu een nieuwe Lexus koopt, het aanbod geldt eveneens voor oudere Lexussen. Ook is de garantie overdraagbaar.

De gratis verlengde garantie gaat in nadat de reguliere fabrieksgarantie is afgelopen. Voorwaarde is dat het onderhoud volgens de fabrieksvoorschriften is uitgevoerd. Dat betekent niet dat de auto per se altijd bij de dealer onderhouden moet zijn. Wel moet een auto niet ouder zijn dan 10 jaar en niet meer dan 200.000 kilometer gereden hebben. Helaas voor onze hoofdredacteur komt zijn Lexus dus niet in aanmerking.

Met de uitgebreide garantie troeft Lexus niet alleen de Duitse Drie af, maar eigenlijk ook meteen alle andere merken. Tot op heden was Kia de koning van de garantie, met 7 jaar/150.000 km, maar Lexus gaat daar nu dus ruimschoots overheen.

Ook interessant!

  • BMW is Mercedes voorbij
    BMW is Mercedes voorbij (en Audi helemaal)
  • De prijs van de nieuwe Lexus NX is niet niks
    Lexus gaat Porsche na-apen
  • Premiummerken Audi, BMW en Mercedes niet in top 10
  • Lexus
    Video: meneer bekijkt Lexus op zeer bijzondere wijze

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
  • Autosalon van Brussel 2026: dit zijn de primeurs
  • Kia viert 80-jarig bestaan met dit bijzondere apparaat
  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
FacebookTweetPinLinkedIn

Audi, garantie, Lexus, Mercedes

Vorig bericht: « Nederlander koopt Bugatti EB110 voor €2,2 miljoen
Volgend bericht: Deze Toyota Mirai haalde een praktijkrange van 1.300 km »

Lees Interacties

Reacties

  1. MarcoM zegt

    11 oktober 2021 om 18:13

    Geeft toch wel aan hoe hun het merk vertrouwen. Ik zie wel eens filmpjes van motoren Zimmer op Youtube over Mercedes, je zou bang worden om er zelfs eentje te kopen. De kwaliteit van Lexus, Hyundai, Kia en Toyota worden blijkbaar steeds beter terwijl de Duitsers meer steekjes laten vallen jammergenoeg.

    Login om te reageren
    • stuko zegt

      11 oktober 2021 om 19:19

      @marcomanta: wat jij roept en veronderstelt is precies wat ze willen dat je doet 😉

      Login om te reageren
    • Variomatic zegt

      11 oktober 2021 om 21:03

      @marcomanta: nee dus, het is gewoon een kwestie van vraag en aanbod. Kia, Hyundai, Lexus, en in mindere mate Toyota moeten gewoon meer moeite doen om klanten naar hun showroom te lokken. Men blijft de duitse merken gewoon kopen ook al is de garantie korter, ze hoeven gewoonweg niet (gratis) aan te bieden om hun auto’s te verkopen. Wel bieden ze vrijwel allemaal tegen bijbetaling tot drie jaar extra garantie, leuke extra marge/upsell mogelijkheid die Toyota etc wellicht gewoon in de verkoopprijs verdisconteert..

      Login om te reageren
      • MarcoM zegt

        11 oktober 2021 om 22:10

        @variomatic: kijk eens naar de verkoopcijfers, en dan bedoel ik niet alleen Nederland.

        Login om te reageren
    • erikabarth zegt

      13 oktober 2021 om 17:41

      Tja het blijft een veredelde toyota met bijbehorende zompige rijeigenschappen, dus ik bedank vriendelijk.
      Ook is het een sigaar uit eigen doos met die 15000km betaal je die garantie dubbel en dwars zelf en slijtage delen zijn uitgesloten van garantie, andere merken is het tegenwoordig 25000/30000 km of 2 jaar.

      Login om te reageren
  2. 205GTI16 zegt

    11 oktober 2021 om 18:29

    Klinkt allemaal mooi…….
    Totdat je nokkenas door een productiefout breekt tijdens het rijden, vervolgens je V8 sloopt…

    Dan zegt Lexus Nederland tot 3x toe, geen coulance, zoek het maar uit kostenpost voor jouw door onze productiefout ligt tussen 10000-14000 euro….

    Ondanks dat de wagen op tijd zijn beurten gehad heeft en zelfs de Lexus dealer het er niet mee eens is….

    Login om te reageren
    • Erik zegt

      11 oktober 2021 om 18:47

      Een beetje advocaat maakt daar gehakt van, tenminste als alle stempeltjes conform voorschrift in het onderhoudsboekje staan, geen stempeltje in het boekje, geen garantie volgens voorschrift. Dat een dealer/klant zegt dat het een productiefout is wil niet zeggen dat het ook zo is.

      Login om te reageren
      • 205GTI16 zegt

        11 oktober 2021 om 19:02

        En als het een onafhankelijke motorenbouwer betreft. Schade komt duidelijk niet door gebruik / verkeerd gebruik / te weinig smering….

        Login om te reageren
    • Johanneke zegt

      11 oktober 2021 om 18:51

      Dit soort dingen hoor ik bij veel merken. Ook bij Kia, en een collega van mij had de versnellingsbak van zijn Up! binnen 2 jaar kapot, ook helemaal niks gekregen. Als je een rechter in de arm neemt, hoe groot zijn je kansen dan vraag ik mij af. Want bijvoorbeeld die versnellingsbak, ik kan mijn versnellingsbak nu ook slopen als ik wil, geef mij 5 minuten. Hoe bewijs je dat het daadwerkelijk een productiefout is, en niet schade door eigen toedoen.

      Login om te reageren
    • goodvibrations zegt

      11 oktober 2021 om 19:45

      Eerste keer dat ik zo’n verhaal hoor over Lexus.. wel diep triest als dit zo is binnen de garantie termijn… Audi en BMW zouden failliet gaan als ze deze termijn hadden.. zou goed zijn om vanuit de Eu te eisen.. dan zijn ze gedwongen wat betere kwaliteit te leveren.. kennis was 12,5K kwijt aan een Passat GTE.. en ken ook meerdere die hun DSG binnen 5 jaar (vanaf nieuw) kapot hadden met minimaal 5K kosten.. en ik ben eigenlijk of best wel gecharmeerd van VAG producten.. maar te bang voor de kwaliteit om het te kopen..

      Login om te reageren
      • MrHyde zegt

        11 oktober 2021 om 20:56

        @goodvibrations, je telefoon heeft wat past van bad vibrations gehad. Je toetsenbord is namelijk stuk. Elke interpunctie (zowel komma als punt) wordt weergegeven als 2 puntjes en je hoofdletters bij een nieuwe zin zijn ook verdwenen.

        Login om te reageren
        • katoenboer zegt

          11 oktober 2021 om 22:24

          @MrHyde: bedankt voor het opmerken! Hadden we nog niet gezien.

          Login om te reageren
        • escort77 zegt

          12 oktober 2021 om 06:09

          @MrHyde: waarschijnlijk hetzelfde merk telefoon als @Lincoln… al heb ik die hier volgens mij ook alweer even niet gezien…

          Login om te reageren
    • frank2b zegt

      11 oktober 2021 om 19:53

      @205gti16: Bij Lexus kun je pech hebben. Bij de Duitse drie moet je geluk hebben.

      Login om te reageren
      • 205GTI16 zegt

        12 oktober 2021 om 13:51

        Pech kan altijd…

        Het is hoe het merk er vervolgens mee omgaat. En daar gaat het hard mis, slechts 122786 km gelopen met een V8…..

        Kwaliteit, service en betrouwbaarheid, ik mis het even…

        Login om te reageren
        • frank2b zegt

          13 oktober 2021 om 22:59

          @205gti16: Allemaal in Nederland? Nederlandse RDW kan deze kms bevestigen? Lijken mij belangrijke elementen voor een importeur namelijk.

          Login om te reageren
      • erikabarth zegt

        13 oktober 2021 om 17:38

        @frank2b stwmmingsmakerij/fanboy geneuzel.

        Login om te reageren
        • frank2b zegt

          13 oktober 2021 om 23:00

          @erikabarth: Niet met je mond vol praten!

          Login om te reageren
          • erikabarth zegt

            21 oktober 2021 om 13:56

            @frank2b niet neuzelen als een blinde fanboy

            Login om te reageren
  3. Erik zegt

    11 oktober 2021 om 18:51

    Het mag ook wel eens gezegd worden dat Dacia gewoon 5 jaar garantie geeft op zijn Bi-Fuel (LPG) modellen en vertrouwen heeft in zijn producten.

    Login om te reageren
  4. b088y zegt

    11 oktober 2021 om 19:01

    Lexus heeft ook 3x zo veel onderhoudsbeurten als de Duitse 3.
    In dit segment word er snel 50-60k per jaar gereden, kan je elke 3 maanden naar de garage voor onderhoud…

    Login om te reageren
    • Svenska II zegt

      11 oktober 2021 om 22:21

      @b088y: Nee hoor, ik hoef niet naar de garage. Wordt keurig opgehaald, leuke vervangende auto en van binnen en buiten gewassen terug bezorgd…

      Login om te reageren
      • b088y zegt

        12 oktober 2021 om 08:36

        @svenska2: haal en breng services is inderdaad een mooie service.
        Ook een proefrit van een weekend is top!
        Dat je auto gewassen terug komt, is dat niet bij elk merk zo? (Bij BMW en Audi in ieder geval wel).

        Audi is met alles ‘gierig’ zowel proefrit als vervangende auto, zou je niet verwachten van ‘premium’ merk.

        BMW eigenlijk alleen positieve ervaringen (verschillende dealers)

        Login om te reageren
        • Erik zegt

          12 oktober 2021 om 11:18

          Mijn eigen ervaring is dat je helemaal niet luxe hoeft te rijden, zelfs bij Dacia kennen ze de haal en breng service inclusief van buiten en binnen reinigen na de onderhoudsbeurt.

          Login om te reageren
  5. banderas zegt

    11 oktober 2021 om 19:02

    Tesla, merken als Kia, Hyundai, MG e.d. geven allemaal dikke garanties en premiumsss: mwa, 2 of 3 jaar is zat. Goed bezig Lexus.

    Login om te reageren
    • knapzuur zegt

      12 oktober 2021 om 09:13

      Maar bij Kia kost het onderhoud dan ook premium dus valt je goedkoop in aanschaf Picanto toch al snel tegen als dure in onderhoud karretje.

      Login om te reageren
  6. goodvibrations zegt

    11 oktober 2021 om 19:50

    Eigenlijk voldoende reden om Lexus te prefereren.. maar toch lopen ze iets te veel achter de Duitse merken aan. Kwaliteit alleen is niet voor iedereen genoeg. Het mag wel weer wat vooruitstrevender.

    Login om te reageren
  7. probono zegt

    11 oktober 2021 om 21:35

    Kwaliteit is voor veel kopers helemaal geen rationeel aankoopargument volgens mij: gezien de verkoopcijfers en betrouwbaarheidsondsrzoeken: de meest betrouwbare automerken zijn niet perse de meest gewilde of verkochte merken. Zolang kopers maar de perceptie van kwaliteit ‘voelen/ervaren’. Dat hebben marketeers in Duitsland en vele andere landen prima in de gaten…bij Lexus snappen ze dat vast ook, maar tagetten ze een heel andere doelgroep die hier waarde aan hecht. Ze gaan in Europa vast niet verwachten hier ineens verkooptoppers te worden…

    Login om te reageren
  8. erikw zegt

    11 oktober 2021 om 21:45

    Mooi dat mijn 4.5 jaar oude Lexus met 125k km nu opeens weer in de garantie gaat vallen. Boekje netjes vol gestempeld door de dealer iedere 15k km.
    Gelukkig nooit problemen gehad (want het is een Lexus), maar het geeft wel een fijner gevoel.

    Login om te reageren
  9. grandmasterb zegt

    11 oktober 2021 om 23:55

    Ze moeten natuurlijk wat doen om er een te verkopen, want Lexus blinkt nou bepaald uit qua uiterlijk en prestaties. Maar het is inderdaad wel een zwakte van Duitse merken (incl. Porsche), dat ze zo weinig garantie of gratis onderhoud geven.

    Login om te reageren
  10. flyerbunch zegt

    12 oktober 2021 om 08:08

    Ipv overal op te beknibbelen zouden meer merken dit mogen doen. Extra service is altijd fijn!

    Login om te reageren
  11. tazmania zegt

    12 oktober 2021 om 08:19

    Klopt! CT200H gekocht van 3 jaar oud, en daar zit inderdaad 10 jaar/200.000km garantie op.

    Login om te reageren
  12. gregorius zegt

    12 oktober 2021 om 10:01

    Mn Mercedes wordt in December 3 jaar oud. (Hier in CH heb ik 3 jaar ipv 2 jaar garantie, naast de 10j/100kkm service). Deze week een brief gehad met de melding of ik mn garantie wil verlengen. Stonden geen prijzen bij. Ik ben eigenlijk bang om op te bellen (ga ik wel doen natuurlijk).

    Overigens: 5 jaar een Audi gehad, 1 keer achterlampunit kapot, geen garantie.
    2 BMWs, totaal nu 5 jaar denk ik: nooit iets aan kapot (behalve 1 motorisch dingetje, maar goed, M3, dus dat was ingecalculeerd). 4 jaar lang een Infiniti gehad: nooit iets aan kapot.
    Nu anderhalf jaar een E63: 1 kapotte accu, 1 kapotte versterker . Toch lekker dat dat onder de garantie valt. Aan de andere kant: waarom gaat die zooi kapot op zo’n dure auto?

    Login om te reageren
    • Variomatic zegt

      12 oktober 2021 om 12:18

      @gregorius: op een dure auto zit veel meer zooi dus meer kans dat er iets kapot gaat? :-)

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North