• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Lexus HS 250h niet aan te slepen, productie moet omhoog

Auteur: Dennis, gepost 13 augustus 2009 om 17:17 – 49 Reacties

Lexus HS 250h
Zoals we weten is Lexus het luxemerk van Toyota. Waar Lexus van verschillende modellen ook een hybride uitvoering heeft, is de nieuwe HS 250h uitsluitend als hybride verkrijgbaar. Het model maakte vorige maand in Japan en de Verenigde Staten zijn debuut en is meteen al een enorm succes.

Toyota hoopte ongeveer 500 exemplaren per maand te verkopen, maar heeft in een maand tijd al 9.000 orders mogen noteren. In juli rolden van dit model 2.000 exemplaren van de band en Toyota wil de productie rond oktober verdrievoudigd hebben om aan de grote vraag te kunnen voldoen. Als in de Lexus dezelfde accu’s gaan als in de Prius, dan vraag ik me af hoe ze dat gaan doen, want de productie van de Prius is al getemperd omdat er een stevig tekort is aan accu’s.

De Lexus HS 250h is uitgerust met een 2,4 liter brandstofmotor die wordt bijgestaan door een elektromotor. Het gezamenlijke vermogen komt uit op 187 pk, goed voor een acceleratie van 8,4 seconden en een top van 180 km/u. Het verbruik ligt op 6,9 liter per 100 km (1:14,5). Daarmee is de HS 250h zo’n 50 pk sterker dan de Prius en zit 2 seconden sneller aan de 100 km/u. De Prius is daarentegen met een verbruik van 4,7 liter per 100 km (cijfers VS) wel ruim 30 procent zuiniger dan de Lexus. Daarbij is de Prius ook veel goedkoper want de Amerikanen kopen de Prius vanaf 22.000 dollar, terwijl voor de Lexus minstens 34.200 dollar moet worden opgehoest.

Slecht nieuws voor de hybride-lovers in ons land, want de HS 250h is er niet voor ons. Als wij een zuinige Lexus willen rijden, moeten we het doen met de IS220d. Dit lijkt me een gemiste kans voor Lexus. Nederland heeft momenteel immers een vrij gunstig hybride klimaat, maar waarschijnlijk is Toyota bang dat de Lexus in ons kleine kikkerlandje de Prius teveel in de weg zal zitten.

Zijn jullie het met mij eens dat deze Lexus qua looks al een stuk beter te pruimen is dan die hondslelijke Prius? (via: egmcartech)

Ook interessant!

  • Rijtest: Lexus NX450h+ 306 pk plug-in hybride
  • De prijs van de nieuwe Lexus NX is niet niks
    Prijs van de nieuwe Lexus NX is niet heel verkeerd
  • Wordt de Lexus UX met non-hybride instapper wél een succes?
  • De prijs van de nieuwe Lexus NX is niet niks
    Lexus gaat Porsche na-apen

Nieuwste artikelen

  • Grote verandering bij elektrisch opladen op komst
  • Gespot – Miami Vice in het kwadraat
  • Meer goed nieuws, merken denken weer aan de echte liefhebbers
  • De meest gewilde occasions worden goedkoper!
FacebookTweetPinLinkedIn

hs-250h, Hybride, Lexus

Vorig bericht: « Work in progress: Lamborghini LP560-4 door Heffner
Volgend bericht: Video: gelimiteerd slipdifferentieel uitgelegd met Lego »

Lees Interacties

Reacties

  1. Laue zegt

    13 augustus 2009 om 17:21

    iets beters als de prius…. maar niet veel.

    Login om te reageren
  2. Antoon zegt

    13 augustus 2009 om 17:23

    Hier zit tenminste wel een normaal interrieur in. Dat is bij de Prius echt de druppel…

    Login om te reageren
  3. SHFT zegt

    13 augustus 2009 om 17:25

    Waarom hebben die hybriden allemaal dezelfde vorm, eenheidsworsten

    Login om te reageren
  4. Headhunterz zegt

    13 augustus 2009 om 17:26

    beetje heel veel meer dan de prius :D wel jammer dat ie niet hier heen komt

    Login om te reageren
  5. CRXDelSol zegt

    13 augustus 2009 om 17:29

    Waarom vind ik die voorkant nou zo lijken op de Honda Insight… :X

    Login om te reageren
  6. Chris zegt

    13 augustus 2009 om 17:31

    @ Laue

    Beter dan….

    Een goede zaak dat zelfs de V.S. compleet begint over te stappen op Hybride modellen. In Nederland veroveren ze ook met rasse schreden marktaandeel. Nu nog een aantrekkelijker model zoals de Volt en autoland is klaar om te veranderen.

    Login om te reageren
  7. Volt zegt

    13 augustus 2009 om 17:43

    gedateerd model en niet bepaald zuinig voor een hybride,… mocht de Volt volgend jaar komen dan wordt er gehakt gemaakt met de toyota’s,.. en vele andere merken. Chevi staat te popelen om een armada van Volts over de wereld te sturen,.. en zijn al met PR bezig

    Login om te reageren
  8. flapdezon zegt

    13 augustus 2009 om 17:44

    Vind dit nog minder mooi dan de Pruis eigenlijk…Deze heeft een horizontaal in elkaar geduwt design. en de raam lijn zit raar hoog.

    Login om te reageren
  9. Bennink zegt

    13 augustus 2009 om 17:48

    Jammer dat die wagen niet naar Nederland komt. Issie veel groter dan een Prius? Het prijsverschil met de prius is wel vrij groot trouwens, dat ding zal dan toch nooit een concurrent voor de Prius vormen?

    Login om te reageren
  10. Tomek zegt

    13 augustus 2009 om 17:49

    verdomme, daar word ik nu eens echt gek van … Goed voor het milieu, laat me niet lachen … IK zou overheidssubsidies moeten krijgen … ik rijd met een bmw 525 tds van 16 jaar oud en gebruik niets anders dan tweedehands onderdelen !!! Ik doe dus 100% aan recyclen. En verbruik met een zeer stevige rijstijl is 8.5 l !!!

    hoeveel CO2 en andere rotzooi wordt er geproduceerd om die kutbatterijen voor die hybrides aan te sleuren … ik snap dit echt niet. En dan moet ik straks nog meer belasting gaan betalen omdat mijn wagen meer vervuilend is …

    De wereld is helemaal zot geworden

    Login om te reageren
  11. JamesBond007 zegt

    13 augustus 2009 om 17:50

    Het is een LP560 vergelijken met een Veyron. Iedereen neemt de veyron natuurlijk. Kan je op een luxe feestje zeggen dat je een LEXUS hybride rijdt i.p.v. tojood-a

    Login om te reageren
  12. Palo Vieluc zegt

    13 augustus 2009 om 17:53

    Ik snap het niet zo goed. 6,9l op 100? Voor zo’n kleine Hybride-berline en aan die prijs? Ik rij met een Ford Mondeo Break diesel en die verbruikt iets meer dan 6 op 100. De Prius heeft nog ergens nut, maar dit?

    Login om te reageren
  13. rob zegt

    13 augustus 2009 om 18:04

    Dit is de Toyota Avensis sedan in een lexus jasje… dus nog even en die is in Nederland verkrijgbaar.

    @ Palo: Geen appels met peren vergelijken. Eerst goed lezen

    @ Volt
    Denk je nu echt dat de Volt volgend jaar productie klaar is! Gm haalt even 15 jaar aan ervaring in 1,5 jaar!!! Sure!
    Amerikanen brengen altijd dingen heel overdreven (Tell Sell) De volt is bij lange na nog zeker niet productie klaar. Maak je maar geen zorgen dat Toyota gehakt gaat worden, deze biefstuk blijft elk jaar groeien.

    Login om te reageren
  14. jdm zegt

    13 augustus 2009 om 18:09

    Wow het lijkt net op een Mercedes SLR zo met die 4 wielen!!

    Login om te reageren
  15. STJ zegt

    13 augustus 2009 om 18:10

    @Volt

    Wat volt, die is al afgemaakt en hij is nog niet eens uit! De nissan leaf is een stuk zuiniger.

    Login om te reageren
  16. anderS zegt

    13 augustus 2009 om 18:11

    @SHFT -> Een Escalade hybride vind ik niet op een Prius lijken hoor ;-).

    Login om te reageren
  17. yanktank zegt

    13 augustus 2009 om 18:17

    waarom zegt iedereen toch dat de prius lelijk is .
    ik vind hem niet lelijk, ik vid hem niet mooi maar saai op dezelfde manier als een vw golf dat is

    wat betreft die lexsus, achterkant en voorkant zijn in orde maar dat zij profiel komt wat gedrongen over.

    Login om te reageren
  18. Esprit_de_Flandre zegt

    13 augustus 2009 om 18:17

    Het ziet er meer uit als een normale auto. Mooier dan een Volt alleszins.

    Login om te reageren
  19. pieter zegt

    13 augustus 2009 om 18:30

    Volgend jaar krijgen we hier in Europa de CT200h, CT300h en CT400h – 100% hybryde – in de Golf/Astra klasse (sorry, A3 en BMW 1-serie priemium klasse natuurlijk). Gokje: 200h = Prius-power, 300h = hierboven, 400h = de RX (om tegen S3 en 130i op te nemen)

    Login om te reageren
  20. Mao zegt

    13 augustus 2009 om 18:30

    Volgens de media gaat de Volt 40.000 $ kosten, nog duurder dan de Lexus, dat is pas premium ;)

    Login om te reageren
  21. Prisma zegt

    13 augustus 2009 om 18:30

    De auto ziet er niet slecht uit, wij krijgen de kleinere wagens in de hybride.

    Als de concurentie iets wil doen tegen het Toyota imperium moeten ze voor diesel hybride gaan.

    Login om te reageren
  22. MCW zegt

    13 augustus 2009 om 18:34

    Man de NIEUWE Prius is helemaal niet hondslelijk. De oude wellicht wel. De nieuwe oogt dynamisch, modern, mooiere neus en fraai interieur. Of wordt ie aut. lelijk gevonden omdat men ergens een hekel heeft aan de Prius..?

    Ik vind deze Lexus overigens helemaal niet mooi. Beetje een ingekrompen Japanse Toyota Crown. Vooral saai..

    Login om te reageren
  23. Patrick Parker zegt

    13 augustus 2009 om 18:53

    Wat een mooie en smaakvolle auto !!!

    Login om te reageren
  24. corre zegt

    13 augustus 2009 om 19:25

    watte de IS220 D ZUINIG een gehad moest goed opletten om 10 liter op de 100 te halen zuipen dat deed ie.

    Login om te reageren
  25. Neluz zegt

    13 augustus 2009 om 19:34

    hij blijft net zo hondslelijk als een prius

    Login om te reageren
  26. Jelmer zegt

    13 augustus 2009 om 19:38

    @Tomek:
    Onderbouw al die “feiten” maar eens.

    Login om te reageren
  27. Gnermo zegt

    13 augustus 2009 om 21:51

    @SHFT: Lagere cv waardes.

    Login om te reageren
  28. mb zegt

    13 augustus 2009 om 22:49

    Gruwelijk lelijk.Maar ja design is nooit het sterkse punt geweet van deze dure toyota.

    Login om te reageren
  29. Vroegwakker zegt

    13 augustus 2009 om 22:51

    Je vraagt aan iedereen of ze het met jou eens zijn dat dit beter te pruimen is an de “honds lelijke” Prius.

    Nou ik niet.

    Al vind ik deze Lexus niet lelijk.

    De Prius 3 is in mijn ogen de mooiste auto, ooit geproduceerd.

    Maar mocht geld geen enkele rol spelen dan ging ik toch voor deze Lexus.

    Login om te reageren
  30. cardesigner@USA zegt

    13 augustus 2009 om 23:17

    1 Woord: Volt.

    Login om te reageren
  31. Gregorius zegt

    14 augustus 2009 om 07:33

    Wat zielig voor al die hypocriete (rijke) Amerikanen die al hun relaxte (premium) wagens (MB, BMW, Audi, Cadils en Lincolns) weg hebben gedaan om groen te lijken met hun Prius. (Ondertussen wel 300 lampen aan thuis, kachel aan met de deuren open, met de auto naar de supermarkt 1 mile verderop etc). Al deze zielige mensen moeten nu weer een nieuwe kopen. Denk eens aan de 2e hands markt voor Prii in de VS.

    Login om te reageren
  32. Eric zegt

    14 augustus 2009 om 07:52

    Met een 320d verbruik je minder en heb je meer plaats. 6,9L voor deze Lexus vind ik veel. Een moderen diesel verbruikt minder dan 5L en weegt minder daar de batterijen voor extra gewicht zorgen.

    Login om te reageren
  33. Vroegwakker zegt

    14 augustus 2009 om 08:33

    @ Eric klopt hoor een moderne diesel in de klasse van een Lexus verbruikt minder van 5 liter.

    Ik denk zelfs veel minder, wanneer je de afstand die je rijdt maar kort genoeg houdt.

    Je kunt er zelfs een gebruik van 1 liter mee realiseren en wanneer je dan ook nog heel rustig rijdt, kom je misschien wel 15 of 16 km ver.

    Login om te reageren
  34. Horus zegt

    14 augustus 2009 om 10:09

    @CRXDelsol

    Ik vindt dat je gelijk hebt. Het eerste waar ik aan denk bij het zien van deze Lexus is na-aperij van de Honda Insight. De voorkant vertoont veel gelijkenissen maar is toch mislukt. Vind deze wagen iets mooier dan de Prius maar vind hem nog altijd spuuglelijk. De Insight daarentegen mag er best wel zijn. Volt wordt ook mooi maar zal wel nog even op zich laten wachten.

    Login om te reageren
  35. Horus zegt

    14 augustus 2009 om 10:13

    @ Eric

    Wat je zegt klopt volledig. Mijn broer rijdt in een BMW 320 van 6 jaar oud met een gemiddeld verbruik van 6,5l/100km. En ik kan je zeggen hij rijdt heel sportief. Ik snap dus niet wat hier zooo speciaal aan is.

    Login om te reageren
  36. Autogek zegt

    14 augustus 2009 om 10:51

    @ Horus en Eric: Jullie vergeten wel daarnaast de NOx en roetuitstoot. Daarnaast vervuilt een liter diesel meer dan een liter benzine. ;)

    Login om te reageren
  37. Henk zegt

    14 augustus 2009 om 11:25

    Haha concurrentie van de Volt?? De meest degelijke techniek die er te koop is (Toyota) vergelijken met Amerikaanse techniek? Yeah right…..

    Login om te reageren
  38. cardesigner@USA zegt

    14 augustus 2009 om 13:10

    @Henk, Amerikaanse auto’s zijn minstens net zo degelijk als Toyota’s op het gebied van motoren etc.

    Login om te reageren
  39. Peter zegt

    14 augustus 2009 om 13:38

    Tjah het is en blijft maar een Toyota , ziet er nog altijd niet uit nogal lomp figuur .

    Login om te reageren
  40. VolvoXCseries zegt

    14 augustus 2009 om 14:24

    Doet ge mij maar een Chevrolet, heb je een veel mooiere wagen en niet een verkapte Toyota

    Login om te reageren
  41. Henk zegt

    14 augustus 2009 om 14:54

    @cardesigner@usa, amerikaanse auto’s net zo degelijk als toyota? hoe kom je daar nou bij??

    Iedereen kent inmiddels wel de jaarlijkse TUV test in Duitsland, daar scoort toyota echt wel beter dan welke Amerikaanse auto dan ook.

    Kijk even wat er recent geschreven wordt over Lexus (Toyota); en meer premium (want kwaliteit) dan bmw, audi etc.

    http://www.autokopen.nl/persberichten/2009/juni/Lexus_nummer_1_in_kwaliteit.html?act=login_form

    Login om te reageren
  42. Henk zegt

    14 augustus 2009 om 14:57

    @cardesigner@USA

    Onzin; ook jij kunt allerhande tests nalezen op internet.

    Vreemd trouwens dat mensen alleen maar kijken naar mooie auto’s en niet naar kwaliteit. Over smaak valt trouwens niet te twisten, over kwaliteit eigenlijk ook niet want wail je een technisch ijzersterke dus degelijke auto, dan koop je een Toyota. Vraag maar eens na bij een willekeurig onafhankelijk garagebedrijf.

    Login om te reageren
  43. Horus zegt

    14 augustus 2009 om 15:12

    @ Autogek

    Wat je zegt is waar. Maar ik spreek wel over een auto van zes jaar oud. Ik wil gewoon even zeggen dat het verbruik van deze (6 jaar jongere) Lexus toch een heel stuk lager had gemogen om van een echt deftige Hybride te kunnen spreken.

    Login om te reageren
  44. Autogek zegt

    14 augustus 2009 om 15:21

    @ Horus: helemaal mee eens. ;)

    Login om te reageren
  45. Horus zegt

    14 augustus 2009 om 15:22

    @ Henk

    Persoonlijk vind ik Japanse merken als Toyota, Honda en Mazda ook beter scoren als Amerikaanse wagens (Ford of Chevrolet). Chevrolet heeft wel de mooie Cruz maar als je dan bvb de afwerking gaat vergelijken schieten de japanners er bovenuit. Toyota en Honda zijn ook volgens verschillende tests enorm betrouwbaar, Iets wat van Amerikaanse wagens minder kan gezegd worden.

    Ik moet er ook wel bijzeggen dat een honda Accord ook veel meer kost als een bvb een Chevrolet Cruz. Dus volgens mij is dit weer een loutere Prijs/kwaliteit verhouding.

    Login om te reageren
  46. BananaFlip zegt

    15 augustus 2009 om 16:35

    Waar hebben hybriderijders nou geen smaak?

    Login om te reageren
  47. Vroegwakker zegt

    15 augustus 2009 om 20:53

    Bananaflip,
    Helemaal met je eens, “waar hebben hybriderijders nou geen smaak?

    Inderdaad Hybride rijders hebben smaak en zijn bovendien slim, door op een betaalbare manier in heerlijke wagens te rijden.

    Alhoewel, in een Insight rijden vond ik een stuk minder prettig dan in mijn Prius 1.

    Zeg eens, wanneer koop jij een Prius?

    Login om te reageren
  48. Golf FSI 2.0 zegt

    18 augustus 2009 om 22:18

    Weer een lelijk gedrocht die hybride heet.

    Wat is er mis mooie styling op een groene auto?! Opvallen doen ze sowieso wel.

    Ik hoop dat de Europeanen niet mee gaan doen.

    Login om te reageren
  49. A.Marks zegt

    24 oktober 2009 om 23:56

    Een volume model is minder brutaal, heeft meer toekomst.
    Dus liever een golf dan een A3, liever een prius dan een Lexus.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North