Lijstje! Dit verdienen fabrikanten per auto

Praat mee!
Redacteur Autoblog

Ferrari 488

Ferrari 488

Benieuwd of premium merken ook premium bedragen verdienen aan de verkoop van hun auto's?

Spoiler: dat doen ze! Onze Freunden van Autozeitung hebben uitgezocht hoeveel euro acht verschillende autofabrikanten precies aan hun auto's verdienen. Eind jaren '90 berichtte een niet nader te noemen medium ooit over het feit dat Fiat slechts 400 gulden per auto overhield, maar zo te zien zijn die tijden voorbij.

Helaas is verder niet bekend hoe de cijfers tot stand zijn gekomen, maar de cijfers geven een leuke indicatie van de marges die automerken draaien.

Merk

Percentage

Bedrag

Volkswagen

4,5 %

€ 801

Toyota

8 %

€ 1.602

Ford

8,7 %

€ 1.652

Mercedes

7,9 %

€ 3.192

Audi

8,8 %

€ 3.357

BMW

9,5 %

€ 3.389

Porsche

16,7 %

€ 15.641

Ferrari

18 %

€ 56.000

Zoals je ziet boert Ferrari uitstekend met de verkoop van straatauto's. Begrijpelijk dus dat Marchionne de productie alleen maar verder wil opschroeven, ondanks dat de "exclusiviteit" daar mogelijk onder te lijden heeft. Porsche draait eveneens dikke cijfers en het premium trio wordt aangevoerd door BMW, dat nét iets meer per auto overhoudt dan Audi. Verder gaat het bij Volkswagen wat minder lekker, al is onbekend in hoeverre hun winst per auto wordt beïnvloed door dieselgate.

Foto: @juliusgeertsma via Autojunk