
Een Ferrari zonder Novitec goodies is tegenwoordig zeldzaam, zo ook deze op Marktplaats.
Het Duitse Novitec kennen we al vele jaren, maar pas de laatste jaren zijn ze echt hofleverancier geworden op alles waar een Ferrari-badge op plakt. Het lijkt bijna een standaard praktijk geworden onder de rijken. 812 gekocht? Novitec eronder!
Persoonlijk vind ik het wel érg luid en de klassieke 6.5 liter V12 soundtrack een beetje verpesten met die F1-pitch. Maar wie ben ik. Zonder Novitec goodies op je Ferrari doe je niet meer mee, dus koop vooral deze California op Marktplaats.

Het is dan geen 812. Echter heb je als voordeel dat er ook een heel ander prijskaartje tegenover staat. Het is de enige moderne Ferrari met een dubbele koppeling die je rond de ton kan kopen. In dit geval staat de Ferrari California Novitec voor 106.900 euro op Marktplaats te koop.

De reden dat dit een ‘goedkope’ Ferrari is: de California is altijd een beetje onbegrepen gebleven. Het uiterlijk moet je ding zijn. En liefhebbers zijn er nog altijd niet over uit of het nou wel een échte Ferrari is of niet. Je kunt in elk geval niet ontkennen dat je veel auto krijgt voor het geld.

De prestaties zijn ook in 2025 nog een dikke prima. Open rijden, met een atmosferische 4.7 liter V8 onder de kap. 466 pk, waarmee je in 3,9 sec naar 100 km/u knalt. Met een topsnelheid van 310 km/u. Laten we eerlijk zijn. Meer heb je niet nodig. Erg fraai aan dit model is het bruin lederen interieur. Geeft toch wat meer sjeu dan bijvoorbeeld zwart.

Wat is er dan zo Novitec aan deze Ferrari California op Marktplaats? De cabrio is uitgerust met een Novitec carbon splitter, diffuser, spoiler en uitlaatsysteem. Dat moet dan de aankleding én het geluid ten goede komen. Ze horen je zeker aankomen.





Deze hoeft van mij niet, maar een originele california in donkerblauw met espresso interieur vind ik gewoon een heel fraai ding.
Waarom zou het geen echte ferrari zijn. Volgensmij is het geen rebadge van een fiat. Maar gewoon een auto gemaakt en ontwikkeld door ferrari. Dat je het niet mooi of cool vind, kan, maar het blijft een ferrari.
Omdat de California oorspronkelijk een project van Maserati was, maar er uiteindelijk een Ferrari badge is opgeplakt
Eerder dit dan een nieuwe RS3, A45 of Model S om maar wat te noemen ;-P
Ben niet zo’n liefhebber van dit model, de wagen oogt op de een of andere manier een tikkie log.
Hij is ook echt enorm. Ik heb er met de barchetta wel eens naast gestaan, en de eerste gedachte is dat ie wel heel groot, breed en hoog is. Ik zit met mn hoofd zeg maar ter hoogte van de achterklep.
Overigens, nog steeds een mooie auto, maar licht en wendbaar zijn niet twee woorden die bij me opkomen.
Kraken, niks mis met een California, maar deze sla ik over.
Dealer mag ook wel iets mee zijn best doen qua foto’s en schoonmaak. Als ik in de markt ben voor een Ferrari verwacht ik iets meer uitstraling.
Ben benieuwd welke zomerwielen er bij zitten want zwarte winterwielen zijn een beetje passé in Juli
Haha, dit misstaat idd. Die Novitec aanpassingen vallen redelijk weg, die zwarte velgen verpesten het voor mij veel meer.
Vind de California sowieso niet heel mooi, maar goed ik vind de 612 scaglietti daarentegen wel heel mooi in tegenstelling tot de meeste mensen dus dat zal wel aan mij liggen dan.
En ook nog in een lelijke kleur gewrapt, of is die lak gewoon zo slecht?
Mooi ding. Ben normaal niet zo’n designfan van Ferrari maar deze vind ik mooi. Zet hem maar voor de deur. Las in de comments dat dit model blijkbaar oorspronkelijk voor Maserati bedoeld was. Moeten ze vaker doen dan.
Novitec moet het gewoon laten bij uitlaten en verder niks doen…
Het model is niet perse lelijke. Deze is alleen heel lelijk samengesteld. Nu ben ik met mijn 38 misschien ook te oud maar ik al dst extra op een Ferrari niet. Doe mij maar originele klassieke uitvoering.
Geen idee hoe de kwaliteit van novitec nu is, maar vroeger heel matig ! 2 novitec uitlaten gehad onder mijn fiat’s : briljant geluid maar kwalitatief om te huilen .
De California heeft een te dikke kont. En lijkt optisch ook te hoog. Geen model dat ik zou overwegen. Dan liever spiders vanaf de 328 tot en met 458.
Na de California was de Portofino een goede facelift, maar pas vanaf de Roma zou ik mijn spaarpot weer stuk willen slaan. Nu zit daarin nog wel veel lucht…