• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Mazda introduceert nieuw Giga logo

Auteur: jaapiyo, gepost 12 oktober 2024 om 14:51 – 10 Reacties

Mazda logo

BMW heeft de Giga Grille, maar Mazda komt nu met een giga badge. Baaaaaaaaaaaaaaaaadge.

Naamsbekendheid, uitgesproken merkwaarden, logo-herkenning en kekke, pakkende slogans. Paarse broeken zijn er maar de hele druk mee. Het is vuig werk, maar iemand moet het ook doen natuurlijk. Niet iedereen kan mensen redden, criminelen in de kraag vatten of branden blussen voor een hongerloon en tussen de scheldkanonnades door af en toe een klop op de schouder van een tevreden ‘klant’. Ach ja, het kan nog veel erger natuurlijk. Human Resources bijvoorbeeld…ugh.

Enfin, dankzij de creatievelingen, hebben BMW’s nu een giga-grille. Heel herkenbaar, zo lelijk. Het is wel een beetje gek want BMW’s wáren juist zo herkenbaar. Dubbele koplampen, bescheiden nieren, ingetogen chique looks en een Hofmeistertje om de C-stijl af te maken. Niks mis mee. Maar nu toch bij het oud vuil gezet.

Logo

Hetzelfde deed Mazda met haar oude logo in 1997. Op de Demio’s prijkte opeens een cirkel met een soort vleugels erin. Deze moeten ‘groei’ en ‘verbetering’ voorstellen. Het lijkt op een ‘V’, maar stiekem is het (ook) een ‘M’. Kijk maar eens goed. What has been seen…

Enfin, Mazda denkt dezer dagen groot, met een dikke zes-in-lijn diesel en dergelijke. Men wil met auto’s als de CX-60 en CX-80 het de BMW X3 en Mercedes GLC lastig maken. Bij dergelijke ambities, past ook een gigantisch ego logo. En precies dat introduceerd Mazda nu op de BT-50. Dat is een ‘midsize’ pickup die in Nederland officieel niet geleverd wordt.

Vroegah was de BT-50 een omgekatte Ford Ranger. Maar sinds enkele jaren is het een omgekatte Isuzu D-Max. De auto wordt in Thailand gebouwd en is populair in onder andere Australië en Zuid-Afrika. Er komt nu een nieuw model aan en dat is de eerste (van vele?) Mazda die het enorme logo op de neus krijgt.

Wil jij dit nu ook op de neus van je Mazda 3? Moet @720s er een kopen voor zijn Mazda 6? Laat het weten, in de comments!

Ook interessant!

  • Video: een BMW-logo vervangen doe je niet zo
  • Mazda EZ-6: achterwielaandrijving voor de sedan
  • BMW pakt nepartikelen keihard aan
    BMW pakt nepartikelen keihard aan
  • Weg met de Mazda 6, leve de cross-over!

Nieuwste artikelen

  • BREEK: BMW iX3 komt volgend jaar ook met echte premium
  • Biem! Hoe vaak crasht die Tesla Robotaxi nu eigenlijk?
  • Gespot – Heerlijke Lancia Delta restomod in goed gezelschap
  • Waarom Lando Norris geen straf kreeg bij het inhalen van Tsunoda
FacebookTweetPinLinkedIn

logo, Mazda, pickup

Vorig bericht: « Gespot – Een witte M3 Touring op witte velgen
Volgend bericht: Stellantis CEO Carlos Tavares gaat de bietenbrug op »

Lees Interacties

Reacties

  1. PunicaOase zegt

    12 oktober 2024 om 15:04

    Kunnen beter energie steken in fijnere motoren, want nu is het of traaaag of stoterig (PHEV)..

    Login om te reageren
    • Richmond zegt

      12 oktober 2024 om 15:52

      Mijn 2.0 skyactive G 165 loopt prima.

      Login om te reageren
      • anthwan zegt

        12 oktober 2024 om 16:14

        Zolang je dat ding boven de 5000 toeren houd, daaronder icm dat koppel duw je nog geen kikker vannde kant.
        Zulke motoren horen alleen in de MX5.

        Login om te reageren
        • PrettyAwesome zegt

          12 oktober 2024 om 16:33

          @ anthwan, nee hoor

          Login om te reageren
      • Mauske zegt

        12 oktober 2024 om 22:24

        Mijn 2.5 skyactive 192 ook.

        Login om te reageren
  2. Allison Burgers zegt

    12 oktober 2024 om 15:59

    Alweer een omgekatte auto van een ander merk. Er blijven zi geen Mazda’s meer over.

    Login om te reageren
    • potjak zegt

      13 oktober 2024 om 19:58

      Alweer? Het was al een omgekatte auto….

      Login om te reageren
  3. mashell zegt

    12 oktober 2024 om 18:46

    Mazda richt zich op de Amerikaanse markt waar alles groter moet. Groter is beter dan beter is daar de gedachte.

    Login om te reageren
  4. RAW zegt

    13 oktober 2024 om 12:42

    Na 10 jaar Mazda 6 Sportbreak overgestapt op een ander merk (Cupra Leon Sportstourer PHEV). Was zeer tevreden met de Mazda, maar tijden veranderen. Ondertussen een caravan gekocht, een huis met veel zonnepanelen en eigen oprit en dus oplaadmogelijkheid. En dan blijkt Mazda geen geschikte opvolger in huis te hebben die moeiteloos de caravan trekt en die ook elektrisch kan rijden. De 6 heeft te gewoon weinig koppel onderin, tunnel uit terug naar 3 moeten schakelen is niet meer van deze tijd, begrijp ook niet dat de CX5 zo populair is bij caravanrijders. De enige Mazda PHEV (CX60) is met 2000 kg wel erg zwaar en rijdt zeker niet zoals een Mazda hoort te rijden (stoterige vering, aandrijflijn niet verfijnd) en is met lege accu ook geen goede caravantrekker. De Cupra deed het in het bergen juist geweldig, ook met lege accu.

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      13 oktober 2024 om 14:39

      @raw68: eerst maar eens afwachten hoe die aandrijflijn in een Cupra PHEV er bij staat als je er pak-em-beet twee ton mee op de teller hebt gereden. Er vanuit gaande dat deze dat haalt zonder voorafgaande ingrijpende motorrevisie(s).

      Ik ben het wel eens met het feit dat in het onderste toerenbereik de hoeveelheid trekkracht niet te vergelijken is met de turbomotoren waar de meeste automerken tegenwoordig standaard in voorzien, maar qua verbruik en beschikbaar vermogen is zo’n atmosferisch Skyactiv blok meer dan voldoende om je in ons land te verplaatsen.

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North