• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

McLaren heeft een absurd plan voor de Formule 1

Auteur: Author, gepost 15 augustus 2017 om 12:58 – 15 Reacties

McLaren heeft een absurd plan voor de Formule 1


Nu de mannen achter het circuit van Silverstone hebben aangegeven dat ze geen trek meer hebben in de F1, moet de Britse Grand Prix maar ergens anders worden georganiseerd.

En volgens McLaren kan dat prima in Woking! De thuisbasis van het supercarmerk is naar de mening van datzelfde supercarmerk bij uitstek geschikt om een heet stratencircuit te bouwen waar ze in Monaco en Singapore bang van worden.

Het “Woking International Circuit” neemt de racers mee langs alle hot spots van de stad. We laten Jonathan Neale, CEO van de McLaren Technology Group, aan het woord:

“Why not? Why not bring Formula 1 to the streets of Woking? Obviously, aside from the huge social and financial commitment needed to set up the infrastructure, re-profile roads, re-lay Tarmac, fit miles of Armco, build grandstands, pay for race-hosting fees and gain approval and sign-off from the FIA, we don’t see any barriers to our vision. In an era that’s often seen as being hemmed in by bureaucracy and narrow-mindedness, that’s actually very refreshing.”

Dat het plan niet al te serieus bedoeld is blijkt wel uit de gekozen bewoordingen. Desalniettemin zouden de toppers op het rechte stuk van de ontworpen baan snelheden tot zo’n 310 km/u halen. Bovendien heeft er al eens een McLaren F1-racer door de straten van Woking geracet. In 1998 was het Mika Hakkinen die met z’n auto van de zaak over de openbare weg scheurde.

McLaren heeft trouwens ook al een ideetje voor de paddock. Die zou worden gebouwd op pontons in het kanaal. Daarbij hoeven journalisten niet meer te werken in het mediacentrum, maar kunnen ze gewoon de lokale pubs en restaurants gebruiken met hun wifi hotspots.

Goed, leuk plan en prima dat de nieuwsluwe zomerstop op deze manier een twist krijgt. Maar we zien nog eerder de GP van Nederland op Zandvoort terugkeren dan dat het F1-circus binnen afzienbare tijd daadwerkelijk door Woking scheurt.

Ook interessant!

  • Audi heeft McLaren gekocht
    BREEK: Audi heeft McLaren gekocht? *UPDATE*
  • 'Audi heeft tóch interesse in McLaren'
  • Zandvoort
    Rechter geeft circuit Zandvoort helemaal gelijk.
  • De nieuwe McLaren Artura is (alweer) dik vertraagd
    De nieuwe McLaren Artura is (alweer) dik vertraagd

Nieuwste artikelen

  • Koop deze puike Aston Martin voordat het te laat is
  • Superschattig Kevertje heeft een geweldenaar onder de kap
  • Kijk, deze moderne auto heeft geen verblindende koplampen
  • Meest ongepaste auto voor vleugje F1 krijgt een vleugje F1
FacebookTweetPinLinkedIn

circuit, engeland, Formule 1, McLaren, Racing

Vorig bericht: « Dit kost de VW Arteon met 190 pk 2.0 TFSI
Volgend bericht: Merkel wil de diesel verbannen uit Duitsland! »

Lees Interacties

Reacties

  1. galverink zegt

    15 augustus 2017 om 13:16

    What have they been smoking in Woking…

    Login om te reageren
  2. jorden zegt

    15 augustus 2017 om 13:18

    Als je in Monaco een race kan organiseren… Dan moet ook dit te realiseren zijn.

    Login om te reageren
  3. dampu020 zegt

    15 augustus 2017 om 13:24

    Up next: GP van Amsterdam

    Login om te reageren
    • thierryvth zegt

      15 augustus 2017 om 16:46

      @dampu020: lol, tegen de tijd dat ze in dat open riool iets uitgewerkt hebben en laat staan gebouwd zijn we weer 15 jaar verder.

      maar goed ook mensen die denken dat Zandvoort een optie is zijn koekoek, DTM en F3 gaat nog net maar dan houd het ook op, WEC, F2 en F1 kan op zandvoort niet rijden tenzij je een nieuw circuit aanlegt

      blijft maar 1 logische Nederlandse optie over wat uitstraling en infrastructuur betreft en ook is Rotterdam natuurlijk de plaats waar we niet lullen maar het gewoon kunnen neerzetten

      Login om te reageren
  4. salberts93 zegt

    15 augustus 2017 om 13:25

    Ik zou zeggen houd die race lekker op Dunsfold of de Eboladrome! Dat is pas een interessante race :P

    Login om te reageren
    • janmetdelangeachternaam zegt

      15 augustus 2017 om 13:49

      @salberts93: eboladrome, wel een ziek circuit is dat

      Login om te reageren
    • Dutchdriftking zegt

      15 augustus 2017 om 14:31

      @salberts93: Eboladrome! Field of sheeps, isn’t straight en Old lady’s house. Helemaal gaaf.

      Login om te reageren
  5. stradale888 zegt

    15 augustus 2017 om 13:36

    Het is wel duidelijk dat Ron Dennis weg is. Onder zijn bewind was (een poging tot) humor ondenkbaar geweest.

    Login om te reageren
    • sportevo zegt

      15 augustus 2017 om 13:52

      @stradale888: alhoewel ik het wel met je eens ben dat Ron Dennis een zeer serieus man is die zijn werk mogelijk nog serieuzer nam (iemand de BBC documentaire over de bouw van de MP4-12C en de kwestie van de vloer wel eens gezien?), lijkt mij McLaren Tooned toch best humorvol.

      Login om te reageren
  6. Edge zegt

    15 augustus 2017 om 13:44

    Het zou mij niks verbazen als dit samenhangt met die World’s Fastest Gamer competitie van ze, en de finale daarvan wordt afgewerkt op een virtueel Woking GP circuit. Het is natuurlijk een mooie manier om te zien hoe snel de deelnemers een nieuw circuit leren kennen. De Nordschleife, Suzuka of Silverstone kent iedereen die racegames speelt wel, maar een Woking GP circuit zou compleet nieuw zijn.

    Login om te reageren
  7. Michiel1 zegt

    15 augustus 2017 om 15:41

    Godver gewoon Brooklands opnieuw asfalteren, eens kijken hoe ze tegenwoordig met die ziekelijke banking omgaan!! Dat zou pas spektakel opleveren!!

    Login om te reageren
  8. niekie1999 zegt

    15 augustus 2017 om 17:48

    Vmax snelheid van 310? Als ik McLaren was zou ik de vmax onder de 250 houden, maak je nog een kans met een honda motor

    Login om te reageren
  9. henkp1 zegt

    15 augustus 2017 om 19:12

    Leuk idee. Ik hoop dat het doorgaat.

    Login om te reageren
  10. zjos zegt

    15 augustus 2017 om 23:10

    Sommigen hier willen een formule 1 race in autohatende steden als Amsterdam en Rotterdam. Uiteraard kan in dergelijke links-extremistische en milieu-terroristische steden binnen de miljeuzone alleen een fietswedstrijd of een mager emissieloos formule e wedstrijdje gehouden worden.

    Login om te reageren
  11. geertvn zegt

    16 augustus 2017 om 15:52

    Men zou beter de races op de bestaande circuits rendabel maken! Over 100000 bezoekers en de organisaties houden er nog een financiële kater aan over. Dat is toch niet normaal?

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North