Het is Mercedes niet gelukt om de stationuitvoering van de CLS geheim te houden. Zie hier de allereerste officiële foto van de Mercedes CLS met extra bagageruimte!
Toen Mercedes in 2010 de Shooting Break Concept onthulde stond de wereld versteld. Zouden ze dit ooit gaan produceren? Is dit wel nodig? Er is toch al een E-Klasse station? Blijkbaar zien ze bij Mercedes ruimte voor een dergelijke auto, want eind dit jaar zal deze auto in de verkoop gaan.
In Goodwood krijgen we (als het goed is) een voorproefje te zien en in Parijs (september) zal Mercedes alle details bekend maken. Vanaf november zullen dan de eerste auto’s afgeleverd worden. Onder de motorkap zullen we in eerste instantie een 2-liter dieselmotor vinden. De Shooting Brake zal leverbaar worden als CLS 250 CDI BlueEFFICIENCY met 204 pk en als CLS 350 CDI BlueEFFICIENCY met 265 pk.
Uiteraard zal er op termijn ook nog een CLS 63 AMG Shooting Brake volgen.
PS. Met betrekking tot de naam, in eerste instantie (bij de concept) sprak Mercedes over “Shooting Break” en later (bij de productieversie) hadden ze het over “Shooting Brake”. Historisch gezien zijn beide termen even correct. Oeverloze discussies over Brake vs Break zijn dus zinloos.
UPDATE: we hebben een gallery!
Tja, ik zie dit toch echt als niets meer dan een nieuwe e klasse, kan hier weinig shooting brake aan ontdekken.
@gedwongenleaser: Bij de E klasse denk ik aan ’n taxi! Dit zijn totaal 2 verschillende auto’s. De CLS Shooting Brake is denk ik een soort van stationcar coupé! Tenminste zo zie ik het.
@pokerface:
Kwestie van tijd voordat dit model voorzien wordt van blauwe kentekens + gele of witte taxi bordje op het dak. :)
@bempi: Zal vast wel gebeuren. Maar de E klasse raakt haar imago van taxi nooit meer kwijt. Evenals de B klasse.
@pokerface:
Ik denk eerder dat ‘Mercedes’ nooit van zijn Taxi imago afkomt. Sterker nog hij is al leverbaar LOL !!!
http://i46.tinypic.com/mt6oae.jpg
@bempi: Haha. Met de A klasse die ouwe lullen bak zag je al als taxi. Zie je dat met de nieuwe gebeuren?
Mercedes komt inderdaad niet meer van zijn imago af, hoewel de concurrentie nu veelal andere merken kiezen zoals Mazda, Volkswagen, Skoda, Ford, Toyota.
@pokerface:
Nee maar dat kon echt niet. De vorige A klasse als taxi… Toch zie je wel vooruitgang, alhoewel het makkelijk blijft bestempelen natuurlijk :)
@gedwongenleaser:
Yep dit is een CLS-T. Niks shootingbreak aan.
gewoon een nette stationcar/Ikeabak.
Dan is een Scirocco nog meer een shootingbrake.
@jrk68: een.van de lelijkste starions die ik ooit heb gezien
@rs6issnel:
Starion was een Mitsubishi uit de jaren 80.
Gewoon een coupe trouwens geen station.
@jrk68: Sorry voor mijn typefoutje, wat een mierenneukers hiero, wat deze mercedes ook mag zijn het is en blijft een lelijk bak, de cls zelf vind ik een erg mooie bak maar deze variant lijkt uit mars te zijn geland. Achja meningen verschillen:)
@rs6issnel:
NP kon het ff niet laten.
Was ook zo’n mooie type fout.
Moddervet! Even tussendoor: Is het überhaupt iemand ooit gelukt een model geheim te houden voor een bepaalde gelegenheid?!
@Jokkebrok: Ik denk de SRT Viper? (Toch het totaal beeld, er waren al teasers..)
@Jokkebrok: heel soms lukt het, maar vaak laten fabrikanten ook zelf per ongeluk expres het een en ander lekken.
I like it!
Zeer mooi, zo’n CLS Shooting Breejk.
Die concept auto is echt pure porno. Dit is meer ehhhm SBS6 belreclame porno…
@Svenska_Aeroplan_AB: inderdaad, “zolang er maar associatie is met een blote vrouw” zullen ze bij mercedes gedacht hebben.
ot: Het is wel een mooie wagen, maar niet helemaal wat ik er van had verwacht.
gaat de E-klasse een hoop klanten kosten vrees ik
@RazorHead:
Dat vraag ik me af. De goedkoopste E-Estate heb je voor €51.000 en de normale CLS heb je pas vanaf 71.000 (zoals ze hier boven netjes aangeven) dat is al een verschil van 20K De Sjoeting breek zal wel wat duurder zijn nog.
@RazorHead: Misschien, maar ik denk Mercedes een hoop klanten opleveren :)
Volgens het Britse woordenboek is Shooting Brake een Estate!
http://oxforddictionaries.com/definition/shooting%2Bbrake
http://www.oldwoodies.com/gallery-shootingbrakes.htm
@pokerface: dus? Wat is je punt precies?
@pokerface:
Met 2 deuren.
Lelijk!
@gerritdriessen: Wat is in jou ogen lelijk?
@pokerface: Dit dus, doe niet zo moeilijk man…
@gerritdriessen: Nouja je bent iig duidelijk haha :P
E station is stukken mooier. Zie die lap metaal achteraan!
een shooting brake is oorspronkelijk afkomstig van coupés. Klanten klaagden over te weinig plaats voor hun geweren voor de jacht en coachbuilders breidden daar dan een stukkie aan. Dit hier is gewone leasebak waar toevallig een ster aan bengelt…
@fep739: en wat is daar precies mis mee? Hoe meer keus, hoe beter toch?
@utr1984: een ‘echte’ shooting break kan dus geen 5 deuren hebben want is is ’t een gewone station car.
Maar idd. hoe meer keus , hoe beter…
@fep739: de gemiddelde leaser kan dit nevernooit betalen hoor..
@lambo4all: Er bestaan ook vrij veel niet gemiddelde leasers ;-)
Ik zie niets meer dan een ietwat verkleinde R-klasse.
@toyotafortuner: volgens mij heb jij een bril nodig of je hebt een hele grote fantasie, want ik vind het heel knap dat je hier een r klasse in kan zien
@dino246gt: Eerlijk gezegd deed hij mij ook aan een R-klasse denken…
Zonder dank ;)
@Carreza:
Moeten sowiezo andere achterlichten erop.
@bempi: dit is geen photoshop… Dit is de echte.
@Carreza:
Snap ik, maar die achterlichten heb ik nooit mooi gevonden op de CLS :D
Iets korter of smaller zou net ff wat beter staan en bijna perfect zijn :)
@Carreza: doet me zo heel erg denken aan de nieuwe Peugot 408
Wat is er mis met een taxi? Meeste mensen vinden taxi’s (te) duur.. (noemen we zoiets niet premium?)
@lamborgfan: Met de London cabs is meer dan genoeg mis, maar met Mercedessen zeker niet.
@kickass: Wat is er mis met de London Cab? Doet het toch prima al vele jaren!
@masterstig: Alleen qua uiterlijk kan héél veel verbeterd worden.
@kickass: Nee juist niet! Dat is nou juist de grap van die taxi’s, ze horen zo lelijk te zijn. Geeft een bepaald sfeertje, nee lekker houden zo!
En dan zeggen ze dat de Panamera op een schijtende bull-terrier lijkt…
@Hubert:
Lijkt ie ook.
Al vind ik dat meer een bultrug.
@Hubert
En dan zeggen ze dat er op AutoWeek alleen maar haters zitten…
@E320CDI
/agree
audi a6 of deze? kzou voor de A6 gaan, sedan versie wel CLS..
@KaCh1ng: opvallende keuze gezien je ava
@rubenpriest: neen maar kvind een A6 nog steeds beste avant in zijn klasse, e klasse ziet er nie zo echt mooi uit en 5 serie lijkt beetje onpraktisch , daarom vergelijking met de A6
@KaCh1ng: “kvind een A6 nog steeds beste avant in zijn klasse” rare zin om te onderbouwen dat je niet automatisch een audi kiest met zo’n ava
@Jansen: minder ruim, altijd bij BMWs
@KaCh1ng: bij 5 serie lijkt onpraktisch ben ik gestopt met lezen.
@rubenpriest: :-D
@KaCh1ng: Heb nu en A6 station, over 3-4 jaar een 2e hands CLS ;) Eerst even op de dikke diesel wachten. Hoop dat ze snel met een geupdate 350CDI komen. In de 4matic uiteraard (moet wel in Zwitserland).
@KaCh1ng: A7;
Nieuwe R-Klasse maatje small?
@Rob:
R-class chopped by Coddington.
@Hubert:
Dat zou een compliment zijn….
Wat gaat ie kosten?
Gaaf ding, alleen die lijst die als een banaan afloopt aan de achterkant.. Neen, dat staat in dit geval niet zo, naar mijn mening.
Ik ben benieuwt hoe een audi a7/bmw 6-serie/porsche panemera/aston martin rapide eruit zou zien als shooting brake, gaat de fisker surf(?) eigenlijk door?
Best wel mooi.
Natuurlijk geldt hier meer auto’s>grotere doelgroep>meer doekoes.
Wauw echt heel mooi
Ik vind de C-stijl niks.
Hele mooie wagen, en de diesel ervan zal wel de lease-slet worden waarschijnlijk geven ze die quasi-gratis weg bij een paar A-klasses, C-klasses en wat vito’s en sprinters.
Hoe zit het eigenlijk met positionering, deze word dan een deel duurder dan de E-estate? Als dat verschil niet groot is gaat iedereen toch voor deze gaan? Tenzij die 5 man en een paardekop die idd de grote koffer helemaal nodig hebben.
@Hupke: de laadruimte in de E is een stuk groter dan deze, en ik betwijfel of de CLS een vlakke laadvloer heeft.
Zie ik die kont van de CLS Shooting Brake!
Moet ik meteen denken aan een Peugeot 508 SW!
http://fotos.autozeitung.de/462×347/images/bildergalerie/2011/02/Peugeot_508SW_026.jpg
hmmmmm
heeft wat weg van de 508sw, ben er niet zo een fan van. De agressieve voorkant vind ik niet zo erg bij de vloeiende achterkant passen.
@RobertJ: 4 wielen, wit, koplampen en achterlichten. Jep, ze lijken op elkaar!
@RobertJ: precies wat ik dacht. En op de foto schuin van achter heeft ie ook wel wat weg van een A6 Avant door de schuin aflopende achterkant. Deze twee vind ik toch mooier dan de Shooting Brake. Uit sommige hoeken gaat ie wel, maar ander hoeken ook totaal niet. De concept vond ik veel gaver. Maar hij zal heus wel gaan verkopen (ten koste van wat E-Klasse’s)
Misschien nog wel mooier dan de normale CLS!
Is die houten laadvloer in de achterbak echt tot het productiestadium gekomen? Baas! Ik wil bestellen… Maar m’n rekening lacht me uit.
Mooi ding, alleen de voor- en achterkant lijken allebei met een andere designtaal getekent te zijn. Hij is mooi, maar toch klopt er iets niet. Beetje een raar gevoel als ik naar de foto’s kijk.
Geslaagde auto! ben normaal nooit van de mercedessen maar dit is erg geslaagd
Bij de Mercedes CLS (shooting brake) lijkt het alsof er heel veel bagage in de achterbak ligt.
Wat een prachtige auto is dit geworden zeg.
Ik vind hem niet heel mooi, mss moet ik hem in het echt zien.
echt een mooie auto, ik vind mecedes de laatste tijd persoonlijk wel erg mooie auto’s maken. zal ongetwijfeld een succes worden!!
lijkt ook nog erg veel op de concept car
Jaah T-model
wat een spuuglelijk goedkoop ding, het is echt niet mooi bij een station dat de ramen veel steiler naar beneden lopen als de daklijn, dit is gewoon een cls waar een stukje achter bovenop is gezet. het is een kruising tussen deze:
en een opel insignia. op die 2e foto lijkt het trouwens ook wel een lijkwagen
@undifined1: nou kan je ook overdrijven met vergelijkingen…
Dit gaat toch niemand kopen. Je ziet de CLS al niet zo veel in west-Europa, laat staan de Shooting break. BIRC landen, USA en het midden-oosten zitten niet te wachten op een dure ‘station’. Ik snap de zet daarom niet.
Hij lijkt een beetje op een platgeslagen R klasse..
Ik vind het niet eens zo interessant hoe Mercedes hem gaat positioneren, dat zoeken die Duitsers zelf maar uit. Belangrijker vind ik dat hij er erg mooi uit ziet!
Zou dat fijne houten vloertje in kofferbak de productieversie halen?
@AudiS6: Ikea laminaat
laat de haters maar haten. het is een pracht ding!
Prachtig!
Wat is hiervan de meerwaarde, mij bekoort dat ding niet.
G-E-I-L, parkeer maar onmiddellijk voor de deur en neem gerust een nier mee!
de enige correcte term is de term die MB beschermd heeft ..
Hij zal wel duur kosten.
@bartsmit: En zwaar wegen, door dat verlengde dak..
Hoppa!,reactie nummer 100 – mooi wagentje.
Waarom doet dit me denken aan een Toyota Prius Wagon?
@tvr1974: omdat die ook wit is misschien?… Slimmerik.
Vergelijken met een Peugeot 508sw is natuurlijk ook erg ver gezocht en zijn totaal verschillende klassen.
De Peugeot zie je ook tot vervelends toe vaak rijden omdat het een groot stuk blik is met bijna in alle gevallen een mini motortje zodat het lekker goedkoop is in de lease.
Als niemand doorheeft dat het motortje enorm klein is en mensen weten ook niks over de storingsgevoeligheid en slechte afwerking van de Franse rommel, dan denken ze dat je een flinke auto rijdt…